המשבר הכלכלי בארה"ב - איך זה משפיע על הדולר? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המשבר הכלכלי בארה"ב - איך זה משפיע על הדולר?

J0n1

Recommended Posts

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

בסדר, יש חסרונות לדירה שכורה. אבל גם יש חסרונות לדירה קנויה (הציטוט של עצמי שהבאתי בעמוד הקודם מלפני כ-5 חודשים מציג חלק מהם). לא בטוח אלו חסרונות יותר חמורים, אבל מה שבטוח הוא שבהשכרת דירה החסרונות מתמקדים בנוחות, ואילו בקניית דירה הם מתמקדים בסיכון לאבד את הדירה כולה או מאות אלפי שקלים משוויה. מה שגם שאת החסרונות בדירה שכורה אפשר להציג כיתרונות - האפשרות למעבר שהוא קל יותר מאפשרת גמישות רבה יותר.

ואני מבין את הבעיה שלכם - אתם לא באמת מבינים מה זה עלות אלטרנטיבית. ואם נמאס לכם לשמוע את המושג הזה ולא מעניין אותכם מהו - בסדר. אתם עושים טעות של מאות אלפי שקלים רבים עד מליוני שקלים, אבל זאת באמת אך ורק בעיה שלכם. כל מה שאתם אומרים נשמע הגיוני וכל מה שאני ועומרי אומרים נשמע מגוחך אם מתעלמים מהמושג שנקרא עלות אלטרנטיבית. זה מה שאתם עושים, ולכן אתם חושבים שאתם צודקים ושאנחנו מבלבלים את המוח. אז זה בסדר. מושגים כמו עלות אלטרנטיבית או ריבית דריבית הם בכלל לא אינטואיטיבים ובגללם האדם הממוצע עושה טעויות של מליוני שקלים במהלך חייו. אתם תחליטו אם חשוב לכם ללמוד את זה או שאתם מעדיפים לקחת את הסיכון. אם יש לכם שעה פנויה כמעט ואין דברים יותר חשובים שאתם יכולים ללמוד.

שכירות לא עדיפה בכל מצב על קנייה, אבל ברוב המקרים כן. קל לחשוב שזאת זריקת כסף כי משלמים בכל חודש סכום ומקבלים שירות (הזכות לגור במקום כלשהו) ולא מוצר פיזי. טעויות פסיכולוגיות קלאסיות. סך הכל אתם ממש לא מפתיעים אותי.

אני דווקא מבין ומצדיק את הטענה שלך וזאת מפני שאני הבעלים הלא כל כך גאה של דירה בבניין בשכונה לא הכי טובה .

אני ההוכחה החיה לכך שלפעמים ממש לא כדאי לקנות דירה זולה ,בעיקר לא בשכונות בעיתיות , למרות שמבחינה כלכלית טהורה יש לכך הצדקה כביכול .

תקראו ותפנימו כי כל דבר כאן עלה לי "בדם יזע ודמעות " :1.

1.ערך הדירה, חרף הזמן הרב שעבר מזמן הקנייה לא עלה משמעותית ,אבל מצד שני אילץ אותי להשקיע ימבה כסף על תחזוקת הדירה כמו החלפת צנרת מים

,דוד וקולט שמש ועוד אלף ואחד דברים טכניים שביחד מגיעים לסכום אסטרונומי .

2.ניבנו בנינים חדשים רבים בסביבה ,כך שנוצר היצע רב שיקשה על מכירת הדירה שלי (מצד שני הבנייה החדשה והתשתיות שניבנו סביבה מנעו את המשך הידרדרות השכונה ).

3. שני רעידת האדמההאחרונות ובמיוחד אותה רעידה לפני כשנתייםגרמו לסדקים משמעותיים בבניין (האמת אני אפילו מפחד להזמין מהנדס בניין -לך תדע מה הוא יקבע ...)

4.היה אצלי קצר חשמלי שגרם לשריפהשלמרבה המזל הסתיימה בקירות מפויחים ונזק של 11000 ש"ח לצורך החלפת חיווט החשמל בדירה +נזק משני

לרהיטים שממילא היו ישנים. מה שאבסורדי בכל העניין הוא שדווקא המים ששפכו מכבי האש גרמו לנזק הכי גדול (מלבד הנזק והצורך להחליץ את צנרת החשמל בקירות)

לרוב מוצרי החשמל והאלקטרוניקה בדירה (מערכת קולנוע ביתית חדשה +מחשב וכיוצא בזה הלכו פייפן ). אם השריפה הייתה מתגלית רק קצת יותר מאוחר

היה עלול להיגרם נזק למבנה הדירה ואולי אף לבניין ולדירות הסמוכות .

