מחשב נייד נכבה בפתאומיות - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד נכבה בפתאומיות

Meturlal

Recommended Posts

שלום לכולם!

הבעיה היא כזאת:

יש לי מחשב נייד Compaq Evo N150 כבר בערך שנתיים.

לפני כשבועיים התחילה התופעה הבאה:

המחשב נכבה לאחר מספר דקות של פעולה בפתאומיות (מספר הדקות אינו קבוע ולפעמים הוא נכבה לאחר פחות מדקה שהוא פועל ולפעמים רק כעבור כשעה).

חשוב לציין שהמחשב נכבה, גם שהוא מחובר לחשמל (כך שהבעיה היא לא בסוללה). כמו כן לפני שהמחשב נכבה, מוצג מסך שחור לגמרי עם סמן מהבהב בצד שמאל למעלה למשך כשניה ואז המחשב נכבה.

התופעה הזו מתרחשת גם ב-Windows וגם ב- והיא גם התרחשה כבר מספר פעמים, לפני שבכלל עלתה מערכת הפעלה כלשהי.

שלחתי את המחשב לתיקון (הוא לא באחריות) ונאמר לי שתיקונו יעלה יותר ממה ששילמתי עליו כמחשב חדש (לפני שנתיים), בגלל שהתיקון כרוך בהחלפת לוח האם. המוקדנית לא ידעה להגיד לי בדיוק בשביל מה צריך להחליף את לוח האם, היא פשוט אמרה שכך קבע הטכנאי במעבדה.

אז מכיוון שהמחשב לא באחריות ואין לי מה להפסיד, אני מוכן לשמוע כל עצה שתוכל לפתור או להצביע על הבעיה.

בהמון תודה מראש!

נ"ב: מסקנה להבא, לקנות רק עם שלוש שנות אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוחות שולחניים בגיל הזה יש תופעות של קבלים נוזלים או מפוצצים, תיאורטית זה אפשרי גם בנייד למרות שהאיכות אמורה להיות גבוהה יותר.

הבעיה היא לא להחליף אותם אם זה נכון אלא להגיע אליהם בצורה שיהיה ניתן להרכיב אותו בכלל בחזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תודה!

אבל, לא נראה לי שיש קבלים נוזלים או מפוצצים, כי עברתי על כל לוח האם והכל נראה מאוד שלם (צירפתי תמונה של לוח האם).

אם יש רעיונות נוספים לפתרון הבעיה אני אודה מאוד!

בנוסף, אני אשמח לשמוע הצעות מה אפשר לעשות עם חלקים של (למשל האם אפשר להפוך את הפנל למסך שטוח למחשב?).

בתודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום הדלקתי אותו לאחר שהוא לא היה דלוק בכלל יותר משבוע, והוא נכבה כעבור 2 וחצי דקות (שבהן המאוורר פעל כל הזמן).

פירקתי אותו, הסרתי את גוף הקירור, והפעלתי אותו שוב (מפורק), והתופעה חזרה על עצמה כעבור דקה וחצי. המעבד היה חמים (מעט חם - מנגיעה), אבל לא ממש חם.

דרך אגב, שקיבלתי את המחשב מהמעבדה הוא נראה מורכב כראוי. אבל היום שפירקתי אותו לפי המדריך שבא עם המחשב (המפורט מאוד), היו חסרים כמעט כל הברגים (מתוך כ-20 ברגים פנימיים שהייתי אמור להסיר היו 3 בלבד) והיו חסרות 4 (מתוך 5) מהתושבות של גוף הקירור - כלומר המחשב הורכב בצורה רשלנית במעבדת היבואן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הוא Mobile Celeron 700Mhz.

הוספתי של ההיטסינק מלמעלה ומלמטה וגם של התושבת שלו (שנשארה לי רק אחת, כי במעבדה כנראה לא החזירו את ה-4 הנוספות שאמורות להיות).

אני לא בטוח שההיטסינק יושב טוב, בגלל שחסרות תושבות (שלפי המדריך אמורות להיות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך גריז טרמי לשים במקום הפד השחור הזה ?

אולי איכשהו ברח הגז מה heat pipe שיש שם והוא לא מוליך חום, אבל אני לא יודע איך אפשר לבדוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופציות:

1.

