שירות בצבא וקבא - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא וקבא

חן מ

Recommended Posts

איזה בולשיט. מה זה לא מתאימים לצה"ל?? אם הם לא הולכים לצבא הם ישר הולכים לחיים. מי שלא מתאים לארגון גדול כמו צה"ל איך יתאים למשהו בחיים (עבודה)?

לא רוצה קרבי , לך תהיה פקיד או שרות לאומי. למה המדינה משקיע בך 18 שנים נותנת לך קצבת ילדים, ממנת לך את רוב הוצאות החינוך, וכו' וכו' ומישהו עם הפלצנות שלו לא מוכן לתרום למדינה מנגד.

שרות צבאי או שרות לאומי חייבים להיות לכולם כולל ערבים ודוסים. הם אזרחים בדיוק כמוני למה שאני אלך לצבא "יבזבז" 3 שנים מהחיים שלי כשהם בזמן הזה יתחתנו ויולידו 3 ילדים. שההורים שלי מהמיסים שלהם יממנו להם את קצבת הילדים?

מי שלא הולך לצבא או לשרות לאומי צריכים להנקט נגדו סנקציות:

1. לא לאשר לו את הלימודים האקדמיים למשך 5 שנים. כי הוא יכול ללמוד בעתודה.

2. אם המשתמט , לא הלך לצבא בגלל שהלך לקב"ן , לשלול ממנו את רשיון הנהיגה. אני לא רוצה שינהגו בכביש משוגעים.

3.למנוע ממנו לעבוד בעתיד בכל מקום עבודה ממשלתי, או מקום עבודה שעובד עם גופים ממשלתים.

4. לא לאשר לא יציאה מהארץ ל3 שנים.

אתה לא יכול להשוות את הצבא לעבודה רגילה. בצבא אתה חייב לעשות כל מה שהמפקד אומר לך, בצבא אתה צריך להחזיק , בצבא בצבא אתה ישן מחוץ לבית במקום עם 0% פרטיות/אינטימיות, בצבא אתה לא יכול לבחור את התפקיד שלך, בצבא אתה חייב לקבל מרות ועוד ועוד...

אני רוצה לציין משהו שאתה אמרת בעצמך: "לתרום למדינה". תרומה, לא חובה, לא מס, לא היטל - תרומה, זכות, אפשרות, נתינה מרצון חופשי.

בנוסף, יש יותר מדרך אחת לתרום למדינה, מי אתה שתקבע לי או לכל אחד אחר אם או איך אני אתרום למדינה?

אני ביקשתי ממך "לבזבז 3 שנים מהחיים"? כפי שאמרת בעצמך, אתה תרמת אותם. אני לא ביקשתי ממך, אני לא הכרחתי אותך. רצונך הוא זכותך, אבל אל תכפה אותו עלי או על אף אחד אחר.

ההורים שלי משלמים מסים בדיוק כמו ההורים שלך, אין בזה הבדל. לקצבאות הילדים אני לא נכנס כי לדעתי בכלל צריך לערוך בנושא הזה רפורמה רצינית.

1. אין בעיה. יהיו פחות רופאים ורמת הרפואה הנמוכה ממילא תרד עוד יותר, ההייטק שנמצא במשבר גם כן יפגע וכמוהם עוד תחומים רבים. בצעד כזה אתה תזיק לכולם, לא רק למשתמטים(או נמנעים). סה"כ אנשים כמוני ילכו ללמוד בחו"ל ואנשים כמוך שישארו בארץ ימשיכו לבכות על בריחת המוחות לחו"ל.

2. יש המון סיבות נפשיות שבגללן אדם לא יכול לשרת בצבא, 99.9% מהן לא מונעות מהאדם החולה לנהוג. אל תדבר על נושאים שאתה לא מבין בהם.

3. ומה זה נותן לך? אתה רק תהפוך את המדינה למדינת עולם שלישי כמו איראן.

4. וואלה? מה, תכריח אותי להישאר בארץ ותממן אותי? באמת שזה צעד גאוני לכלוא אנשים בארץ, ממש יעודד אותם לתמוך במדינה ולהתגייס.

כל הצעדים שלך רק יובילו לכך שישראלים יוכלו לעבור לחו"ל ביתר קלות משום שהם יוכרו כפליטים של המשטר המיליטנטי הישראלי.

אתה רוצה לעודד אנשים להתגייס? תבוא אליהם בגישה חיובית תצליח, תנסה להכריח אותם הם עוד יותר יהיו אנטי. הדרך הנכונה היא לבטל את גיוס החובה, להפוך לצבא נורמלי ולתת הטבות למתגייסים במקום להעניש את מי שבוחר לא להתגייס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איזה בולשיט. מה זה לא מתאימים לצה"ל?? אם הם לא הולכים לצבא הם ישר הולכים לחיים. מי שלא מתאים לארגון גדול כמו צה"ל איך יתאים למשהו בחיים (עבודה)?

