שאלה בנוגע למעבד Intel Atom N270 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע למעבד Intel Atom N270

Z Mint

Recommended Posts

בדיון הסטיקי של המעבדים לא הופיע מידע על מעבד האטום (או שאולי פיספסתי :nixweiss:) ולכן אני שואל פה.

אני חושב על לקנות מחשב אולטרה- בתחום הזול יותר של הזאנר (לא הvaio של סוני) אלא יותר בכיוון הMSI wind והASUS Eee (לפחות הדגם עם הארד דרייב הרגיל, לסוליד סטייט יש נפח קטן מידי).

אז קראתי כמה כתבות (לרוב על הMSI wind) וכולן נתנו לו פידבקים טובים (חוץ מהערות על הסוללה החלשה, שבדגם החדש בעל ה6 תאים היא יותר טובה) אבל שאלה אחת עוד נותרה לי בראש. האם המעבד (Intel N270) יכול לעמוד בצרכים שלי.

רוב השימוש שלי במחשב הנייד (בעצם כולו...) יהיו דברים כמו חיבור לאינטרנט, כתיבת מסמכי וורד, כתיבת קודים (תכנות כאילו), קצת שימוש בPhotoshop וניגון (קרוב לוודאי באייטונס כי יש לי אייפוד, אבל אם התוכנה כבדה מידי אז אני אשתמש בנגן קל יותר על הנייד).

אז בואו אני אתאר לכם את הסיטואציה הכי "מעמיסה" שאני מתאר לעצמי שאני אתקל בה עם הנייד:

XAMPP* פועל (למעשה השאיפה היא שהוא יפעל תמיד, במחשב הנייח שלי הוא פועל תמיד).

photoshop פועל

dreamweaver פועל

נגן כלשהוא פועל (לא משנה איזה)

וfirefox עם כמה טאבים פועל.

ומנסגר, כי מי יכול בלי =p

בעקרון יכול להיות מצב שבו הפוטושופ והדרים וויבר לא יפעלו ובמקומם יפעל לדוגמא Visual C# 2008 Express Edition אבל ה"תבנית" דומה (תוכנה/שתיים שאני עובד איתם, מוזיקה, וXAMPP פועל ברקע).

זה בעקרון מה שאני רוצה לדעת, האם המעבד יכול לשרוד את זה, או נגיד דוגמא יותר מפורטת האם המפרט הבא (MSI wind) יכול:

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=2143&CatCode=315 (עם השדרוג ל2 גיגה).

ואם לא, איזה אולטרה (בטווח מחירים של עד 3.5K) כן יוכלו להתמודד עם המשימה, אם בכלל יש כאלו.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיוני המעבד הזה הוא די CAPABLE

יש לי את ה-EEE1000HA אני מאוד מרוצה והוא עושה עבודה נפלאה (אני לא מריץ עליו פוטושופ - אבל גולש אוה וכותב מסמכים וטבלאות בלי סוף)

לא רע בכלל

העדפתי את הEEE על ה-WIND מכיוון אחד המקלדת (לאחותי יש את ה-WIND המקלדת אצלו פחות מנוחה הביצועים כמעט זהים) -

למרות שהוא קליל באיזה 150 גרם (מבחינתי זניח)

בתור מחשב משני הוא עושה את העבודה מצוין (אל תצפה ממנו להיות DESKTOP REPLACEMENT כי הוא לא)

כל טוב וערב נהדר,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- הוא לא מעבד לעבודה רצינית בתוכנות כבדות. מדובר במעבד 1.6GHZ, והביצועים שלו מקבילים בערך ל-Pentium III בתדר זה (לו היה כזה). הוא קצת פחות טוב ממעבדי ה-Pentium M הראשונים בתדר מקביל.

Photoshop, Dreamweaver ו-Visual Studio הן תוכנות די כבדות, למרות שהשימושים הספציפיים שלך בהם אולי לא כבדים.

