דיון ראשי :: 2/3/4 ליבות, מה הכי משתלם? - עמוד 9 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון ראשי :: 2/3/4 ליבות, מה הכי משתלם?

1_Nike_1

Recommended Posts

שאלות:

1. הבנתי שלצרכי משחקים עדיף לקחת את המעבד בעל שתי ליבות אבל אם משחקים זו המטרה המשנית והכוונה היא שהמחשב יהיה טוב למשחקים נוכחיים וסביר לעבודה (משרדית, תיכנות, שידור מדיה למחשבים אחרים) לשנים הבאות עם שדרוגים מינימלים (המחשב הקודם החזיק עד עכשיו - מפרט בצד) - מה עדיף במקרה כזה?

המעבד E8400 יספיק לך בשביל משחקים כבדים , ובשביל "סביר לעבודה"

2. מה אפשריות השדרוג של המעבדים השונים על הלוחות הקיימים? אין לי כוונה כזו אבל טוב לדעת למקרה הצורך.

הכוונה לאפשרויות שדרוג עתידיות ?

כל לוח שתקח מ P43 ומעלה יהיה טוב למעבדי ה QUAD , (כאילו בעתיד תוכל להחליף נגיד ל Q9550.

3. ראיתי שיש גם E8500 וההבדל במחירים לא גדול - מה הסיפור שלו? הוא שווה את ההבדל?

ההבדל הוא מהירות הסטוק שאיתם הם מגיעים .

E8400 = 3.0

E8500 = 3.16

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 235
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אז למה הדיון הוא בין E8400 ולא E8500? ההפרש בכסף לא גדול - בערך 100 שקל.

לגבי שדרוגים: הבנתי שמחליפים את הסוקט (שוב) אז בכל מקרה אפשרויות השדרוג מוגבלות.

לגבי העניין הראשון: אם משחקים זה לא המטרה הראשית, למה 4 ליבות לא יהיה יותר משתלם? אני לא שואל בקנטרנות - אני באמת מנסה להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי העניין הראשון: אם משחקים זה לא המטרה הראשית, למה 4 ליבות לא יהיה יותר משתלם? אני לא שואל בקנטרנות - אני באמת מנסה להבין.

כנראה לא טרחת לקרוא את הת'רד כולו, נכון? תתחיל כאן:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=375896.msg3244764#msg3244764

הסיבה היחידה לדעתי לבחור ב-C2Q כיום (במיוחד עם ה- i7 שיגרום לכולם להתיישן במהירות הבזק) היא כשיש שימוש אינטנסיבי בתוכנות שעושות שימוש מוכח בריבוי הליבות כמו תוכנות אודיו/גרפיקה/עריכה מסויימות וגם אז רק כשמדובר בפרנסה או כשיש חשיבות אמיתית לתוספת הביצועים מעבר לאפשרות המאוד קורצת לחלק מהאנשים בלרשום בפורום שהם עשו ZIP בחצי דקה במקום 50 שניות.

שני המעבדים הנ"ל טובים מאוד אך ה-E8400 משתלם יותר, חסכוני יותר, קריר יותר ולרוב נותן ביצועים עדיפים. יחד עם סטוק חרישי ויכולות OC פנומנליות אני חושב שאין לו תחרות אמיתית מצד ה-Q6600 מלבד במקרים הקודמים שציינתי (אהה... ה-Q6600 הוא גם מפלצת הספק/חום שדורשת HSF של 100 ש"ח כמינימום אולימפי כבונוס והוא אינו תומך ב-SSE4 למי שזה חשוב לו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה - קראתי את הדיון מראשיתו וזה לקח לי דיי הרבה זמן כי לא הייתי בתחום כמה שנים והייתי צריך ללכת לבדוק כל דגם מה הוא אומר, כמה הוא עולה ואיך הביצועים שלו יחסית למעבדים אחרים. הדגמים פחות או יותר זהים בביצועים שלהם רק שלאחד מהם יש יותר ליבות (מה שיאפשר, מבחינה תאורטית, ריבוי משימות גדול יותר אם מ"ה תאפשר את זה).

