דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 245 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

*כן בעבר דנתי איתך על דברים כמו דג וקשקשת חידוש הלבנה וכדו'.. השבתי לך עד תום.

*בעמודים הקודמים התייחסתי לסירטון אחד על הרב אמנון יצחק, וגם קטע קטן של דג וקשקשת -שהקריין שם לא יודע ורק מטרתו להציג טעויות שכאלו מעל ומעבר למה שהן, והכל במטרה להשמיץ.

כל כך קל להשיב שם על הדברים , אבל עדיף נחכה למאמר של שופר שישפוך לנו אור גם מזווית של המרצה עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נתחיל מזה שמספר הכוכבים בשמיים לפי הפרשנות ההיא לא קרובה למספר הכוכבים המשוער שיש ביקום (למיטב זכרוני, מדובר במספרים שההבדל ביניהם הוא פי 10000 בערך).

חוץ מזה, בנוגע לאברהם - זוהי אנלוגיה. זה מושג ספרותי. אלוהים סה"כ שואל את אברהם "האם אתה יכול לספור את הכוכבים בשמיים? ככה יהיה זרעך". הסופר פשוט מראה ככה שזרעו של אברהם יהיה רב, בדיוק כמו שמספר הכוכבים בשמיים הוא רב. ברור לך הרי שזרעו של אברהם לא מתקרב בשום צורה למספר הכוכבים שיש בשמיים (בעולם יש היום 7 מיליארד איש - שזה פחות מ-10 בחזקת 10, ומספר הכוכבים הוא יותר מ-10 בחזקת 21 - הבדל של פי 100 מיליארד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*זה מה שאתאיסטים שליליים תמיד עושים קוראים שקרן לרב כזה או אחר ולכל מי שדן איתם בסופו של דבר - איתך דנתי בעבר -הדגשתי את הנושא של דיון תרבותי בלי כתיבה זה מפגר וזה דפוק כי זה לא טענה, דבר אחר כל הנושא הזה מראה לי את אותו אדם - אותו אדם לא בא לשמוע לא בא לבחון את הדברים אלא רק בא לסתור את השני בכל מחיר ולהצטדק כמה שיותר - זאת הסיבה שאני לא רוצה להגיב לאותם חברה ואם ניקח את דברי חז"ל אף אסור כי כל הדיון יגרום לאותו אדם יותר להתרחק מהדת, שוב כי הוא לא בא לשמוע, הוא רוצה לצאת צודק בכל מחיר וברגע שנתנהל דיון עימו זה יגרום לו עוד יותר שנאה [אני ניסיתי את זה בשטח- חז"ל קלעו למטרה ]

אדם מאמין "ואתאיסט חיובי" אין לי שום בעיה להגיב - כי מתוך כתיבתם יש כיוון לפחות לשמוע ולבחון את הדברים.

אגב גם עכשיו איני דן עמך, זה רק לבהיר את עמדתי .

וכרגיל רוני, אתה פשוט אומר שאתה מוכן לדון רק עם מי שמסכים איתך

מה קרה רוני? מפחד שתצא דביל שוב? או שקרן? מפחד שתטעה שוב? מפחד שתטעה שוב?

מה קרה רוני, לא בטוח מספיק בעמדה שלך בשביל לדון עם אדם שאינו מסכים איתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלוש עשרה עיקרים

הוא לא יכול לדבר על כל דבר שמכחיש אותם :

שלושה עשר העיקרים שקבע הרמב"ם הם:

1. מציאות הבורא - כל הדברים הקיימים במציאות נמצאים מכוחו, והוא המציאות היחידה שאיננה תלויה בדבר אחר.

2. הבורא אחד - כלומר אינו ניתן לחלוקה מופשטת, ואין דומה לו במהותו.

3. הבורא אינו גשמי ושום התנהגות גשמית אינה משפיעה עליו.

