דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 143 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

במשך 8 שנים הייתי בטוח שהתורה אמת אבל ממש .

ודימניינתי לי בעזרת הספרים מה יש בעולם הבא וכולי .....הנביאים הבעירו בי אש יותר מכולם .

היום שאני חילוני גמור ולא עושה אפילו מצווה אחת מתוך נוחות בלבד , פשוט לא בא לי לבזבז זמן על מצוות .

הייתי באומן שלוש פעמים ככה שרבי נחמן יתקן אותי יהיה בסדר ;D

יש לי הרבה כבוד למדע ולמוח האנושי בפרט אחרי שנחשפתי לזה בלימודים שלי (מד"מח+כלכלה )

לא למדתי בכלל איך מגיעים לחישוב גיל המאובנים אבל אם עוד 50 שנה יהיה חישוב מדויק יותר ?

המפץ הגדול .....לא ניכנסתי לזה אבל להגיד ממה נוצר העולם ? נראה לי גם חייזרים עם חלליות מפוארות ו ABS עדיין יתווכחו ממה נוצר העולם . [br]פורסם בתאריך: 27.05.2009 בשעה 02:48:02

עם כל הכבוד - אבל אני חושש שאני מכלה את מילותי על טמפיט

כתבתי לך שמעולם לא היתדיינת איתי ' date=' התגובה ה"אוהדת" שלי היא כלפי התגובה הדבלית והשחצנית שלך כלפי וכמו שאמרתי - היא ללא הצדקה מיצדך .

אבל באמת שחרר לחץ , אתה יכול לצטט אותי עד מחר ולנסות לקלוע "חיצים"מ אל מילותי , תעמוד בתור צדיק .

שלום לך טמ*ל ! (ציטוט ממציצים )

ולך אודי , אני לא מתכוון לדתיים בצורה פוגעת , אני מאוד מעריך אנשים מאמינים ובהחלט גם אנשים דתיים , אני מזלזל בדעתו של אחד שמנסה לבטל את דעתי הפרטית והאישית המבוססת על התובנות שלי כדי לנטוע את דעתו הממוחזרת והסינטטית , אבל נכון , חלק ( למען האמת ניכבד מאוד ) ממי שמציג את עצמו כדתי ( אולי להוציא אותך דתי בארון שלי , למרות שאתה טוען שאתה כבר לא דתי , נשארו קצת מיטענים מיותרים לראייתי ) הם די טרולים שטופיי מוח וזומביים מטופשים ועקשניים שכל מה שהם צריכים זה גינגה בראש מידיי פעם כדי להירגע קצת .

שלא יהיה שום ספק , חלק מהאנשים בחיי הם דתיים חרדים שאני מאוד אוהב מעריך ומכבד וכל זאת על שום שהם מתרגלים את האמונה שלהם לעצמם ולא לאנשים אחרים , הם אינם מיסיונרים , הם מבינים שעל כל אדם באשר הוא אדם לחיות את חייו ולתת דין וחשבון לאלוהיו הוא עצמו בעצמו וכמו כן מאמינים בבורא עולם שמנהל את עולמו ולא צריך עזרה מארחי פרחיי ערסים עם מקלדת או ערסים עם זקנים מטונפים מריר של דיברי התלהמות .

מי שעושה את ההבדל זה הבן אדם ולא האמונות שלו .

[/quote']

זה לפחות מה שהבנתי מהתגובה שלך גם ריפר לא הבין למה התכוונת .

בכל מקרה אני לא סניגור של אף אחד שכל אחד יחשוב מה שהוא רוצה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ובכן

התורה היא ממש , אבל מה שקורה שאלו הרבנים שמדברים בשמה שוגים , כך שאפשר להגיד שהמכתב הוא אמת אבל הדוור שקרן והבעיה היא שאנשים עצלנים ופחדנים נותנים לדוור להסביר להם מה כתוב במכתב .

המכתב הזה נועד לשחרר את בני האדם מכל השטויות שמכניסים להם לראש .

