שלום לכולם.אשמח אם תוכלו להסביר לי קצת על Overclocking. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום לכולם.אשמח אם תוכלו להסביר לי קצת על Overclocking.

X-tremoder

Recommended Posts

שלום לכולכם.

קוראים לי אריאל ואני משתמש חדש פה באתר.

האמת שעד עכשיו יותר התעסקתי במודינג ואני כנראה אעלה פרוייקטים שלי לאתר בזמן הקרוב,אבל לא

יכולתי שלא להתלהב ולהיסחף אחרי ה-Overclocking.

כרגע אני יודע די מעט בנושא.אני יודע שצריך להגדיל את מהירות ה bus ואז עם מהירות המכפלה של המעבד,המהירות תדר יוצאת גבוהה יותר והמעבד מואץ.

אני יודע להכנס לביוס ולבצע שינויים,רק שאני עדיין לא יודע אילו שינויים לעשות...

כמה דרסטי אפשר לעשות את השינוי במהירות,כמה זרם צריך להגביר למעבד,באיזו מידה יותר,ובאיזו תדירות אם בכלל.

כרגע יש לי את התוכנות OCCT,CPU-Z,S&M,GPU-Z וכו'...

מאוד אשמח אם מישהו יהיה מוכן לעזור לי ולהסביר לי יותר בעניין הזה כי אני מאוד רוצה לקחת את זה ברצינות!

אפילו אם יש מישהו בראשון לציון שמוכן להיפגש איתי ולהסביר לי על "חי" איך עושים את זה,זה בכלל יהיה טוב.

חוץ מהעניין הזה,עדיף שאומר את פרטי המערכת שלי כדי שתביעו את דעתכם אם בכלל היא מיועדת ומסוגלת לשינוי גבוה.

ואשמח גם לשמוע עד כמה אתם חושבים שאפשר להאיץ אותה!...

כרגע האמת שהיא עובדת על טמפרטורות מאוד נמוכות(לפי מה שהבנתי)הנעות בין 13 ל-18 מעלות צלזיוס בזמן מנוחה,וגג גג עד 25 מעלות במאמץ...

אין לי קירור מיוחד או משהו כזה,יש לי את המאוורר הסטנדרטי של לסוקט הזה...המעלות האלו נחשבות נמוכות?

אלו הפרטים של המעבד:

4zyjizdyzmjt.jpg

ואלו הפרטים של הלוח אם:

2thwn3uhjovz.jpg

יש לי גם 512MB אם זה משנה.

תודה בכל אופן שקראתם,אני יודע שזה היה ארוך אבל אם לא אעזר בכם שמבינים בזב,אז במי כן?!

תודה רבה לכל מי שיעזור(וגם למי שלא) ואחלה יום שיהיה לכם!..

אריאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה עם סטוק ?

בגדול כנס לאפשרויות המתקדמות (advanced) בביוס ..שם יש לך אופציה שנקראת CPU SPEED..תגיד אותה על MANUAL ככה יפתחו לך שאר האופציות לOC..

לאחר מכן תגיד את המכפלה של המעבד (CPU MULTIPLE) על X21 (זה המכפלה הMAX של המעבד שלך)..

כמו כן שנה באופציה של הMEMORY FREQ מ333 ל266..ככה שהזיכרון לא יגביל אותך..

לאחר מכן תתחיל לשנות את הבאס..שמופיע אצלך כCPU EXTERNAL FREQ..

אני בספק אם יש בביוס אופציה של נעילת תדרי הAGP/PCI..אבל תבדוק את זה..אולי יש ג'מפר או שזה אוטומטי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוב עליו במדבקה זוהרת מחליפה צבעים אז אני משער שזה סטוק!...חחחח

גם אני גר במרכז ככה שלא כזה קר פה שאולי זו הסיבה לטמפ' הנמוכות(לא שאני מתלונן! חחח)

ובקשר למה שענית לי...בכמה להעלות את המהירות של המעבד?איך לבדוק שזה עובד?

אני כאילו יודע שהתורה ניתנה בהר סיני אבל לא יודע את כל הסיפור..מבין?...אני די צריך את הא'..ב'..

אשמח אם תוכל לעזור לי..

הבנתי שגם צריך לבדוק יציבות או משהו כזה...

וה- MEMORY FREQ שאמרת לי לשנות..זה של הזיכרון בכרטיסים או של המעבד או משהו?

