בעיית Boot במחשב חדש (ep45-ds3) - ערוך כדי למנוע הקפצה. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית Boot במחשב חדש (ep45-ds3) - ערוך כדי למנוע הקפצה.

Ramsses_II

Recommended Posts

היי.

קיבלתי אתמול מחשב חדש והרכבתי אותו.

עכשיו באתי להפעיל אותו וסתם לראות שהכל עובד (לא הפעלה לצורך התקנת וינדוס, אלא סתם הפעלה לראות שהכל בסדר...) והמאווררים עובדים, המסך עולה אבל כשלחצתי לביוס זה נתקע...

חוץ מזה, הדבר שהכי מדאיג אותי, הוא שיש לי לדים על לוח האם P45-DS3 שמראים עד כמה המעבד מאומץ. הם על ההכי גבוהה, ומה כבר עשיתי? הפעלתי את המחשב כדי שיציג לי ביוס?!

זה ממש מדאיג אותי כי שפכתי על המחשב הרבה כסף אישי שנחסך בתקופה האחרונה.

אני אודה לכל פיסת מידע מועילה!

Q9550

P45-DS3

OCZ VENDETTA2

OCZ 4GB RAM

אם צריך עוד מידע דברו... :please:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היי.

קיבלתי אתמול מחשב חדש והרכבתי אותו.

עכשיו באתי להפעיל אותו וסתם לראות שהכל עובד (לא הפעלה לצורך התקנת וינדוס, אלא סתם הפעלה לראות שהכל בסדר...) והמאווררים עובדים, המסך עולה אבל כשלחצתי לביוס זה נתקע...

חוץ מזה, הדבר שהכי מדאיג אותי, הוא שיש לי לדים על לוח האם P45-DS3 שמראים עד כמה המעבד מאומץ. הם על ההכי גבוהה, ומה כבר עשיתי? הפעלתי את המחשב כדי שיציג לי ביוס?!

זה ממש מדאיג אותי כי שפכתי על המחשב הרבה כסף אישי שנחסך בתקופה האחרונה.

אני אודה לכל פיסת מידע מועילה!

Q9550

P45-DS3

OCZ VENDETTA2

OCZ 4GB RAM

אם צריך עוד מידע דברו... :please:

משהו לא כלכך ברור.

אתה הרכבת את המחשב מאפס (רכיבי חומרה), או קיבלת מחשב מורכב (ורק חיברת את המסך+מקלדת עכבר וכו') ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתיחס כרגע למנורות מה שחשוב הוא להעלות את הביוס שבעזרתו תוכל להתקין ואת כול הדרייברים הנחוצים

בדוק ששמת את הקירור וינדה כמו שצריך ונסה להתקים ..

את הטמפרטורות תבדוק בביוס , ולא לפי המנורות בלוח אם לבנתיים

כמו כן אם המערכת חמה מדיי כניראה שלא מרחת משחה נכון או לא הרכבת את הקירור נכון ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, התקנתי הכל מאפס.

בדקתי טיפה באינטרנט ונאמר שם למישהו בפורום שהבעיה היא שלא חוברו כראוי כבלי המתח או משהו כזה (דרך אגב, לחבר את כסל ה-8 פינים או 4 פינים ללוח האם?).

היום כשאסיים את העבודה אבדוק את העניין.

נורות הלד על הלוח לא מציגות את חום המעבד אלא את רמת ה-Loading או משהו כזה. קוראים להן Phase Led.

חבל שאין יותר פירוט עליהן בחוברת.

הדבר שמפחיד אותי הוא שזה קרה איכשהו כי משהו נדפק בסוקט של המעבד או במעבד עצמו, למרות שעשיתי את זה בדיוק לפי ההוראות.

אני לא רוצה לפרק את הקירור ולהוציא את המעבד כי אני מפחד לשחק שם שוב ושוב.

אם שום דבר לא יעזור נראה לי שאני אעשה את זה, אבל חשבתי שמישהו יודע בדיוק מה הבעיה ויכול לעזור לי...

אני אעלה מערכת מינימלית עם מעבד וכרטיס מסך רק כדי להעלות את הביוס.

אוף, זה כזה מתסכל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה נדפק בסוקט ?

האם התקנת בעבר מחשב מאפס, או שזו הפעם הראשונה? דאגת לפרוק חשמל סטטי? חיברת את החשמל (את הכבל) רק אחרי שסיימת להתקין את הכל ?

