המשבר הכלכלי בארה"ב - איך זה משפיע על הדולר? - עמוד 18 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המשבר הכלכלי בארה"ב - איך זה משפיע על הדולר?

J0n1

Recommended Posts

זה רק אומר שעדיין לא עשו את זה בצורה הנכונה.

לכל דבר תמיד יש פעם ראשונה.

אפשר להרחיב את זה על הסוציאליזם בכלל ;D

מה שיעזור במקרה שלנו זה רק יצירת מקומות עבודה בפריפריה שתאפשר לאנשים לחיות מחוץ לגוש דן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

^^^

יש משהו במה שאתה אומר. כל דבר נכשל עד שהוא עובד בפעם הראשונה. אז בסדר, איך אתה מציע לעשות את זה נכון? זכור שההצעה שלך צריכה להיות מבטון מזוין, כיוון שכל סדק יכול להוביל למצב אליו הוביל כל ניסיון קודם: עליה במחירים או מחסור בדירות, שתיהן תוצאות בלתי רצויות. אז איך אתה מתכוון להתגבר על המנגנון של ביקוש והיצע?

נו? או שאתה מצפה שיבוא איזה איש חכם וימצא כבר פתרון?

אני לא יכול לפרט כאן את כל התוכנית על רגל אחת, גם מכיוון שהיא צריכה לכלול הרבה סעיפים שיסגרו הרבה פרצות, וגם בגלל שאני לא ממש מומחה.

בגדול, המדינה צריכה להשקיע הרבה מאוד כסף בבנייה לצורך השכרה בפיקוח לטווח בינוני וארוך (דירות ליחד, לזוג ולמשפחה). בנוסף לכך, המדינה צריכה לפקח על מחירי הדירות לפי סעיפים שונים ולהטיל קנסות כבדים ופיצויים לאדם שינסה לתחמן ע"י לקיחת כסף מתחת לשולחן או "מכירת ריהוט". כמו-כן, המדינה צריכה לממן הלוואות בתנאים משופרים ליזמים שיבקשו לבנות פרוייקטים להשכרה, וגם לחייב כל קבלן לייעד אחוז מסויים מהדירות בכל פרוייקט שהוא בונה להשכרה. כמובן שיש צורך בהרבה סעיפים נוספים.

[אדם בא למשרד הפטנטים וטוען שיש לו שיטה שתצמצם בצורה משמעותית את צריכת הדלק של מכוניות: לבנות את כל הכבישים בירידה של 8 מעלות! רשם הפטנטים מתרשם, אם כל המכוניות יסעו בירידה כל הזמן בהחלט תהיה ירידה בצריכת הדלק. אבל רגע, איך הממציא מתכוון לממש את זה? לא בעיה שלי, עונה הממציא, אני הבאתי את ההמצאה, את הפרטים הקטנים יעבדו המהנדסים.]

חחח... :lol:

e-water-build-via.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, זה כמעט בדיוק מה שעשו בשבדיה. לא עובד.

כמעט כולם רוצים לגור במרכז, אם אפשר במקום טוב בת"א. כמה שלא תרצה לא יהיו מספיק דירות שם. ובוודאי שהמדינה לא רוצה שכל האוכלוסיה תתרכז בגוש דן, כך שהדירות שהמדינה תבנה לא יהיו שם.אז איך מתגברים על המצב בו יש מאה דירות וחמש מאות דיירים?

אני יכול להראות לך עוד הרבה חורים בתוכנית שלך, אבל אני רוצה לראות "דקסטר" עכשיו 8).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא המרכז זה מזמן לא רק תל אביב

ואתה יודע מה אז שיבנו דירות בצפון ובדרום אבל יעודדו מאוד גם מעבר של חברות ומפעלים שבהם השכר הממוצע גבוה

(היטק וכו)

