בעיה מוזרה בלוח GA-7N400PRO - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה מוזרה בלוח GA-7N400PRO

y_i_c

Recommended Posts

יש לי בעיה מוזרה במחשב, המחשב משמיע לי צפצופים והלד הירום מהבהב

בהתחלה חשבתי שזה הספק כי ראיתי שהמתח של ה 3.3 וולט עומד על 3 וולט (שגיאה של 10 אחוז)

ולכן החלפתי את הספק בספק אחר שיש לי פה.....וחשבתי שהבעיה נעלמה...

ובכן מסתבר שלא......איך שאני מחבר דיסק קשיח לרייד הבעיה חוזרת....

אז או שהלוח דפוק (מה שיכול להיות) או שגם הספק הזה דפוק....

אבל לא נראה לי.....כי הספק הזה עבד יופי עם המחשב של אח שלי

יש לי גם בעיה נוספת....יש לי פה סטיק זיכרון של 512 מגה שהתוכנה MEMTEST מראה שיש בו שגיאות ואילו כשאני שם את הזיכרון במחשב של אח שלי אין בעיות בכלל,חשבתי שהמחשב מריץ את הזיכרון בתזמונים נמוכים מידי אבל לא...ההגדרות זהות ועדיין יש בעיה

מה שכן....על המחשב שלי הזיכרון עובד במהירות של 791 מגה לשניה

ועל המחשב של אח שלי זה עובד על 600 מגב לשניה

הזיכרון הוא 333MH

הלוח של אח שלי הוא GA-7VAX-A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפרטורה של המעבד תקינה

ואני מדבר על צפצופים בזמן עבודה......

אני לא מדבר על הביפ ב POST

נ.ב. שמתי לב שהצפצופים מתחילים להופיע בעיקר כשאני מעמיס את המחשב, כלומר כשאני מעתיק קבצים גדולים מדיסק לדיסק או מריץ את תוכנת הבדיקה פריים95

כמו כן אם ברצוני להתקין מהצורב שלי שיושב על ה סקנדרי מאסטר (עם כבל של 80 גידים) המחשב פשוט נתקע- עוד מסמר לארון) :(

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את הזיכרונות בסלוטים שונים.

לאפוקס 8RDA+ לדוגמא יש בעיה עם winbond BH5 בסלוט הרחוק ביותר מהמעבד אבל הוא עובד בשניים האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את הזיכרונות בסלוטים שונים.

לאפוקס 8RDA+ לדוגמא יש בעיה עם winbond BH5 בסלוט הרחוק ביותר מהמעבד אבל הוא עובד בשניים האחרים.

זה היה נכון אם הסטיק השני של הזיכרון גם היה עושה בעיות....אבל עובדה שהוא תקין לחלוטין ...גם כשאני מחליף בין הזכרונות.

בכל מקרה..

החלפתי את הספק שלי לספק של 475 ואט של HEC

כרגע אני לא יכול לבדוק כלום כי אני החלפתי את הלוח...נקווה שנקבל חדש בקרוב....שלא אצטרך לחכות יותר מידי...

:)

בעצם זה טוב...שאני אוכל ללמוד למבחנים בראש שקט ולא אתחיל להתעסק עם המחשב... :)....עוד שבוע נגמרים מבחני הסמסטר....

ואז אני אהיה חופשי כצופור להתעסק עם המחשב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שני הזיכרונות עושים בעיות בסלוט ספציפי ועובדים באחר אז זו בעיה בלוח (לא דווקא דפוק, אבל אולי בעית תאימות)

אם בסלוט ספציפי אחד עובד ושני לא (זיכרונות זהים) אז אחד הזיכרונות דפוק

זה עד כדי כך פשוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שני הזיכרונות עושים בעיות בסלוט ספציפי ועובדים באחר אז זו בעיה בלוח (לא דווקא דפוק, אבל אולי בעית תאימות)

אם בסלוט ספציפי אחד עובד ושני לא (זיכרונות זהים) אז אחד הזיכרונות דפוק

זה עד כדי כך פשוט

או קיי...אני אסבר בצורה מפורטת יותר

יש 2 מחשבים

מחשב א עם לוח GA-7VAX-A 1024MB-DDR2700 כלומר 2 סטיקים של 512 ומעבד בארטון 2500

מחשב ב עם לוח GA-7N400PRO זיכוןר (אמור להיות זהה) ואותו מעבד

עכשיו הבעיה.

כל הזכרונות עובדים כמו שצריך במחשב א.....בדוק.......בדקתי אחד אחד עם התוכנה MEMTEST והם עבדו יפה מאוד בלי שום בעיה.

במחשב ב כשבדקתי זיכרון 3 סטיקים הראו בעיה ורק סטיק אחד היה תקין (כל הזכרונות זהים)

בדקתי את התזמונים בביוס...והתזמונים זהים (למרות שעל מחשב ב הזיכרון עבד ב30% מהר יותר למרות שלא השתמשתי עדיין בדואל DDR)

אם מעניין אותך מה המפרט של המחשבים

המפרט שלי זה המחשב עם הבעיות והמחשב השני פחות טוב מבחינת חומרה הקיפית (כ.מסך ודיסק קשיח)

בכל מקרה מסרתי את הלוח להחלפה.....כי גם ככה הוא עשה צרות וצפצף לי כל הזמן. במיוחד כשהיתי מעמיס אותו אפילו קצת (חיכובר דיסק קשיח לרייד או אפילו סתם....הרצת פריים95)

כשאני אקבל את הלוח חזרה - לוח אחר אני מקווה (אוף...למה לא רשמתי את המספר הסידורי של הלוח ששלחתי של יעבו עלי ויחזירו לי את אותו לוח) אני אבדוק את הזיכרון שוב.

כי משהו פה מוזר....איך יתכן שיש 2 סטיקים זהים אחד עובד טוב והשני עושה בעיות....אם זה ימשיך אני אחליף את הזיכרון למרות שאני לא בונה על זה :)...כי אם רק אחד מתוך 4 עבד טוב על הלוח שלי אז יש בעיה.. :)..אולי הזיכרון היחיד שעבד טוב היה מסידרה טובה יותר

מי יודע.....אולי....

נ.ב. דווקא ניסיתי בסלוטים שונים וזה לא שינה כלום......אותן תוצאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

היתי שמח לעדכן אתכם בתוצאות.....הבעיה היא שגם כיום... 3 שבועות אחרי שמסרתי את הלוח להחלפה לא קיבלתי לוח אחר במקום.

ולכן מה שאני יכול לעשות זה רק לקלל ולגדף :)......אבל זה לא יעזור לי לקבל את הלוח מהר יותר!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן......רציתם עדכון מה קורה.....

סוף סוף קיבלתי אתמול את הלוח החדש!!!!

בעית הזיכרון נעלמה!

גם הלוח הזה בא בגירסת ביוס F6 ,..הצפצופים הממ..זה קשה לומר כי בהתחלה הוא ציפצף כמה פעמים אבל מאתמול בלילה הוא הפסיק

ולא משמיע הגה....

אז לעת עתה אני לא מתייחס לזה....

מה שכן מעניין הוא ...אחרי עידכון ביוס ל F9 מאתחל את עצמו כל הזמן!!!

אני אנסה להסיר את הדריוורים של הלוח ולעדכן את הביוס ואז להתקין אותם שוב..

אולי זו הבעיה....

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...