ברור שהמדע הוא חלק מהתורה כלומר התורה מעודדת ומכבדת את העיסוק החופשי במחשבה להבדיל מהדת הממוסדת אשר מנוהלת ע"י בעלי עיניין פרטי ואישי בשימור הכוח של המאמינים בידיהם הפרטיות , כך שהדת הממוסדת היא למעשה מוצר הנצרך ע"י הציבור קרי צרכנים כדי להימנע מחובתם וזכותם כבני אדם למחשבה חופשית .

ואני לא בטוח שבעוד כך וכך יתווכחו איך נוצר העולם למרות שאני מבין בהחלט למה אתה מתכוון , אני חושב שבזמן שאדם יצליח לברא , הוא כבר יפסיק להיות דתי בצורה הפרימיטיבית שהוא מתרגל היום , אני מוצא הבדל רב בין להיות דתי לבין להיות פנאט לבין להאמין . אמונה היא בהחלט מכשיר שיכלי ומנטלי כדי לעבור את ים חוסר הידיעה שמצוי ביקום מופלא זה .

דרך אגב זה גם מדוע מצחיקים אותי כל אלו שמאוד בטוחים בדעתם , אני ישר יודע שהם טועים , אי אפשר להיות בטוח בשום דעה בצורה מוחלטת ביקום אין סופי ומופלא שכזה .

כן , ואני תמיד לעיניין , אלא מה לעיתים אני מגיב לאנשים שאינם לעיניין והם כל כך עקומים שהם חושבים שהתגובה שלי הישרה , עקומה ביחס לתשובתם .

ובכל זאת תודה על ההבנה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hashem1.net/index.php?p=40&sn=%D7%96%D7%95%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%90%D7%A8%D7%90%D7%A2%D7%9D%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%94%D7%A8%D7%91%D7%91%D7%A6%D7%A8%D7%99.htm

כמעט כולם פה נחשפו למאמר הזה , מי שלא מכיר זה אחד ממאמרי היהדות שגורם לדתיים להיות חזקים באמונתם ממש .

מה תגידו על זה ? באמת אני רוצה לשמוע לא בשביל להתווכח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זומבי

אתה לא עומד בישיבה , סליחה יושב בעמידה , סליחה רוקד בשכיבה , נו בקיצור אמרת שאתה הולך לישיבה קדושה , ברוך שפטרנו ?

למה לבזבז זמן לימוד של ההלכה הקדושה על חבורת בהמות שכמונו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מר "יהודי" -

תגידו, אין כאן בפורום איזה חוק נגד טרולים שנכנסים לדיון, לא תורמים בו כלום (לא שכל השאר תורמים כאן יותר מדי, משני הצדדים...) משאירים לינק והולכים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה פה כ"כ מעניין כשאיסטרא התדיין עם טוטא.

זה עורר בי תובנות חדשות לגבי הדיון הזה,

זו בעצם מלחמת התשה של המסיונרים (כן גם טוטא אחד מהם, הרי הוא מנסה לשכנע אותנו שאנחנו טועים והוא צודק, הוא רוצה שאנחנו נהיה כמוהו).

אתה מביא לו עובדות, הוכחות, תצפיות, מסקנות, מוסכם, הגיון בריא.

עוטף הכל בצורה יפה וברורה, כותב בצורה רהוטה, נוחה לקריאה, יפה לעין.

ולבסוף הוא עונה לך רק על הדברים השוליים שכתבת.

אז אתה מפנה אותו שוב לעיקר (עדיין, בצורה מפורטת, ברורה, יפה והגיונית).

והוא עונה שזה בכלל עניין של אמונה ולהגיון אין מקום.

אבל הוא זה שמלכתחילה אמר שהטיעונים שלך הם לא הגיוניים. מה עושים?

עוזבים את הדיון.

