דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 241 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

זה יכול להיות נכון. זה תלוי בבנאדם. מה שכן, אני אעדיף להיות עבד לתאוות שלי מאשר להיות עבד לישות שקיומה מוטל בספק, כל יום.

חבר'ה, אני ממש לא מסכים איתכם שהוא לא צריך לעשות סיאנס רק בגלל הסיכוי שיחזור בתשובה. הרי אנחנו אתאיסטים מכיוון שאלוהים אינו מוכח וההגיון שלנו לא מאפשר לנו להאמין במשהו שאין לנו מושג אם הוא באמת קיים. אבל אם פלוני יגיע למסקנה ויראה הוכחות שאלוהים קיים דרך סיאנס, מה טוב! או ששכחתם את הסיבה להיות אתאיסט?

זו לא שטיפת מוח. אנו האתאיסטים צריכים לדעת יותר טוב מכולם, שהאדם רשאי להאמין במה שהמוח שלו מוצא לנכון. בא לכאן בחור שברצינות מאמין רק במה שנראה לו הגיוני ומוכח - אז אם הוא יקבל הוכחה שאלוהים קיים דרך סיאנס, למה לא?

אני בספק מה הרוח כבר יכולה להגיד לך, סנופידוגידוגהומימאדאפאקאניגה( :silly:), שיוכיח לך שיש דבר כזה אלוהים. הרי העולם הבא לא מחייב את קיומה של יישות על-טבעית. אפשר בהחלט להסביר אותו באמצעים פיזיקליים כאלו ואחרים. גן עדן וגיהנום אומנם מאוששים את קיומה של יישות על טבעית (הם לא מוכיחים אותה, מכיוון שהם לא דורשים ישות שכזו, ייתכן גן-עדן וגיהנום שנוצרו בטבעיות או דרך נשמות שהחליטו לקחת את החוק לידיים או אנאעראף... אבל קיומם כן מאושש את קיום אלוהים).

עם זאת זכור שהעולם הבא, הנשמה ושאר מושגי הסיאנס לא מקובלים ע"י המדע מכיוון שזה בלתי אפשרי להוכיח את קיומם. כל אחד רואה מה שהוא רוצה לראות, או יותר נכון מה שהתת-מודע שלו רוצה לראות.

חוצמזה שאם הייתי מצליח להעלות נשמה הייתי שואל אותה שאלות יותר פרקטיות, כמו מה המספרים למגה-הגרלה הבאה בלוטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני רק מפחד באמת לקבל חרדות כאלו ואחרות. זה הדבר היחיד שמונע ממני את זה.

גם אם תעלה רוח, ותגיד לי שיש אלוהים והכל נכון אני עדיין לא יהיה אדם דתי.

באתי לפה לעולם להנות ולא ליהיות עבד של אלוהים.

זה רק יעלה בי עוד שאלות על מה בעצם אנחנו עושים כאן אם העולם הנצחי הוא בכלל למעלה? בשביל מה אנחנו חיים פעמיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח טעות חמורה להיות בבית ספר דתי.... מסורת צריך להעביר בבית.

תראה,לפני שאתה מחליט לעשות דבר מטופש כזה תרחיב את הידע שלך בשיעורי תורה על ההשלכות על זה.

אל תעשה דברים מטופשים,ראשית תרחיב את הידע שלך לגבי הדברים הללו בפורומים של דת או שיעורי תודה באיזה בית כנסת.

כמו שאמרתי,אני מכיר שלושה אנשים שעשו את זה וסמוך עליי... לא כדאי לך לעשות את זה ואפילו אם אתה מחפש תשובה הרוח לא תגיד לך אם יש ה'.

אל תנסה לחפש את אלוקים,אתה כולה בן 16 וחצי יש לך עוד הרבה דברים ללמוד בלי להעליב,אל תמהר עם עצמך תשכיל יותר.

חיפזון לא מועיל לשום דבר,גם אני כשהייתי בגילך התחלתי לחקור משני הכיוונים גם וגם תורה.

אם תשאל אותי אני מאמין ויודע שמה שקורה לי זה בידיים שלי והמטרה שלי בחיים להיות אדם בעל ערכים של התורה ולהגיע עם זה רחוק.