לא רוצה קרבי , לך תהיה פקיד או שרות לאומי. למה המדינה משקיע בך 18 שנים נותנת לך קצבת ילדים, ממנת לך את רוב הוצאות החינוך, וכו' וכו' ומישהו עם הפלצנות שלו לא מוכן לתרום למדינה מנגד.

שרות צבאי או שרות לאומי חייבים להיות לכולם כולל ערבים ודוסים. הם אזרחים בדיוק כמוני למה שאני אלך לצבא "יבזבז" 3 שנים מהחיים שלי כשהם בזמן הזה יתחתנו ויולידו 3 ילדים. שההורים שלי מהמיסים שלהם יממנו להם את קצבת הילדים?

מי שלא הולך לצבא או לשרות לאומי צריכים להנקט נגדו סנקציות:

1. לא לאשר לו את הלימודים האקדמיים למשך 5 שנים. כי הוא יכול ללמוד בעתודה.

2. אם המשתמט , לא הלך לצבא בגלל שהלך לקב"ן , לשלול ממנו את רשיון הנהיגה. אני לא רוצה שינהגו בכביש משוגעים.

3.למנוע ממנו לעבוד בעתיד בכל מקום עבודה ממשלתי, או מקום עבודה שעובד עם גופים ממשלתים.

4. לא לאשר לא יציאה מהארץ ל3 שנים.

אתה באמת חשבת לפני שכתבת את כל השטויות הללו? נניח לדוגמא שקיים אדם שנפגע בתאונת דרכים והפך לנכה - לפי התנאים שלך הוא לא יוכל ללמוד, לא יוכל לעבוד במוסד ממשלתי וייאסר עליו לצאת מהארץ למשך שלוש שנים (אני מניח שגם לא תאפשר לו לצאת לטיפול רפואי בחו"ל, נכון?). מדובר בהצעה מגוכחת ביותר שרק תרחיק לאנשים אנטגוניזם קשה כלפי מדינת .

דרך אגב, אני מכיר מקרה של בחורה שנאנסה במהלך השירות הצבאי ונזרקה מהצבא על פרופיל 21 נפשי (וכמובן שתבעה את משרד הבטחון ואת מי שהיה מעורב בהחלטה הזו), האם לדעתך צריך לאסור עליה את כל האיסורים המטופשים שרשמת למעלה? הרי היא לא סיימה ולפי אנשים כמוך היא אזרחית סוג ב', פשוט מדהים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להשוות את הצבא לעבודה רגילה. בצבא אתה חייב לעשות כל מה שהמפקד אומר לך, בצבא אתה צריך להחזיק נשק, בצבא בצבא אתה ישן מחוץ לבית במקום עם 0% פרטיות/אינטימיות, בצבא אתה לא יכול לבחור את התפקיד שלך, בצבא אתה חייב לקבל מרות ועוד ועוד...

1. אף אחד לא מחייב אותך להחזיק נשק. צא מהסרט!

2.גם בעבודה יש לך בוס שאומר לך מה לעשות או נותן דד ליינים וכו' . אין עבדוה אפילו לא בגוגל שהכל חופשה.

3. בצבא אתה לא יכול לבחור תפקיד, אתה יכול להתקבל לתפקיד. אם הגעת למיונים ולא התקבלת בעיה שלך.

אני רוצה לציין משהו שאתה אמרת בעצמך: "לתרום למדינה". תרומה, לא חובה, לא מס, לא היטל - תרומה, זכות, אפשרות, נתינה מרצון חופשי.

בנוסף, יש יותר מדרך אחת לתרום למדינה, מי אתה שתקבע לי או לכל אחד אחר אם או איך אני אתרום למדינה?

היית בצבא?אני ביקשתי ממך "לבזבז 3 שנים מהחיים"? כפי שאמרת בעצמך, אתה תרמת אותם. אני לא ביקשתי ממך, אני לא הכרחתי אותך. רצונך הוא זכותך, אבל אל תכפה אותו עלי או על אף אחד אחר.

ההורים שלי משלמים מסים בדיוק כמו ההורים שלך, אין בזה הבדל. לקצבאות הילדים אני לא נכנס כי לדעתי בכלל צריך לערוך בנושא הזה רפורמה רצינית.

1. אין בעיה. יהיו פחות רופאים ורמת הרפואה הנמוכה ממילא תרד עוד יותר, ההייטק שנמצא במשבר גם כן יפגע וכמוהם עוד תחומים רבים. בצעד כזה אתה תזיק לכולם, לא רק למשתמטים(או נמנעים). סה"כ אנשים כמוני ילכו ללמוד בחו"ל ואנשים כמוך שישארו בארץ ימשיכו לבכות על בריחת המוחות לחו"ל.

אנשים יכולים ללמוד רפואה בעתודה, תוך כדי הם יצברו גם נסיון עבודה

2. יש המון סיבות נפשיות שבגללן אדם לא יכול לשרת בצבא, 99.9% מהן לא מונעות מהאדם החולה לנהוג. אל תדבר על נושאים שאתה לא מבין בהם.

התכוונתי לכל אלו שבאים עם בובה של פיקאצ'ו לקב"ן.