ככלל אם התוכנות סתם פתוחות ולא עושות כלום, הזיכרון הוא זה שיגביל אותך ולא המעבד. אבל קח בחשבון שאפילו דפי אינטרנט נהיים כבדים יותר היום. פיירפוקס על כמה טאבים שבכל אחד יש כמה פלאשים יכול בקלות לחנוק את ה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- הוא לא מעבד לעבודה רצינית בתוכנות כבדות. מדובר במעבד 1.6GHZ, והביצועים שלו מקבילים בערך ל-Pentium III בתדר זה (לו היה כזה). הוא קצת פחות טוב ממעבדי ה-Pentium M הראשונים בתדר מקביל.

Photoshop, Dreamweaver ו-Visual Studio הן תוכנות די כבדות, למרות שהשימושים הספציפיים שלך בהם אולי לא כבדים.

ככלל אם התוכנות סתם פתוחות ולא עושות כלום, הזיכרון הוא זה שיגביל אותך ולא המעבד. אבל קח בחשבון שאפילו דפי אינטרנט נהיים כבדים יותר היום. פיירפוקס על כמה טאבים שבכל אחד יש כמה פלאשים יכול בקלות לחנוק את ה-.

אני מבין, יש אולטרה ניידים שעובדים על חזקים יותר ועדיין שומרים על טווח מחירים בסביבות ה3 וחצי אלף? או שהאפשרות היחידה שלי עם כמות הכסף הזו היא ללכת על מיינסטרים, ואם כן, איזה יתאים לצרכים ולתקציב שהצגתי?

gabriel6- דבר ראשון תודה =) אני לא מחפש מחשב כתחליף לדסקטופ, יש לי שני נייחים בבית ששינהם מעולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי אנשים יבינו שNETBOOKS הם לא DESKTOPS ואפילו לא NOTEBOOKS. ניידים מסגמנט הEEE נועדו לתת ניידות מירבית. פלטפורמת בסיסית בגודל ובמשקל מינימלי. השימושים שלך מצריכים עבודה שלנייד רגיל של היום אין בעיה לבצע, אבל שלנייד של לפני 5 שנים סביר להניח שהייתה בעיה קשה לבצע. היום בעידן ה2GB של מינימום ומעבד 2 ליבות קשה לזכור שבתקופת הפנטיום 3 לא יכולת לפתוח כמה ישומים במקביל בלי לחנוק אותו. הNETBOOKS בשלב זה לא שונים מהמחשבים הניידים של לפני 5 שנים (בכח עיבוד כמובן). סביר להניח שמחשב WIND יפעיל את כל התוכנות שנקבת בשמן, האם תוכל בפועל להריץ אותן באופן חלק שמאפשר עבודה תקינה ובמקביל? זו שאלה קשה מאד, וסביר להניח שתחווה המון אי נוחות של קרטוע בזמן נסיון למולטי טסקינג.

במה זה תלוי? פתיחת תמונה ברזולוצית 640X480 בפוטושופ היא קלה בהרבה מפתיחת תמונה של 5MP. ותכנות תוכנה פשוטה בקומפיילר פשוט היא הרבה פחות כבדה מפיתוח מורכב על VISUAL STUDIO. לדברים הבסיסיים והמיידיים המחשבים האלו מספיקים. מעבר לזה אתה נכנס לתחום אפור. אם הניידות פחות קריטית לך, כל מחשב נייד רגיל עד 3500 עם מעבד כפול ייתן לך ביצועים עדיפים בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי אנשים יבינו שNETBOOKS הם לא DESKTOPS ואפילו לא NOTEBOOKS. ניידים מסגמנט הEEE נועדו לתת ניידות מירבית. פלטפורמת בסיסית בגודל ובמשקל מינימלי. השימושים שלך מצריכים עבודה שלנייד רגיל של היום אין בעיה לבצע, אבל שלנייד של לפני 5 שנים סביר להניח שהייתה בעיה קשה לבצע. היום בעידן ה2GB של מינימום ומעבד 2 ליבות קשה לזכור שבתקופת הפנטיום 3 לא יכולת לפתוח כמה ישומים במקביל בלי לחנוק אותו. הNETBOOKS בשלב זה לא שונים מהמחשבים הניידים של לפני 5 שנים (בכח עיבוד כמובן). סביר להניח שמחשב WIND יפעיל את כל התוכנות שנקבת בשמן, האם תוכל בפועל להריץ אותן באופן חלק שמאפשר עבודה תקינה ובמקביל? זו שאלה קשה מאד, וסביר להניח שתחווה המון אי נוחות של קרטוע בזמן נסיון למולטי טסקינג.

