סט לצלם המתחיל Pentax K200D ? - עמוד 9 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סט לצלם המתחיל Pentax K200D ?

Satlan

Recommended Posts

[br]פורסם בתאריך: 21.11.2008 בשעה 07:47:27

חיפשתי קצת ב-DPreview והינה ציטוט:
egarrard wrote:

> > does anyone have the Sigma EF-530 DG?

> I believe it's more than $200.

The non-super version is $150 at B&H, or $170 at Adorama with free shipping. Same power, but no wireless or high-speed sync and very restrictive manual control.

I had the Super version for a while but returned it in favor of the Metz 48 AF-1 flash. However, my main issue was with the wireless control, which the non-super version doesn't have anyway.

(The Metz flash has a more solid build and a much better user interface, but is ~ $250.)

מה אתה אומר עכשיו? סופר או לא ?:ם

עוד משהו קטן - באתר של סיגמה רשום שהפלאש עושה 220 תמונות עם סוללות אלקליין, ורק 100 עם NiMH .. זה הגיוני ?

http://www.sigma-photo.com/flashes/flashes_flashes_details.asp?id=3263

ועוד שאלה קטנה -

יש לי בתוך אפשרויות ה-Fn-ISO אפשרות לעשות D-Range 200% - מה היא התכונה הזו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

[br]פורסם בתאריך: 21.11.2008 בשעה 07:47:27

חיפשתי קצת ב-DPreview והינה ציטוט:

מה אתה אומר עכשיו? סופר או לא ?:ם

אני לא רואה שם התייחסות לדיוק החשיפה. שאר הנקודות הרבה פחות משמעותיות.

עוד משהו קטן - באתר של סיגמה רשום שהפלאש עושה 220 תמונות עם סוללות אלקליין, ורק 100 עם NiMH .. זה הגיוני ?

http://www.sigma-photo.com/flashes/flashes_flashes_details.asp?id=3263

אני לא רואה סיבה לפקפק במספרים האלה.

יש לי בתוך אפשרויות ה-Fn-ISO אפשרות לעשות D-Range 200% - מה היא התכונה הזו ?

הפונקציה הזו נידונה בדיונים קודמים. כדאי שתריץ חיפוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתמול חפרתי בDPreview והם לא רשמו על דיוק החשיפה, אבל הם מאוד לא אהבו את הפלאש הרגיל משום מה. מה שכן, בארץ ההבדל בין הSuper לרגיל הוא 250 ש"ח.

וחיפשתי בפורום, והגעתי ל-2 תארדים עיקריים, אבל הכי קרוב שהגעתי זה לזה -

4. שימוש במצב Expanded Dynamic Range של ה-K200D - לא ניסיתי, אבל התוצאה צריכה להיות די דומה לאופציה #3

מה שלא נתן לי יותר מדי אינפורמציה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי קונה על הסיגמה מבלי לוודא את נושא דיוק החשיפה.

לגבי אותו מצב, קרא את כל שאר הדיון כדי להבין את ההקשר, ובמיוחד את ההודעה הזו:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=373329.msg3220997#msg3220997

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה מחפשים דיוק חשיפה? ותודה.

עקרונית הם ממליצים על שלושה פלאשים:

1)Pentax AF 540

Metz 58 AF1-(2

Sigma EF 530 Super(3

לשתיים הראשונים אין לי כסף, הם עולים כל אחד 500 שקל יותר. חוץ מאלה,אני לא מכיר עוד פלאשים, ואני לא מצאתי יד שניה. וגם מצד שני, לא אהבת את הסופר(ככה היה נראה) ככה שאני בין הפטיש לסדן, מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה מחפשים דיוק חשיפה? ותודה.

חפש לפי exposure accuracy, ואם לא תמצא מידע פשוט פתח דיון חדש ותשאל אנשים שמשתמשים בפלאש הזה.

