האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום?

harbinger

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)   

479 הצבעות

1. 1. האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)

Recommended Posts

אני מוכן להתערב שממוצע הגילאים של אלו שענו "לא" נמוך ממוצע הגילאים של אלו שענו כן.

מה שאני מנסה לרמוז זה, שיש דברים שמבינים רק עם הנסיון.

מבינים שלא הכל שחור לבן, שהראיה של "הם" ו"אנחנו" שגויה מיסודה.

בסופו של דבר רוב האנשים הם אנשים פשוטים שרוצים לעבוד להקים בית ולחיות את החיים שלהם בשקט.

כל הרוע והשינאה מגיעים ממלחמות כוחניות של פוליטיקאים ואנשים שמאמינים להם ומאנשי דת ואנשים שמאמינים להם.

מבינים שתקשורת מטרתה היא להשיג רייטינג ולהביא חדשות שאנשים יקבלו גם אם זה אומר לעוות את המציאות לגמרי (ואני עובד בתקשורת וגם יצא לי להיתקל בה מהצד השני לא מעט פעמים).

אפילו דפי ההיסטוריה לא מביאים איזושהי אמת אבסולוטית וההיסטוריה שמלמדים בבתי ספר בישראל, היא לא ההיסטוריה שמלמדים בבתי ספר במדינות אחרות.

ולמען הסר ספק, זה לא שאחת מהגירסאות יותר נכונה, פשוט שכל אחד מספר את הצד שלו, ויותר מכל דבר אחר מתאר קולקטיבי.

מה שאני מנסה לומר זה שיש מקום לכל הדיעות, באמת שאני לא יכול להצביע על דעה אחת ולהגיד שהיא פסולה לגמרי, רק שאני חושב שיש פחות מקום לדיעות קיצוניות וכאלו ששוללות דרך לפיתרון.

רק בלי להתעצבן :-) אוטוטו יום כיפור :xyxthumbs:

אני מוכן להתערב שההנחות שלך נכונות בערך כמו סטטיסטיקת הסקרים של מינה צמח.

אני פשוט נדהם מההכללות שאנשים עושים, ללא שום ביסוס. לפחות תוצאות הסקר(שהלוואי והיה משקף את עמדת העם הכללית), מעודדות מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בסופו של דבר רוב האנשים הם אנשים פשוטים שרוצים לעבוד להקים בית ולחיות את החיים שלהם בשקט.

- תן לי אלף ש"ח או שאני רוצח אותך.

- קח, קח. רק תעזוב אותי בשקט.

- תן לי את האוטו שלך או שאני רוצח אותך.

- תן לי את הבית שלך או שאני רוצח אותך.

- תן לי את המדינה שלך או שאני רוצח אותך.

מעניין לאן תגיע אם הגישה הזאת... :nono:

יש דברים ששווה להילחם בשבילם! :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכן להתערב שההנחות שלך נכונות בערך כמו סטטיסטיקת הסקרים של מינה צמח.

אני פשוט נדהם מההכללות שאנשים עושים, ללא שום ביסוס. לפחות תוצאות הסקר(שהלוואי והיה משקף את עמדת העם הכללית), מעודדות מעט.

לי נשמע שאתה קצת משוחד ומרגיש שהדעה שלך היא הצודקת ולכן רוב האנשים חושבים כמוך.

מעשית רוב ציבור הבוחרים לא תומך בדעה קיצונית, אחרת למפלגות קיצוניות היה רוב.

אני חוזר ואומר, אני לא תומך באף הצעה ממשלתית ואם בכלל אז הייתי תומך בהצעה להחליף את שיטת השלטון ולהגלות את כל הפוליטקאים והעסקנים מהארץ בתור צעד ראשון ובסיסי לפני שאפשר להגיע לעומק הקורה ולהחליט החלטה שפויה ונבונה בנוגע לעתיד המדינה.

לגבי ה"הכללה" שלי. הנתונים שלי היו כדלהלן:

1) נראה היה שתוצאות הסקר פה קיצוניות יחסית וניסיתי להבין למה.

2) אני יודע שיש רוב של צעירים (מתחת לגיל הצבעה) באתר.

3) חיברתי את השניים והצעתי תיאוריה עלפיה יש קשר בין 2 הנתונים שהוזכרו.

מנסיון שלי להרבה צעירים יש דעות קיצוניות שמתמתנות ככל שהם חווים יותר וצוברים יותר מידע.