אל תנסה לחפש את סוף הדרך,תלמד ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה עושה , זה לשאול שאלות ולבזבז את זמנך היקר ואת זמנם של אנשים אחרים ,

זהו עולם מעשי ומה שאתה עושה זה מה שקורה , התכלית שלך היא מה שאתה עושה ומכיוון שיש כאן אלמנט של זמן אז התשובות צריכות להיות גם הן על ציר הזמן , מה עשית מה אתה עושה ומה אתה תעשה = התכלית שלך והמטרה שלך על כדור הארץ הזה , זה כמו שאתה יושב ליד השולחן ומתפלסף אם להתחיל לאכול את המרק או את הסלט ובמקום לאכול אחד מהם אתה מתחבט ומתפלצף ומתדיין עם עצמך ( ועם אחרים אם הם מספיק אידיוטים להתיחס אלייך - חחחחח ) במקום לאכול .

או במילותייך של הצדיק הגאון מורנו ורבנו דני סנדרסון שליט"א : " נחיה , נמות ואז ניראה " .

אכן פחד הוא אחד האויבים בדרך אל הידע , אתה צריך לעמוד מול הפחדים שלך - אין לאדם ברירה , וכמה שתתחיל צעיר יותר אתה תוכל להתמודד עם זה טוב יותר - צריך לב חזק כדי להתמודד עם האמת שהיא אתה ואתה מתחיל בגיל צעיר מאוד - יפה לך .

חחחח עאלק תורה , הוא מתכוון הלכה ( אלמנט טראומתי שנוצר לאחר חורבן הבית ) - חחחח , תורת משה , אני ממליץ בחום , משה היה ועודנו אולי אחד המורים הכי גדולים שאיי פעם קמו בעולם הזה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לעשות סיאנס, תעשה סיאנס. למרות שעד כמה שידוע לי, זה חטא לא קטן, בהנחה וזה משנה לך...

בכל מקרה, קיום של סיאנס מוצלח אינו מוכיח את קיומו של אלוהים.

הוא מוכיח אך ורק קיום של רוחות/נשמה

וכמו שזה לא מוכיח את קיומו של אלוהים, זה לא מוכיח את קיומם של גן עדן וגיהנום (שאגב, לא קיימים לפי התנ"ך "חיים שלאחר המוות" בכלל)

או את הצורך בקיום מצוות או כל דבר שכזה. זה רק מוכיח שקיים איזה מישור מטאפיזי כלשהו שאנחנו לא מכירים ולא יודעים על קיומו.

ואגב, אפילו אם הרוח תגיד לך שיש אלוהים, זה לא אומר שיש אלוהים.

מאחר ואנחנו לא יודעים ולא מכירים את טיבן של הרוחות הללו, הרי שהן יכולות לשקר לנו,

בדיוק כפי שבני אדם עושים כל יום.

איכשהו, יש לי הרגשה שאם סיאנסים היו יכולים לעבוד, היו לנו עדויות קונקרטיות ואמינות על כך.

מכיוון שאין לנו... ובכן, אני בנתיים אניח שזה לא עובד, ולא מספיק דחוף לי לבדוק אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסו כבר המוני מדיומים ברמאויות. זה כמובן לא אומר שכולם רמאים וגם אם כן, זה עדיין לא אומר שאין נפש ושהיא לא משתחררת מהגוף והולכת לטייל בעולם כשמתים.

זה כן אומר שצריך להיות ספקנים. רוצה להשתכנע שמה שקיבלת בסיאנס זו באמת הרוח של [הכנס שם של אדם שהכרת היטב ונפטר]? שאל אותה משהו שרק [הכנס שם של אדם שהכרת היטב ונפטר]. משהו שאפילו אתה לא יודע. משהו שתוכל לבדוק אח"כ ושהתשובה עליו היא חד משמעית. למשל איפה הוא החביא את היהלומים שמאז שנפטר ועד היום אף אחד לא הצליח למצוא. אם תבדוק ותיווכח שהתשובה נכונה, באמת העלית את הרוח של [הכנס שם של אדם שהכרת היטב ונפטר]. אחרת, מישהו עובד עליך - או שמדיום מזייף, או שרוח משקרת (היא בכלל לא הרוח של [הכנס שם של אדם שהכרת היטב ונפטר] אלא מתחזה או שהיא באמת הרוח של [הכנס שם של אדם שהכרת היטב ונפטר] שמשקרת לך).