3. ומה זה נותן לך? אתה רק תהפוך את המדינה למדינת עולם שלישי כמו איראן.

מי שרוצה לעבוד במשרדי הממשלה, ושהמדינה תשלם לו, שיעבוד קצת למען המדינה.

4. וואלה? מה, תכריח אותי להישאר בארץ ותממן אותי? באמת שזה צעד גאוני לכלוא אנשים בארץ, ממש יעודד אותם לתמוך במדינה ולהתגייס.

כל הצעדים שלך רק יובילו לכך שישראלים יוכלו לעבור לחו"ל ביתר קלות משום שהם יוכרו כפליטים של המשטר המיליטנטי הישראלי.

שיעזבו , אני לא רוצה כאלו אנשים בארץ. למה שאחרים ירצו על גבעות כדי שלא יכנסו מחבלים לארץ, כשאחרים מביאים ביד בתל אביב? ההגנה על הארץ מוטלת על כולם. לא רוצה להגן על הארץ, הארץ לא רוצה אותך

אתה רוצה לעודד אנשים להתגייס? תבוא אליהם בגישה חיובית תצליח, תנסה להכריח אותם הם עוד יותר יהיו אנטי. הדרך הנכונה היא לבטל את גיוס החובה, להפוך לצבא נורמלי ולתת הטבות למתגייסים במקום להעניש את מי שבוחר לא להתגייס.

אתה באמת חשבת לפני שכתבת את כל השטויות הללו? נניח לדוגמא שקיים אדם שנפגע בתאונת דרכים והפך לנכה - לפי התנאים שלך הוא לא יוכל ללמוד, לא יוכל לעבוד במוסד ממשלתי וייאסר עליו לצאת מהארץ למשך שלוש שנים (אני מניח שגם לא תאפשר לו לצאת לטיפול רפואי בחו"ל, נכון?). מדובר בהצעה מגוכחת ביותר שרק תרחיק לאנשים אנטגוניזם קשה כלפי מדינת .

דרך אגב, אני מכיר מקרה של בחורה שנאנסה במהלך השירות הצבאי ונזרקה מהצבא על פרופיל 21 נפשי (וכמובן שתבעה את משרד הבטחון ואת מי שהיה מעורב בהחלטה הזו), האם לדעתך צריך לאסור עליה את כל האיסורים המטופשים שרשמת למעלה? הרי היא לא סיימה ולפי אנשים כמוך היא אזרחית סוג ב', פשוט מדהים...

אל תתחכם. יש יוצאים מן הכלל, נכים וכו' לא חייבם להתגייס לצה"ל כי מה לעשות הם לא יכולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיבו,עושים לנו סידרת הרצאות על גיוס לצהל עכשיו(כיתה יב)

היוצעת אמרה כל זימון ששולחים לכם לכו אליו זה יכול לפתוח לכם המון המון דלתות ואם לא תלכו אולי תצטערו על זה בדיעבד

דבר שני:צבא יכול לשנות לבן אדם המון את החיים,מצד אחד הוא יכול להתפתח ואחרי השירות להסתכל על החיים שלו בצורה אחרת ולהגיד שהוא תרם ועשה רבות למען המדינה

מצד שני הצבא יכול לעשות לו את השירות הכי מגעיל שיש והוא לא יהיה מרוצה,והוכח שמי שלא היה מרוצה מהתפקיד שלו בצבא לא הביא בכלל תועלת לצבא

רק מה הבעייה בצבא:שהם לא מתחשבים.עושים מבחנים בצו ראשון שהם מבחנים קשים כדי לא לקבל את כולם תפקידים יוקרתיים.כאילו רק מי שתותח במבחנים הוא יוכל להתקבל ליחידות יוקרתיות כמו מודיעין טייס וכו'

זה ממש לא פסדר,הצבא צריך להסתכל על כל קצוות האוכלוסייה,לא רק על אלו שעושים 5 יחידות מתמטיקה ופיזיקה ומחשבים,ולהגיד אוקיי הם מאוד חכמים נקבל אותם למודיעין,ואלה שעשו 3 יחידות מתמטיקה ולא ככ הצליחו בצו ראשון להגיד אותם נקבל להיות פקידים במשרד במקרה הטוב,ובמקרה הרע נהג בוס

חוץ מיזה אין דבר כזה בצבא אין ,בטח שיש.החדר שלך בצבא אתה לא חולק אותו עם עוד אנשים,זה חדר רק שלך שיש בו מיטה ארון וכו'

דבר אחרון:הצבא חשוב לאזרחות,היום אומרים שמי שלא עשה מחשיבים אותו כבן אדם משוגע,ואז לא מקבלים בן אדם כזה ללימודים באוניברסיטה ולכל מיני מקומות עבודה,בכל מקום דורשים תעודת שיחרור,ומעניןי אותם גם איפה שירתת ומה בדיוק עשית

לגבי החוקים שמישהו כאן הציע.נדמה לי שיש כזה חוק שמי שלא שירת בצבא מקבל שלילת רישיון נהיגה...חוץ מזה הדברים האחרים שהצעת ממש לא הגיוניים.למה לא מגיע לי ללמוד באוניברסיטה אם לא שירתתי בצבא?!

