דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 113 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

גם אני נעול על זה -זה הדבר שאני רואה שהתורה אומרת.

אתה רואה.

אז נחכה שנינו למשיח או אחרי שניפטר ...[עד 120 שנה ]

אתה מעודד הוספה על התורה\סתירת תורה ואתה עוד רוצה משיח?.

בהלכה הם לא טועים -המצחיק הוא שאלוקים בתורה אומר שהם לא יטעו. הוא שומר על כל דור ודור ושהיו חכמים המתאימים לאותו דור.

מה אתה אומר?.

בוא תן לי את הפסוק שבו האלוהים יתברך מצהיר דבר כזה או משהו דומה לזה: "לא תסורו מכל אשר יגידו לכם השופטים והכהונה בימים ההם כי אינם יטעו לעד". האלוהים אומר לך לא לסור מה שהם אומרים ימין ושמאל, אבל ברגע שאחד מהם כופר בתורה - אוטומטית מעמדו מתבטל ואוטומטית יהיה בור ועם הארץ מי שיקשיב לו.

ואת מה שאמרת "שהוא שומר על כל דור ודור", אלוהים לא אמר שהוא עושה זאת, הוא לא הביא אותנו לכאן בשביל לשמור עלינו שומרים מצוות (כגננת השומרת על ילדים בגן), הוא הביא אותנו לכאן, לעולם המלואו הזה עם הבחירה לשמור תורתו הוא לכפור בה או בכלל לעשות כל מעשה. זה כל הטעם שבעולם, זו התכלית, שום דבר לא צפוי לנו.

לכן ניתן לאמר: אשרי שומרי התורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה שם לב שבזה הרגע אתה קורא לקרובי המשפחה שלי חסרי מידות?

יש לך מזל שאתה לא בקרבה פיזית אלי

אתה אמרת שאין אצלך אברכים כבדים -משמע חרדים הלומדים תורה ומקיים אותה.

פשיי אדם אלים. אל תידאג גם אם הייתי לידך לא היית יכול לעשות דבר .

אם אתה מופרע -אני ממליץ לך ללכת לטיפול הולם.

נגמר הדיון ביננו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרדים כבדים- חח אהבתי - אבל עליהם אנחנו מדברים על כאילו שבאמת חרדים שבאמת לומדים תורה שבאמת מנסים לקיים את דברי התורה.

הרי יש הרבה חוזרים בתשובה [שנראים כחרדים] ובכלל לא לומדים תורה. איך האדם יתקן את מידותיו איך יכיר את דברי התורה.

"בארתי יצר הרע בראתי לו תורת תבלין"

יש לי דז'אבו...

אתה חייב להיות פוליטיקאי לפי המומחיות שבה אתה מזגזג ומתעלם מהשאלות הישירות שמופנות אליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי דז'אבו...

אתה חייב להיות פוליטיקאי לפי המומחיות שבה אתה מזגזג ומתעלם מהשאלות הישירות שמופנות אליך.

לא, פשוט ככה לימדו אותו. לענות רק על מה שנוח, על מה שחייבים לענות ואין תשובה לזרוק שטות של אמונה וכמה שיותר דמגוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רואה.

אתה מעודד הוספה על התורה\סתירת תורה ואתה עוד רוצה משיח?.

מה אתה אומר?.

בוא תן לי את הפסוק שבו האלוהים יתברך מצהיר דבר כזה או משהו דומה לזה: "לא תסורו מכל אשר יגידו לכם השופטים והכהונה בימים ההם כי אינם יטעו לעד". האלוהים אומר לך לא לסור מה שהם אומרים ימין ושמאל, אבל ברגע שאחד מהם כופר בתורה - אוטומטית מעמדו מתבטל ואוטומטית יהיה בור ועם הארץ מי שיקשיב לו.

ואת מה שאמרת "שהוא שומר על כל דור ודור", אלוהים לא אמר שהוא עושה זאת, הוא לא הביא אותנו לכאן בשביל לשמור עלינו שומרים מצוות (כגננת השומרת על ילדים בגן), הוא הביא אותנו לכאן, לעולם המלואו הזה עם הבחירה לשמור תורתו הוא לכפור בה או בכלל לעשות כל מעשה. זה כל הטעם שבעולם, זו התכלית, שום דבר לא צפוי לנו.