ונראה לך שבכלל אפשר להגיע למשהו מטורף עם המערכת הזאת או שחבל על המאמץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תעיין בבקשה בסטיקי ובמדריכים שבאתר..

http://hwzone.co.il/guides/oc_cpu/

2. על כל שאלה וכו תריץ חיפוש..אתה תמצ אל א מעט מידע..

3. התדר של הזיכרון..הוא של הזיכרון מערכת ...

4. להגיע רחוק אתה לא תגיע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שבכוונתי לשים לו 2GB על שני הסלוטים(1GB בכל אחד)...

עדיין אי אפשר?

תנו לי איזשהוא פתרון כי אני מתחיל להתבעס!... :-[ :'(

חח אני רוצה לעשות לו משהו טוב ואם זה תלוי בזיכרונות אז אין בעייה בעיקרון נכון?כי אני מתכנן להחליף אותם במילא בעז"ה.

הבעייה היא אם זה הלוח אם....

עם 2GB יילך?

תודה!אריאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה...

עשיתי מה שאמרת והופתעתי לגלות שזה קל למדי!....

אני מקווה שמה שעשיתי זה הדבר הנכון ולהלן מה שעשיתי:

א:נכנסתי לביוס,הגדרתי את המהירות מעבד מאוטומטית לידנית...

ב:את הזיכרון.מאוטומטי,שמתי על 266...

ג:את המהירות שיניתי בהתחלה מ133.33 ל134.34...ו..

המחשב נדלק והכל פעל יופי...עשיתי בדיקת יציבות עם S&M וזה תמיד נעצר לי באמצע עם איזשהיא הודעת שגיאה לגבי המתח 5+ וולט...

יש לציין שאף לפני שעשיתי את השינוי שעכשיו אמרתי(עוד לפני שעשיתי את המיני הזה,בכל זאת,זה כולא מ2800 ל2814,למרות שזה אמור להיות 2821),הייתה ההודעה הזו בכל פעם שסתם רציתי לבדוק את המערכת...

בקיצור.. שראיתי שחום המעבד לא השתנה בהרבה בכלל(אולי מעלה או שניים וגם לא בטוח),החלטתי לעלות שלב וכרגע המחשב עובד על מהירות 137.37 עם מכפלה של 21(2877.4).

המעלות אמנם עלו משמעותית(יחסית)וכרגע המערכת פועלת על 25-6 מעלות צלזיוס...

אני מעוניין לדעת בעיקר אם מה שעשיתי זה נכון ואם אין שום סיכון בשינויים שעשיתי,הכוונה אם עשיתי את זה כמו שOC צריך להעשות...

ושוב,אני מעוניין לקבל תשובה לגבי המודעה הקודמת ששמתי לפני זו...לגבי הזיכרון והלוח אם...

ומהמדריך הבנתי הרבה אבל נראה לי שצריך עוד...כמו איך לא לגרום לשינויים להשפיע לי על הכרטיס מסך או משהו כזה,ואיך לעשות את זה בצורה הכי נכונה ובטוחה...

כי בעיקרון אני מתעניין בזה אולי שלושה ימים וכבר התחלתי לעשות...אני מקווה שכרגיל איתי,אני פשוט קולט מהר ולא "רץ עם החומר" במקרה הזה ועושה שטויות..

כרגע הפעלתי בדיקת יציבות של OCCT ואעדכן את הת'רד בהמשך לגבי יציבות המערכת...

בכל אופן,נראה לי שאשנה לאחר הבדיקה בחזרה למה שהיה עד שאקבל את תשובתכתם אם מה שעשיתי נחשב בסדר...

תודה רבה על העזרה עד עכשיו ועל העזרה שאשמח שתהיה,אריאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת שלך ישנה, החלקים שברושתך אינם "ליגה א'" (גם לאותה תקופה בה קנית את המחשב, 5 שנים נניח?)

הזכרונות איטים להחריד, והמעבד עוד בסוקט הקודם-קודם (478)

נתחיל בכמה עובדות לא ראליות.

-אני בספק אם אתה יכול לשנות את הבאס בעשריות ומאיות, לדעתי אתה מבלבל.

-המעבד שלך, נחשב מעבד חם, ולא רק זה הוא גם מקורר בסטוק.

התוכנה איתה אתה מנטר את טמפ' מביאה לך שגיאות. נעשה לנטר את הטמפ' בעזרת SPEEDFAN ו- TEMP .

המעבד שלך אמור לעמוד על 45-50 מעלות במנוחה.

