בעיית Boot במחשב חדש (ep45-ds3) - ערוך כדי למנוע הקפצה. - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית Boot במחשב חדש (ep45-ds3) - ערוך כדי למנוע הקפצה.

Ramsses_II

Recommended Posts

סתם כדאי שתדע שעדיף לעדכן את הביוס מחוץ לסביבת ווינדווס. יותר בטוח ללוח.

אוקיי, אז אני אקח את ההמלצה שלך ואעדכן כעת.

אין מצב בעולם שזה יידפוק לי ביצועים או משהו? יש אפשרות לעשות Roll Back אם קורה משהו מיוחד?

ואם אתם יכולים לרשום פה את הדרך או לתת לי קישור למקום מפורט, כי מעולם לא עדכנתי ביוס וגם אני לא מכיר יותר מדי את הביוס של ג'גהבייט, כמו שאמרתי (לטעמי גם יותר נוח...)

תודה.

עריכה:

גיליתי את הדבר הבא:

n1019546710_161946_4662.jpg

http://processorfinder.intel.com/det...px?sSpec=SLAWQ

שם רשום שזה C1.

זה אומר שאני צריך את ביוס F-4.

חוץ מזה, רשום שם גם: Bus/Core Ratio: 8.5.

הביוס שלי זיהה כ-8. לשנות?

אם לוחצים על ה-Bus/Core Ratio, אז נפתח חלון הסבר:

"Bus/Core Ratio: The ratio of the system bus speed and the operating (core) frequency of the processor. This information is needed by most motherboards when setting up the for a new processor."

זה אומר שזה מצריך התערבות משתמש, לא?

או ללחוץ בביוס על Load Optimum Settings, והוא יזהה לבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אפשרי לחזור לגרסאות ביוס ישנות- אז כן, Roll Back קיים כאן. אבל תצטרך שוב "לעדכן" את הביוס לגרסה הישנה, אין שמירה של גרסאות קודמות.

ואתה לא חייב גרסה F4, פשוט רק מF4 והלאה יש תמיכה במעבד. (כנל גם למעבד השני)

הנה קישור להורדת ביוס גרסה F9 (הכי חדש) ללוח שלך:

http://download.gigabyte.ru/bios/motherboard_bios_ga-ep45-ds3_f9.exe

בהנחה כמובן שהלוח שלך זה EP45-DS3, כי בהודעה הראשונה רשמת P45-DS3, ולא קיים לוח כזה.

כאן יש הסברים כיצד לעדכן את הביוס..

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/HowToReflashBIOS.aspx

חוץ מזה, אתה יכול פשוט לשנות בביוס את המכפלה כפי שציינת.. לא יקרה שום דבר רע, זוהי הגדרת ברירת מחדל. אם כי בכל מקרה כדאי לעדכן אם יש לך גרסת ביוס שהיא F3 ומטה. (בPOST כתוב בצד שמאל למעלה ליד דגם לוח האם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרי לחזור לגרסאות ביוס ישנות- אז כן, Roll Back קיים כאן. אבל תצטרך שוב "לעדכן" את הביוס לגרסה הישנה, אין שמירה של גרסאות קודמות.

ואתה לא חייב גרסה F4, פשוט רק מF4 והלאה יש תמיכה במעבד. (כנל גם למעבד השני)

הנה קישור להורדת ביוס גרסה F9 (הכי חדש) ללוח שלך:

http://download.gigabyte.ru/bios/motherboard_bios_ga-ep45-ds3_f9.exe

בהנחה כמובן שהלוח שלך זה EP45-DS3, כי בהודעה הראשונה רשמת P45-DS3, ולא קיים לוח כזה.

כאן יש הסברים כיצד לעדכן את הביוס..

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/HowToReflashBIOS.aspx

חוץ מזה, אתה יכול פשוט לשנות בביוס את המכפלה כפי שציינת.. לא יקרה שום דבר רע, זוהי הגדרת ברירת מחדל. אם כי בכל מקרה כדאי לעדכן אם יש לך גרסת ביוס שהיא F3 ומטה. (בPOST כתוב בצד שמאל למעלה ליד דגם לוח האם).

אוקיי, תודה.

אני אבדוק את הגרסה שלי.

ויש לי ep45-ds3. שכחתי את ה-e.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביטוס הזה מוזר!

עדכנתי ל-F9, ואז או שהוא לא עולה בלי שיהיה לי פלופי (אין לי פלופי, והשתמשתי בו רק כדי לעדכן ביוס), או שהוא עולה עם הפלופי, אבל נתקע באמצע.