במה זה תלוי? פתיחת תמונה ברזולוצית 640X480 בפוטושופ היא קלה בהרבה מפתיחת תמונה של 5MP. ותכנות תוכנה פשוטה בקומפיילר פשוט היא הרבה פחות כבדה מפיתוח מורכב על VISUAL STUDIO. לדברים הבסיסיים והמיידיים המחשבים האלו מספיקים. מעבר לזה אתה נכנס לתחום אפור. אם הניידות פחות קריטית לך, כל מחשב נייד רגיל עד 3500 עם מעבד כפול ייתן לך ביצועים עדיפים בהרבה.

אוקי, אני מבין, מצתער על חוסר הידע :kopfpatsch:

אם כך, יש לך איזה המלצות על מסוימים או חברות מסיומות? או להפך, דברים להתרחק מהם?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי אני פשוט אחכה שהאולטרה ניידים יגיעו לרמה שתתאים לצרכים שלי, ניידות זה חשוב לי =p

קראתי קצת על זה שאינטל החלו לייצר מעבד דו ליבתי (בשם 330) יש השערות לגבי הזמן שבו יתחילו להופיע לפטופים איתו (אני משער שזה מיועד ללפטופים)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את ה-WIND, לא ראיתי שום בעיה בפיירפוקס ולא משנה כמה טאבים פתחתי, אני בד"כ פותח בין 5-8, אבל גם יוצא לי יותר מ-10 במקרים מסויימים והוא עומד בזה. אני השתמשתי בו לפוטושופ וגם לעריכת מסמכים, הבעיות היחידות שראיתי איתם זה גודל המסך - זה לא אותו דבר כמו מסך גדול, אבל פה ושם על הדרך זה בהחלט אפשרי ויעשה את העבודה.

מבחינת ה- כמעבד, אין איתו כלל בעיה והיה לי של 1GB, רק במשחקים ראיתי שהוא נחנק קצת (או שזה היה בגלל הכרטיס מסך?), זה הכל.

יש thread שלם על זה וכתבתי שם כמו גם רבים אחרים על הביצועים כולל במשחקים (בינינו, רוב המשחקים יותר כבדים מפיירפוקס ופוטושופ והנגן שלך גם יחד).

עצה שלי תבדוק ביוטיוב כמה דגמים עם המעבד ומה הם מריצים, זה יקנה לך קצת ביטחון לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את ה-WIND, לא ראיתי שום בעיה בפיירפוקס ולא משנה כמה טאבים פתחתי, אני בד"כ פותח בין 5-8, אבל גם יוצא לי יותר מ-10 במקרים מסויימים והוא עומד בזה. אני השתמשתי בו לפוטושופ וגם לעריכת מסמכים, הבעיות היחידות שראיתי איתם זה גודל המסך - זה לא אותו דבר כמו מסך גדול, אבל פה ושם על הדרך זה בהחלט אפשרי ויעשה את העבודה.

מבחינת ה- כמעבד, אין איתו כלל בעיה והיה לי של 1GB, רק במשחקים ראיתי שהוא נחנק קצת (או שזה היה בגלל הכרטיס מסך?), זה הכל.

יש thread שלם על זה וכתבתי שם כמו גם רבים אחרים על הביצועים כולל במשחקים (בינינו, רוב המשחקים יותר כבדים מפיירפוקס ופוטושופ והנגן שלך גם יחד).

עצה שלי תבדוק ביוטיוב כמה דגמים עם המעבד ומה הם מריצים, זה יקנה לך קצת ביטחון לקנות.