4. הבורא הוא 'קדמון' - כלומר כל הדברים מלבדו (הן בעולם הגשמי והן ברוחני) נתהוו 'אחריו'.

5. הוא היחיד שראוי לעבוד לו, וכל שאר הנבראים אינם יכולים לעשות דבר כנגד רצון ה' ולפיכך אין לעבוד את ה' דרכם.

6. קיום מושג הנבואה; בני אדם יכולים להיות נביאים.

7. נבואתו המיוחדת של משה רבנו - נבואתו גדולה משל שאר הנביאים שהיו או שיהיו בארבעה דברים: הוא היחיד שניבא בלא מסך, ללא חולשה, בהקיץ ובכל זמן שרצה. מתוך כך, הגיע משה לדרגה גבוהה יותר מכל אדם אחר בידיעת האל.

8. התורה ניתנה מן השמיים - להאמין שכל חמשת חומשי התורה כולם העתקה שהעתיק משה מדברי ה', ומשה לא כתב מעצמו אפילו אות אחת.

9. אסור להוסיף או להפחית מהמצוות האמורות בתורה, בין זו שבכתב ובין זו שבעל פה.

10. הבורא יודע את כל מעשי בני האדם.

11. הבורא נותן שכר למקיימי התורה, ועונש לעוברים עליה.

12. ביאת המשיח - להאמין שיגיע המשיח מבית דוד והוא גדול מכל המלכים.

13. המתים יקומו לתחייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מזה שמספר הכוכבים בשמיים לפי הפרשנות ההיא לא קרובה למספר הכוכבים המשוער שיש ביקום (למיטב זכרוני, מדובר במספרים שההבדל ביניהם הוא פי 10000 בערך).

חוץ מזה, בנוגע לאברהם - זוהי אנלוגיה. זה מושג ספרותי. אלוהים סה"כ שואל את אברהם "האם אתה יכול לספור את הכוכבים בשמיים? ככה יהיה זרעך". הסופר פשוט מראה ככה שזרעו של אברהם יהיה רב, בדיוק כמו שמספר הכוכבים בשמיים הוא רב. ברור לך הרי שזרעו של אברהם לא מתקרב בשום צורה למספר הכוכבים שיש בשמיים (בעולם יש היום 7 מיליארד איש - שזה פחות מ-10 בחזקת 10, ומספר הכוכבים הוא יותר מ-10 בחזקת 21 - הבדל של פי 100 מיליארד).

אני חושב שהכוונה של ה' הייתה שזרעו של אברהם יהיה כמספר הכוכבים הנראים לעין בשמיי הלילה.

אני לא חושב שלאברהם היה טלסקופ במדבר כדי לבדוק את כמות הכוכבים, ובאמת בעין בלתי מזויינת ניתן לומר כי מספר היהודים הקיימים כיום הוא כמספר הכוכבים בשמי הלילה הנראים בעין בלתי מזויינית :P

וכרגיל רוני, אתה פשוט אומר שאתה מוכן לדון רק עם מי שמסכים איתך

מה קרה רוני? מפחד שתצא דביל שוב? או שקרן? מפחד שתטעה שוב? מפחד שתטעה שוב?

מה קרה רוני, לא בטוח מספיק בעמדה שלך בשביל לדון עם אדם שאינו מסכים איתך?

בהודעה הקודמת שלי התייחסתי לנושא.

באמת אבל שבאמת חלק מהאנשים פה (לא בהכרח אתה) גרמו לי לרצות להפסיק לדון פה, לא בגלל שאין לי מה לומר, אלא בגלל שהיחס בין אדם לאדם פה הוא מזלזל בעליל.

אני מבין איך רוני מרגיש, זה בערך 7 אנשים אתאיסטיים שליליים בודקים כל מילה שרוני כותב ועושים עליו כאסח כדי להוכיח שהם צודקים.