5.יש לי סכסוך עם שכן מעורער בנפשו שאיים עלי ברצח באמצעות נשק קר ותלונה שהגשתי נגדו במשטרה נסגרה בטענה של חוסר עניין לציבור

(הדבר הכי מעליב ששמעתי -כאילו שאני לא חלק מהציבור ) ,אם הייתי גר בשכירות, האמינו לי שהייתי מתחפף מהבניין כבר לפני הרבה זמן ,

מפני שאיך שזה נראה מישהו הולך להירצח .....(אל תדאגו ,בכל מקרה זה לא יהיה אני שיופיע בעמוד האחרון בעיתון ,מאז האיום אני לא יוצא מהדירה

מבלי להיות חמוש היטב ומוכן לכול תרחיש אפשרי מפני שהמשטרה זה בדיחה עצובה ......)

6.נימאס לי לגמרי מהבניין ,מהשכונה , מהעיר ובעיקר משכניי הארסים המאוסים ,אבל למכור ולקנות דירה חדשה זה סיפור מסובך ,יקר ,כרוך בסיכון ודורש המון עצבים טרחה וזמן .

7. מבחינה מנטאלית ,ממש לא חשוב מה טיב השכונה וטיב הדירה שאתה חי בה ,מרגע שקנית אותה , אתה איבדת חלק גדול מהחירות והחופש שלך והפכת

להיות למין סוג של ציפור בכלוב מזהב .מרגע הקנייה כל אותם בעיות טכניות שיכלת לגלגל על בעל הדירה בעבר ,אתה נאלץ להתמודד איתם לבדובדירה ישנה זההרבה פעמים הופך להיות ענייןיקר ומורכבעד מאוד .

לסיכום ,אני מכיר את שני צדדי המטבע ,גם בתור שוכר במשך שנים ארוכות (הדבר הכי מאוס זה באמת לחפש כל פעם דירה חדשה ובעיקר כל אותם מגבלות בחוזה השכירות שאוסרים עלייך לבצע שינויים, אפילו מינוריים בדירה ) וגם בתור בעל דירה .

המסקנההסופית שלי היאשבאמת עדיף לשים את הכסף באפיקהשקעה בטוח שמניב תשואה נאה ולא לוותר על החופש והניידות .

האמינו לי ,ממש לא כדאי להשתעבד לכל החיים עבור 4 קירות .

כולכם כאן מדברים כאילו שישנןרק שתי אופציות למגורים אולם יש אלטרנטיבות נוספות שלא יכלאו אתכם בין 4 קירות ,אולם הן לא מתאימות לכל אחד ובייחוד לא

למפונקים מפני שיש בהןהרבה חסרונות בצידן .

אפשר לחיות בקראוון על גלגלים (ניתן לקנות די בזול פורד טרנזיט ישנה בדגם המסחרי הגדול ועם מעט עבודה והשקעה להתאים אותה למגורים נוחים למדי) .

או לחילופין לחיות ביאכטה באחת המרינות (600 ש"ח עבור דמי עגינה ומים עבור יאכטה קטנה כאשר על חשמל יש לשלם בנפרד ) .

תתפלאו אבל ניתן להשיג יאכטה פשוטה וצנועה במחירים זולים למדי של מכונית משומשת בת כמה שנים טובות .

אשמח לשמוע את דעתכם מפני שאני שוקל לעשות את מה שתיארתי בעצמי הלכה למעשה

אני רק מתלבט אם זאת התקופה הנכונה למכור את הדירה או לתת אותה להשכרה.

בכל מקרה ,לחיות בדירה בבניין זאת לא אופצייה יותר מבחינתי,במיוחד לא בבעלות פרטית .

או שאני אקנה מגרש (מבחינתי עדיף אפילו לחיות באוהל אבל על האדמה שלך (חה חה חה ,אני נישמע כמו איזה ערבי בדואי ) ,או קארוואן

או שילוב של שניהן (מגרש +קארוואן )

או יאכטה קטנה .

לצערי אין לי אפשרות פיננסית לממן גם מגרש וגם בניית בית עליו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

f16, אם אתה חושב שערך הדירה שלך יכול לעלות אז מקסימום אתה יכול להשכיר את הדירה שלך ולשכור דירה אחרת. גם תמיד אתה יכול למכור את הדירה שלך ולקנות דירה חדשה. אתה מכיר יותר טוב את כל הפרטים, אז אתה יכול לייעץ הכי טוב לעצמך.