עכשיו ראיתי את הMSI מריץ משחקים (וורקרפט 3, טרקמניה, הלף לייף, פאר קרי וכו') שזה נחמד מאוד, אבל לא בטוח שזה יותר כבד מתוכנה כמו ויזואל סטודיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום עבודה טיפוסי: +25 טאבים פתוחים ב Chrome, ארבעה מסמכי PDF קטנים ב Foxit, מסמך פתוח באופן אופיס, מטלב R2007b פתוח ועוד כמה חלונות של אקספלורר ושטויות קטנות. כל זה עם גי'גה זיכרון והמעבר בין היישומים הוא חלק.

בדיוק סיימתי אתמול עבודה קטנה בעיבוד תמונה על מטלב שהייתי צריך להגיש, בסופו של דבר כל העבודה התבצעה על ה N10 מבלי לגעת בשולחני שלי (כבר התחלתי והייתי עצלן מדי לעבור) והוא התמודד איתה כמו גדול. כמובן שהעיבוד לא היה מהיר כמו על מחשב שולחני אבל לא הפריע לי לחכות לתוצאות כמה שניות יותר מה עוד שבזמן העיבוד עברתי לקרוא קצת מסמכים ולא היתה שום בעיה.

Visual Studio לא ניסיתי, אבל ממה שקראתי בפורומים וההתנסות האישית שלי עם ביצועי המעבד אין שום סיבה שהוא לא יריץ. אנשים מריצים תוכנות לחישובים סטטיסטיים וכלי תיכנות שונים ללא שום בעיה אבל הכל תלוי בכמה כבדה עבודת הפיתוח שאתה מתכנן לעשות עליו.

פוטושופ ירוץ גם, אבל עבודה על תמונות ברזולוציה 1024x600???

לעבודת פיתוח רצינית לא הייתי ממליץ על נטבוק וזאת משלוש סיבות שכבר נידונו פה הרבה:

1) שטח עבודה קטן ולא מספיק לפתיחת כמה חלונות זה לצד זה. תוסיף לזה סרגלי כלים ואתה מתחיל להיות חנוק ולעשות הרבה minimize/maximize

2) ביצועי מעבד שיכולים להוות בעיה ביישומים שדורשים חישובים מרובים (תלת מימד, חישובים הנדסיים כבדים ואולי פילטרים של תמונות)

3) מיקלדת קטנה מהרגיל שדורשת התרגלות, מאטה את ההקלדה ומצריכה צרופי מקשים לפונקציות שונות.

על 1 ו-3 אתה יכול להתגבר ע"י הוספת מיקלדת ומסך חיצוני אבל אותם אתה לא יכול לנייד וזה פיתרון רק למי שמחפש תחליף שולחני זול לשימושים בסיסיים.

עם כל זאת אני חייב לומר שאני חושב שעבור אלה שמעוניינים במחשב משני לניידות גבוהה,לא רוצים להוציא הרבה כסף (סטודנטים תפרנים...), ולא צריכים כוח עיבוד רב (99% מהאוכלוסיה) הנטבוקים הם אופציה מעולה. לעבודות פיתוח קטנות, קריאת מסמכים, מוזיקה גלישה וסרטים הם מתאימים בהחלט רק תבדוק קודם שאתה מסתדר עם גודל המסך. לך לראות את הדגם בחנות.

גם אני התלבטתי רבות אם ללכת על אחד או על מחשב נייד רגיל (אולטרה-ניידים לא היו בתקציב שלי) ולאחר שראיתי את הדגם בחנות קפצתי למים ועבורי לפחות זה הסתדר מצויין ואני מאוד מרוצה מהעבודה על הקטנצ'יק ועושה לו פרופגנדה בכל הזדמנות. ;D

הרבה לכלוכים רצים על הנטבוקים ברשת ואחרי שהתנסתי אישית והופתעתי לטובה נראה לי שרובם מגיעים מאלה שלא ממש התנסו איתם בעבודה יומיומית. אני אומר שהכל עניין של תאום הצרכים והציפיות שלך למציאות - תעשה את זה ולא תתאכזב.

אני מסכים עם Qttp לגבי עניין הזיכרון וממליץ לשדרג ל 2 ג'יגה אם אתה מתכנן להריץ כמה תוכנות כבדות במקביל.

פיירפוקס על כמה טאבים שבכל אחד יש כמה פלאשים יכול בקלות לחנוק את ה-.