למה מה קרה? מישהו חייב לענות לך? כל משתמש בפורום הזה סך הכל חולק את המידע שלו עם שאר המשתמשים-זה דיון.

אף אחד לא חייב להגיב לאף אחד, במיוחד כאשר מדברים ביחס מזלזל ופוגע כלפי האחר:

"מפחד שתצא דביל שוב? או שקרן? מפחד שתטעה שוב? מפחד שתטעה שוב?"

תקשיב לעצמך! אתה נשמע כמו ערס עבריין מקלדת :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רואה :bash:

כבר אתה מתחיל להבין את הכוונות של הבורא !

מחר אתה תתחיל להרוג בשמן !

וַיֹּאמֶר קַיִן, אֶל-הֶבֶל אָחִיו; וַיְהִי בִּהְיוֹתָם בַּשָּׂדֶה, וַיָּקָם קַיִן אֶל-הֶבֶל אָחִיו וַיַּהַרְגֵהוּ.

רצח יכול להעשות גם במילים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה. אם אתה רוצה להפסיק לדון כאן - אף אחד לא מכריח אותך.

וכן, אני מזלזל ברוני. ואני אמשיך לזלזל בו כל עוד הוא ימשיך בהתנהגותו.

יש לו בעיה עם כך שבודקים בעין בוחנת מה שהוא כותב?

אם כך, שיבדוק טוב את דבריו. שיוודא שהם נכונים. שיסייג את דבריו ויכתוב שאינו

בטוח בהם. או שלא יכתוב אותם כלל.

כל עוד הוא לא עושה זאת, הרי שהוא למעשה משקר, או לפחות משמיט מן האמת ביודעין.

הגדרה מילונית של דיון (מתוך וואלה) - "שיחה, דיבור, החלפת דעות, שיקול, עיון, בירור, משא ומתן, ויכוח, מחלוקת"

אולי נבדוק מה מתוך אלה רוני בדיוק?

שיחה - רוני לא , מאחר והוא מדבר רק עם עצמו

דיבור - לא חוכמה, את זה הוא עושה, והרבה יותר מדי מזה.

החלפת דעות - רוני מנסה שרק דעתו תישמע ומתעלם מדעות אחרות, כלומר גם את זה לא.

שיקול - האם רוני שוקל את דבריהם של אחרים? האם הוא מתייחס אליהם? שוב, לא

עיון - כנ"ל

בירור - שוב, לא. אפילו את מה שהוא אומר רוני לא טורח לבדוק.

משא ומתן - שוב, רוני לא מתייחס למי שלא מסכים איתו

ויכוח - כנ"ל

מחלוקת - כנ"ל.

כלומר, יש כאן הגדרה ל"דיון" אשר מתוכה רוני רק פעולה אחת מתוך ה-9. תשיעית בלבד מן הדיון.

איזה מין דיון זה נראה לך בדיוק?

צר לי, אך אם אתה חושב שרוני כותב כאן בתמימות ובניסיון להגיע לאיזשהי "אמת" כלשהי, אז אתה או טיפש, או תמים להחריד

אני לא טוען שאין לי "העדפה" לצד אחד, אבל אין לי בעיה שמישהו ינסה להוכיח את טעותי.

אם יבוא מישהו עם הוכחה ניתנת לבדיקה לקיומו של האלוהים אני אהיה מוכן לסגת ממה שאני טוען.

איכשהו, יש לי הרגשה שאני אחכה עוד הרבה זמן...

עריכה:

בעצם, כנראה שזה מיותר לנסות לשכנע אותך בכך שרוני הוא שקרן ודמגוג.

שכן אתה כנראה מקבל את הגדרתו שאנחנו "אתאיסטים שליליים" ובכך מראה שכבר החלטת מראש

באיזה צד בדיון כאן אתה מצדד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהכוונה של ה' הייתה שזרעו של אברהם יהיה כמספר הכוכבים הנראים לעין בשמיי הלילה.

