TjMax ו-E8000 שאלה כללית. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

TjMax ו-E8000 שאלה כללית.

Yuvky

Recommended Posts

אז ככה, לפי הביוס, הE8500 שלי עובד על 35-36 במנוחה, למרות שאני בOC ל4.1 . מזה אני מסיק שהTjmax זה 95 כי בפעם הראשונה שהפעלתי REALTEMP הטמפ' הייתה זהה.

אבל , כשהכנסתי ערכים נכונים לTjMax של REALTEMP (הכוונה ל100) הטמפ' במנוחה הייתה קבועה על 39 ללא קשר למתח (1.38-1.41) .

השאלה שלי זה אם הביוס עובד לפי TjMax של 95 אז בעצם פעולות Throtteling מסוגן גם יעבדו בהתאם לכך. לכן , האם זה נכון לשים TjMax של 100 בREALTEMP למרות שהביוס עובד לפי גבול שונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי כל כך איך הגעת למסקנה שה TjMax הוא 95

אתה יכול לפרט יותר את הדרך להגיע אליו?

ממה שהבנתי הוא אמור להיות הטמפ' שבה המעבד עושה throttling.

ובאתר של אני רואה שלמעבדים 45nm הטמפ' המקסימלית היא 72.

אז ה TjMax לא אמור להיות 72?

אני כנראה ממש רחוק ממה שזה אומר, אז אני אשמח להסבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי כל כך איך הגעת למסקנה שה TjMax הוא 95

אתה יכול לפרט יותר את הדרך להגיע אליו?

לאחר שהורדתי RealTemp והגדרתי TjMax של 100, הטמפ' לא ירדה מתחת ל39 , ללא קשר למתח.

בניגוד לכך , הטמפ' בביוס השתנתה בהתאם , אבל היא לא עברה את ה35-36. בזמן שהטמפ' של RealTemp לא השתנתה , של הביוס כן.

ההבדל הוא 5 מעלות +/- , ולכן הוא נובע מהעובדה שבRealTemp הTjMax מוגדר על 100 - ומכך הבנתי שהTjMax מוגדר על 95 על פי הביוס.

ממה שהבנתי הוא אמור להיות הטמפ' שבה המעבד עושה throttling.

ובאתר של אני רואה שלמעבדים 45nm הטמפ' המקסימלית היא 72.

אז ה TjMax לא אמור להיות 72?

אני כנראה ממש רחוק ממה שזה אומר, אז אני אשמח להסבר

הTjMax נקבע על פי ל100/95 (עדיין מנסה להבין מה הנכון לגבי) , והחישוב טמפ' נעשה בעזרתו -קיימת נוסחה.

בקשר לטמפ' מקסימלית : לפי בירורים ברשת ומניסיון אישי בזמן הOC והבדיקות , המעבד שלי עבר בLOAD את ה72 המון פעמים ללא Throtteling .

הThrotteling מתחיל כשמתקרבים לTjMax .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך להתייחס לטמפ' שהביוס מציג, הוא קורא אותה דרך חיישן שנמצא מעל לליבות, וכל לוח קורא אותן בצורה אחרת, כך שאין להסתמך על הנתונים שהוא מציג. תתייחס לטמפ' ש-RealTemp מציגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הו, תודה על הטבלה adiz

אני אמור לקבל E8400 בימים הקרובים, זה יעזור לי לקבל תוצאות יותר מדוייקות

בכל אופן, המחשב שאני אקבל יגיע גם עם sentry (בקר טמפ' ושליטה במאוררים).

אז מעניין אותי לראות מה יהיו ההבדלים בטמפ' בין הבקר לחיישן של הלוח אם.

אי מניח שהלוח אם יהיה יותר מדוייק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך להתייחס לטמפ' שהביוס מציג, הוא קורא אותה דרך חיישן שנמצא מעל לליבות, וכל לוח קורא אותן בצורה אחרת, כך שאין להסתמך על הנתונים שהוא מציג. תתייחס לטמפ' ש-RealTemp מציגה.

אז יכול להיות מצב שהטמפ' האמיתית יותר גבוהה? כלומר הTj|Max תקין , אבל החיישן עצמו מפשל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...