במקרה שאין לך שאלה כזו, אפשר להסתפק במשהו שאף אחד מהנוכחים לא יודע ועדיין אפשר לברר בוודאות אח"כ, למשל מה שמו של בית הספר בו [הכנס שם של אדם שהכרת היטב ונפטר] למד בכיתה גימל.

אני עוד לא שמעתי על מבחן כזה שהצליח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SnoopDoggyDogg

קודם כל זה נשמות ולא רוחות ,נשמה - זה אתה והגוף רק ליבוש.

כל המטרה של בריאת העולם זה להטיב לאדם, אבל כדי שזה יהיה הטבה מושלמת אז עלייך לעבוד כאן בעולם הזה ואז לקבל את שכרך.

מה שזה שמעלי כתב לך -זה רק לבחון שאותה נשמה לא משקרת, כי איך שאדם נפטר כך הוא נשאר.

את הנשמות שאפשר לעלות בסיאנס הן רק נשמות שלא קיבלו אותן למקום מנוחתם .

חוץ מהפחד שכתבת, ישנו סכנה כי ברגע של סיאנס יש כוח לאותה נשמה לפגוע בך, יש הרבה מקרים שהזיקו לאנשים שעשו את זה.

אתה לא יכול לשאול על קיום אלוקים -במצב כזה מתפוצצת הכוס, אין להן רשות להשיב על כך.

לידע כללי לגבי שאחד שכתב כאן.

על כל העבירות שבתורה יש כפרה.

האדם הכי רשע יכול להיות הכי צדיק אם רק ירצה, אלוקים לא חפץ במות הרשע אלא שישוב מדרכו הרעה.

אתה לא צריך לעשות סיאנס בשביל לגלות האם יש בורא לעולם ומהי משמעות החיים, עלייך רק לשאול ולהתאמץ ולהדבק בחיפוש אחר הכי אמת [ עליך להיות אדם הכי אמיתי כלפי עצמך, רובם של בני- האדם מתעלמים מהשאלות הללו כדי שלא להתחייב, אך זה מצחיק אם זה באמת הדבר הכי נכון לעשות ולא עושים הרי שפספסו את כל המטרה של החיים ] שתוכל להגיע.

תלמד קצת בקשר היהדות לסיאנס.

http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=10463

http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=9642

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב אותם חבר, תן להם זה ההנאה שלהם, אין להם מקום אחר לשפוף את זה.

אני לא מתדיין עם אתאיסטים שליליים יותר .

רק להם "מותר" להגיב.

שים לב לדבר מדהים, תמיד אותם אתאיסטים יפלו על אותו אדם בתור שקרן,נוכל, רמאי.. ככה הם עושים גם לכל מיני רבנים .

שאין אפשרות להתמודד, זה הדבר היחיד שאפשר כנגד להתשתמש בו.

מעולם לא ניסיתי להחזיר בתשובה ,אלא רק לנסות להשיב לשאלות ספציפיות כאן או מי ששואל בפרטי.

מה גם שאיני חרדי ואף לא נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? אני אוהב שרוני מגיב, יש לו שפה נאותה, סדר בהודעה ותוכן ענייני.

שפה נאותה - כן.

סדר בהודעה - בערך.

תוכן ענייני? ענייני למה בדיוק?

הוא פשוט מתעלם מכל דבר שאנשים כותבים שאינו מתאים למערכת האמונה ההזויה שלו

וכותב שקרים בשביל לנסות לשכנע אנשים בשטויות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב אותם חבר, תן להם זה ההנאה שלהם, אין להם מקום אחר לשפוף את זה.

אני לא מתדיין עם אתאיסטים שליליים יותר .

רק להם "מותר" להגיב.

בהחלט, אם היה לי מקום אחר לשפוף את זה בהחלט הייתי שופף את זה שם :nixweiss:

מותר לך להגיב, לצערי... בדיוק כפי שלנו מותר להראות לכולם את השקרים שלך ולחשוף

אותם כדי שלא תשטוף את מוחם של צעירים תמימים שטועים לחשוב שאתה לא שקרן.

אבל איך אתם מגדירים אלוהים?מי הוא אותו אלוהים?

תגדיר אותו איך שתרצה, הוא עדיין לא קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...