אני לא חושב שלאברהם היה טלסקופ במדבר כדי לבדוק את כמות הכוכבים, ובאמת בעין בלתי מזויינת ניתן לומר כי מספר היהודים הקיימים כיום הוא כמספר הכוכבים בשמי הלילה הנראים בעין בלתי מזויינית :P

מספר הכוכבים הנראים לעין הוא מספר אלפים, לא מיליונים. חוץ מזה, אלוהים אמר גם שזרעו של אברהם יהיה כחול אשר על שפת הים, שגם הוא מספר אסטרונומי שמספר בני האדם לא יתקרב אליו לעולם (שוב, כי זו אנלוגיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר על כמות אלא שזרעו יהיה רב.

לפי זמנם היה ניתן לצפות רק על ידי העין שאפשרי בערך 4000 כוכבים, זה אומר שהבורא שכמובן יודע את כמות הכוכבים בעולם לא יברך את אברהם בכזה מיעוט של כוכבים -זה ממש לא ברכה.

אבל בגלל שישנם טריליוני כוכבים אז בזה הבורא מברך את אברהם , שוב לא זרעו יהיה לפי מספר הכוכבים אלא יהיה רב מאוד.

הפסוק "ויוצא אותו החוצה, ויאמר הבט נא השמימה וספור הכוכבים אם תוכל לספור אותם, ויאמר לו כה יהיה זרעך...

הבורא הוציא את אברהם מהרקיע כדי להראות לו יותר ויותר כוכבים ממה שהעין יכולה לראות מארץ.

........

ציטוט מהדברות שאני מסכים.

ראשית, מדענים בסך הכל קובעים את מספר הכוכבים על פי נקודות האור הנצפות בפניהם, ולא על פי תצפית בכוכבים עצמם. מסיבה זו גם מדענים מודים שרבים מן הכוכבים שאנו רואים כבר התכלו ואינם באמת קיימים עוד במציאות. מה שנראה לעינינו הוא רק אורם החוזר אלינו, כך שהמספר האמיתי של הכוכבים אינו מדוייק במדע.

שנית, שים לב לעובדה שהעין האנושית לא מסוגלת להבחין ביותר מ-6000 כוכבים בשמים. גם היוונים וגם הבבלים לא טענו שיש מיליוני כוכבים, ולמעשה כל תרבויות העולם לא שיערו בדעתם מספר כה עצום של כוכבים. אז קודם כל זה פלא עצום שחז"ל בכלל תיארו מספר אסטרונומי של כוכבים, וזאת בתקופה בה לא היו טלסקופים משוכללים או לווינים. טענתם של חז"ל סתרה את המדע המקובל בתקופתם, ורק כיום התברר שמספר הכוכבים הוא באמת עצום.

אך בזה לא תם הפלא, מכיוון שגם בתקופת גליליאו גלילי לא חשבו שיש טריליוני כוכבים, ולמעשה שום טלסקופ ארצי לא מסוגל לתאר טריליוני כוכבים. גם האסטרונומים הראשונים כמו קפלר וגליליאו לא צפו ביותר מ-30,000 כוכבים בחלל. כך שגם אם מדען כלשהו היה משער שיש מיליוני כוכבים בחלל, הוא ודאי לא היה מעלה בדעתו מספר כה עצום ובלתי-נתפס כמו 10 בחזקת 18... איש לא העלה על הדעת מספרים אסטרונומיים כל כך לפני שעלו הלווינים הראשונים של לחלל. לכן זה פלא גדול עוד יותר לגלות כיצד חכמי התלמוד, שחיו לפני 2000 שנה בקירוב, לא רק ידעו שמספר הכוכבים עולה על 6000, אלא אף תיארו מספר כה עצום של כוכבים, שכיום מחושב ומתואר רק במסגרת המדע החדיש ביותר של שנות האלפיים. המספר שתיארה הגמרא הוא כה גדול, עד שרק בימינו נתנו מדענים למספר שכזה שם: "טנטליון".

