למישהו יש ניסיון עם "מגן מסך" לנייד, ומגן סיליקון למקלדת האם כדאי או לא? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למישהו יש ניסיון עם "מגן מסך" לנייד, ומגן סיליקון למקלדת האם כדאי או לא?

Usagi

Recommended Posts

אם אתם מכירים יש מגן מסך - שזה יריעה כזאת שאפשר לשים על גבי המסך.

עכשיו על הפלאפון ועל (על המסך) יש לי מגן כזה, האם כדאי גם לשים על המסך של המחשב הנייד

שיאפשר ניקוי יותר טוב וכו', האם התקנתם יריעה על נייד?

האם המסך שהוא מתחמם תהיה לו בעיה עם יריעה כזאת?

ומה דעתכם גם על מגן סיליקון למקלדת?

אשמח לדעת אם כדאי לרכוש דברים כאלה לנייד, כי אני מאוד אוהבת לשמור על המכשירים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגן סיליקון למקלדת לא נשמע הגיוני כל כך, כי חלק גדול מהניידים נסגרים בצורה מוחלטת כמעט, והמקשים כמעט נוגעים במסך (ראיתי מקרים שהם גם נגעו), לכן תוספת גובה, יכולה לפגוע במסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי לנייד שלי (dell xps m1210) מגן סיליקון למקלדת לפני כמה חודשים טובים - ואני מבסוט ממנו מאוד.

הוא שומר על המקלדת, אין שום בעיה לסגור את הלפטופ עליו:

- מאז שקניתי אותו לא הסרתי אותו מהלפטופ למעט על מנת לשטוף אותו בדיוק פעם אחת (הוא נשאר סגור בלפטופ כל הזמן)

הוא דקיק ביותר, נוח ונעים למגע ולא מפריע לי בהקלדות.

כל מי שראה אותו אמר "למה אין לי כזה, זה גאוני", כולל אנשים עם אותו לפטופ שהמקלדת שלהם מזוהמת להחריד בעוד ששלי נראית כמו חדשה.

בקיצור - בהחלט קניה שאני מבסוט עליה.

קניתי ממוכר כלשהו ב , עלה 10$, ועוד 14$ משלוח לארץ :D שומר לי על הלפטופ במילואים מחול וחולרה,

ובכל מקום אחר (בעיקר בלימודים!) מאבק ועוד.

מומלץ בחום! (אני כמובן לא מבטיח שמה שתקני יהיה באותה איכות ייצור וכו' וייתן את אותן תוצאות, אבל זו ההתרשמות שלי ממה שקניתי)

הנה מכירה לדוגמא שמצאתי עכשיו למגן סיליקון למקלדת של כמה דגמי dell

(זה נראה 1:1 בדיוק מה שאני קניתי, רק שאני קניתי ממוכר אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הכוונה היא לקול שהם משמיעים בעת ההקלדה, אז המקלדת שלי גם בלי מגן סיליקון - די שקטה בקטע הזה

אבל עדיין, בבסביבה די שקטה שומעים שאני מקליד ברדיוס של חצי מטר, למרות מגן הסיליקון :P

אם הכוונה לפידבק על האצבעות בעת ההקלדה - אז במקום להרגיש פלסטיק מרגישים סיליקון,

(את הלחיצות עצמן עדיין מרגישים)

לי אישית זה לא מקלקל את ה"חוויה" יותר מדי, אבל אין ספק שקצת (ממש קצת) יותר כיף להקליד בלי המגן.

(אני בודק בעת הקלדת הודעה זו מהלפטופ, ברגעים אלו ממש.. :) )

בכל מקרה, ההשקעה יחסית קטנה, אז אני מציע לכל אחד שלא בטוח, פשוט לקנות מגן כזה ולראות אם זה מתאים לכם או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי יותר האם זה לא גורם למקשים להלחץ באופן יותר רדוד? או "לקפןץ" בחזרה בצורה יותר איטית או פחות מודגשת?

הייתי דווקא רוצה כזה דבר אם זה לא פוגם בחווית ההקלדה (וב-Trackpoint), נמאס לי מפירורים שנדחפים בין המקשים :P אני אעשה חיפוש ואראה אם אני מוצאת משהו שמתאים למחשבים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי לפחות זה לא גורם לתופעות כאלה, הוא ממש ממש דקיק.