בכל מקרה החזרתי את הביוס הקודם (שגם הוא עשה בעיות בהתחלה עם מצבי רוח ו"עולה/לא עולה".

בכל מקרה, אני לא הולך לעדכן את הביוס (עכשיו טפו טפו הוא עולה) עד היום שאחליט לעשות , ואז אעדכן ללפחות F8 שמגדיל את התדר הרשמי של הזכרון ל- 1333 ומעבר באוברקלוק (סתם נראה לי ידידותי לאוברקלוקרים).

טוב, עכשיו אני הולך לנעה מחשבים לקבל את הוינדוס, ואז סופסופ אני אתחיל לעבוד על המחשב כמו בן אדם.

נ.ב.

אני יותר ממקווה שיש כופרים פה ביניכם, כי אם אני אתקע ביום כיפור אני אהיה חייב את עזרתכם!

עד אז אילה ליכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו, עשיתי כל מה שאני יכול!

לפעמים הביוס עובד, ולפעמים לא בא לו.

לפעמים כשאני מעלה את המחשב אין תמונה - אני עושה ריסט ויש. פעם אחת המאוורר של ה-4870X2 (שפועל בהתחלה בפול עוצמה) פעל ככה כל הזמן ולא הייתה תמונה.

לפעמים לפני שנכנסים לביוס, הזכרון פתאום ולא מזוהה.

לפעמים אני בא להכנס לביוס והוא לא נכנס לי ורושם שהוא בודק את שאר ה-IDE כדי לזהות אותם, אבל הוא כבר זיהה את מה שמחובר, ובשאר אין כלום. מיותר להגיד שהוא נתקע ככה ולא עולה לביוס.

לפעמים גם קורה שהוא נכנס לביוס ופשוט נתקע שם אחרי כמה שניות שאני כבר שם ועובר בין ערכים מסויימים (לא נותן לי להזיז את המקלדת).

עכשיו באתי להתקין וינדוס, והכנסתי את הדיסק והעלתי אותו. היו שם הוראות, אז קראתי, כשסיימתי לקרוא באתי להפעיל את ההתקנה, ושוב, המקלדת לא מגיבה (תקוע).

עשיתי ריסט ואיך שהעלתי את הדיסק לחצתי ישר אנטר. רשם שהוא טוען קבצים, והופ! כשהוא סיים לטעון את הקבצים התמונה קפאה (כשהבר למטה מלא ועומד על 100%) ולא כרה כלום כמה דקות.

אני כבר לא רוצה לשחק עם זה, אבל משהו פה מסריח!

המחשב הזה עלה לי 7000 ש"ח כי באמת, כנראה שזה המחשב האחרון שאקנה ורציתי לפנק את עצמי אחרי כל השנים שבהם לא נגעתי במשחקים.

אני מתחנן לעזרה. הלוח אם לא טוב? זה יכול להיות המעבד? הזכרונות?

אני מאוד מקווה שאתם לא תרגישו את ההרגשה הזו בחיים, אבל אני מרגיש שפשוט שרפו לי את הדבר הכי יקר לליבי, והוא עלה לי 7000 ש"ח. באמת שאני לא יודע מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב ידידי :)

מה שקרה לך קורה לטובים , בגלל זה ממליצים לקנות את כל החומרה מחנות יחידה

כי על כל צרה שלא תבוא מחזירים את המחשב לחנות , נותנים להם להתקין ושהם ישברו את הראש .

לפני שנתיים קניתי מחשב , הרכבתי לבד ,ף אבל מה כל הזמן היה נתקע בתהליך התקנת הווינדוס , באסה של החיים ..

החזרתי לחנות נתתי להם להתקין והם כבר סידרו אותו , במקרה שלי היה תקול שהוחלף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו, עשיתי כל מה שאני יכול!

לפעמים הביוס עובד, ולפעמים לא בא לו.

לפעמים כשאני מעלה את המחשב אין תמונה - אני עושה ריסט ויש. פעם אחת המאוורר של ה-4870X2 (שפועל בהתחלה בפול עוצמה) פעל ככה כל הזמן ולא הייתה תמונה.

לפעמים לפני שנכנסים לביוס, הזכרון פתאום ולא מזוהה.

