תפעול רשת אלחוטית בלינוקס - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תפעול רשת אלחוטית בלינוקס

old fart

Recommended Posts

אז ככה, מספר דברים שהסתדרו בסופו של דבר:

א. להתקין בובונטו 8.10 פתר את בעית זיהוי כרטיס הרשת החוטי המובנה בלפטופ(הבעיה שלו שהוא של SIS, ומכאן נובעים רב המכאובים, כמו גם כרטיס הקול שהוא של SIS, אבל זה דבר אחר), כך שלפחות בבית אני יכול להתחבר לרשת ולאינטרנט. דבר שמבטל את הצורך שלי להפעיל את הראוטר בכלל על מצב .

ב. הסתבר שהייתי מצליח להתחבר לרשת אלחוטית של האוניברסיטה עם OPEN SUSE, והבעיה הייתה בכך שללינוקס יש מכאוב(לפחות בהפצות שאני בחנתי) לעבוד עם אלחוטיות שלא משדרות את הSSID שלהן - זאת לא הייתה בעיה בהצפנה של הרשת.

ג. הייתה לבובונטו הישנה בעיה לזהות את כרטיס הרשת האלחוטי(EDIMAX עם צ'יפ של RALINK RT561) - פיקוק סירבו לעזור לי איתו, והצלחתי להפעיל אותו בOPENSUSE עם הוספת מודולים(FIRMWARE - לא קשורה לחומרה), ושם הוא תפקד רק לא הצליח להתחבר לרשת שלי.

מסתבר בכל הסיפור הזה שרע-לינק זו חברה מזעזעת מבחינת הדרייברים והתמיכה שהיא מספקת, אדימקס באתר שלהם - בלי קשר לפיקוק - לא מספקים שום תמיכה ללינוקס.

ד. בבובונטו 8.10 הכל עבד בנייד מהקופסא, גם כרטיס הרשת החוטי וגם האלחוטי - הצלחתי להתחבר איתו לרשתות שכן שולחות את הSSID.

זהו, אני מקווה שבבובונטו החדשה גם לא יהיו מכאובי הSVIDEO מגרסאות קודמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כרטיסי RALINK מבוססי צ'יפסט RT61 נתמכים באובונטו לפחות מאז 7.04. הבעיה היחידה (אך לא טריויאלית) איתם הייתה שתחת NETWORK MANAGER אין אפשרות להתחבר להצפנה יותר חזקה מWEP 128.

זה לא מנע מאף אחד, לעומת זאת, להפעיל את הכרטיסים כמו שצריך בעזרת ndiswrapper או בעזרת הדרייברים החופשיים מבית rt2x00.serialmonkey.com או מהאתר של אדימקס. בכל אופן הדרייבר rt2x00 נכנס לקרנל מאז 2.6.24 . ולשם הפרוטוקול, הדרייברים שאדימקס מציעה הם קוד פתוח של חברת RALINK. אני לא זוכר אם הפרוייקט של serialmonky קשור לדרייברים של RALINK עצמם, אבל כמו שאתה רואה RALINK כן משקיעים בדרייברים ועוד בקוד פתוח.

לגבי "הסתרת" הSSID, אל תסתיר לא יהיו לך בעיות ::)

ואם עדיין מתחשק לך, אז שתדע ש"הסתרת" הSSID מסתירה רק 1 מתוך 5 המנגנונים שבהם המידע הזה מופיע.

הסתרת הSSID מפריעה לפעולה התקינה של האסוציאציה של לקוחות לנתב וגורמת, כמו שאתה רואה, רק לבעיות.

http://www.ralinktech.com/ralink/Home/Support/Linux.html

http://www.edimax.com.tw/images/Image/OpenSourceCode/Wireless/AccessPoint/EW-7708Pn/Linux_Driver_.zip

http://rt2x00.serialmonkey.com/wiki/index.php/Main_Page

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מתלהם?

לא הייתה לי שום סיבה לומר שכרטיס הרשת לא עובד כשהוא עובד, וכשהוא עבד אמרתי שהוא עבד, וגם הצבעתי על כך שבאופן-סוזה הוא עבד בלי בעיה אחרי עדכון.

אולי שכחתי לציין שמדובר בכרטיס PCMCIA.

ובכל מקרה, לבובונטו 8.04 וקודמותיה הייתה בעיה רצינית לזהות את כרטיס הרשת החוטי המובנה של הלפטופ(SIS900~), והיה צריך לטעון אותו בכוח עם פקודות מהטרמינל אחרי כל ריסטרט - דבר שהפעיל אותו, בסופו של דבר. ב8.10 כבר אין את הבעיה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתלהם? השתמשתי בסימני קריאה, בהדגשה או בסמיילי מרוגז?