לא ניסיתי לזלזל בשום דעה, כל הדיעות רלוונטיות. עם כל זאת, נראה לי שציבור המצביעים פחות או יותר חצוי בדעתו לגבי הנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

free

אז אני אומר לך ידידי

מידע שצברתי בחיים + בשיעורי היסטוריה + מחברים מהעבר(ערבים)

שלום, לעולם לא יהיה, לפחות עם הערבים

ואני אומר לך את זה בבטחה

אם תנסה להכנס לראש שלהם אתה גם תבין למה

אתה צריך להבין

אותם ערבים חפים מפשע שמונעים מאיתנו בעצם להכליל את מרבית הציבור הערבי כגורם עוין אחד, הם בעצם חלק מאוד גדול ותומך בצד העוין

משיחות עם ערבים "חברים" הם מתארים עם כמה שנאה ליהודים מתחנך ילד ערבי, וכמה אי אפשר לעצור זאת

הערבים המעטים נטולי השנאה חיים בתוכנו(היו לי כמה עובדים ערבים במקום העבודה שהיו באמת אנשים מאוד נאהבים)

תאמין לי, שלום לא יכול ליהיות

השאלה, באיזה מדיניות תנקט מדינת וכמה יקחו בה חלק

ואני אישית מקווה

שהמדיניות תיהיה ביד רמה, לא מפני שאני שונא אותם, אלא מפני שנמאס לי לראותם מסתובבים בשטחים מדינת ושולטים בנו כאילו לא היינו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

free

אז אני אומר לך ידידי

מידע שצברתי בחיים + בשיעורי היסטוריה + מחברים מהעבר(ערבים)

שלום, לעולם לא יהיה, לפחות עם הערבים

ואני אומר לך את זה בבטחה

......

ואני אישית מקווה

שהמדיניות תיהיה ביד רמה, לא מפני שאני שונא אותם, אלא מפני שנמאס לי לראותם מסתובבים בשטחים מדינת ושולטים בנו כאילו לא היינו

וואללה שיכנעת אותי, הדבר הכי נכון לעשות זה לחמם את הגיזרה, לפתוח כמה כיווני מלחמה ולהסלים את המצב.

הרי זה יעודד את הכלכלה, התיירות ויעצור את בריחת המוחות !

אכן, לסרב לשבת לדיונים על הסכמי שלום זאת הדרך הנכונה ללכת בה. אם ייפרוץ שלום פתע מה נעשה עם כל מצבורי הנשק ? איפה נשכן את כל התיירים שייזרמו לפה ?? מה יעשו אנשים בדור שאחרי ?!?! לא לא, המחשבה בלתי נסבלת ! חייבים להוכיח שהמדינה שלנו היא הכי גבר באיזור ! ולא משנה כמה אנשים ימותו בשביל זה !

איך לא חשבתי על זה קודם ?!!? זה פיתרון בעל ראיה רחבה שמבין את כל הכוחות באיזור ומתחשב בכלכלה בחינוך ובמורל העם !

יותר מהכל, הפיתרון הזה מסתכל קדימה ומוביל לעתיד טוב יותר. אכן דרך הפעולה שאתה מציע צריכה להופיע תחת ההגדרה ל"פיתרון".

טוב, אני חייב לזוז, אני הולך למצוא ולעשות משהו בנושא !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים מתים ב2 צידי המתרס.

וממש לא איכפת לי כמה כמה.

עם כל הכבוד לגאווה הלאומית, לא ממש איכפת לי גם באיזה צד של המתרס מת מישהו.

כל בנאדם הוא בנאדם.

וזה שאנשים מתים בגלל משחקי אגו של פוליטיקאים ואנשי דת זה אחד הדברים הכי דפוקים במציאות האנושית (לדעתי).

אני לא קונה שום סיפור, לא של פוליטיקאים ולא של תקשורת, אני מתייחס רק לעובדות הברורות.

עוד כמה אנשים מתו למען אידיאל פוליטי, עוד שבוע נורמלי במזרח התיכון.

לפי דעתי השאיפה הנכונה מהמצב הזה, היא שאנשים יפסיקו למות ושהריב ייפסק.

הסיכוי היחיד של הסיכסוך הזה להסתיים באמצעות כח זה אם ארצות ערב (ולא משנה איזה מהן) ייכבשו בכח את , בוא נסכים שהמצב ההפוך לא סביר.

בהתחשב בנתון הנ"ל הסיכוי היחיד שאנשים יפסיקו למות בגלל הסיכסוך הזה, הוא שיהיה שלום.

אולי רוב העם עדיין לא עיכל את זה, אבל מזרח ירושליים גם ככה כבר של הערבים. איזה יהודי נכנס היום למזרח ירושליים ?

אז הסיסמאות הפופוליסטיות זועקות שחותכים לנו את עיר הבירה ל2, שטויות ! גם ככה אפחד לא נכנס לחלק המוסלמי !

אני מת שתהיה מדינה פלסטינאית, ככה אם יהיו התקפות משם תהיה לגיטימציה מלאה לתקוף חזרה.

אמן שתהיה להם מדינה ואז זה כבר לא ייחשב שטח כבוש שלנו ולא נהיה מחוייבים לספק להם מים וחשמל על חשבון משלם המיסים הישראלי !

או שרוב העם לא עצר לחשוב על הדברים האלה או שכולם אידיוטים :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מת שתהיה מדינה פלסטינאית, ככה אם יהיו התקפות משם תהיה לגיטימציה מלאה לתקוף חזרה.

אמן שתהיה להם מדינה ואז זה כבר לא ייחשב שטח כבוש שלנו ולא נהיה מחוייבים לספק להם מים וחשמל על חשבון משלם המיסים הישראלי !