לכן ניתן לאמר: אשרי שומרי התורה.

אני נעול כי זה מה שהתורה אומרת - כל החכמי התורה שבכל הדורות קיבלו זאת - אלפי גדולי תורה שיודעים את התורה ישר והפוך הרמב"ם ,רש"י הבן איש חי וכו.. וכו... תנאים גאונים סנהדרין.....

אבל בא לו תותח ומנפנף את כולם ומייחס להם חשיבות של אנשי שוק.

אפילו אם נילך לי שיטתך שהם טעו -עדיין אנו מצווים להקשיב לחכמים הרי אם יגידו לך שיד שמאל היא ימין ]שהרי זה טעות] ויד ימין שהיא שמאל [גם טעות]עדיין את מחויב להקשיב להם.

התורה מבטיחה שהיא לא תישכח מעם ישראל (דברים לא, כא): "והיה כי תמצאן אותו רעות רבות וצרות, וענתה השירה הזאת לפניו לעד: כי לא תשכח מפי זרעו".

(ישעיהו נט): "ואני זאת בריתי אותם, אמר ה', רוחי אשר עליך ודברי אשר שמתי בפיך, לא ימושו מפיך, ומפי זרעך, ומפי זרע זרעך, אמר ה'. מעתה ועד עולם".

גם הנביא מלאכי מבטיח בשם האלוקים (פרק ג, ו): "כי אני ה' לא שניתי ואתם בני ישראל לא כליתם".

תקרא פה - http://hidabroot.org/CommunityDetail.asp?FaqID=29572

לגבי הדוגמה של הגננת [אתה די חוצפן] תכתוב בלשון מכובדת יותר.

מארק טווין שביקר בארץ ב-1867, כתב בין השאר:

"אם יש אמת בסטטיסטיקה, מהווים היהודים אחוז אחד, מן הגזע האנושי. הרי זה כמשב עמום ומעורפל של אבק כוכבים ההולך לאיבוד בתוך הקרינה הגדולה של שביל החלב. על פי גודלם היחסי באוכלוסייה מסתבר היה שבקושי היו שומעים עליהם, אך שומעים עליהם, ומאז ומעולם שמעו עליהם. העם היהודי בולט על פני התבל, ככל עם אחר, וחשיבותו המסחרית גדולה מעבר לכל פרופורציה יחסית למיעוטו המספרי. תרומתו לרשימת גדולי העולם בספרות, במדע, באמנות, במוסיקה, בכלכלה, ברפואה, בלימודים מעמיקים, גם היא חורגת מכל פרופורציה ליחסותו המספרית. הוא ניהל מאבק נפלא בעולם, בכל שנותיו, והוא עשה זאת כשידיו כבולות מאחוריו. הוא יכול היה להתרוקן מתוכנו להיות נבוב והינו סולחים לו על כך.

המצרים, הבבלים והפרסים עלו לגדולה מילאו את העולם בקול שאון ופאר, אחר כך נמוגו כעשן ונעלמו מן האופק. אחר קמו ממלכות יוון ורומי בקול רעש גדול ואף הן התפוגגו ונגוזו. עמים אחרים התנשאו והניפו גבוה גבוה את הלפיד שלהם, אולם הוא בער עד תום והם נותרו כעת באור הדמדומים או שנעלמו כליל. היהודים ראו את כולם שרדו וגברו על כולם, והם כיום מה שהיו מאז ומעולם, מבלי לשקוע או לסגת, מבלי להתנוון או להיחלש. לא נס ליחם ולא חל פיחות באנרגיה שלהם ולא בערנות ובחריפות מוחם. כל הדברים האחרים הם בני חלוף, פרט ליהודי. כל הכוחות האחרים חולפים ועוברים, אך הוא נשאר. מה סוד נצחיותו?"

[Mark Twain, Harper's Magazine, Sept 1899]

"...ואמנם, לפי הקריטריון המטריאליסטי והפוזיטיבי, צריכה היתה אומה זו מזמן לעבור מן העולם. קיומה היא תופעה מיסתורית ומופלאה, המעידה כי חיי אומה זו מתנהלים בכוח גזרה קדומה...".