במספרים זה נראה כך: 1,064,340,000,000,000,000

חז"ל בעצם נתנו לנו כאן מספר מקורב מאוד למספר הכוכבים הכללי, או אם תרצה, מספר שיוכל להמחיש לנו כמות כה בלתי נתפסת של כוכבים בחלל. ואולם, כבר נאמר בתורה עצמה שלא ניתן לספור את הכוכבים במדוייק. עניין זה רמוז בתורה עצמה (בראשית, מו, ה): "ויוצא אותו החוצה, ויאמר הבט נא השמימה וספור הכוכבים אם תוכל לספור אותם, ויאמר לו כה יהיה זרעך". ההשוואה שעושה התורה יוצאת מנקודת הנחה שיש בחלל הרבה, הרבה יותר מ-6000 הכוכבים הנראים לעין, והיא מרמזת שלא ניתן לספור את כל הכוכבים במדוייק. רק כיום מדענים מגיעים למסקנה שלעולם לא נדע בוודאות גמורה מהו מספר הכוכבים המדוייק, כי אפילו החישובים המדוייקים ביותר נעשים רק על פי הקרינה הבלתי נראית שמפיצים הכוכבים, אצל רבים מהם הקרינה כלל לא נצפית, ואצל אחרים הקרינה מגיעה כאשר הם עצמם כבר אינם קיימים.

וכך למעשה נאמר בדיוק בספר התהילים (פרק קמז): “מונה מספר לכוכבים", כלומר רק בורא עולם מסוגל לספור את הכוכבים ולדעת את מספרם המדוייק בוודאות גמורה. אם כן נראה כי חז"ל לא ניסו למסור לנו מספר מדוייק עד הכוכב האחרון, אלא רק תיארו לנו באופן מחוכם את גודלו ועוצמתו של המספר הזה. ואכן המספר אותו תיארו חז"ל עולה על כל דמיון, לא היה ניתן להעלותו על הדעת בתקופתם, ועדיין קשה לתארו גם בתקופתנו.

כמו כן, ראוי לשים לב לעוד עניין שתיארו חז"ל במסכת ברכות, והיא העובדה שהכוכבים לא מפוזרים סתם כך בחלל, אלא נמצאים בתוך מערכות, גלקסיות, כוכבים וכוכבי לכת. נתון זה התגלה לנו רק בעידן האחרון, אך הוא מוזכר בצורה פשוטה באותה גמרא לפני קרוב לאלפיים שנה (ברכות לב): "ועל כל חיל וחיל בראתי לו שלשים לגיון, ועל כל לגיון ולגיון בראתי לו שלשים רהטון, ועל כל רהטון ורהטון בראתי לו שלשים קרטון, ועל כל קרטון וקרטון בראתי לו שלשים גסטרא...". חז"ל לא רק תיארו כאן לראשונה מספר אסטרונומי של כוכבים, הם גם תיארו סדר והרמוניה של הכוכבים בחלל הריק. אנו רואים שכבר אז חז"ל תיארו את הכוכבים כשייכים למערכות מוגדרות הנמצאות אחת בתוך השנייה בסדר מופתי. הגמרא כאן מתארת סדר קוסמי ביקום, עובדה שרק כיום התגלתה בעקבות מחקרים חדישים יחד עם תורת היחסות הכללית של איינשטיין. הכוכבים באמת לא מפוזרים בכאוס ופיזור מקרי כפי שהם נראים לנו מכדור הארץ, אלא הם מורכבים מגלקסיות, ובתוכן שבילים ומערכות שמש, ואף בתוכם כוכבים וכוכבי לכת הנעים אלה סביב אלה בסדר מופתי על פי כח הגרביטציה הקוסמי. פלא אחרי פלא, וזה מה שנקרא פלאי פלאים.