למרות חסרונותיו ל יש את האופציה הנפלאה של תצוגת הת'רדים הרצים וצריכת המעבד שלהם וגם לסגור אותם בשעת הצורך. בכל פעם שאני מבחין שהוא תופס יותר מ 40% CPU אני פשוט סוגר את הפלאש, כמעט תמיד זה סתם פרסומות מעצבנות ואני בכלל לא מבחין שמשהו חסר. כמובן, אם גולשים בהרבה אתרים מבוססי זה כבר עניין אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום עבודה טיפוסי: +25 טאבים פתוחים ב , ארבעה מסמכי PDF קטנים ב Foxit, מסמך פתוח באופן , מטלב R2007b פתוח ועוד כמה חלונות של אקספלורר ושטויות קטנות. כל זה עם גי'גה והמעבר בין היישומים הוא חלק.

בדיוק סיימתי אתמול עבודה קטנה בעיבוד תמונה על מטלב שהייתי צריך להגיש, בסופו של דבר כל העבודה התבצעה על ה N10 מבלי לגעת בשולחני שלי (כבר התחלתי והייתי עצלן מדי לעבור) והוא התמודד איתה כמו גדול. כמובן שהעיבוד לא היה מהיר כמו על מחשב שולחני אבל לא הפריע לי לחכות לתוצאות כמה שניות יותר מה עוד שבזמן העיבוד עברתי לקרוא קצת מסמכים ולא היתה שום בעיה.

Visual Studio לא ניסיתי, אבל ממה שקראתי בפורומים וההתנסות האישית שלי עם ביצועי המעבד אין שום סיבה שהוא לא יריץ. אנשים מריצים תוכנות לחישובים סטטיסטיים וכלי תיכנות שונים ללא שום בעיה אבל הכל תלוי בכמה כבדה עבודת הפיתוח שאתה מתכנן לעשות עליו.

פוטושופ ירוץ גם, אבל עבודה על ברזולוציה 1024x600???

לעבודת רצינית לא הייתי ממליץ על נטבוק וזאת משלוש סיבות שכבר נידונו פה הרבה:

1) שטח עבודה קטן ולא מספיק לפתיחת כמה זה לצד זה. תוסיף לזה סרגלי כלים ואתה מתחיל להיות חנוק ולעשות הרבה minimize/maximize

2) ביצועי מעבד שיכולים להוות בעיה ביישומים שדורשים חישובים מרובים (תלת מימד, חישובים הנדסיים כבדים ואולי פילטרים של תמונות)

3) מיקלדת קטנה מהרגיל שדורשת התרגלות, מאטה את ההקלדה ומצריכה צרופי מקשים לפונקציות שונות.

על 1 ו-3 אתה יכול להתגבר ע"י הוספת מיקלדת ומסך חיצוני אבל אותם אתה לא יכול לנייד וזה פיתרון רק למי שמחפש תחליף שולחני זול לשימושים בסיסיים.

עם כל זאת אני חייב לומר שאני חושב שעבור אלה שמעוניינים במחשב משני לניידות גבוהה,לא רוצים להוציא הרבה כסף (סטודנטים תפרנים...), ולא צריכים כוח עיבוד רב (99% מהאוכלוסיה) הנטבוקים הם אופציה מעולה. לעבודות פיתוח קטנות, קריאת מסמכים, גלישה וסרטים הם מתאימים בהחלט רק תבדוק קודם שאתה מסתדר עם גודל המסך. לך לראות את הדגם בחנות.

גם אני התלבטתי רבות אם ללכת על אחד או על רגיל (אולטרה- לא היו בתקציב שלי) ולאחר שראיתי את הדגם בחנות קפצתי למים ועבורי לפחות זה הסתדר מצויין ואני מאוד מרוצה מהעבודה על הקטנצ'יק ועושה לו פרופגנדה בכל הזדמנות. ;D

הרבה לכלוכים רצים על הנטבוקים ברשת ואחרי שהתנסתי אישית והופתעתי לטובה נראה לי שרובם מגיעים מאלה שלא ממש התנסו איתם בעבודה יומיומית. אני אומר שהכל עניין של תאום הצרכים והציפיות שלך למציאות - תעשה את זה ולא תתאכזב.