חוץ מזה למה בחול אין גיוס חובה?בחול בשנה האחרונה של הלימודים כבר מתחילים להתכונן לקראת האוניברסיטה,ואנשים שם בגיל 21 יוצאים כבר עם תואר ביד והולכים למקומות עבודה!!!!!!שתבינו איזה חיים טובים יש לאנשים כאן

ואנחנו כאן צריכים להגן על המדינה אז צריכים לשלוח חיילים לקרבי לתוך עזה לסכן את החיים שלהם בהגנה על המדינה

אני אומר לכם גם אם היה לי פרויפל 97 לא הייתי מוכן להתגייס לקרבי,לא הייתי מסכן את החיים שלי לטובת המדינה(זו דעתי האישית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לקחת בערבון מוגבל מה שאומרים לך, במיוחד אם זה נציגים של הצבא.

היוצעת אמרה כל זימון ששולחים לכם לכו אליו זה יכול לפתוח לכם המון המון דלתות ואם לא תלכו אולי תצטערו על זה בדיעבד

בהחלט מסתכלים על זה, אבל לסגור דלתות - לא ממש. אולי אם באופן סדרתי לא הלכת לזימונים, אולי אולי אז.

דבר שני:צבא יכול לשנות לבן אדם המון את החיים,מצד אחד הוא יכול להתפתח ואחרי השירות להסתכל על החיים שלו בצורה אחרת ולהגיד שהוא תרם ועשה רבות למען המדינה

מצד שני הצבא יכול לעשות לו את השירות הכי מגעיל שיש והוא לא יהיה מרוצה,והוכח שמי שלא היה מרוצה מהתפקיד שלו בצבא לא הביא בכלל תועלת לצבא

רק מה הבעייה בצבא:שהם לא מתחשבים.עושים מבחנים בצו ראשון שהם מבחנים קשים כדי לא לקבל את כולם תפקידים יוקרתיים.כאילו רק מי שתותח במבחנים הוא יוכל להתקבל ליחידות יוקרתיות כמו מודיעין טייס וכו'

לא נכון. הצבא משנה את החיים, נקודה. לא יכול - משנה. בשירות אפשר לסבול קשות, אפשר להנות. לצערי רבים הם אלו שסובלים ולא רבים אלו שנהנים.

המבחנים בצו הראשון הם סינון ראשוני ולא הוגן במידה רבה. מצד שני, מודיעין, ח"א ויחידות ממיינות והתנדבויות אחרות עושות מיונים שלרוב מי שבאמת מתאים להם ורוצה אותם - יקבל אותם. הבעיה זה לך תעבור אותם. יש קורסים, כמו משקיות ת"ש לדוגמה, שלא מעט מתקבלות אליו, אבל יש מיונים שבודדים עוברים. בצדק, אבל כאן מתחילה הבעיה. והיא עוד יותר גדולה שמגלים שמעבירים את כולם תוך ידיעה שהולכים ליפור בשלב הבא אבל בכל זאת בונים ציפיות.

זה ממש לא פסדר,הצבא צריך להסתכל על כל קצוות האוכלוסייה,לא רק על אלו שעושים 5 יחידות מתמטיקה ופיזיקה ומחשבים,ולהגיד אוקיי הם מאוד חכמים נקבל אותם למודיעין,ואלה שעשו 3 יחידות מתמטיקה ולא ככ הצליחו בצו ראשון להגיד אותם נקבל להיות פקידים במשרד במקרה הטוב,ובמקרה הרע נהג בוס

בולשיט. אתה יודע כמה טייסים עם 3 יחידות מתמטיקה (במקרה הטוב, יש גם לא מעט בלי בגרות בכלל) וכמה פקידים עם ממוצע בגרויות לפני בונוסים שנע בין 95 ל-100 יש? המקומות היחידים שיש לזה חשיבות הם אלו שדורשים ידע קודם (למשל, המסלולים השונים בגאמ"א של מודיעין, תלפיות וכו'), ששם יש חשיבות לידע קודם.

חוץ מיזה אין דבר כזה בצבא אין ,בטח שיש.החדר שלך בצבא אתה לא חולק אותו עם עוד אנשים,זה חדר רק שלך שיש בו מיטה ארון וכו'

יש לך מיטה, ארון ועוד 4 כאלה בחדר. וזה במידה ויש לך חדר. כדי להיות לבד בחדר אתה צריך להיות בדרגת אלוף או משו כזה. וגם זה לבד בחדר בבית כי לא התחתנת או התגרשת או משו.

דבר אחרון:הצבא חשוב לאזרחות,היום אומרים שמי שלא עשה מחשיבים אותו כבן אדם משוגע,ואז לא מקבלים בן אדם כזה ללימודים באוניברסיטה ולכל מיני מקומות עבודה,בכל מקום דורשים תעודת שיחרור,ומעניןי אותם גם איפה שירתת ומה בדיוק עשית

הבעיה שהוא נעשה פחות ופחות חשוב.