לפעמים אני בא להכנס לביוס והוא לא נכנס לי ורושם שהוא בודק את שאר ה-IDE כדי לזהות אותם, אבל הוא כבר זיהה את מה שמחובר, ובשאר אין כלום. מיותר להגיד שהוא נתקע ככה ולא עולה לביוס.

לפעמים גם קורה שהוא נכנס לביוס ופשוט נתקע שם אחרי כמה שניות שאני כבר שם ועובר בין ערכים מסויימים (לא נותן לי להזיז את המקלדת).

עכשיו באתי להתקין וינדוס, והכנסתי את הדיסק והעלתי אותו. היו שם הוראות, אז קראתי, כשסיימתי לקרוא באתי להפעיל את ההתקנה, ושוב, המקלדת לא מגיבה (תקוע).

עשיתי ריסט ואיך שהעלתי את הדיסק לחצתי ישר אנטר. רשם שהוא טוען קבצים, והופ! כשהוא סיים לטעון את הקבצים התמונה קפאה (כשהבר למטה מלא ועומד על 100%) ולא כרה כלום כמה דקות.

אני כבר לא רוצה לשחק עם זה, אבל משהו פה מסריח!

המחשב הזה עלה לי 7000 ש"ח כי באמת, כנראה שזה המחשב האחרון שאקנה ורציתי לפנק את עצמי אחרי כל השנים שבהם לא נגעתי במשחקים.

אני מתחנן לעזרה. הלוח אם לא טוב? זה יכול להיות המעבד? הזכרונות?

אני מאוד מקווה שאתם לא תרגישו את ההרגשה הזו בחיים, אבל אני מרגיש שפשוט שרפו לי את הדבר הכי יקר לליבי, והוא עלה לי 7000 ש"ח. באמת שאני לא יודע מה לעשות.

ידידי, אם אתה טוען שהוצאת 7K על המחשב, אז אני לא מבין למה לא להוציא עוד כמה עשרות שקלים בשביל הרכבה, ואז אתה בראש שקט.

מיותר לציין שלא עושים נסיונות הרכבה בפעם הראשונה על מחשב כה יקר.

יש המון גורמים לתקלה בעת הרכבת מחשב חדש למי שלא מנוסה בתהליך, לדוגמה - חשמל סטטי, בטעות פגעת ברכיב MB, התעקמה "רגל" בסוקט, נמרח גריז טרמי מוליך בלי להשים לב במקום כלשהו על רכיב/MB כגון סוקט/חריץ ועוד, כל זה עוד לפני שנתחיל לחשוב על רכיב תקול...

אתה גורם לעצמך להרבה סבל ועצבים, אם קנית את כל הרכיבים במקום אחד, קח אליו את המחשב שלם עוד כמה שקלים ותן להם לשבור את הראש. אם לא קנית במקום אחד, קח את המחשב למעבדה שאתה מכיר וסומך, ותן להם להרכיב לך את המחשב. קח בחשבון שלמי שתקח את המחשב עלול להאשים אותך שגרמת נזק לאחד הרכיבים (במקרה והמחשב לא יעבוד תקין אחרי שהם ירכיבו אותו...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את כל הרכיבים בנעה מחשבים, הבעיה היא שאני גר בכפר סבא וזה סיפור להביא להם את המחשב.

המחשב לא משמיע שום צפצוף.

אני אדבר עם נעה מחשבים ואברר כמה תעלה בדיקה או משהו (למרות שכל הרכיבים נמצאים באחריות, וכל עוד הם לא מראים לי שאני אחראי לתקלה זה לא אמור לעלות לי גרוש).

שוב פעם, עשיתי הכל לפי הכללים, ולא הייתי קונה מחשב בחלקים אם לא הייתי יודע שאני יכול להרכיב. בהסתכלות לאחור, הייתי צריך לשלם עוד 180 שקל להרכבה, אבל לא קניתי מהם מארז, ותכל'ס בגלל זה לא לקחתי הרכבה.

אמרתי לעצמי "נלך על נעה כי המחיר שם טוב, ונהמר על זה שהם רחוקים, ושאם נצטרך אחריות נידפק..."

כנראה שפעם הבאה (אם תהיה) אני אשלם עוד 400 שקל על חנות באיזור וזהו.

אוף, אם אני אגלה שאני איכשהו דפקתי את העסק, אני אהרוג את עצמי...

בכל מקרה, אין סיכוי של ממש שדפקתי מכלול של רכיבים, נכון?