וזה מסיבה פשוטה בלי מעמדות כלכליות יהיה לך קשה למצוא מקומות עבודה

אתה מבין אנשים ממעמד גבוה צריכים את המלצרית ואת הגנן ואת השיפוצניק וכו

אם כולם ממעמד כלכלי נמוך הכל תקוע שם כמו היום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב האנשים העשירים אינם אוהבים לשלם למשרתים יהודים / ישראלים או כאלו שמשלמים מע"מ ומס הכנסה לכן הם מעדיפים את השרותים של אחינו הלא משלמים מיסים ושעושים מה שאומרים להם ללא מחאה ומתעפרים באבק רגליהם של בעלי הממון ( חלק מהם מהפריפריה הפלאסטינית וחלק מהם מארצות הים והג'ונגל )

מר ביבי נתניהו טוען שהבעיה היא בדרך ניהול הקרקע של מינהל מקרקעי ( האידיוט קרי ביבי רוצה להפריט וכך לתת את הקרקע לחבריו ושולחיו בעלי ההון ובכך למכור סופית את המדינה ולהשליך את תקומת העם בארצו ומדינתו לפח הזבל של ההיסטוריה ) אני חושב שיש משהו בדבריו והוא שהמינהל איננו מציע קרקע לחיילים משוחררים ולזגות צעירים בצורה אשר תעודד ישוב של הפריפריה וכו' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מוזר, אבל רוב בעלי ההון הם דווקא חברים של פוליטיקאים מהשמאל.

אם מנהל מקרקעי ישחרר הרבה יותר קרקעות, יוכלו לבנות הרבה יותר ואז מחירי הדירות ירדו. ביקוש והיצע. אם במקביל יורידו גם את המיסוי על הדירות, המחירים ירדו עוד יותר.

ואתה יודע מה אז שיבנו דירות בצפון ובדרום אבל יעודדו מאוד גם מעבר של חברות ומפעלים שבהם השכר הממוצע גבוה

(היטק וכו)

עושים את זה - נותנים מענקים לחברות שמעבירות מפעלים לאזורי עדיפות לאומית. ומה קורה? הם עוברים, מקבלים בוחטות מהמדינה, אבל העובדים נמקצועיים ממשיכים להגיע מהמרכז. המקומיים עובדים שם רק בניקיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מנהל מקרקעי ישחרר הרבה יותר קרקעות, יוכלו לבנות הרבה יותר ואז מחירי הדירות ירדו. ביקוש והיצע. אם במקביל יורידו גם את המיסוי על הדירות, המחירים ירדו עוד יותר.

לזרוק קרקעות סתם זה לא יעזור

אני יכול להראות לך קרקעות ברעננה \הרצליה \כפר סבא שמתחננות לבניה

ויפתרו חלק מהבעיה לשנים הקרובות בערים האלו אם יבנו "מגדלי צעירים" או איך שלא תקרא לזה

אבל קבלנים לרוב מעדיפים לבנות היום "בניני יוקרה" ודירות

ככה שתחלק שטח לבניה וזה יעלם על קצת דירות יחסית לשטח ובהמון כסף לדירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא :

הכוונה שלי הייתה שהעשירון העליון אינו מזרים את ההון כלפי מטה קרי לא נותן לכסף ל"חלחל" לשכבות מתחתיו כלומר העשירון העליון משמר את הצריכה שלו בגבולותיו ושרותיים שאינו יכול לקבל מהעשירון שלו הוא לוקח ערבים ופועלים זרים .

האמת קרירין יש משהו בדבריך צריך להיות דיור יעודי זה אומנם יעשה שכונות וגטאות אבל בהחלט יתן פיתרון סביר - קח לדוגמא שכונות סטודנטים מסביב לאוניברסטאות ( אולי משהו מתפתח באזור הטכניון בחיפה ואני אישית יודע על ערים כמו ברקלי ) .

יש עוד דוגמאות כמו פלורידה ( שמרכזת אוכלוסיה בגיל מסויים באזורים מסויימים ) וכדומה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת קרירין יש משהו בדבריך צריך להיות דיור יעודי זה אומנם יעשה שכונות וגטאות אבל בהחלט יתן פיתרון סביר

במחירים של היום מה אתה מעדיף גטאות או הומלסים ?