(המקורות לתשובה זו נלקחו מספרו הנפלא של הרב יוסף גבאי "מסילות אל האמונה", והם מובאים שם על פי הספר "צבא השמים: אסטרונומיה", של פרופסור נסים וידל, חלק ב', מאמר יד ו-טו).

"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר על כמות אלא שזרעו יהיה רב.

לפי זמנם היה ניתן לצפות רק על ידי העין שאפשרי בערך 4000 כוכבים, זה אומר שהבורא שכמובן יודע את כמות הכוכבים בעולם לא יברך את אברהם בכזה מיעוט של כוכבים -זה ממש לא ברכה. אז הוא שיקר - כי אם הבורא ידע כמה כוכבים יש זה מיליארדיי מיליארדים ואברהם חשב שיש כמה אלפים בקושי אז הבורא ליפי דיברי מרנננננננןןןןן רוני שיקר ! ! !

אבל בגלל שישנם טריליוני כוכבים אז בזה הבורא מברך את אברהם , שוב לא זרעו יהיה לפי מספר הכוכבים אלא יהיה רב מאוד.

..

"

רוני ושכמותו מוציאים את הבורא שקרן בהתאם לצרכים של הכת הרבנית שלו - אם זה משרת את ההלכה זה אמת -פפפפחחחחחח

את אלוהים הם מוציאים שקרן אז מישהו בתרד - חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר הכוכבים הנראים לעין הוא מספר אלפים, לא מיליונים. חוץ מזה, אלוהים אמר גם שזרעו של אברהם יהיה כחול אשר על שפת הים, שגם הוא מספר אסטרונומי שמספר בני האדם לא יתקרב אליו לעולם (שוב, כי זו אנלוגיה).

נכון מאוד.

אל תשכחו שבתנ"ך השתמשו ב"הגזמה" כדי לתאר עד כמה רב יהיה זרעו של אברהם.

זה כמו שילד קטן אומר שאבא שלו גבוהה כמו מגדל אייפל.

מאמין הוא אדם עם אמונה לאו דווקא עובדות ו / או היגיון

:2girls:

וזהו גבירותיי ורבותיי, הוא זלזול.

חברה, בואו ננסה לשמור פה על תרבות דיון (כן כן... קיים מושג כזה)

בבקשה, בלי ירידות של אנשים בני 2, חלקנו פה אנשים מבוגרים, וגם מי שלא מבוגר יכול לשלוט על תרבות הדיון שלו.

אין בעיה. אם אתה רוצה להפסיק לדון כאן - אף אחד לא מכריח אותך.

וכן, אני מזלזל ברוני. ואני אמשיך לזלזל בו כל עוד הוא ימשיך בהתנהגותו.

יש לו בעיה עם כך שבודקים בעין בוחנת מה שהוא כותב?

אם כך, שיבדוק טוב את דבריו. שיוודא שהם נכונים. שיסייג את דבריו ויכתוב שאינו

בטוח בהם. או שלא יכתוב אותם כלל.

כל עוד הוא לא עושה זאת, הרי שהוא למעשה משקר, או לפחות משמיט מן האמת ביודעין.

הגדרה מילונית של דיון (מתוך וואלה) - "שיחה, דיבור, החלפת דעות, שיקול, עיון, בירור, משא ומתן, ויכוח, מחלוקת"

אולי נבדוק מה מתוך אלה רוני בדיוק?

שיחה - רוני לא , מאחר והוא מדבר רק עם עצמו

דיבור - לא חוכמה, את זה הוא עושה, והרבה יותר מדי מזה.

החלפת דעות - רוני מנסה שרק דעתו תישמע ומתעלם מדעות אחרות, כלומר גם את זה לא.

שיקול - האם רוני שוקל את דבריהם של אחרים? האם הוא מתייחס אליהם? שוב, לא

עיון - כנ"ל

בירור - שוב, לא. אפילו את מה שהוא אומר רוני לא טורח לבדוק.

