סט לצלם המתחיל Pentax K200D ? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סט לצלם המתחיל Pentax K200D ?

Satlan

Recommended Posts

אהלן,

ליום הולדתי החלטתי לרכוש סט של מצלמה ועדשה, וקראתי פה בפורום והמליצו לי על K200D + שתי עדשות - http://www.getit.co.il/Group/48244/

התקציב שלי הוא 3000 שקל, והייתי רוצה לדעת אם זה מה שאני צריך לצלם המתחיל (עם המון אמביציות ללמוד :))... אם יש המלצות הערות וכו' אשמח לשמוע

בתודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הקיט הזה נותן מרחב אפשרויות גדול למי שרוצה ללמוד, וכולל גוף מעולה ושתי עדשות שמכסות את רוב הטווח החשוב - מקביל ל-27-300 בפילם. אבל הדיעות חלוקות האם הקיט המדובר באמת נמכר במחיר הזה. ברוב החנויות הוא עולה 500 ש"ח יותר, ויש גם משהו בניסוח שגורם לחשוב שמדובר בטעות.

אם זה המחיר, אז מדובר במציאה של ממש, אבל במחיר הרגיל (כ-3500 ש"ח) עדיף לדעתי כבר ללכת על קיט שכולל K200D ו-18-55 בלבד, ולהוסיף בנפרד את הטמרון 70-300 במקום הפנטקס ה-50-200. לטמרון יש טווח ארוך יותר ששימושי למשל בצילומי טבע, וגם אפשרות לא רעה לצילום מקרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי קרט המבצע הזה הוא לא נכון, כדאי לך להתקשר ולברר קודם.

בכל מקרה גם אני רכשתי אותה להתלמדות ונתקלתי בחיסרון אחד, שהיא כבדה ומגושמת יותר משאר המצלמות בטווח שלה, בשבילי זה חסרון כשרוצים להוציא את המצלמה החוצה לכל מקום.

לגבי העדשות, אורן, קראתי בפורום אחר שהולכת להיות ירידת מחירים בקרוב, זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידוע לי על ירידת מחירים. אם כבר, אז העליה של הדולר תגרום לעליה במחיר לכל מי שקונה בארה"ב.

ולגבי המשקל, תהיה רציני. עוד מאה ומשהו גרם לא גורמים לאף אחד להשאיר את המצלמה בבית. זה תירוצים, ואתה יודע את זה. תעבוד על מקורות ההשראה שלך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע.. יצא לי לראות לאחרונה כמה מצלמות של קנון וניקון, מהסדרה הפחות מקצועית, ברמה של K200.

והן נראות יותר קטנות ו"חמודות"

מתרגלים לכל דבר, אבל הייתי שמח אם היא הייתה יותר קטנה (מישהו אמר KM? :smile1: )

וכל העולם נראה בשבילי קודר אפלולי ומשעמם, אין מה לצלם ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם אומרים שהמבצע הזה לא בדוק נכון ?

הם היו משנים את זה אחרי שבוע..גג שבועיים. זה כבר חודש ומשהו שם !

אני חושב שאני אנסה להתיקשר אליהם. אני פשוט מפחד שהטלפן לא יבין מה אני רוצה מהחיים שלו.. מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע.. יצא לי לראות לאחרונה כמה מצלמות של קנון וניקון, מהסדרה הפחות מקצועית, ברמה של K200.

ברמה של ה-K200 ?

אתה מתכוון אולי ברמת המחיר, לא יותר.

בטח שהדגמים הזולים של קנוניקון יראו לך קטנים ו"חמודים" - הם לא יותר מצעצוע מינימלי במחיר מוגזם יחסית לתמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הן אולי ברמת המחיר של ה-K200D, אבל לא ברמת איכות הבניה והתכונות שלה. אם משווים אותה למצלמה קרובה יותר, כמו ה-D80, אז המשקל למעשה זהה - 925 גרם ל-K200D עם 18-55, מול 933 גרם ל-D80 עם ה-18-55 המיוצבת. הקיט המקביל עם ה-450D שוקל 726 גרם, אבל בנוי בהתאם.

אגב, הביונט של ה-18-55 של קנון וניקון עשוי מפלסטיק, בניגוד למתכת בעדשת הקיט המקבילה של פנטקס (ועוד יתרונות אחרים שיש לה בהשוואה להן). כמובן שלשתיהן אין איטומי גוף. בשביל זה תצטרך בניקון לעלות ל-D300, ובקנון לדגמים הממש מקצועיים. לא שאיטומי גוף כל כך חשובים במצלמת חובבים, אבל זה מסביר לך את אחת הסיבות לכך שה-K200D שוקלת יותר ממצלמות ה-DSLR הזולות ביותר.

מתרגלים לכל דבר, אבל הייתי שמח אם היא הייתה יותר קטנה (מישהו אמר KM? :smile1: )

ה-KM זה צעצוע שלא מוסיף כבוד לפנטקס. הם יישמו שם את הדברים הרעים שיש אצל המתחרים - חיישן מוצלב אחד בלבד, עדשות עם ביונט מפלסטיק ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן טוב... ניצחתם ;D

אני רוצה לבחון את המצלמה והעדשה בתנאי גשם, אבל אני מפחד עליה, האחריות תכסה את זה?

תתקשר לקרט ובמערכת ניתוב שיחות תבחר במוקדנית (אנטיפטית שקרנית), תשאל אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לבחון את המצלמה והעדשה בתנאי גשם, אבל אני מפחד עליה, האחריות תכסה את זה?

אם אתה משתמש בעדשה אטומה של פנטקס, כמו למשל ה-16-50/2.8, אז אני מניח שהאחריות צריכה לכסות חדירה של מים בצילום תחת גשם (צריך להסתכל באותיות הקטנות). במקרה שלך אין לך עדשה כזו, אז ללא קשר לאחריות חשוב שתקפיד לעטוף את העדשה כמו שצריך, לפחות משהו כזה, ורצוי עם ניילון עבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...