חוץ מזה זה לא גטאות ענק אלה שכונות מסריחות בתוך ערים משגשגות

ברעננה לדוגמה יש שכונות כמו וויצמן\מגדל\קרית שרת שמסריחות

אבל רוצים לעשות פינוי בינוי ולבנות ווילות ובנייני יוקרה

אני אומר במקום להעיף את כל האוכלוסייה מעמד בינוני ומטה שיהיו שכונות זולות בחלקים מסוימים בעיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויפתרו חלק מהבעיה לשנים הקרובות בערים האלו אם יבנו "מגדלי צעירים" או איך שלא תקרא לזה

אבל קבלנים לרוב מעדיפים לבנות היום "בניני יוקרה" ודירות

ככה שתחלק שטח לבניה וזה יעלם על קצת דירות יחסית לשטח ובהמון כסף לדירה

זה לא הקבלנים, אלו העיריות. הן מגדירות מהו הגודל המינימלי של דירה שמותר לקבלן לבנות. כבר הסברתי את זה: העירייה רוצה למשוך אוכלוסיה חזקה לעיר, אז היא לא מאפשרת לבנות דירות קטנות (ולכן זולות).

תרגיל פשוט: בדוק מודעות של קבלנים על דירות חדשו בערים מבוססות. כמה אתה רואה שמציעים דירות 3 חדרים? כמה 4 חדרים? כמה 5?

במקום לבנות 4 דירות 5 חדרים בקומה, הקבלן יכול לבנות 6 דירות 3 חדרים באותו שטח. הרווח לדירה יהיה קטן יותר, אבל בסופו של דבר הוא ירוויח יותר. גם אם לא, תמהיל של דירות בגדלים שונים יקל עליו למצוא לקוחות ולהחזיר מהר יותר את ההשקעה (ולקבל מימון לפרוייקט הבא). אבל הם כמעט לא בונים דירות של 3 חדרים כי בגדלים שהעיריות מחייבות אותם לבנות, דירת 3 חדרים כבר לא משתלמת.

אם יש ביקוש, יהיה הצע. כלומר אם אנשים ירצו דירות 2-3 חדרים, הקבלנים יבנו אותן, הרי הם רוצים להרוויח ומי שרוצה דירת 2 חדרים לא יקנה דירת 4 חדרים. עדיף להרוויח פחות על דירת 2 חדרים מלא להרוויח כלום על הדירה שלא מכרת. אז למה אין? כי הרגולטור (העירייה במקרה שלנו) מתערב בשוק שלא לצורך ומונע מהקבלנים לבנות דירות קטנות.

לכן אתה יכול למצוא דירות 2 חדרים רק בבניינים ישנים או דירות שפוצלו שלא כחוק.

איסתרא :

הכוונה שלי הייתה שהעשירון העליון אינו מזרים את ההון כלפי מטה קרי לא נותן לכסף ל"חלחל" לשכבות מתחתיו כלומר העשירון העליון משמר את הצריכה שלו בגבולותיו ושרותיים שאינו יכול לקבל מהעשירון שלו הוא לוקח ערבים ופועלים זרים .

מה פתאום. העשירון העליון קונה את הפלזמות וה- LCD שלו רק מיבואנים ערביים שמעסיקים רק אנשי מכירות וטכנאים תאילנדים? העשירון העליון קונה את הבגדים שלו בחנויות היוקרה של ג'נין? העשירון העליון אוכל רק אוכל מיובא? הדלק של רכבי ה- 4x4 שלהם לא מזוקק בארץ ולא נרכש בתחנות דלק בארץ? בכל פעם שבן העשירון העליון רוצה להסתפר, הוא עולה על מטוס? אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר.