משוגע? כבר מזמן לא.

לא מקבלים לאוניברסיטה? בולשיט. איך אתה חושב שיש שם כל כך הרבה ערבים ובני עדות אחרות שלא מחוייבים להתגייס?

לא מתקבלים לעבודה? רק למשרות ממשלתיות שדורשות את זה (אם אין לך תירוץ ממש טוב למה לא עשית 3 שנים , כמו סיבות רפואיות למשל, אז אין לך מה לחפש שם).

תעודת שחרור? כמוש אמרתי, רק במקומות מאוד מסוימים שזה די מובן מאליו שהם דורשים. אולי גם בחברות שדורשים רובאי 03 (קרבי).

אל תשכח שלמעסיקים יש אינטרס שלא תעשה מילואים ולא משנה הסיבה - אתה עובד חודש יותר בשנה בערך. פעם הוא גם היה צריך לסחוב את העלות שלך (משכורת) אפילו שהיית במילואים, היום לפחות את זה הוא לא צריך לסחוב.

לגבי החוקים שמישהו כאן הציע.נדמה לי שיש כזה חוק שמי שלא שירת בצבא מקבל שלילת רישיון נהיגה...חוץ מזה הדברים האחרים שהצעת ממש לא הגיוניים.למה לא מגיע לי ללמוד באוניברסיטה אם לא שירתתי בצבא?!

שטויות. מי שהשתחרר בגלל פרופיל 21 נפשי מקבל זימון לבדיקה אצל פסיכולוג של משרד הרישוי. הסיכוי שישללו לו שואף ל-0. למה משתמט לא יכול לנהוג? זה שהוא פושע זה סיפור אחד, אבל הוא לא עשה שום דבר שמצדיק שלילה של הרישיון שלו, בהנחה ואין לו עברות קודמות וכו' כמובן.

חוץ מזה למה בחול אין גיוס חובה?בחול בשנה האחרונה של הלימודים כבר מתחילים להתכונן לקראת האוניברסיטה,ואנשים שם בגיל 21 יוצאים כבר עם תואר ביד והולכים למקומות עבודה!!!!!!שתבינו איזה חיים טובים יש לאנשים כאן

בחול אין גיוס חובה? מי אמר לך. זרוק ניחוש לשתי מדינות אירופאיות שבהן אתה חייב לשרת שירות חובה בצבא, גם אם לא קרבי ו"רק" שנה. ניחשת? אם אחת מהתשובות הייתה יוון או גרמניה, צדקת. אני בטוח שיש במדינות מערב אירופאיות נוספות גיוס חובה, פשוט אלו שני מקרים ספציפיים שנתקלתי בהם. אז נכון ששם היחס לצבא ולנושא ההשתמטות הוא שונה, ושאתה לא חייב להיות קרבי (בגרמניה לפחות), אלא רק אם אתה מתנדב, אבל בכל זאת.

ואנחנו כאן צריכים להגן על המדינה אז צריכים לשלוח חיילים לקרבי לתוך עזה לסכן את החיים שלהם בהגנה על המדינה

אני אומר לכם גם אם היה לי פרויפל 97 לא הייתי מוכן להתגייס לקרבי,לא הייתי מסכן את החיים שלי לטובת המדינה(זו דעתי האישית)

יש הרבה סיבות מוצדקות למה לא לעשות קרבי (חוסר התאמה בעיקר), זאת סיבה ממש לא טובה. למה שיענקלה יסכן את החיים שלו, אבל חן מ לא?

הצבא מערכת דפוקה שלא יודעת לעשות סינון רפואי מתאים. זה כן נכון. גם לי יש בעיות אורטופדיות קשות שהצבא מסיבה לא הגיונית..אה כן מאוד הגיונית, היא נקראת משתמטים, ומבחינתי גם כאלה שמורידים פרופיל ללא קרבי שלא בצדק נחשבים למשתמטים. אח"כ אלו עם הבעיות האמיתיות נדפקים, ועד שהצבא מוכן להכיר בבעיה ולשחרר אותם משירות קרבי, הנזק כבר בלתי הפיך. אבל זה כבר לדיון אחר (ויש לי רבות לומר בנושא, ושום דבר טוב).

ושלא תבינו לא נכון, אני ממש לא נגד שירות צבאי או קרבי, נהפוך הוא (באופן אישי אני חתום עד 2018, אבל זה לא קשור :)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להשוות את הצבא לעבודה רגילה. בצבא אתה חייב לעשות כל מה שהמפקד אומר לך, בצבא אתה צריך להחזיק , בצבא בצבא אתה ישן מחוץ לבית במקום עם 0% פרטיות/אינטימיות, בצבא אתה לא יכול לבחור את התפקיד שלך, בצבא אתה חייב לקבל מרות ועוד ועוד...