חיברת את המתח הראשי+מתח ה- 4 פין ללוח ? בדוק שהקירור יושב יציב וצמוד למעבד. בדוק שהזיכרונות יושבים כמו שצריך במקום שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה נדפק בסוקט ?

האם התקנת בעבר מחשב מאפס, או שזו הפעם הראשונה? דאגת לפרוק חשמל סטטי? חיברת את החשמל (את הכבל) רק אחרי שסיימת להתקין את הכל ?

חיברת את המתח הראשי+מתח ה- 4 פין ללוח ? בדוק שהקירור יושב יציב וצמוד למעבד. בדוק שהזיכרונות יושבים כמו שצריך במקום שלהם...

זו הפעם הראשונה שהתקנתי מעבד וקירור, אבל עשיתי שיעורי בית לפני זה. בכל זאת, בגלל שמעולם לא עשיתי את זה אז יש לי נקודה אדומה "אולי הרסתי", למרות שלא היה משהו חריג.

חיברתי את הכבל רק אחרי שהמחשב היה מוכן.

המתח הראשי וכבל 8 פינים מחוברים. אולי כדאי להחליף ל-4 פינים?

לא התעסקתי יותר מדי עם המחשב, גם בגלל שזה היה אתמול בלילה ולא רציתי להגרר עם זה עד לשעות הקטנות, וגם כי יש בי את הפחד שמשהו ייהרס כשהמחשב עובד.

שוב, לפי איזה 2 וחצי פורומים שמצאתי בגוגל שמספרים על המקרה, זו בעיה של חשמל, בגלל זה נראה לי אולי כדאי לחבר 4 פינים במקום 8 (במיוחד אם אין שום חובה ל-8).

היום אני אעשה כמה טיסות מבחן חוזרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה באמת 4 פינים.

http://www.gigabyte.com.tw/FileList/WebPage/mb_080811_vrd111/tech_080811_vrd111.htm

אה עוד דבר. ברשימת המעבדים שנתמכים בלוח הזה..

Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz 12MB Yorkfield 45nm E0 95W 1333 F7

Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz 12MB Yorkfield 45nm C1 95W 1333 F4

תבדוק את גרסת הביוס שלך, ושתהיה תואמת להמלצה של . אם לא הבנת, אז אם הסטפינג של המעבד שלך (תגלה בעזרת CPU-Z) הוא E0 אזי תתקין ביוס גרסה F7. ואם C1 אז F4. בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חדשות טובות! הכל טוב, עולה חלק (חח לביוס לפחות...) :jump:

תודה שעזרתם לי לא להשתגע ולצאת מדעתי, כי אכלתי כבר שמשהו לא טוב. :screwy:

רק בעיה אחרונה שאני אעלה עכשיו, אבל אני לא רוצה להתעסק איתה עד שלא אתקין מ"ה ודרייברים:

המעבד שלי (Q9550) מזוהה כ-2.66GHz ולא 2.83GHz בביוס. למה?

ואני לא עבדתי עם הביוס של ג'יגהבייט כמעט מעולם אז ייקח לי זמן ללמוד אותו. יש אפשרות לזהות מהירות של ה-HD4870X2, כדי שלראות אם שם הכל בסדר?

שוב, אם אתם יכולים לענות לי עכשיו וזה משהו לא מסובך, אז אני אודה לכם, אבל אני מאמין שהכל ייסתדר כשאתקין .

בנוסף, למרות שהמחשב עבד בערך רק 5 דקות, נראה שאין בעיה בגזרת הטמפרטורה, אבל רק הזמן יגיד וכעת מוקדם מדיי.

מצורפות תמונות:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע למעבד. תנסה Load Optimized Settings..

לגבי כרטיס מסך, לא אפשרי.

יכול להיות שזה בגלל הטפינג?

נתת את הרשימה הזו:

תנסה באמת 4 פינים.

http://www.gigabyte.com.tw/FileList/WebPage/mb_080811_vrd111/tech_080811_vrd111.htm

אה עוד דבר. ברשימת המעבדים שנתמכים בלוח הזה..

Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz 12MB Yorkfield 45nm E0 95W 1333 F7

Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz 12MB Yorkfield 45nm C1 95W 1333 F4

תבדוק את גרסת הביוס שלך, ושתהיה תואמת להמלצה של . אם לא הבנת, אז אם הסטפינג של המעבד שלך (תגלה בעזרת CPU-Z) הוא E0 אזי תתקין ביוס גרסה F7. ואם C1 אז F4. בהצלחה.

אולי אני צריך לעדכן ביוס כדי שהוא יזהה אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...