הדיון שקישרת אליו במקור דיבר על גיימינג ושם כבר הבנו שה-E8400 לוקח ואין יתרון ל-4 ליבות. אני שואל ברמה היותר גבוהה: ככל שיעבור הזמן, יותר תוכנות (לא משחקים) יתמכו בריבוי מעבדים - לדוגמה עיבוד מקבילי של מערכת הפעלה או בסטרימינג של וידאו לקונסולות. ברור לי שהמעבד הזה לא יהיה המעבד האחרון שאני אקנה בחיים אבל אני מעדיף לקנות מעבד שיכול להריץ משחקים עדכניים בצורה סבירה (היום) ויספיק לי לעבודה משרדית לעוד כמה שנים (בוא ניכנס לפרופורציה - אני מתכוון להחליף AMD XP2200 מלפני 6 שנים בערך שעוד עושה את העבודה כמו שצריך בכל מה שנוגע לעבודה משרדית אבל לא מסוגל להראות סרט בלי להתקע ולקפץ).

סוג ההיטסינק ששמים על מעבד לא אמור להיות הסיבה לקחת מעבד כזה או אחר. אם המעבד מתחמם, שמים קירור יותר מקצועי.

בא נגיד להיום בתקציב מוגבל . נגיד בסביבות -5K מומלץ לקחת מערכת של E8400 + 4870 512MB . אם בסוף יוצא לך בערך אלפיה מיותרת לבזבוז אז קח Q9550 . זה בהנחה שזה מחשב לגיימינג

אז זו בדיוק הנקודה שלי - ואם זה לא מחשב לגיימינג (כלומר, לא רק) - אם אני גם מתכנת עליו, מתקין עליו בסיסי נתונים ומשתמש בו כדי לעשות לוידאו לקונסולות או למחשבים ניידים?

אם לסכם את השורה התחתונה: אני עוד לא החלטתי לאיזה כיוון אני נוטה ולא יודע איזה טיעון משכנע אותי יותר. ברשימות שלי כתבתי בנתיים את ה-E8400 כמעבד למערכת החדשה והיום אני אשב לחקור לוחות אם וכרטיסי מסך (שני נושאים שלא נגעתי בהם מאז שקניתי את המחשב שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בא נגיד אם אתה משתמש במחשב לעריכת , ישומים גראפים וכאלה בתוך שימוש ראשוני לך למרובע ליבות . אני ממליץ במקרה כאלה שתנסה להמציא קצת יותר כסף ותקנה Q9550 . זה יפתור לך את הדילמה מה לקחת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בציטוט שנתתי מוסבר בדיוק למה ומתי עדיף 4 ליבות. ההערה לגבי היטסינק נועדה רק לציין שיש בפועל עוד 100 ש"ח הפרש במחיר מעבר ל-150 ש"ח הפרש במחיר המעבדים כיום (סה"כ כ-30% הפרש במחיר).

הדיון שקישרת אליו במקור דיבר על גיימינג ושם כבר הבנו שה-E8400 לוקח ואין יתרון ל-4 ליבות.

הלינק שנתתי מדובר לא רק על גיימינג ולכן הציטטה שהבאתי.

אני שואל ברמה היותר גבוהה: ככל שיעבור הזמן, יותר תוכנות (לא משחקים) יתמכו בריבוי מעבדים - לדוגמה עיבוד מקבילי של מערכת הפעלה או בסטרימינג של וידאו לקונסולות. ברור לי שהמעבד הזה לא יהיה המעבד האחרון שאני אקנה בחיים אבל אני מעדיף לקנות מעבד שיכול להריץ משחקים עדכניים בצורה סבירה (היום) ויספיק לי לעבודה משרדית לעוד כמה שנים (בוא ניכנס לפרופורציה - אני מתכוון להחליף XP2200 מלפני 6 שנים בערך שעוד עושה את העבודה כמו שצריך בכל מה שנוגע לעבודה משרדית אבל לא מסוגל להראות סרט בלי להתקע ולקפץ).