כאילו אם יגלו למשל שמשהו הלך בלוח אם, אז זה "כולה" 600 שקל, ולא יכול להיות מצב שפתאום יגלו שגם הלוח וגם המעבד נדפקו, ושזה כבר 2200 ש"ח? סביר להניח שרק רכיב אחד עושה בעיות?

אני חייב איזה ריפוי בעיסוק בחופשים עכשיו, כי כבר פנטזתי לפני חודש על זה שאני הולך לפתוח למחשב הזה את הצורה במשחקים, ועכשיו בא לי לקבור את עצמי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את כל הרכיבים בנעה מחשבים, הבעיה היא שאני גר בכפר סבא וזה סיפור להביא להם את המחשב.

המחשב לא משמיע שום צפצוף.

אני אדבר עם נעה מחשבים ואברר כמה תעלה בדיקה או משהו (למרות שכל הרכיבים נמצאים באחריות, וכל עוד הם לא מראים לי שאני אחראי לתקלה זה לא אמור לעלות לי גרוש).

שוב פעם, עשיתי הכל לפי הכללים, ולא הייתי קונה מחשב בחלקים אם לא הייתי יודע שאני יכול להרכיב. בהסתכלות לאחור, הייתי צריך לשלם עוד 180 שקל להרכבה, אבל לא קניתי מהם מארז, ותכל'ס בגלל זה לא לקחתי הרכבה.

אמרתי לעצמי "נלך על נעה כי המחיר שם טוב, ונהמר על זה שהם רחוקים, ושאם נצטרך אחריות נידפק..."

כנראה שפעם הבאה (אם תהיה) אני אשלם עוד 400 שקל על חנות באיזור וזהו.

אוף, אם אני אגלה שאני איכשהו דפקתי את העסק, אני אהרוג את עצמי...

בכל מקרה, אין סיכוי של ממש שדפקתי מכלול של רכיבים, נכון?

כאילו אם יגלו למשל שמשהו הלך בלוח אם, אז זה "כולה" 600 שקל, ולא יכול להיות מצב שפתאום יגלו שגם הלוח וגם המעבד נדפקו, ושזה כבר 2200 ש"ח? סביר להניח שרק רכיב אחד עושה בעיות?

אני חייב איזה ריפוי בעיסוק בחופשים עכשיו, כי כבר פנטזתי לפני חודש על זה שאני הולך לפתוח למחשב הזה את הצורה במשחקים, ועכשיו בא לי לקבור את עצמי...

קח אויר ותנשום, אם קנית הכל אצל נועה, מומלץ לקחת את המחשב למעבדה בסביבת מגוריך (לדעתי יצא לך זול ומהיר יותר, מאשר להחזיר הכל במשלוח לנועה) ואם שם יקבעו שאחד מהרכיבים לא תקין, אז לפנות לנועה להחליף אותו.

אתה לא צריך לשלם אגורה , בשביל זה אחריות , ( כל עוד אין נזק פיסי )

תרים אליהם טלפון ויבוא אליך נציג לבית שלך

מקסימום יקחו ממך 200 ש"ח על המשלוח

לא מדויק, זה נתון לוויכוח בייחוד אם מדובר בשילוב של *ייבוא אפור (ההפסד נופל על החנות ולא על היבואן), והלקוח ניסה להרכיב לבד.

*באופן כללי, לא ידוע לגבי "נועה מחשבים" אם מייבאים לבד או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח אויר ותנשום, אם קנית הכל אצל נועה, מומלץ לקחת את המחשב למעבדה בסביבת מגוריך (לדעתי יצא לך זול ומהיר יותר, מאשר להחזיר הכל במשלוח לנועה) ואם שם יקבעו שאחד מהרכיבים לא תקין, אז לפנות לנועה להחליף אותו.

לא מדויק, זה נתון לוויכוח בייחוד אם מדובר בשילוב של *ייבוא אפור (ההפסד נופל על החנות ולא על היבואן), והלקוח ניסה להרכיב לבד.

*באופן כללי, לא ידוע לגבי "נועה מחשבים" אם מייבאים לבד או לא.

לנעה יש מסורת של שרות סופר מצוין ואמינות מדרגה ראשונה , לכל החלקים שלהם יש אחריות מלאה של היבואן .

מה פתאום לשלוח למעבדה פרטית ? על אחת כמה וכמה שהוא שילם 7K

כל עוד אין נזק פיסי , אין לנעה או חנות אחרת שום זכות שבעולם להתנער מאחריות , אפילו KSP ואייבורי נוהגים ככה .

זה כלל בסיסי שמנחים אותו היבואנים השונים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...