רשמת כמה דברים לא נכונים בעליל ואני תיקנתי. וזה חשוב לי, בעיקר כשמוציאים ציון לגנאי במקום שיש להוציא ציון לשבח.

שלא תבין לא נכון, אני אכלתי לא מעט חרא ב7.04 עם הכרטיס EW-7128G (כרטיס PCI של אדימקס מבוסס RT61). בסופו של דבר אני רואה את ההתנסות הזאת כזמן שלמדתי בו אולי הכי הרבה על הטרמינל, פקודות CLI של הלינוקס, קימפול והמבנה הספריות של המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסתבר שהשמחה הייתה רק זמנית, לא הצלחתי להתחבר היום לשרת של אוניברסיטת תל אביב שעובד עם הצפנת WPA2, אז ניסתי להתקין את הדרייבר שרע-לינק מספקים, כמובן שזה תרם הרבה: עכשיו לאף רשת אין קליטה, אפשר רק לראות את השמות בלי יכולת להתחבר או לראות כמה הקליטה - פשוט נפלא(!).

לפחות עם מה שהגיע עם הבובונטו אפשר היה להתחבר לרשתות הלא מאובטחות של השכנים שלא הגדירו אותן - עכשיו אפילו את זה אי אפשר לעשות.

עריכה: וכן, אני מאוד עם ראש פתוח ומעוניין ללמוד איך דברים עובדים, ופעם הייתי גם עושה את זה. אבל מה לעשות, שבשנים האחרונות אני רוצה שהמחשב ישרת אותי ולא אני את המחשב, ואני צריך את המחשב ככלי עבודה, ולא כמעביד שלי.

אני בסה"כ רוצה לכתוב מסמכים, ולהתחבר לרשת אלחוטית באוניברסיטה - זה הכל.

זה לא יכול להיות שכשאני עובד עם בובונטו - ואני חייב לציין שאני מאוד מרוצה מהביצועים שלה על הנייד הישן שלי - אני לא יכול לעשות פעולה בסיסית כמו להתחבר לרשת אלחוטית, וכן באוניברסיטת תל אביב זה פשוט בלתי נסבל, או שזה לא מתחבר או שזה מתחבר מיד. כמו כן, אני חייב חייב לציין שבדיוק באותו הזמן לאנשים שליידי הייתה קליטה מלאה בניידים, וגם אצלי הייתה קליטה מלאה....

כשעשיתי ריסטרט וטענתי XP(!)

בכל מקרה, אם למישהו יש פתרון איך להסיר את הדרייבר המעצן של רע-לינק לגמרי ולחזור לזה המקורי של הבובונטו אני אשמח.

אני לא מעוניין להתקיןו בובונטו שוב מחדש, כי נראה לי שכל פעם שמשהו נדפק בה אני צריך להגדיר את כל הדברים מחדש - זה פשוט בלתי נסבל.

עדכון: הצלחתי להחזיר את המערכת לקדמות, נכנסתי לHARDWARE DRIVER בSYSTEM ועשיתי DISABLE לדרייבר, ועכשיו ככל הנראה הוא עובד עם הדרייבר המקורי של בובונטו, ואני יכול להתחבר לרשתות לא מוצפנות.

לגבי האוניברסיטה, התלונה שלי היא שאני מכניס שם ומשתמש וסיסמא, זה מתחבר, אני מקבל כתובת ואחרי כמה רגעים זה מנתק אותי ומנסה להתחבר שוב - זו בעייה שקרתה לי גם בסוזה, והיום בדקתי את זה כשישבתי בדיוק מתחת לעמדת השידור, וזה המשיך לעשות לי את זה.

בחלונות, חשוב לציין, כשאני יושב באותם מקומות בדיוק אין את הבעיה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך להשתמש בndiswrapper

ndiswrapper היא "תוכנה" ללינוקס שמאפשרת לטעון של אלחוטיות של וינדוז 2000 וXP בלינוקס.

אני לא יודע איפה זה נמצא באובונטו, במסיבת ההתקנה האחרונה התקנו במנדריבה לכל מי שלא פעלה לא אלחוטית את הדרייבר בצורה כזו.

לפי צילום המסך בויקיפדיה גם משורת הפקודה לא מסובך להגדיר את זה.