[הפילוסוף הרוסי ניקולאי ברדייב 1936, משמעותה של ההיסטוריה עמוד 86-87].

"מה זה יהודי? שאלה זו אינה מוזרה כפי שזה יכול להיראות תחילה. הבה נראה איזה מן יצור מיוחד הוא זה, שכל שליטי עולם וכל העמים העליבוהו ודיכאוהו וגירשוהו ורמסהו, רדפהו, שרפו, והטביעו, והוא, על אפם ועל חמתם, ממשיך לחיות ולהתקיים. מה זה יהודי - שלעולם לא הצליחו לפתותו בשום פיתויים שבעולם שמדכאיו הציעו לו בלבד שיתכחש לדתו ויטוש את אמונת אבותיו. יהודי - הנו סמל הנצח. הוא שלא יכלו להשמידו לא טבח ולא עינויים; לא אש ולא חרב האינקוויזיציה לא הצליחו להכחידו. הוא אשר ראשון בישר דבר ה'; הוא אשר זמן רב כל-כך שמר על הנבואה ומסרה לאנושות כולה. עם כזה לא יכול להיעלם. יהודי הנו הנצחי - הוא התגשמות הנצח".

[לב טולסטוי, מתוך מאמר שפורסם בג'ואיש וורלד - לונדון 1908].

איננו מודים למשנתם של אנשי-הגות ופילוסופים אלו, ובכל זאת גויים מפורסמים אלו הבינו זאת. האלוקים, הוא השומר עלינו, וזהו סוד נצחיותו של העם היהודי לאורך כל ההיסטוריה.

סוד זה לא יכול להיות מוסבר בצורה טבעית כלל, כי אפילו אמפריות אדירות נעלמו, קל וחומר עמים קטנים אשר נרדפו [ותוסיפי לזה התבוללות, ומנגד את הגיור הקשה ביהדות - לעומת הצלבנים והמסיונרים בדת הנוצרית] ותראי שמכל בחינה טבעית העם היהודי היה צריך להעלם. מי היה מאמין שגויים יתאמצו ללכת עד קצה העולם כדי להרוג יהודים? הידעת שהיטלר ימ"ש כבר היה בדרכו להרוג את כל היהודים בארץ , כאשר נכשל ברוסיה?

והנה בתהילים [פג] נכתב את מה שאומרים הגויים בכל דור: "לכו ונכחידם מגוי, ולא יזכר שם עוד". מנגד הובטח לנו בתורה (ויקרא כו, מד): "ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם - לא מאסתים ולא געלתים לכלותם להפר בריתי אתם כי אני ה' אלוקיהם". וכך הוא באמת המצב: המן הרשע ניסה לחסל את כל העם היהודי ולא הצליח. היוונים והרומאים ניסו לחסל את הזהות היהודית ולא הצליחו. הנוצרים ניסו לנצר בכח הזרוע את כל היהודים ולא הצליחו. היטלר ימ"ש רצה לחסל את כל העם היהודי וכשל גם הוא. האם את חושבת שזה צירוף מקרים?

הבורא תמיד שמר על העם היהודי, כל עוד העם היהודי הלך בדרכו. אך כאשר העם היהודי עוזב את אלוקיו ומורד בו, ניטלת מעליו יד ההשגחה ושונאיו יכלו לפגוע בו. הנאצים נשלחו בשל חוטאי , ולא כי א-לוהים רוצה להעניש או לפגוע בבניו. יש מערכת משפט בעולם, שאנו רואים רק את מקצתה, והכל פועל בהתאם לאותה תוכנית אלוקית. כך שלמעשה, מעשינו הרעים הם אשר הביאו את הנאצים לפגוע בנו, בדיוק כפי שמעשי האדם הרעים הביאו את המבול לעולם, ובדיוק כפי שמעשי ישראל הביאו לחורבן הבית הראשון והשני. לכל מעשה יש השלכות ויש תוצאה.

כך הם חוקי הטבע, כך הם חוקי הבריאה: אם יקפוץ אדם לאש או יגע בה - הוא יכווה ויפגע, באותה מידה כאשר עם ישראל חוטא ומזיד - אוייביו פוגעים בו.