משא ומתן - שוב, רוני לא מתייחס למי שלא מסכים איתו

ויכוח - כנ"ל

מחלוקת - כנ"ל.

כלומר, יש כאן הגדרה ל"דיון" אשר מתוכה רוני רק פעולה אחת מתוך ה-9. תשיעית בלבד מן הדיון.

איזה מין דיון זה נראה לך בדיוק?

צר לי, אך אם אתה חושב שרוני כותב כאן בתמימות ובניסיון להגיע לאיזשהי "אמת" כלשהי, אז אתה או טיפש, או תמים להחריד

אני לא טוען שאין לי "העדפה" לצד אחד, אבל אין לי בעיה שמישהו ינסה להוכיח את טעותי.

אם יבוא מישהו עם הוכחה ניתנת לבדיקה לקיומו של האלוהים אני אהיה מוכן לסגת ממה שאני טוען.

איכשהו, יש לי הרגשה שאני אחכה עוד הרבה זמן...

עריכה:

בעצם, כנראה שזה מיותר לנסות לשכנע אותך בכך שרוני הוא שקרן ודמגוג.

שכן אתה כנראה מקבל את הגדרתו שאנחנו "אתאיסטים שליליים" ובכך מראה שכבר החלטת מראש

באיזה צד בדיון כאן אתה מצדד.

אף אחד לא צריך לפחד כאן בגלל מה שהוא כותב, כל עוד זה כתוב בשפה נאותה וראויה.

אל תשכח שאנחנו נמצאים כעת בעיצומו של דיון ציבורי, כל אחד יכול לחלוק את מחשבותיו, כל עוד הם לא פוגעות באחר.

מותר לך לתקן אותו, מותר לך לחלוק על דעתו ולהסביר למה, אבל אסור לך לזלזל ולרדת לרמה של ילדים בגנון.

לא צריך מילון כדי להבין מהו דיון, אני מקווה בשבילכם שאתם לא צריכים בכל אופן.

אגב, כמוך, גם לי יש צד בדיון הזה (צד קטן מאוד בדיון הזה דרך אגב)

אני מוכן להקשיב ולהפנים כל דעה שתכתב פה, כי כך עושים בדיון, דנים על נושאים חשובים או שנויים במחלוקת.

כל אחד מספר את הדעה שלו ומקשיב לאחר.

רק תשתדלו בבקשה לשמור על תרבות הדיון, כדי שבאמת תחלקו דעות ולא השמצות ו"ירידות".

דוגמא לזלזול:

מאמין הוא אדם עם אמונה לאו דווקא עובדות ו / או היגיון

:2girls:

דוגמא לדעה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה זילזול ?

זה בדיוק מה שהכת עושה

מיצרים שטויות ואוכלים זאת בצוותא מה שמייצר עוד שטויות וממשיכים לאכול בצוותא

לא ראית איזה תגובה מר רווווננננייי הקריץ לך ? ערמה של שטויות והוא רוצה שתאכל את זה והוא אוכל זאת איתך ! ( חוץ מיזה האייקון הזה הוא נימצא באתר והוא בגבולות השיח הנכון )

זה לא זילזול !

אתה לעומת זאת מזלזל בי שאתה טוען שאתה מבין את מה שאני אומר !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

'אור כהן '

אתה משתדל להסביר להם -וזה מאוד נחמד אבל זה לא יעזור- אם חז"ל הגיעו למסקנה שזה לא יעזור כל מה שתדבר [ ישאר הזילזול הרב ] ובכלל כמה שיותר תנסה כך זה יתגבר יותר.

ותגיד לי האם לא רואים את זה בשטח.

..

תראה מה קרה לדויד [ עכביש בכביש ] מההודעה - התפרץ כולו.

אגב הוא גם אדם מאמין בתורת משה -אבל בעצם צוחק על מאמינים- מוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...