מה שכן, בגלל מבנה הלפטופ עצמו, יש חצי ס"מ מהמגן שגולש מהמקלדת ועולה על הטאצ'פאד, אבל:

1. לי זה לא ממש מפריע.

2. אפשר לחתוך את זה יפה עם סכין יפנית אם זה ממש מפריע למישהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Trackpoint

...רק עכשיו שמתי לב

ואוו, לא יודע איך מגן סיליקון ו Trackpoint יסתדרו ביחד, איך את סובלת את הדבר הפצפון המגעיל הזה תקוע באמצע המקלדת?

רק בגלל זה אני בחיים לא אקנה של לנובו\IBM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך את סובלת את הדבר הפצפון המגעיל הזה תקוע באמצע המקלדת?

Blasphemy! :behead:

בינתיים לא הצלחתי למצוא משהו שיתאים למחשב שאני רוצה לעטוף (HP 2510p) אבל בכל מקרה נראה לי שאני מוכנה לשלם כמה דולרים בשביל לברר איך זה יעבוד.

אגב, לרוב המחשבים האיכותיים, לא רק ללנובו, יש Trackpoint כך שפסילה של ה-Trackpoint מגבילה אותך לחיים בעולם המחשבים הנחותים! :errrr: (אלא אם כן אתה קונה Fujitsu או יש לך את ההון להוציא על Panasonic Toughbook). בלאאא.

אני לא מבינה איך זה בכלל יכול להפריע :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

===> :-* (רק שימי לב למה שהם כותבים לגבי העובדה שיש להם מקלדות US בלבד - אם המקלדת היא Europe Type אז זה לא יתאים)

ו..את קוראת ל xps שלי לא איכותי ? :-\

לא יודע, פשוט לא יכול לסבול את הצ'ופצ'יק הזה, זה כמו העכברים שיש לנו במעבדה מסויימת באוניברסיטה -

הגלגלת בהם היא לא גלגלת אלא סטיק פלסטיק שצריך להפעיל עליו לחץ כלפי מעלה או כלפי מטה, גועל נפש כזה...

(והיי, העכברים האלה גם מתוצרת IBM)

למה לעבוד עם משהו שנראה ומרגיש כמו "לפני 50 שנים" כשיש גלגלת \ טאצ'פאד (או עכבר בלוטות' חמוד :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה :) אבל אני אכן צריכה Layout של UK ולא US.

למה לעבוד עם משהו שנראה ומרגיש כמו "לפני 50 שנים" כשיש גלגלת \ טאצ'פאד (או עכבר בלוטות' חמוד :) )

כי כשמתרגלים ל-Trackpoint (ובהנחה שהוא אחד איכותי) הוא נותן שליטה יותר טובה מזו של ה-Touchpad וגם לא דורש להזיז את היד כל הזמן. ואניבכלל לא מהמכורים הכבדים, יש אנשים שלא מוכנים בכלל להסתכל על מחשב בלי Trackpoint

כל אחד והעדפתו, אבל ברוב המחשבים שמציעים Tackpoint יש גם Touchpad בכל מקרה.

ו..את קוראת ל xps שלי לא איכותי ? :-\

:cool2: הכל יחסי בחיים. Once you go black you never go back (וזה אפילו מתאים מילולית עם הטרנד העיצובי הנוכחי ששולט בשוק...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם Kidney_stonE

בחיים לא התרגלתי ולא אתרגל לtrackpoint

לא בשנה וחצי שהייתי עם בצבא, ולא בIBM של אבא שלי.

אני לא מבין למה הוא שימושי, למשחקים הוא גרוע, ורק לWINDOWS הוא קצת נוח, אבל בלי יתרון על הטאצ'פאד

וגם הIBMים מכוערים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלחמת ה-trackpoint מול touchpad היא דבר יותר חם בניידים מאשר PC נגד . :)

ה-trackpoint אבסולוטית נותן שליטה טובה יותר מה-touchpad. ה-touchpad לא יכול להגיע לשילוב של דיוק ומהירות כמו trackpoint. או שהוא איטי מידי, או שהוא יותר מידי רגיש. כמו כן, העובדה שלא צריך להזיז את היד מהמקלדת היא יתרון גדול. מה גם שבמחשבים של (ולאחרונה לא רק בהם) אפשר לגלול עם ה-trackpoint והכפתור האמצעי של העכבר.