מי ניצח בדיון? כל מי שהולך עם הגיון ידע שאתה, אבל ההוא שהגיון זה לא הצד החזק שלו (למרות שהוא מרבה לכתוב מילים ומונחים שישמעו כאילו הוא כותב מאמרים לכתבי עת מדעיים) ידע בבירור שהוא צודק, הרי אין מקום להגיון תחת שלטונו של אלוהים הכל יכול, כי הוא כל יכול, וההגיון.. ובכן, הוא מוגבל לגבולות שלו עצמו.

אז אחרי כמה ימים\שבועות\חודשים אתה חוזר לדיון ושוכח עם מי יש לך עסק, אז אתה נכנס לדיון אחר עם האיגיון. וזהו רבותיי - מעגל החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה פה כ"כ מעניין כשאיסטרא התדיין עם טוטא.

זה עורר בי תובנות חדשות לגבי הדיון הזה,

זו בעצם מלחמת התשה של המסיונרים (כן גם טוטא אחד מהם, הרי הוא מנסה לשכנע אותנו שאנחנו טועים והוא צודק, הוא רוצה שאנחנו נהיה כמוהו).

אתה מביא לו עובדות, הוכחות, תצפיות, מסקנות, מוסכם, הגיון בריא.

עוטף הכל בצורה יפה וברורה, כותב בצורה רהוטה, נוחה לקריאה, יפה לעין.

ולבסוף הוא עונה לך רק על הדברים השוליים שכתבת.

אז אתה מפנה אותו שוב לעיקר (עדיין, בצורה מפורטת, ברורה, יפה והגיונית).

והוא עונה שזה בכלל עניין של אמונה ולהגיון אין מקום.

אבל הוא זה שמלכתחילה אמר שהטיעונים שלך הם לא הגיוניים. מה עושים?

עוזבים את הדיון.

מי ניצח בדיון? כל מי שהולך עם הגיון ידע שאתה, אבל ההוא שהגיון זה לא הצד החזק שלו (למרות שהוא מרבה לכתוב מילים ומונחים שישמעו כאילו הוא כותב מאמרים לכתבי עת מדעיים) ידע בבירור שהוא צודק, הרי אין מקום להגיון תחת שלטונו של אלוהים הכל יכול, כי הוא כל יכול, וההגיון.. ובכן, הוא מוגבל לגבולות שלו עצמו.

אז אחרי כמה ימים\שבועות\חודשים אתה חוזר לדיון ושוכח עם מי יש לך עסק, אז אתה נכנס לדיון אחר עם האיגיון. וזהו רבותיי - מעגל החיים.

So true.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט מצחיק, השקרים העצמיים שלכם.

אתם מאמינים כמעט כמו בני אברהם. אתם מאמינים בסיפורים ברי-חלופה בפנאטיות נוראה, אך מנגד טוענים שאין לכם שום דוגמה (ועכשיו תבוא עוד תגובה נדושה בסגנוון; "באמת אין לנו שום דוגמה").

זה עלוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו איכות הדיון

אני אומר לכם אתם על הפנים ואני כולל את עצמי בתוככם ( כי אני משתתף ) ( לא בגלל שזה נכון , האמת היא שאני משועמם משהו פחד ואין לי מה לעשות כמו קרירין רק בלי משחקיי / מחשב וקצת יותר - מה קצת יותר הרבה יותר - זיונים ) ( סתם האמת אני נכנס לתרד הזה בהפסקות בין השיגולים - חח )