אני מסכים עם Qttp לגבי עניין הזיכרון וממליץ לשדרג ל 2 ג'יגה אם אתה מתכנן להריץ כמה תוכנות כבדות במקביל.

למרות חסרונותיו ל יש את האופציה הנפלאה של תצוגת הת'רדים הרצים וצריכת המעבד שלהם וגם לסגור אותם בשעת הצורך. בכל פעם שאני מבחין שהוא תופס יותר מ 40% CPU אני פשוט סוגר את הפלאש, כמעט תמיד זה סתם פרסומות מעצבנות ואני בכלל לא מבחין שמשהו חסר. כמובן, אם גולשים בהרבה אתרים מבוססי זה כבר עניין אחר...

וואו תודה על התגובה המעמיקה.

רק עכשיו אני מבין את זה שלא הסברתי את עצמי מספיק, אני לא משתמש כבד בויזואל סטודיו (C#), רק לפני חודשיים בערך התחלתי לתכנת באפליקציות וינדוס (עד אז הכל היה קונסול, המסכים השחורים האלו) אז אני לא עושה שום דבר כבד, לרוב רק תוכנות קטנות בטור תרגול ובעתיד, לפחות לפי התוכנית כרגע איזה פרויקטון קטן (קרוב לוודאי שהפרויקט יהיה תוכנה שמתקשרת עם חיישנים ודואגת לסדר כל מיני פרמטרים ביקב שפתחו השנה בבית הספר =p פשוט הם פנו אלינו, מגמת אלקטרוניקה-מחשבים לעשות משהו כזה ^^) אבל זה לא מתקרב לדברים כמו בניית משחקים.

האמת היא שאני יותר מתכנת בPHP, שזה לפי מה שאני מתאר לעצמי דורש פחות עבודה מאשר קומפלייר של C#.

ופוטושופ, אם זאת תיהיה הבעיה היחידה עם לקנות כזה netbook אז אני פשוט יכול להשאיר את העבודה הכבדה עליו על הנייח ועל הנייד לעשות רק חיתוכים של ודברים קטנים כאלו.

אז עכשיו אני מגיע לבחירה של הנייד (במידה ואני אקנה בסוף) יש כמה אפשרויות שאני שוקל, אשמח אם תעזרו לי:

MSI WIND U100 (עם 2 גיגה זיכרון) - הזול

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=2143&CatCode=315

Samsung NC10 (עם הרחבה ל2 גיגה זיכרון) קצת יותר יקר, לא בטוח אם שווה להשקיע את התוספת הזו (מכירים חנויות יותר זולות?).

http://www.buy4less.co.il/product.asp?f=3920&p=0

ASUS N10E (זה מה שאתה משתמש בו? יש אפשרות הרחבה ל2 גיגה זיכרון?).

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=23026&PHPSESSID=c5535510

ASUS N10J (בעקרון מחוץ לתקציב, אלא אם מישהו יביא אתר שמוכר את המחשב בפחות מ3500. אני הבנתי שההבדל היחיד בין זה לגרסא השנייה זה הכרטיס מסך שלא חשוב לי כל כך, תקנו אותי אם אני טועה).

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=23027&PHPSESSID=c5535510

זה מה שאני זוכר/מצאתי.

אני אעריך כל עזרה בקבלת ההחלטה הטובה ביותר ואיהיה שמח אם תיתנו חנויות אמינות (וכמה שיותר זולות ;)) לקנות מהן.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Z Mint ממליץ לך על EEE 1000h או על N10 על סוגיו. מה שתוכל לשים יד עליו... (N10 כמובן עדיף).

Wind סבבה לגמרי (אני בעלים גאה של אחד כזה) והוא עובד מצוין, אבל צירוף המקשים במקלדות של יותר נוח לדעתי (קודם CTRL ואז Function, כפתור ה-SHIFT לא בא על חשבון כפתורי הפיסוק וכו'), וגם אומרים שהסוללה מספיקה לטיפה יותר וכרטיס הרשת מעט יותר טוב (על זה אפשר לחלוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הדגמים בקטגוריה כ"כ דומים במיפרט שהבחירה נשענת בסופו של דבר על הבדלים מינוריים או עיצוב חיצוני...