סיפורך המצער מוכיח שהטענות שהעליתי כנגד קניית דירה כגון רעידות אדמה ושריפה הן לא נדירות (לך היה מזל רע ושניהן קרו), כמו גם השינויים בערך הדירה וטענה נוספת שלא העליתי - שאתה לא מכיר את השכנים שלך ואם אתה נתקע בסמיכות לשכן סוציופט אז בדירה שכורה קל יותר לחפש מקום אחר מאשר דירה קנויה. החופש שאתה מדבר עליו, אני התייחסתי אליו כגמישות, ואתה מבין איזו חשיבות יכולה להיות לזה, למרות שגם ליציבות יש יתרונות (בתנאי שזו יציבות בתנאים טובים ובסביבה טובה, מה שלך הבנתי שאין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא מבין ומצדיק את הטענה שלך וזאת מפני שאני הבעלים הלא כל כך גאה של דירת 3 חדרים קטנה בבניין ישן בשכונה לא הכי טובה .

ידה ידה ידה

פה אני מסכים לחלוטין - דירה כזו בפירוש לא הייתי קונה (ולמעשה אפילו לא שוכר).

אני מדבר על בניית בית מגורים גדול צמוד קרקע באיזור טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גאי

בתור הכלכלן

מדוע שלא תפרט באילו סיטואציות עדיף לשכור ובאילו עדיף לקנות ?

יש לך כמה כתבות בנושא שאיסתרא הביא

יש לך מחשבונים שיחשבו לך כדאיות של שכירה מול קניה בגוגל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

f16, אם אתה חושב שערך הדירה שלך יכול לעלות אז מקסימום אתה יכול להשכיר את הדירה שלך ולשכור דירה אחרת. גם תמיד אתה יכול למכור את הדירה שלך ולקנות דירה חדשה. אתה מכיר יותר טוב את כל הפרטים, אז אתה יכול לייעץ הכי טוב לעצמך.

סיפורך המצער מוכיח שהטענות שהעליתי כנגד קניית דירה כגון רעידות אדמה ושריפה הן לא נדירות (לך היה מזל רע ושניהן קרו), כמו גם השינויים בערך הדירה וטענה נוספת שלא העליתי - שאתה לא מכיר את השכנים שלך ואם אתה נתקע בסמיכות לשכן סוציופט אז בדירה שכורה קל יותר לחפש מקום אחר מאשר דירה קנויה. החופש שאתה מדבר עליו, אני התייחסתי אליו כגמישות, ואתה מבין איזו חשיבות יכולה להיות לזה, למרות שגם ליציבות יש יתרונות (בתנאי שזו יציבות בתנאים טובים ובסביבה טובה, מה שלך הבנתי שאין).

פה אני מסכים לחלוטין - דירה כזו בפירוש לא הייתי קונה (ולמעשה אפילו לא שוכר).

אני מדבר על בניית בית מגורים גדול צמוד קרקע באיזור טוב.

לפני שנייה ,עידכנתי את מה שרשמתי ואני אודה לכם אם תקראו היטב ותביעו דעה על האלטרנטיבות שהעלתי .

הערה : אלו מכם שלא מכירים אותי עלולים לחשוב שאני אולי מגזים אבל אני מבטיח לכם שכל מה שתיארתי הוא אמת לאמיתה ואין לי שום אינטרס

להגזים או לנפח מפני שאין לי שום דבר להרוויח מכך ,שהרי לולא הניסיון העגום שלי לא הייתי מחפש אלטרנטיבות כל כך קיצוניות .

(טעות טיפשית שאני מודה שעשיתי היא שלא דאגתי לביטוח כולל ומקיף לדירה , אבל זה חוכמה קטנה לאחר מעשה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי

המחלוקת בתרד הזה התחילה כאשר גאי האשים את הערנב בהיתנהגות של" שפן "

ומפה נחלקו הדעות האם המעשה של לקנות בית ( לרכוש נכס נדלנ"י ) הוא המעשה הנכון או לא

גאי טען שהמעשה איננו נכון או לפחות הדגיש את היתרונות של שכירות

כעת במצב רגוע יותר ולאחר מס' דפים אלקטרונים שספגו תיסכולים וידע אפשר לסכם כי יש מצבים בהם נכון לשכור ומצבים בהם טוב יותר לקנות

אני אישית חושב שעל גאי שטוען ל"כתר"הכלכלן לסכם את הנושא בצורה תמציתית ומחכימה ולאחר מכן נוכל להמשיך להטיל "רפש" אחד בשני בנושא המשכנתאות ומשבר הסאב פריים .

אני לא יכול לעשות זאת ^^^ מכיוון שאין לי את הידע התאורטי כמו לעוד אנשים ( לגאי אני מתאר לעצמי יש - לפחות את הרושם כאילו )

אני יודע לבנות לא יודע לעשות את החישוב של הלקוח

אבל כמו עוד אנשים יכול להבין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גאי

בתור הכלכלן

מדוע שלא תפרט באילו סיטואציות עדיף לשכור ובאילו עדיף לקנות ?