Ndiswrapper.png

עקרונית, אתה מוריד דרייבר, פורס אותו בעזרת unzip,unrar או אם זה כיווץ מיוחד, מפעיל עם wine וזה יפרוס לך אותו.

בין הקבצים שייפרסו צריך להיות קובץ inf, צריך לקרוא לו, כנראה עם -i משורת הפקודה

שאר האפשרויות האחרות לא צריך להסביר הרבה כנראה, הכל דיי מובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה הגדולה בניידים היא לא הדרייבר אלא הקושחה של הכרטיס עצמו שמאפשרת למ"ה לכבות, להדליק, לשלוט במצב הרדיו והעוצמות שלו, רוב הסיכויים שזה מה שמחרפן וגורם לניתוקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך להשתמש בndiswrapper

ndiswrapper היא "תוכנה" ללינוקס שמאפשרת לטעון של אלחוטיות של וינדוז 2000 וXP בלינוקס.

אני לא יודע איפה זה נמצא באובונטו, במסיבת ההתקנה האחרונה התקנו במנדריבה לכל מי שלא פעלה לא אלחוטית את הדרייבר בצורה כזו.

לפי צילום המסך בויקיפדיה גם משורת הפקודה לא מסובך להגדיר את זה.

Ndiswrapper.png

עקרונית, אתה מוריד דרייבר, פורס אותו בעזרת unzip,unrar או אם זה כיווץ מיוחד, מפעיל עם wine וזה יפרוס לך אותו.

בין הקבצים שייפרסו צריך להיות קובץ inf, צריך לקרוא לו, כנראה עם -i משורת הפקודה

שאר האפשרויות האחרות לא צריך להסביר הרבה כנראה, הכל דיי מובן.

ואני יכול להבין בבקשה למה כשאני מוריד שרע-לינק כותבים ללינוקס דברים לא עובדים, ודרייברים לחלונות כן עובדים?

הרי זה אבסורד(!).

ובכל מקרה, ניסתי להשתמש בעקרון דומה שבא עם הבובונטו, ושמתי לו את הINF והSYS כמו שהוא ביקשה, הוא אמר לי שהחומרה זמינה, אבל כשאני מנסה ללחוץ(הממשק הוא התמונה השניה בערך המדופלם בקקיפדיה) על configure network זה דופק שגיאה - איך לא! הרי למה שמשהו יעבוד כמו שצריך! - unable to find network configuration (s)tool....

נפלא!

כמובן שהכל לוקח פחות מדקה....[br]פורסם בתאריך: 7.11.2008 בשעה 11:07:29

הבעיה הגדולה בניידים היא לא הדרייבר אלא הקושחה של הכרטיס עצמו שמאפשרת למ"ה לכבות, להדליק, לשלוט במצב הרדיו והעוצמות שלו, רוב הסיכויים שזה מה שמחרפן וגורם לניתוקים.

צודק, ואז - אני משאר מניסיון העבר המאוד עשיר שלי עם - שהסיכוי להפעיל חומרה כזאת היא בערך כמו להפעיל מודם תוכנה 56K PCI בלינוקס או בNT או ב-2000. רוצה לומר: שואף לאפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם באובונטו, בנוסף יש גם את ndisgtk שהוא UI גרפי להתקנת הדרייברים ספציפית לכרטיסי WIFI

כן, ואם הייתה קורא את מה שכתבתי השתמשתי בו בבובונטו הוא דפק לי את השגיאה הבאה:

"unable to find network configuration (s)tool...."

כמו שאמרתי, הבעיה עם כל הכרטיסים האלה הם שהם מאוד דומים למודמי PCI לא חומרתיים, שאף פעם לא עבדו בלינוקס, ואנשים פשוט ירוד מהם כי הם כבר היו בקו התפר בין האינטרנט הרגיל למהיר, ובחו"ל הדבר קרה כמעט באותו הזמן שהם יצאו לשוק, ולכן אנשים לא פתרו את זה אף פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק אתמול יצאה גירסה חדשה לממשק גרפי לndiswrapper

http://www.kde-apps.org/content/show.php/KNDISWrapper?content=86885

קצת הבנת הנקרא, הייתה מעלה שKDE לא עוזר לי כ"כ במקרה שלי, וכן אני עייפתי לגמרי מלהתקין שתי הפצות של ביום בתקווה שאחת תעבוד כמו שצריך.

ושוב עולה השאלה: למה הדרייברים של רע-לינק לא יכולים לתפקד כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...