בצבא אפשר לעשות פוזות על המפקדים, הצגות, בכי, סירוב פקודה. באזרחות אף אחד לא חייב להחזיק אותך. לא רוצה לעבוד? תזדיין מפה. לא קיבלת את המגיע לך? באסה, חיים קשים. באזרחות אין קבילה, אין מש"קית ת"ש שאפשר לנסות לזיין בזמן טיפול בבקשת ת"ש. המון אנשים עובדים בעבודות גרועות, בשכר נמוך, ללא תנאים מינימליים. סובלים בשקט עשרות שנים כי מה לעשות צריך כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות.

ברוב המקרים שאנשים עובדים בעבודה שהם לא רוצים ולא אוהבים זה כי המשכורת גבוהה יותר.

הצבא משלם לך בין 400 ל 700 שקל אומללים לחודש, על תנאים זבל ומה שלא תרצה.

באזרחות אם אתה מוכן לעבוד בשכר מינימום, יש טונות של עבודות קלות ונפלאות שמתאימות לכל אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוביס,מי שבתיכון לא למד יאכל *** כל החיים שלו.בלי תעודת בגרות טובה אין דבר כזה עבודה נורמאלית,לא יסתכלו עליך בשום מקום בלי בגרות

יואב:

1.זה שהצבא מעביר בודדים ליחידות המובחרות זה לא בסדר,זו הפליה והם לא מנצלים את הפוטנציאל של כל אחד

חוץ מזה אם לא קיבלת מה שאתה רצית בצבא זה כבר לסבול,אתה לא תעשה משהו שהוא לא מתאים לך ואתה גם לא תיהיה יעיל לצבא

טייסים עם 3 יחידות יש אבל עדיין אני חושב שרוב מוחלט של טייסים הם בוגרי מגמות פיזיקה מחשבים ומתמטיקה 5 יח'

מה לעשות שטייס צריך לדעת ממש טוב מתמטיקה ופיזיקה?!

עברים לא הולכים לצבא כי אין אצלהם חובת גיוס,לא משום סיבה אחרת

וכן הבנתי שבאוניברסיטאות מסתכלים על תעודת שיחרור שלך ואם אתה לא מביא תעודת שיחרור לא יקבלו אותך לאוניברסיטה

וההורים שלי אמרו שגם מקומות כמו בורגראנץ' רוצים תעודת שיחרור,אז תחשוב אם מקום כמו או חברת הייטק מוכרת בכל העולם לא תרצה ממך תעודת שיחרור,תחשוב מה יצא להם אם הם יסכימו לקבל כל אחד שמשתמט מהמערכת הצבאית יואב

אני הבנתי שבמלא מקומות בעולם אין חובת גיוס,והתלמידים ביב מתכוננים כבר ללימודים האקדמאיים שלהם בכיתה יב

חוץ מזה מלא אנשים אומרים שהצבא זה ביזבוז זמן.בתכלס,זה נכון כי בזמן שאתה הולך לבסיס ועושה משהו כל יום אם זה משהו לא מועיל עדיף כבר ללמוד באוניברסיטה ולצאת עם תואר ביד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חן מ באוניברסיטה רוצים תעודת שחרור בשביל קרן הלימודים שלך . כי יש אפשרות לשלם על הלימודים דרך הקרן שניתנת לך בשיחרור . שום עבודה לא דורשת תעודת שחרור . במיוחד לא בבורגראנץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות.

ברוב המקרים שאנשים עובדים בעבודה שהם לא רוצים ולא אוהבים זה כי המשכורת גבוהה יותר.

הצבא משלם לך בין 400 ל 700 שקל אומללים לחודש, על תנאים זבל ומה שלא תרצה.

באזרחות אם אתה מוכן לעבוד בשכר מינימום, יש טונות של עבודות קלות ונפלאות שמתאימות לכל אחד.

מצטער לנפץ את הפנטזיה, אבל אתה חי בסרט בדיוני אם אתה חושב שכל כך קל למצוא עבודה קלילה ומדהימה. ראשית, לא כל אחד גר בת"א. בעצם רוב האזרחים במדינה לא גרים בגוש דן. במקומות אחרים בארץ עבודה לא נפוצה כמו חרא של כלבים בפארק ורוב הצעירים (לעזאזל צעירים, אנשים מבוגרים חלקם עם תואר) הולכים לעבוד איפה שמקבלים אותם גם אם מדובר בעבודה שחורה בשכר מינימום. שנית, בצבא אתה מקבל חדר, מים, חשמל, בגדים, אוכל, תרופות, טיולים, מועדון, ימי כיף, ימי גיבוש והרשימה ממשיכה. נראה אותך מממן את זה משכר מינימום ועדיין סוגר בחיסכון 400 שקלים בחודש.

תתעורר ותריח את הזיעה בתור בביטוח לאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גם שבקבע מרוויחים יותר (רס"ר מרוויח בסביבות ה-6000 שקל לחודש, רס"מ 8000 ורס"ב 10K, מסקר שפורסם לא מזמן בידיעות אאל"ט, תלוי ב-1001 דברים כמובן). לא שזו משכורת גבוהה, אבל היא באה עם תנאים מעולים. מצד שני, קריירה צבאית, על כל המשתמע מכך. החלטה שלך.