גם עומרי כלכלן (וותיק ממני ;)) ואני לא למדתי את הדברים האלו בלימודים ואני מניח שגם הוא. למדנו עקרונות בסיסיים. אתה לא לומד על השכרת דירה מול מכירה בלימודים, את זה אתה לומד לבד מהתעניינות אישית. כמו שעומרי אמר יש כתבות שאיסתרא הביא, מחשבונים והיגיון פשוט. קח מצב מוצא של אדם עם או בלי הון קבוע. תגדיר כמה ריבית הוא יכול לקבל על השקעה על ההון הזה, כמה משכנתא הוא לוקח, מה הריבית עליה, מה הריבית בשוק, בכמה אפשר לשכור דירה זהה ובכמה צפוי להשתנות ערך הדירה לשנה (אולי יש עוד נתונים ששכחתי עכשיו לציין) ותבדוק. סך הכל יש המון משתנים. בקיצור - כמו שעומרי אמר - יש מחשבונים רלוונטים שמקלים את העבודה. חפש אותם בגוגל. בדוק גם את הכתבות שאיסתרא הביא, הן מסבירות המון. בגדול מאוד, כמו שאמרתי, דירות זולות לרוב עדיף לקנות ודירות יקרות עדיף לשכור. מבחינה כלכלית כמובן. משתנים פסיכולוגים קשה לשים בנוסחאות אז לאחר החישוב הכלכלי יש להביאם בחשבון ולהגיע למסקנה סופית.[br]פורסם בתאריך: 14.10.2008 בשעה 19:35:02

עומרי

המחלוקת בתרד הזה התחילה כאשר גאי האשים את הערנב בהיתנהגות של" שפן "

ומפה נחלקו הדעות האם המעשה של לקנות בית ( לרכוש נכס נדלנ"י ) הוא המעשה הנכון או לא

גאי טען שהמעשה איננו נכון או לפחות הדגיש את היתרונות של שכירות

כעת במצב רגוע יותר ולאחר מס' דפים אלקטרונים שספגו תיסכולים וידע אפשר לסכם כי יש מצבים בהם נכון לשכור ומצבים בהם טוב יותר לקנות

אני אישית חושב שעל גאי שטוען ל"כתר"הכלכלן לסכם את הנושא בצורה תמציתית ומחכימה ולאחר מכן נוכל להמשיך להטיל "רפש" אחד בשני בנושא המשכנתאות ומשבר הסאב פריים .

אני לא יכול לעשות זאת ^^^ מכיוון שאין לי את הידע התאורטי כמו לעוד אנשים ( לגאי אני מתאר לעצמי יש - לפחות את הרושם כאילו )

אני יודע לבנות לא יודע לעשות את החישוב של הלקוח

אבל כמו עוד אנשים יכול להבין .

אני לא טוען לכתר ה"כלכלן", רק שבויכוח עם אנשים שאין להם ידע מקצועי בכלכלה ברור שברוב הנושאים ברוב המקרים יש לי הבנה יותר טובה. OMRIJ בוודאי יודע כלכלה טוב כמוני ואולי טוב יותר, רק שאיתו לא התווכחתי בנושאי כלכלה. מה יש לסכם? יש מצבים בהם כדי לשכור או לקנות, זה תלוי בהרבה גורמים שציונו כבר וזה תלוי בכל מקרה ספציפי. לרוב כדאי, מבחינה כלכלית גרידא, לשכור דירה. החלטה שכזו תלויה בהערכות לעתיד - אם אני מניח שדירה שאני אקנה תעלה ב-20% בכל שנה בשנים הקרובות אז ברור שאני אקנה אותה ולא אשכור. אם הריבית במשק הייתה 1% אז כנראה שהייתי לוקח משכנתא וקונה דירה. זה תלוי. אפשר להתכווח אם כדי לקנות או למכור, אבל כל עוד מקבלים את הנחות היסוד הבסיסיות. כל החדר הזה הוא ויכוח עליהן, אז אי אפשר להגיד שבאמת הגענו לנושא האם כדאי להשכיר או לקנות דירה. זה כמו שאי אפשר להגיע לויכוח על האם צ'לסי טובה יותר או פחות ממנצ'סטר יוניטד אם אין הסכמה על מהם חוקי המשחק בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא עכביש, הוא לא שועל, הוא קיפודד!!! (למה אין פה סמיילי של בובליל?!) :cool2:

הממ חזרתי עכשיו ופתאום אני רואה 90 תגובות לאשכול שהייתי בטוח שיסתכם בתגובה בעלת מילה אחת...

אז הממ מישהו יכול לסכם לי (אין לי כוח לקרוא 11 עמודים)

מה יקרה לדולר?

10165593bp8.jpg

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...