ב-touchpad יש בעיה אחת די גדולה - כדי שהוא יהיה לפחות קצת שימושים, הוא חייב להיות בעל פונקציית tap-to-click ו-tap-to-drag. ובאופן אינהרטי, המימוש של הפונקציות האלה מביא לכך שכל משתמש מוצא את עצמו לפעמים בטעות לוחץ כשלא התכוון, או מזיז משהו כשרק התכוון ללחוץ עליו, או (המקרה הקלאסי) מסמן בטעות את כל טקסט במסמך ומוחק אותו.

אגב, עוד נקודה לגבי trackpoint, ואולי החיסרון העיקרי שלו - נוחות השימוש תלויה מאוד במכסה הגומי עצמו. המכסים הראשונים של ורוב המכסים של HP/DELL נוחים הרבה פחות מה-soft dome/soft rim שמקבלים עם חדש. כמו כן, המכסים נשחקים אחרי שימוש רב, וכשהם שחוקים, השימוש הרבה פחות נוח, לכן צריך להחליף אותם מידי פעם (כל כמה חודשים עד שנים), וזה עולה כסף. לא הרבה, אבל כסף. מה גם שאי-אפשר לקנות אותו סתם בכל חנות, צריך להזמין מהיצרן.

ה-touchpad הוא פתרון רקוב ולא נוח ביסודו. היתרון שלו שמתרגלים אליו די בקלות, והוא נותן תחושה של של שליטה טובה יותר. אבל זו הנקודה - זו רק תחושה ראשונית. בסופו של דבר, התפוקה שאפשר להגיע אליה עם touchpad נמוכה יותר, והאנשים שמשתמשים בו מתחלקים לשני סוגים - כאלה שמשלימים עם זה, וכאלה שנשברים והולכים לכל מקום עם עכבר חיצוני. לעומת זאת, מי שהתרגל ל-trackpoint ולמד להשתמש בו היטב לא זקוק לשום דבר אחר בעבודה שוטפת.

למשחקים, הסיפור שונה. במשחקים הדרישה למהירות ודיוק גדולה עוד יותר, ושני הפתרונות לא מסוגלים לעמוד בה. לפיכך, אף אחד מהם לא מתאים בשיט לשום משחק שדורש מהירות ודיוק (כמו FPS). למעשה, מיקומו של ה-trackpoint באמצע המקלדת שעוזר בהקלדה, מפריע מאוד במשחקים (בעוד שעם touchpad לפחות תאורטית אפשר לשחק, אם אתה מזוכיסט).

לא סתם כל מחשב עסקי שמכבד את עצמו כולל trackpoint לצד ה-touchpad. הסיבה שאין אותו בכל מחשב היא אותה סיבה ש-90% מהמחשבים הצרכניים בשוק הם גושי פלסטיק נוצצים עם ציפוי מתקלף ומסך מראה ברזולוציה נמוכה: זה זול, וכל עוד אנשים סובלים את זה, אין סיבה לשפר.

אבל, בשורה התחתונה, זה עניין אישי, ואני לא אבוא לשכנע מישהו שרגיל ל-touchpad ולא מסוגל להשתמש ב-trackpoint לקנות מחשב שיש בו רק את האחרון. מבחינתי - זה הפסד שלו, שהוא לא יודע איך להשתמש בזה. מבחינתו - זה רווח, כי שוק המחשבים הרבה יותר פתוח. :) אני הוא אחד מהאנשים ש-tgolin הזכירה - כאלה שלא מוכנים לשקול אפילו לרכוש שאין בו trackpoint.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-trackpoint אבסולוטית נותן שליטה טובה יותר מה-touchpad. ה-touchpad לא יכול להגיע לשילוב של דיוק ומהירות כמו trackpoint.

יש לך איזושהי אסמכתא רשמית שתגבה את המילים האלה? או לפחות מבחן תוצאה?

כי אם לא, זה פשוט עוד כמה מילים סובייקטיביות בנושא.

אני די בטוח שבכל מבחן מעשי שתציב לי, אני אבצע את אותן פעולות מהר יותר באמצעות הטא'צפאד מאשר אתה באמצעות הטראקפוינט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...