בדרך כלל הסוללה עושה צרות , גם כשהוא מחובר לחשמל סוללה בעייתית תגרום לקפיצות מתח שיישפיעו על פעולת המחשב , נסה לנתק לגמרי את הסוללה כשמחובר לחמל.

2.

הגדרת ביוס שאומרת שאם אין שימוש עובר למצב שמירה וכיבוי אוןטומטיים , בדוק שם.

3.

כמו הגדרה 2 רק ב POWER של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-amiram:

אין לי גריז טרמי ואני גם לא יודע מה זה (אם כי אני משער שזה חומר סיכה שצריך למרוח על ההיטסינק).

איפה שיש את הפד (השקע בתמונה), המיועד לבליטה של המעבד, נראה שפעם הייתה משחה כלשהי שהשאירה סימנים על ההיטסינק ועל המעבד.

ל-itamarz:

1. התופעה חזרה על עצמה גם שהמחשב היה מחובר לחשמל בלי סוללה בכלל (הסוללה לא הייתה מחוברת לגוף המחשב).

2. ב- אין הגדרות לכיבוי אוטומטי. ב- יש הגדרות לגבי כניסה למצבי StandBy ו-Hibernate, אבל התופעה (כיבוי המחשב) מתרחשת, כאמור, לפעמים לפני שעולה כלל , וגם לפעמים תוך פחות זמן ממה שקבוע בהגדרות הללו.

שיניתי את ההגדרות, כך שהמחשב אף פעם לא יכנס למצבים הללו (StandBy ו-Hibernate), והתופעה עדיין חזרה על עצמה - כך שזו לא הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם (וצר לי שאני עדיין מטריד אתכם)!

מכיוון שאין לי מה להפסיד עם המחשב, וכמה מכם ציינו שיכול להיות שהבעיה נובעת מקירור לא תקין, ניסיתי את הדבר הדי מסוכן הבא:

להפעיל את המחשב ללא גוף הקירור למשך 45 דקות (רק 45 דקות, כדי לא לגרום נזק לרכיבים מחימום יתר).

חזרתי על הפעולה הזו פעמיים (ביום שישי והיום) והמחשב לא נכבה!

לאחרונה (עם הגוף קירור) לקח למחשב בין פחות מדקה עד מקסימום 6 דקות להיכבות באופן פתאומי, כך שפעמיים רצוף שהוא עבד 45 דקות בלי להיכבות - מביאות אותי למסקנה שהבעיה היא בגוף הקירור.

להשערתי: כנראה שגוף הקירור פשוט לא יושב טוב, ולכן גורם לחימום יתר וכתוצאה מכך לכיבוי המחשב.

לכן, אודה מאוד אם למישהו יש מושג איך ממקמים נכון גוף קירור של .

בהמון תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנה משחה טרמית, תוריד את המדבקה, ותחבר את ההיט-סינק מחדש למעבד אחרי שקראת את המדריך באתר, זה

עשוי לפתור את הבעיה (למרות שזה לא עונה על למה זה התחיל בפתאומיות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שמעבד בלי קירור בכלל יהיה קר יותר ממעבד עם קירור שלא יושב טוב. אולי המאוורר גורם לקצר?

במחשב המאוורר מתחיל לפעול רק שהמחשב מתחמם יותר מדי, אבל בכל אופן הניסוי שתיארתי הוא מה שקורה בפועל.

דרך אגב החזרתי את גוף הקירור היום (לאחר שהמחשב לא פעל יותר מ-12 שעות) והוא נכבה לאחר דקה ו-12 שניות.

ניתקתי את החיבור של המאוורר (השארתי את גוף הקירור) הדלקתי שנית ואחרי פחות מ-10 שניות הוא נכבה - כך שלא נראה לי שהמאוורר מקצר.

בכל אופן עכשיו יש לי בעיה אחרת - איפה אפשר באיזור חיפה או הקריות לקנות משחה טרמית? (עדיף מבוססת סיליקון או קרמית, כי אני לא יכול להפריד את המעבד מלוח האם).

התקשרתי למספר חנויות מחשבים וגם חנויות לציוד אלקטרוניקה והמשותף לכולם שהם לא ידעו על מה אני מדבר (בחנות אחת אפילו הפנו אותי לבית מרקחת).

בתודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...