האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום?

harbinger

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)   

479 הצבעות

1. 1. האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)

Recommended Posts

מה הבעיה למצוא מצב?

למה עושים פיגועים בספרד? בטורקיה, בבאלי ??

הנוצריםבארצות ערב סובלים מהמוסלמים בכל מקום. למה?? בגלל מצב שהם יצרו???

הבעיה שאתה נגרר לפתרונות קלים ולא יורד לשורש הבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עד עכשיו לא ממש דיברנו איתם בשפה שלהם.

צודק, אתה מציע שנלך ונבצע פיגועי התאבדות אולי? זאת השפה שהם יבינו?

אולי נכנס שוב לעזה? כי זה עובד כל פעם מחדש?

באמת שנמאס לי מהדמגוגיה הזולה של המשתתפים בת'רד הזה,

נמאס גם מהמשפטים הפופוליסטים (עד כדי גיחוך)

כשיהיו לכם טענות רציניות, כאלו ששוות תגובה, אני אגיב.

אחרת זה בזבוז הזמן שלי ושלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא ברור לחלק מאיתנו ששורש הבעיה נמצא בתפיסה המוסלמית שהמזרח התיכון חייב להיות כולו תחת שלטון מוסלמי

הם לא יקבלו מדינה שנמצאת בשליטה שאינה מוסלמית ולא משנה אם מדובר בנוצרים או ביהודים.

כל הסכם שנעשה איתם יופר בשלב שבו הם ירגישו חזקים וכל שטח שנחזיר יהיה בסיס לתביעה נוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והדוגמא הזאת אמורה "להוכיח" שמלחמה עם מצרים היא ריאלית והם בסה"כ מחכים להזדמנות הנכונה

אבל זה לא מוכיח את זה.

אני מבין.

אוקיי. מדוע לדעתך אירן מהווה עלינו איום? מדוע לדעתך היא מחרחרת ריב ומדון ורוצה לצאת נגדנו למלחמה? (או שאני טועה ואתה לא חושב כך?)

ברור שאני מכיר את המונח, זה הלך מחשבה

לכל בן אדם יש מנטליות מסויימת.

בסדר גמור.

האם אתה מכיר במונח "תרבות"?

אם כן, מה הוא אומר בשבילך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אני לא רואה לאן החידון הזה מוביל וכמו שאמרתי

באמת שנמאס לי מהדמגוגיה הזולה של המשתתפים בת'רד הזה,

נמאס גם מהמשפטים הפופוליסטים (עד כדי גיחוך)

כשיהיו לכם טענות רציניות, כאלו ששוות תגובה, אני אגיב.

אחרת זה בזבוז הזמן שלי ושלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיע הזמן להפנים שהפעולות של הפלשתינים הן לא רק מחאה נגדנו, הן גם תוצר של המצב שאנחנו יצרנו.

ואוו אתה פשוט בת יענה, הא...

תשכיל:

לדעתי לא ברור לחלק מאיתנו ששורש הבעיה נמצא בתפיסה המוסלמית שהמזרח התיכון חייב להיות כולו תחת שלטון מוסלמי

הם לא יקבלו מדינה שנמצאת בשליטה שאינה מוסלמית ולא משנה אם מדובר בנוצרים או ביהודים.

כל הסכם שנעשה איתם יופר בשלב שבו הם ירגישו חזקים וכל שטח שנחזיר יהיה בסיס לתביעה נוספת.

המצב היחיד שאנחנו "יצרנו" זה שאנחנו חיים פה.

כמה נורא מצידנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אתה זה שהיה שייך לחמאס ואני הייתי פעיל שלום

אתה לא רואה את ההקבלה?

היית פעיל שלום מת.

אלא אם היית אחד מאלה שיוצאים לזרוק מולוטובים ואבנים על חיילים, והורסים את גדר ההפרדה... למען השלום...

כי זה עבד כ"כ טוב עד עכשיו?

כן.

אחרי כל גדול שבו אנחנו "משתגעים" כמו המחבלים ומוריגים כמה שכונות יש תקופות של שקט ופאניקה בקרב המחבלים.

בתקופות של הבלגה יש עלייה בנסיונות לפיגועים.

בסדר...

בוא אני אגיד לך איך זה נשמע בצד השני, בדיון של שני צעירים ערבים:

ההבדל בין הערבים ליהודים הוא שהיהודים שונאים את הערבים בשל היותם ערבים ("כל הערבים אותו דבר, ויותר טוב שימותו" זה גזענות), בעוד שהערבים שונאים את היהודים מכיוון שהם הורגים בנו ושואפים להשתלט על כל השטח פה (זה לא גזענות).

עכשיו אתה יכול להגיד לי שזה בולשיט - אבל זה איך שזה נראה מהעיניים שלהם. ותאמין לי, אם אתה היית אזרח במדינה ערבית, ככה גם אתה היית רואה את זה.

קצר בתקשורת אמר פה מישהו. זה לא שאנחנו כל כך אוהבים אותם...