עוד לפני אלפי שנים הבטיח ה' בתורה (ויקרא כ, כו) "ואבדל אתכם מן העמים להיות לי" - ביארו חז"ל בתלמוד "אם אתם מובדלים מהם, הרי אתם שלי, ואם לאו - הרי אתם של נבוכדנצר וחבריו" [כך גם ביאר רש"י על הפסוק]. כל עוד העם היהודי דבק באלוקיו, גם גדולי אומות העולם לא יצליחו לפגוע בו [וגם מעט יהודים יצליחו לנצח גויים רבים ועצומים]. אך כאשר בני העם היהודי מורדים בבורא, כופרים בו ומנסים להידמות לגויים, הם גם ניתנים בידי הגויים אותם העריצו. היהודים רצו להידמות לגרמנים, להיות כמוהם, אז הם באמת נהיו שלהם, והגרמנים בחרו להרוג אותם.

qwerty1987 :

כנראה אתה שונא לקרוא? לא קראת את המאמרים בעיון. כל מי שיקרא ימצא את התשובות שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

qwerty1987 :

כנראה אתה שונא לקרוא? לא קראת את המאמרים בעיון. כל מי שיקרא ימצא את התשובות שם.

כתבתי בקצרה על מה הם מדברים ומדוע אין הם עונים על השאלות ששאלתי. אם הנך טוען אחרת, אתה מוזמן לכתוב זאת כאן. השאלה ששאלתי - כיצד מוסר מסתדר עם שלל מצוות לא מוסריות בעליל שיש בתורה - אינה אמורה לדרוש תשובה בת מס' עמודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתמול ישבתי וחשבתי על התנ"ך ...........זה פשוט מטורף :o

חיבור התנ"ך זה ללא ספק המאורע שהשפיע על האנושות יותר מכל דבר אחר

הנצרות גם לקחה לחיקה את התנ"ך , וגם האיסלאם מאמינים בתנ"ך

ושתבינו לפני התנ"ך , היו אין סוף עבודות זרות ואלילים שונות ומשונות , ורק התנ"ך עשה הד כזה גדול בכל העולם

מי שקרא הרבה תנ"ך להנאתו בזמנו החופשי (לא מה שמלמדים בבית ספר , כי מערכת החינוך ברוב גאונתה גורמת רק לשנוא את החיבור הזה

עם כל מיני פירושים של אפיקורסים ושונאי דת מובהקים )

לא יכול שלא להתפעל מהחיבור הזה , אני היום לא דתי בכלל אבל קשה לי להאמין שהחיבור הזה נכתב על ידי בשר ודם

רוני הרבה אומר ובצדק , "אתם לא למדתם תורה כלל אז איך אתם באים לפקפק בחיבור הזה ? "

אני אומר :

כל מי שלא למד דרשות חז"ל על פסוקי התורה , כאילו לא למד את התורה מימיו

אם זה עניני מוסר עניני נבואה או סתם פלפול על קוצה של הלכה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושתבינו לפני התנ"ך , היו אין סוף עבודות זרות ואלילים שונות ומשונות , ורק התנ"ך עשה הד כזה גדול בכל העולם

מי שקרא הרבה תנ"ך להנאתו בזמנו החופשי (לא מה שמלמדים בבית ספר , כי מערכת החינוך ברוב גאונתה גורמת רק לשנוא את החיבור הזה

לא יכול שלא להתפעל מהחיבור הזה , אני היום לא דתי בכלל אבל קשה לי להאמין שהחיבור הזה נכתב על ידי בשר ודם

הסיבה שמונותאיזם תפס תאוצה על פני עבודת אלילים היא בגלל הפשטות

הרבה יותר קל להתפלל לאל אחד מאשר להרבה אלים

בבית ספר לא מלמדים לשנאו דת (לפחות לא בבית ספר שבו אני למדתי)

התנ''ך לא נכתב על ידי אלוהים אלה על ידי אנשים שגם להם היו אינטרסים והשקפת עולם וזה ניכר בתנ''ך

אז תן לי להפתיע אותך: אנחנו מסוגלים לדמיין ולכתוב יצירות מדהימות ותנ''ך הוא אחד מהם

דווקא לדעתי התנ''ך כל כך אנושי (כך לדוגמה כל הנושא של הנקמה והעונש וכו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...