נמשיך,

ספק, רוב הסיכויים שהספק שברושתך, כמו כלל המערכת חלש.

במקומך, לא היתי מעמיס עליו מתחים נוסיפים כמו שדורש מתח.

נסיים,

אחרי שכמובן תקרא את המדריך שבאתר (לא פעם אחת בריפרוף) נניח 10 פעמים - עד שתבין.

לא "רץ בחומר" - אף אחד כאן לא המורה שלך, אני מציע לך שוב, תקרא את המדריך באתר, הוא מעולה.

מכאן ועד לתחזיות אפשריות, המעבד שלך עומד בתדר סטוק על 2.8ghz, ללא תוספת מתח תוכל כנראה להגיע ל-3.1-2ghz,

במקרה ונפלת על מעבד טוב, ghz3.2\3.25. תוספת זעומה לתדר, ועוד יותר זעומה לביצועים.

מה שמעמיד בשאלה את הכדאיות של כל הפרוייקט הזה.

הרבה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א:תודה.

ב:בכל תוכנה שבדקתי,אלו המעלות שהמעבד מפיק!

ג:אני מאמין שכן אפשר להעלות את מהירות הBUS בעשיריות ובמאיות כי כשלחצתי על ה,"AUTO" במהירות,נפתחה לי שורה של מספרים שבנויים בסדר הזה 133.33,134.34,135.35,136.36 וכן הלאה...עד 166.66 בכל אופן...הבדיקה שעשיתי עם OCCT הביאה תוצאות שהמערכת יציבה והמעלות במנוחה עדיין לא שונו בניוד למה שאמרתי במודעה הקודמת!...ראיתי את החום בבדיקה וחשבתי שהן עלו...

ג:אני לא יודע אם קראת את ההודעות הקודמות שלי אבל אמרתי שאני מתכנן לקנות לו חדשים..

חוץ מזה המחשב הוא מחשב שקניתי ממש ממש בזול לצורך הOC כך שגם בלי ה-OC הוא עובד פיצוץ(לכל מה שאני צריך).כך שגם אם לא יילך הוא עדיין מצוין מבחינתי...

ושוש,אני חייב תשובה לשאלה האם מה שעשיתי הוא בסדר...אם סדר הדברים הוא נכון,או לא משנה והאם השינויים שביצעתי הם נכונים.

יש לי ספק חזק יותר לשים לו וקירור אני מתכנן בנייה של מערכת מים מבוססת משאבת מים חזקה ביותר של מכונת כביסה או אקווריום(משהו בסביבות ה-3000L\H)

כמו כן..אקח את דבריך בחשבון!....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר של השקעה בקירור מים איכותי - תוכל לקנות מחשב חדש.

ובכלל ובפרט, לא היתי משקיע יותר מדי מאמצים במחשב כזה.

אגב, לאימונים הוא מעולה.

תלמד את השטח, תכיר טוב יותר את המושגים, והטכניקה.

כי לשבור איתו שיאים, כנראה שלא תשבור.

בקשר למה שעשית, זה בסדר, אפשר יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה בעיקרון אני בונה את המערכת מים שאמרתי לך בפחות ממאתיים שקל!(ע"י קומהינות למיניהן)...

וזה לא נורא גם אם היא הייתה עולה הרבה מאוד כסף כי תמיד אפשר להעביר...

שנית..אני יודע שאפשר יותר ואני אכן הולך לעשות יותר פשוט לא רציתי לעשות שיפור משמעותי יותר מדי לפני שאני יודע בוודאות שמה שאני עושה הוא נכון...

עכשיו שאני יודע..אעדכן מה התוצאות...

אגב..הוא עובד קבוע על 18 מעלות....במאמץ 25-6 מעלות...זה ממש קצת יותר ממה שהיה לי מקודם אבל זה נחמד...

אוריד עוד תוכנות לבדיקת טמפ' כדי לוודא שאכן זוהי הטצפ' הנכונה והאמיתית...אגב..שאני נוגע בצלעות הקרור הן ממש קרות יחסית למחשב הקודם שלי...

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ לפי מה שאני יודע אין מצב שבעולם שהמעבד היה יותר קר מטמפ' החדר

אגב הבחור שאמר שהמעבד הזה חם טועה!!!!

בקירור סטוק של המעבד הוא עבד על 33 מעלות אצלי שזה טמפ' החדר המעבד הזה מצויין לנסיונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...