N10E

יתרונות

1. איכות בניה טובה יותר מהרגיל, מרגיש פחות צעצוע, "נטבוק עסקי" אם תרצה... אבל לא תמצא פה סיבי פחמן וחיישן תאוצה או משהו.

2. מיקלדת מהגדולות והנוחות ביותר בנטבוקים. השיפט הימני במקום הנכון!

3. טאצ'פד (כן, כן... התקן ההצבעה שכולם אוהבים לשנוא) מעולה - גדול, נוח ובאיכות טובה. רמה אחת מעל שאר הנטבוקים

4. expresscard - אם זה עושה לך משהו. לי אישית אין לו שימוש כרגע אבל נותן אופציה נחמדה לשדרג כרטיס רשת אלחוטי או לשים 3G/GPS/WIMAX/כרטיס טלויזיה.

5. express gate - נחמד.

6. רמקולים שנחשבים טובים מהרגיל (altec lansing) .למרות שאני לא מרגיש באיכות מיוחדת בסאונד ולטעמי הם טיפה חלשים.

7. שלי הגיע עם צורב חיצוני ועכבר קטן בבאנדל, ועלה איזה 200-300 שקל פחות במבצע לסטודנטים - תבדוק אם הוא מגיע כך גם עכשיו. זה הופך את העיסקה למשתלמת יותר.

חסרונות

1. גודל ומשקל. מימדים גדולים יותר משאר ה "10 (התשלום על גודל המיקלדת) ומשקל גבוה יחסית 1.5 ק"ג לעומת 1.2 של הווינד.

2. מחיר.

3. מסך מבריק (יכול להיות גם יתרון). אני עצמי לא חובב גדול של מסכים מבריקים אבל מוצא שהוא לא מבריק בצורה שמפריעה, מה שלא ניתן לומר על כמה דגמי HP שראיתי... בכל אופן, התמונה די מרשימה ויש לו זויות צפיה מעולות (נבדק מול ה one) אם זה חשוב לך.

4. השיפט הימני אמנם במקום הנכון אבל הוא קטן מדי וזה אולי הפרט הכי מעצבן במיקלדת. כמו כן אין מקשים יעודיים ל page up/down שאני חושב שיש לסמסונג.

5. הכפתורים של הטאצ'פד עושים יותר מדי רעש לטעמי ("קליקיים"). אני משתמש בנקישה על המשטח עצמו להקלקה.

6. לא ראיתי אחד שמגיע עם שני ג'יגה זיכרון - תצטרך לשדרג בעצמך אבל זה די שטויות. הגישה לדיסק, זיכרון וכרטיס wifi היא נוחה מאוד.

MSI Wind

(שיחקתי איתו מעט אבל לא היה בבעלותי)

יתרונות

1. משקל ומימדים - קל ונייד יותר מה N10

2. מחיר - זול בכמה מאות שקלים. בהפרש אתה יכול לקנות עוד זיכרון ומנות שווארמה לשבועיים.

3. MSI נראה שמספקים עדכוני טוב יותר מאסוס.

4. אין לי מושג מה עוד לכתוב - נטבוק שנחשב טוב באופן כללי ונותן תמורה לכסף.

חסרונות

1. אני אישית לא התלהבתי מהעיצוב. הוא הרגיש קצת מתנדנד ואני לא אוהב איך שהצירים שלו ממוקמים. אולי עם של 6 תאים הוא יותר יציב.

2. טאצ'פד גרוע.

3. גרועים (רק קראתי על כך, לא שמעתי בהם)

לגי הסמסונג - לא ראיתי אותו עדיין במו עיני. הוא קיבל ביקורות טובות, במיוחד לגבי אורך חיי הסוללה - 7(?) שעות (אני מקבל 5 וחצי מה N10) והמיקלדת שנחשבת אולי להכי טובה בקטגוריה.

תשקול גם את ה 1000H - אין לו שום יתרון מיוחד על הווינד אבל אני אוהב את העיצוב שלו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...