מעולם לא הגדרתם בכלל את הנושאים עליהם אתם דנים

מעולם לא הגדרתם את הפרושים המוסכמים עליכם למילים שאתם משתמשים בינכם

אין לכם מטרה להגיע להבנה

יש לכם מטרה לשחרר לחצים

וכמו שאמרתי אנחנו על הפנים ( סתם אני מתכוון רק אליכם למעט החייזר המכונה שימי וגם ויקו בסדר וגם הזומבים הם בסדר למען האמת כי הם עושים מה שהם עושים ואפילו טוטא בסדר למרות שלפחמים אפשר לשמוע דעות סותרות בנושא וגם ארטי הוא בכלל בסדר למרות ההיתנשאות הסרקסטית שלו וגם כל השאר די בסדר ואפילו היהודי די בסדר כי לא ניכנס לדיון הרבה ולמזלנו הוא לא שמע לעצתי לצלם את הבולבול שלו ולשים באווטר כדי שכולנו נוכל לראות שהוא באמת יהודי והוא מבלף ועל זה הוא יצא ממש בסדר , אפילו מיני שניכנס פה ליפעמים הוא בסדר וגם הטמפיט למינהו בסדר הוא רק צעיר שמנסה להתגלח על חשבוננו , אז בקיצור כולם בסדר - יאללה . )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש מהנה לקרוא את התגובה שלך,

ולבסוך לראות את זה:

התגובה הנ"ל היא שטויות מצוצות מהאצבע ואיננה מבוססת על שום אמת ועל שום עובדות , כל מה שמובן מהתגובה הנ"ל זה על אחראיות הקורא בלבד !

:silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עלוב.

עלוב (ומסכן) מי שלא יכול לנהל לעצמו את החיים מבלי לקבל הנחיות מדויקות, מי שלא מסוגל לשלוט ביצריו ברגע שמראים לו מרפק נשי חשוף (או לא חשוף אפילו, אלא סתם נוכחות נשית בקרבתו), מי שצריך גורם חיצוני כלשהו שיכתיב לו כללי מוסר במקום המצפון שלו עצמו, ומי שמבלי אמונה בכך שמחכה לו עולם טוב יותר לאחר מותו לא יהיה מסוגל להתמודד עם העולם הזה.

אלה העלובים האמיתיים, תותח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החייזר

זו האמת ! ( אולי ) ( חח )

( אתה עדיין בדיון מולי בסוגיית האמת האוניברסלית , אם זיכרוני איננו מטעה אותו או שמה פרשת והותרת את התאוריה המצוצה מהאצבע שלי כמולכת על הגיבעה ? )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויתרתי על זה ממזמן כי זה סתם נגרר ואין שום דרך להגיע להסכמה (וזה כיוון שאנחנו לא באמת מתווכחים, אין צודק וטועה)

אגב, אני חושב על דרכים מקוריות במיוחד לגרום לך להפסיק לקרוא לי חייזר. אני חושב על משהו לכיוון סופר סת"ם או בבא בובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה ?

אני חושב שזה כינוי חיבה שמתאים לך ושאתה בחרת בו ( זוכר את הפעם שבו אתה אמרת שראית חייזר ? לי ידוע שאדם רואה את עצמו כל הזמן אז בבקשה , מה רע בחייזר ? ) ( חוץ מיזה בן אדם שקורא את דוגלס אדמס צריך להיות על הצד הקליל של החייזרות )

ג'וק יותר טוב ?

אנטילופה ?

או אוליי החתול שעושה את זה עם הארנב בסרט הכחול שצילמת ?

לא , ניראה לי , החייזר המכונה שימי , זה שם ארוך ומכובד בהחלט וזכית בו בצדק וחוץ מיזה זה שם חיבה ולא שם גנאי חלילה בשם זוכים ואתה מימני זכית בצדק .

בכבוד .

ובקשר לדיון , אתה רואה , כיצד אתה מוותר ?

איך אדם יכול להיות נכנע בדרך לתשובה ? ( אדם לא ניכנע חייזר כן .)

מי נתן לך את היכולת לחזות את העתיד ? כי איך אתה יודע כיצד יסתיים הדיון על ה"אמת הבסוליטית " ? ( ראיה לעתיד ניתנה לחייזרים ולא לבני אדם )

ברור שאנו לא מתווכחים , אני לא מתווכח עם אף אחד ( בקושי וליפעמיים עדיין עם עצמי אבל רק בנושאים פעוטים ובילתי חשובים בעליל ) אולי מחליפים דעות ( מה שבילתי אפשרי כי לי אין דעה ממש , אני רק מציג היגיון ודעת ) אז הבנת ? כי למעשה ניכנעת לעצמך או ויתרת לעצמך ,וזה השימי שבך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...