זה שהצבא מעביר בודדים ליחידות המובחרות זה לא בסדר,זו הפליה והם לא מנצלים את הפוטנציאל של כל אחד

for the record, הסיכוי שלך לעבור גיבוש מטכ"ל (לא מזמן שמעתי סטטיסטיקה מונפצת ש-1 מ-2 עוברים אגב, וצוללות/חובלים עוד יותר "גרוע" בגלל מחסור אדיר) גבוה מלהיות מוכר שק"ם. אין פה שום אפליה. כלומר יש פה, אבל אתה מסכים איתי שלא כל אחד יכול להיות קרבי, ולא כל קרבי יכול להתאים ליחידה ממיינת נתונה (הדרישות למטכ"ל שונות מהדרישות לשייטת ששונות מהדרישון לחובל ולצוללן ולטייס וכו' וכו' וכו'). הצבא רוצה מ-1001 סיבות, חלקן מוצדקות יותר וחלקן פחות, למיין כמה שיותר מצד אחד, אבל לפגוע בול כמה שיותר מצד שני. זה הכל.

חוץ מזה אם לא קיבלת מה שאתה רצית בצבא זה כבר לסבול,אתה לא תעשה משהו שהוא לא מתאים לך ואתה גם לא תיהיה יעיל לצבא

ו-99% מהאנשים במצב הזה, אתה כנראה לא מבין את זה. צה"ל היא המערכת הכי לא יעילה ובין היותר מושחתות שקיימות.

טייסים עם 3 יחידות יש אבל עדיין אני חושב שרוב מוחלט של טייסים הם בוגרי מגמות פיזיקה מחשבים ומתמטיקה 5 יח'

מה לעשות שטייס צריך לדעת ממש טוב מתמטיקה ופיזיקה?!

כל קשר בין לימודי הפיזיקה והמתמטיקה לסיכויי הקבלה נמוכים. אמנם לומדים בקורס טיס פיזיקה, אבל לא ברמה אקדמאית של מהנדס אוירונאוטיקה נגיד (ובוא נגיד שיש לי את המקורות שלי), אפילו לא מתקרב לזה. כן, יש פיזיקה ומן הסתם מתמטיקה, אבל אתה מנפח את זה. רגע, חובל לא צריך ללמוד מדעי הים? איך הוא יעשה את זה בלי 5 יחידות מתמטיקה/פיזיקה? מבין לאן אני חותר? זה בונוס אבל לא יותר מזה (יש לזה השפעה כזאת או אחרת על הקבלה, כן, אבל היא זניחה. הבעיה שאין לך תוכנית לעשות בגרות - לא שאין לך, אלא שלא התכוונת להוציא, מהסיבה שזה מוריד קב"א וגם זה לא בטוח).

עברים לא הולכים לצבא כי אין אצלהם חובת גיוס,לא משום סיבה אחרת

אם התכוונת לערבים, אז להם אין חובת גיוס. אבל עדיין אין להם תעודת שחרור מה שלפי מה שאמרת ימנע מהם להתקבל לאונ'. אין שום קשר בין שירות צבאי לסיכויי קבלה. מה עם כמה שמתחילים ללמוד לפני הגיוס? (ואני לא מדבר על עתודאים, אלא כאלה שמתחילים תואר בתיכון לדוג'?)

וכן הבנתי שבאוניברסיטאות מסתכלים על תעודת שיחרור שלך ואם אתה לא מביא תעודת שיחרור לא יקבלו אותך לאוניברסיטה

כמו שנאמר כבר, זה רק כדי שתוכל לממן חלק משכר הלימוד ע"י הפיקדון שהצבא מעביר לך לאחר השחרור (הנושא של הפיקדון קצת מסובך, חפש בגוגל את הנושא אם זה מעניין אותך).

וההורים שלי אמרו שגם מקומות כמו בורגראנץ' רוצים תעודת שיחרור,אז תחשוב אם מקום כמו או חברת הייטק מוכרת בכל העולם לא תרצה ממך תעודת שיחרור,תחשוב מה יצא להם אם הם יסכימו לקבל כל אחד שמשתמט מהמערכת הצבאית יואב

ע"פ חוק אסור להם לחייב אותך להראות תעודת שחרור/מילואים או כל תעודה אחרת (מלבד תעודת זהות, שעל פי חוק כל אחד ברחוב יכול לבקש ממך לראות אותה וכמובן שאתה יכול לסרב אלא אם זה שוטר בלה בלה בלה). עוד פעם, אני לא מדבר על גופים ממשלתיים ובמיוחד כאלה שמובן מאליו שבלי זה לא תוכל להתקבל אליהם (שב"כ, מוסד וגופים אלו ואחרים).