עקרונית הם ממליצים על שלושה פלאשים:

1)Pentax AF 540

Metz 58 AF1-(2

Sigma EF 530 Super(3

לשתיים הראשונים אין לי כסף, הם עולים כל אחד 500 שקל יותר. חוץ מאלה,אני לא מכיר עוד פלאשים, ואני לא מצאתי יד שניה. וגם מצד שני, לא אהבת את הסופר(ככה היה נראה) ככה שאני בין הפטיש לסדן, מה עושים?

אין לי בעיה עם הסופר, אבל במחיר שהוא עולה עדיף לדעתי לחסוך עוד קצת וללכת על הפנטקס. למען האמת, אם אין לך דרך לוודא שהחשיפות של הסיגמה מדוייקות, אז בכל מקרה כדאי לך לחשוב בכיוון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וה-AF540 לא יהיה אוברקיל רציני בשבילי?

זה מאוד פשוט. אם הסיגמה הזול מדוייק, אז אין סיבה קריטית לעלות בתקציב. אם הוא לא מדוייק, אז ה-540 הוא הבחירה המתבקשת, כי אין ממש אופציות אחרות שכוללות את התכונות ההכרחיות במחיר נמוך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאיני יודע אם הסיגמה הזול מדוייק או לא, וכך גם לגבי ה-. אני לא מקבל את המייל שלהם, אני אנסה להתחבר עם מייל אחר. בכל מקרה,1700 ש"חים זה קצת כבד לי :\

מה שמוזר - איך זה שיש אנשים בDPreview שיש להם אותו, והם לא מתלוננים או משהו? איך אפשר לדעת שיש בעיה בדיוק ?

ועוד שאלה קטנה .. עדשות יד שניה זה לא מומלץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חפרתי בפורום, ובמאת שמעתי good value for money וכאלה.. אבל אני לא מוצא שום ראיה מוצקת. אולי הפורום הזה לא מתאים ?:\

אממ וקראתי בקליקי ובפוסט שלך על מדידת האור, ואני משתמש במדידה למרכז. זה משנה אם זה זה או מדידה למספר נקודות? ואיך יודעים אם החשיפה בסדר כשיש פלאש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חפרתי בפורום, ובמאת שמעתי good value for money וכאלה.. אבל אני לא מוצא שום ראיה מוצקת. אולי הפורום הזה לא מתאים ?:\

הפורומים הפעילם ביותר למשתמשי פנטקס הם הפורומים ב-dpreview.com וב-pentaxforums.com. אם אתה לא מוצא את המידע הזה שם, שאל בדיון חדש.

אממ וקראתי בקליקי ובפוסט שלך על מדידת האור, ואני משתמש במדידה למרכז. זה משנה אם זה זה או מדידה למספר נקודות? ואיך יודעים אם החשיפה בסדר כשיש פלאש?

עדיף לא להשתמש במדידת ספוט אם אין לך סיבות טובות ואם אתה יודע בדיוק מה אתה עושה. קל לקבל איתה חשיפות גרועות, במיוחד אם לא שמים לב על מה נמצא הספוט. עדיף בד"כ להשתמש במדידת מרובת-האיזורים.

לגבי המדידה של הפלאש, אפשר לבדוק את דיוק החשיפה בדיוק כמו בצילום עם אור קיים - באמצעות ההיסטוגרמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ אוקיי.. זאת אומרת שאם ההיסטוגרמה שלי נגיד באור יום, רוב הקווים נמצאים באמצע - החשיפה שלי טובה?

זאת אומרת שאני משנה את הגדרת המחדל שהיא מדידה למרכז ומעביר אותה למדידה ל-16 אזורים. סבבה.

אני אנסה לחפש ב-PentaxForums, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ אוקיי.. זאת אומרת שאם ההיסטוגרמה שלי נגיד באור יום, רוב הקווים נמצאים באמצע - החשיפה שלי טובה?

לא בהכרח

זאת אומרת שאני משנה את הגדרת המחדל שהיא מדידה למרכז ומעביר אותה למדידה ל-16 אזורים. סבבה.

ברירת המחדל של המצלמה היא מדידה מרובת-איזורים, לא ספוט. כנראה ששינית את ההגדרה מתישהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...