או שרוב העם לא עצר לחשוב על הדברים האלה או שכולם אידיוטים :-)

או שאתה שמאלני אידיוט :-)

וכנראה שכחת שזה בדיוק מה שאמרו לפני היציאה מגוש קטיף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואללה שיכנעת אותי, הדבר הכי נכון לעשות זה לחמם את הגיזרה, לפתוח כמה כיווני מלחמה ולהסלים את המצב.

הרי זה יעודד את הכלכלה, התיירות ויעצור את בריחת המוחות !

אכן, לסרב לשבת לדיונים על הסכמי שלום זאת הדרך הנכונה ללכת בה. אם ייפרוץ שלום פתע מה נעשה עם כל מצבורי הנשק ? איפה נשכן את כל התיירים שייזרמו לפה ?? מה יעשו אנשים בדור שאחרי ?!?! לא לא, המחשבה בלתי נסבלת ! חייבים להוכיח שהמדינה שלנו היא הכי גבר באיזור ! ולא משנה כמה אנשים ימותו בשביל זה !

איך לא חשבתי על זה קודם ?!!? זה פיתרון בעל ראיה רחבה שמבין את כל הכוחות באיזור ומתחשב בכלכלה בחינוך ובמורל העם !

יותר מהכל, הפיתרון הזה מסתכל קדימה ומוביל לעתיד טוב יותר. אכן דרך הפעולה שאתה מציע צריכה להופיע תחת ההגדרה ל"פיתרון".

טוב, אני חייב לזוז, אני הולך למצוא ולעשות משהו בנושא !

זה אתה שפצחת בתאוריה אודות המצביעים לכיוון הימני בסקר באשר הם ילדים קטנים מתחת לגיל ההצבעה

לא פשוט מהתגובה האינפנטילית עושה רושם שניסית לגונן על עצמך מפני שאתה בעצמך צעיר

התגובה שלך בעלת ציניות ילדותית

יכולת להביע את דעתך בדרך טיפ טיפה יותר בוגרת

עכשיו אני אשאל אותך שאלה

האם אמרתי שצריך לצאת למלחמה? חוששני שגלגלי השיניים(מטאפורה כאילו :kopfpatsch:) של המוח שלך חלודים

"ביד רמה" - הכוונה הייתה לנקוט מדיניות של "קיר ברזל" (ר"ע ז'בוטינסקי), דוקא בקטע של הגנה-התקפה

כלומר

כל עוד אנחנו לא מותקפים, אין לי בעיה לספק להם חשמל, אמצעים הומנאטיריים, מים, דלק, כל משאב נצרך/נדיר

אבל בזמן שהאזרחים ה"תמימים" מחפים על פעילי פתאח/חאמס/חומוס/ושניצל, אני לא רוצה שום סיבה לספק להם חשמל, ולא, לא כי אני חושב שהם לא בני אדם, אלא הם עלוקות, ולא רק זה, הם גם יורקים עלינו בפרצוף "ספקו לנו חשמל, שבעזרתו אנחנו נכין עוד כמה קסאמים בתקווה שנהרוג לכם עוד כמה"

ובטח מישהו פה יצא באיזה שהיא דעה שמאלנית(לא שזה אסור) אז אני אחסוך לו מילים

יש הרבהה ערבים שממש לא רוצים להלחם במדינת , אנשים טובים(אני בטוח שיש כמה כאלה), שוחרי שלום, אבל נמאס שעושים מאיתנו צחוק

מיותר לציין שזוהי דעתי שלי, לצאת עלי בטיעונים אי אלו אחרים י-הווה צעד חסר ערך, מי שרוצה שיביע את דעתו

עריכה:

מאחר וראיתי שרשמת עוד תגובה

בדיוק כמו שכבר הגיבו לך

זה בדיוק מה שאמרנו בנתינת גוש קטיף

שדאז תיהיה לגיטימציה להתקיף בחזרה מאחר שכבר אין מה להתלונן

אבל זה לא נפסק

כי עם האכילה בא התאבון, וזאת לא הסיבה היחידה

תחשוב, מי יתמוך בנו באם נחליט להכנס לפעולה נרחבת עם מדינות ערב העוינות(תחשוב אילו)

בעיני הצופים בעולם אנחנו מדומים לרוצחים תאבי בצע, שרוצים לסלק את הערבים משטחים שלהם

בפועל, זה שטות בלבוש, אבל זה משפיע על המנהיגים שלך שמה שחשוב להם זה להצטייר בעיני העולם כמדינה שוחרת שלום

שאגב אנחנו באמת רוצים שלום, מה שכן זה גורם לנו להראות עוד יותר מטומטמים

אם היה עולה מנהיג ימני חזק , מה שאמרת היה מתקיים, היו ניתנים שטחים עם הסיסמא, "קיבלת(שטחים). תקפת? שילמת!"

אבל עם ראשי הממשלה העכשווים "קיבלת, תקפת? לא נורא, מגיע לך חשמל"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזו שלב של ההתנתקות דובר על זה?

לישראל לא היתה שום סיבה להחזיק את רצועת עזה על מליון הפלסטינים שבה וזה היה הצידוק העיקרי לתוכנית הזאת.

אם כך

תן משהו טוב שיצא מזה?

ואתה רציני כאילו שואל מי אמר את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...