אני הבנתי שבמלא מקומות בעולם אין חובת גיוס,והתלמידים ביב מתכוננים כבר ללימודים האקדמאיים שלהם בכיתה יב

חוץ מזה מלא אנשים אומרים שהצבא זה ביזבוז זמן.בתכלס,זה נכון כי בזמן שאתה הולך לבסיס ועושה משהו כל יום אם זה משהו לא מועיל עדיף כבר ללמוד באוניברסיטה ולצאת עם תואר ביד

ובמלא מקומות יש חובת גיוס, השאלה איך, לאיפה ולכמה זמן. וכן, הצבא זה בזבוז זמן מהרבה בחינות, אבל בזכות הבזבוז זמן הזה אתה מדבר איתי עכשיו. רוצה תואר לפני הגיוס ו/או להתעסק במקצוע בגיוס? לך לעתודה, ותחתום על הדרך 3 שנים קבע. ויש לך גם בונוס, תקבל 8500 שקל כל שנה. בהצלחה :xyxthumbs:

ועוד משו. אם תבוא לצבא בגישה שלילית אתה תסבול אפילו אם תתקבל למקום שהכי רצית. אם תבוא בגישה חיובית, יש סיכוי שלא תסבול. אין לך מה להפסיד ואת ה-3 שנים האלה אתה תעשה, בין אם אתה רוצה ובין אם לא (מתוך הנחה שלא תשתמט כמובן). לך בסבבה, אין לך מה להפסיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה הטענות האלה על להתקבל למקומות מובחרים?

למה שצה"ל ירד בסטנדרטים שלו כדי לקבל חיילים לא מתאימים?

יחידות מובחרותנועדו למובחרים: לתותחים בספורט ולמי שיש קצת מוח.

מודיען מיועד למי שיש לו שכל בראש. ולא רק חכמים עם 5 יח"ל בכל מקצוע מתקבלים למודיעין. יש לי הרבה מכרים שהתעודה שלהם היא 4 יח"ל למקצועות הרחבה והם במודיעין,שכל בראש לאו דווקא בא לידי ביטוי בציוני בגרות לשם כך עושים מיונים.

בתפקידים רבי השפעה במודיעין דורשים אנשים חכמים מעל הממוצע על מנת להתמודד עם קושי התפקיד.

מי שלא מספיק מוכשר למודיעין צר לי, באמת. אבל אתה לא תבכה בפורום שלא קיבלו אותך לעבוד בגוגל כי אתה לא עברת את המבחנים או שאין לך תנאי קבלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אף אחד לא מחייב אותך להחזיק . צא מהסרט!

2.גם בעבודה יש לך בוס שאומר לך מה לעשות או נותן דד ליינים וכו' . אין עבדוה אפילו לא בגוגל שהכל חופשה.

3. בצבא אתה לא יכול לבחור תפקיד, אתה יכול להתקבל לתפקיד. אם הגעת למיונים ולא התקבלת בעיה שלך.

2. בעבודה יש לי הרבה יותר טווח פעולה.

3. נו, אז אתה רואה שאין לי אפשרות לבחור?

היית בצבא?

לא.

התכוונתי לכל אלו שבאים עם בובה של פיקאצ'ו לקב"ן.

מדובר במיעוט של משתמטים, אתה כמעט ולא תראה אנשים עם בעיות אמיתיות שמסתובבים עם דובי או נחיל נמלים.

מי שרוצה לעבוד במשרדי הממשלה, ושהמדינה תשלם לו, שיעבוד קצת למען המדינה.

אתה קצת סותר את עצמך, תקרא שוב ותגיד לי מה לא נשמע לך הגיוני.

שיעזבו , אני לא רוצה כאלו אנשים בארץ. למה שאחרים ירצו על גבעות כדי שלא יכנסו מחבלים לארץ, כשאחרים מביאים ביד בתל אביב? ההגנה על הארץ מוטלת על כולם. לא רוצה להגן על הארץ, הארץ לא רוצה אותך

אז יש לנו מזל שלא אתה מחליט כי המדינה הזאת לא שייכת רק לך.

[br]פורסם בתאריך: 2.12.2008 בשעה 21:37:28

רק מיעוט מיליטנטי פנאטי באמת שם על הצבא, ע"פ חוק אסור לאף אחד לקחת את זה בכלל כשיקול לקבלה לעבודה.

אין דבר כזה. למשרד התחבורה מותר לבקש מהצבא את התיק הרפואי שלך בדיוק כמו שהוא יכול לבקש אותו מהקופת חולים, מעבר לזה אין שום קשר בין הצבא לרישיון נהיגה.

דווקא לא חסרות מדינות עם גיוס חובה, אבל שם מדובר בתנאים נורמליים והרבה יותר קל לקבל פטור

לא טוב למות בעד ארצנו.[br]פורסם בתאריך: 2.12.2008 בשעה 21:38:00

בצבא אפשר לעשות פוזות על המפקדים, הצגות, בכי, סירוב פקודה. באזרחות אף אחד לא חייב להחזיק אותך. לא רוצה לעבוד? תזדיין מפה. לא קיבלת את המגיע לך? באסה, חיים קשים. באזרחות אין קבילה, אין מש"קית ת"ש שאפשר לנסות לזיין בזמן טיפול בבקשת ת"ש. המון אנשים עובדים בעבודות גרועות, בשכר נמוך, ללא תנאים מינימליים. סובלים בשקט עשרות שנים כי מה לעשות צריך כסף.

*Scorn* כבר ענה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...