אז זו בדיוק הנקודה שלי - ואם זה לא מחשב לגיימינג (כלומר, לא רק) - אם אני גם מתכנת עליו, מתקין עליו בסיסי נתונים ומשתמש בו כדי לעשות לוידאו לקונסולות או למחשבים ניידים?

לשימושים שציינת מלבד גיימינג גם E5200 בחצי מחיר יספק מעל ומעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בציטוט שנתתי מוסבר בדיוק למה ומתי עדיף 4 ליבות. ההערה לגבי היטסינק נועדה רק לציין שיש בפועל עוד 100 ש"ח הפרש במחיר מעבר ל-150 ש"ח הפרש במחיר המעבדים כיום (סה"כ כ-30% הפרש במחיר).

שמע

אני קונה מחשב בקרוב [מקווה] ב 4 אלף.

המחשב שלי כרגע הוא 4 2.8GHZ וFX5200. כפי שאתה מבין אני לא קונה בתדירות גבוהה - 5שנים ומעלה,ולכן לדעתי יהיה בזבוז לקנות דו-ליבתי,בהנחה שאני לא הולך לשדרג שום דבר חוץ מאולי כ.מ בשנים הבאות. אז אני חושב שהמעבר מ P4 ל4 ליבות הרבה יותר יעיל מאשר מעבר מילה ל-2.

וכו,המחשב הוא לגיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בא נגיד אם אתה משתמש במחשב לעריכת , ישומים גראפים וכאלה בתוך שימוש ראשוני לך למרובע ליבות . אני ממליץ במקרה כאלה שתנסה להמציא קצת יותר כסף ותקנה Q9550 . זה יפתור לך את הדילמה מה לקחת

זה לא קצת יותר, זה הרבה יותר - ההפרש הוא 60 (!) אחוז- מ-900 שקל ל-q6600 ל-1500 לq9550 וסביר להניח שההפרש עוד יותר גדול עם כל ה"מסביב" - לוח שונה, שונים.

אם ננניח שאני לא הולך על סטוק אלא משהו שיותר נוטה להיי-אנד של קירורי אוויר - יש לזה משמעות, אז אין לזה משמעות.

לגבי ה-E5200: אני חייב להודות שאני לא מכיר - אני זוכר משהו לגבי FSB פחות מהיר אבל אני לא יודע מה זה אומר בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני חושב שהמעבר מ P4 ל4 ליבות הרבה יותר יעיל מאשר מעבר מילה ל-2.

וכו,המחשב הוא לגיימינג.

גם ה-Q6600 וגם ה-E8400 מצויינים ולא "תיפול" אם אף אחד מהם.

כיום ובטווח הנראה לעיין ה-E8400 הוא הבחירה העדיפה בין השניים כמעט מכל בחינה אפשרית וודאי שבגיימינג.

אם אנחנו חורגים לתחום האמונה וניחושי העתיד אני כבר לא יכול לומר לך מה כדאי יותר - אם אתה מאמין ש-4 ליבות עדיף לך, לך על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ה-Q6600 וגם ה-E8400 מעבדים מצויינים ולא "תיפול" אם אף אחד מהם.

כיום ובטווח הנראה לעיין ה-E8400 הוא הבחירה העדיפה בין השניים כמעט מכל בחינה אפשרית וודאי שבגיימינג.

אם אנחנו חורגים לתחום האמונה וניחושי העתיד אני כבר לא יכול לומר לך מה כדאי יותר - אם אתה מאמין ש-4 ליבות עדיף לך, לך על זה.

האם מרובע ב 45NM 3.GHZ הינו E8400 X2? [ בהנחה שהנתונים של המעבד הינם אותו הדבר - מהירות,L2,כל זה..]

האם הם פשוט מוסיפים עוד 2 ליבות?

השאלה מופנת גם לאינטל וגם ל AMD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...