אגב, עשירון עליון זה מעמד בינוני גבוה. העשירים מתחילים הרבה יותר למעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בומבה ^^^

אתה גזור על הניסיונות ( העקרים ) שלך לתקן את דברי על פי הבנתך

איש עשיר לא קונה מוצר נחות שעולה בסיסו יקר ואי לכך אחזקת הסטוק היא עיניין יקר כמו כלל ההוצאות של הסוחר( כגון מיקום וכו' ) ואי לכך הצור יהיה יקר נניח לחם אדם עשיר יקנה לחם יקר ( טוב אני יודע שהם קונים לחם יבש ומעופש מיום האתמול - אבל זה כדי להאכיל את הפועלים הערביים מהשטחים שעושים להם את השיפוץ בבית )

בקיצור איש ( או אישה ) עשירים קונים בחנויות יקרות המוחזקות בידי סוחרים עשירים ( כך נישאר ההון בשיכבה סוציואקונומית - את ההגדרות שלך למהו עשיר ומהו עני אני יכול לקבל או לא והן אינם עומדים לדיון כאן מפני שאנחנו השתמשנו במילה שהיא יחסית קרי "עשיר " - אז צא מהסרט וחזור למציאות שבה לצערי העשירים אינם נוסעים לשדרות כדי לעשות קניות - אהה בעצם הם עשו משהו חד פעמי על הנושא - אלו היו האנשים הטובים וזה בדיוק מה שאני מתכוון הגב' הניכבדת מכפר שמריהו איננה נוסעת לשכונה כדי לקנות בגדים בגמ"ח )

טוב קיש קיש אני בטוח שהבנת מה אני אומר כבר .

ודרך אגב הדוגמה שלך על להיסתפר איננה רחוקה מהמציאות כמו שאתה חושב - טוב איסתרונצ'יק לא נתת כלום אלא את ציניותך (שחיממה לי את הלב - כרגיל ) בלבד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הקבלנים, אלו העיריות. הן מגדירות מהו הגודל המינימלי של דירה שמותר לקבלן לבנות. כבר הסברתי את זה: העירייה רוצה למשוך אוכלוסיה חזקה לעיר, אז היא לא מאפשרת לבנות דירות קטנות (ולכן זולות).

תרגיל פשוט: בדוק מודעות של קבלנים על דירות חדשו בערים מבוססות. כמה אתה רואה שמציעים דירות 3 חדרים? כמה 4 חדרים? כמה 5?

במקום לבנות 4 דירות 5 חדרים בקומה, הקבלן יכול לבנות 6 דירות 3 חדרים באותו שטח. הרווח לדירה יהיה קטן יותר, אבל בסופו של דבר הוא ירוויח יותר. גם אם לא, תמהיל של דירות בגדלים שונים יקל עליו למצוא לקוחות ולהחזיר מהר יותר את ההשקעה (ולקבל מימון לפרוייקט הבא). אבל הם כמעט לא בונים דירות של 3 חדרים כי בגדלים שהעיריות מחייבות אותם לבנות, דירת 3 חדרים כבר לא משתלמת.

אם יש ביקוש, יהיה הצע. כלומר אם אנשים ירצו דירות 2-3 חדרים, הקבלנים יבנו אותן, הרי הם רוצים להרוויח ומי שרוצה דירת 2 חדרים לא יקנה דירת 4 חדרים. עדיף להרוויח פחות על דירת 2 חדרים מלא להרוויח כלום על הדירה שלא מכרת. אז למה אין? כי הרגולטור (העירייה במקרה שלנו) מתערב בשוק שלא לצורך ומונע מהקבלנים לבנות דירות קטנות.

לכן אתה יכול למצוא דירות 2 חדרים רק בבניינים ישנים או דירות שפוצלו שלא כחוק.

לא משנה מאיזה מקום זה מגיע

מה שמשנה זה התוצאה בפועל -העובדה העצובה זה שלא בונים דירות 2-3 חדרים

למרות שכן יש המון ביקוש לדירות כאלו במיוחד במחירי הדירות היום

ובגלל שאין דירות כאלו בשוק גם הם עלו במחיר בצורה אסטרונומית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן בונים

זה שאתה לא מחפש זה לא אומר שלא מוצאים

אממה רק בונים אותם בגמישות מסוימת מבחינת מטרז' וקשיחות מסוימת בנושא השיקלי .

אבל רציני , חפש דירות שכאלו באזורים של סטודנטים ותימצא .

אבל אתה לא תבזבז אלף וחמש מאות שח' וצפונה על זולה כאשר זול לך לזלול בזולתך הנוכחית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...