לא בולשיט, אבל אם הם לא מבינים שזה לא נכון מהעובדות בשטח (לדוגמא, פינוי ההתנחלויות, יחס טוב בזמן השלטון הצבאי בעזה...) זו בעייה שלהם, ואנחנו לא צריכים לשבת ולקבל בשקט את הטימטום שלהם כמו בומרנג.

מי אמר שאין סיכוי שישראל תתקוף?

צבא סוריה ערוך בעמדות הגנה דווקא כי הם פוחדים שאנחנו נתקוף, והם דווקא משקיעים בנשק הגנתי.

תהיה בטוח שמחנכים את החיילים בצבאות ערב שהתפקיד שלהם הוא להגן על המולדת מפלישה ישראלית בוא תבוא.

זה שאתה בעיניים שלך מבין את זה שהסיכוי שנותקף הוא יותר גדול מהסיכוי שנתקיף זה נחמד, אבל שוב, מנקודת המבט של הצד השני, זה לאו דווקא ככה.

נשק הגנתי?!

כמו חל"כ וסקאדים (שנועדו לפגוע בכמה שיותר אנשים, לא משנה אם חיילים או לא)?

הרי הם מבינים שאין להם סיכוי להשיג עליונות אווירית מול חיל האויר, ולא עליונות קרקעית מול השריון הישראלי, אז אין להם סיבה להשקיע בטנקים ומטוסים- במיוחד כשאמצעי הנגד כל כך הרבה יותר זולים...

אגב, זה רק מוכיח שלא ממש אכפת להם מכיבוש של שטח באופן המסורתי של להציב חייל על גבעה, והם רק רוצים להרוג כמה שיותר ישראלים כדי שפשוט נכנע או משהו כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אא, כן, ולגבי זה-

הגיע הזמן להפנים שהפעולות של הפלשתינים הן לא רק מחאה נגדנו, הן גם תוצר של המצב שאנחנו יצרנו.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%AA_%D7%AA%D7%A8%22%D7%A4

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%AA_%D7%AA%D7%A8%D7%A4%22%D7%90

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%AA_%D7%AA%D7%A8%D7%A4%22%D7%98

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9E%D7%A8%D7%93_%D7%94%D7%A2%D7%A8%D7%91%D7%99_%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C

תמצא לי שם בסיבות לפרעות ולרצח שורה שכתוב בה "יהודים פגעו\ הרגו ערבים, ולכן הם נקמו" או משהו עם משמעות דומה ואז אולי אני אאמין שאתה לא על סמים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צבא סוריה ערוך בעמדות הגנה דווקא כי הם פוחדים שאנחנו נתקוף, והם דווקא משקיעים בנשק הגנתי.

תהיה בטוח שמחנכים את החיילים בצבאות ערב שהתפקיד שלהם הוא להגן על המולדת מפלישה ישראלית בוא תבוא.

זה שאתה בעיניים שלך מבין את זה שהסיכוי שנותקף הוא יותר גדול מהסיכוי שנתקיף זה נחמד, אבל שוב, מנקודת המבט של הצד השני, זה לאו דווקא ככה.

למה שנתקוף אותם?

כמו שאיסתרא אמר - החזרנו למצרים את סיני רק כדי לצאת למלחמה לכיבוש השטח מחדש?

איזה אינטרס יש לישראל בהתקפת אחת מהמדינות הערביות?

עד כמה שאני יודע (תקן אותי אם אני טועה) - המלחמה היחידה שאנחנו פתחנו בה הייתה מלחמת ששת הימים שבאה כמכה מקדימה נגד התכוננות המדינות השכנות למלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלחמת ששת הימים לא בדיוק באה כמכה מקדימה, זה יותר עניין של "הספקתי לקחת את החטיף האחרון מהמדף שניה לפני הבחור השני"

כל המדינות הסובבות הכינו כבר הכל להתחלת המתקפה, ההערכה היא שאם לא היינו "מתחילים"- התקפה עוינת הייתה מתחילה לא יותר מיום אחרי.

זה שקול לילד אחד ששם את האצבע שלו מול העין של הילד השני ומתחיל להגיד "לא נגעתי בך אל תיגע בי", עד שהילד השני מתעצבן ומעיף את האצבע מהפרצוף שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אני לא רואה לאן החידון הזה מוביל וכמו שאמרתי

ברצינות?

אחרי מה שכתבתי אתה לא מבין לאן החידון הזה מוביל? ולמה זה לא בדיוק 'חידון'?

אוקיי אסביר.

מפני שלך ולאיסתרא יש דיון מעניין, אבל אני (ונדמה לי שזה לא יזיק גם לאחרים) מעוניין לדעת את הנחות היסוד שלך.

אתם מדברים בשפות שונות ואני רוצה לפשט אותן. ככה הרבה יותר קל לבודד את אלמנט הבסיס שמהווה מחלוקת.

אני לא מעלה שום טענה בנתיים, אני רק רוצה להבין אותך.

מדוע לדעתך איראן יותר מסוכנת ממצרים?

ובבקשה, אלו לא שאלות ארוכות, זה לא לוקח הרבה מזמנך, תענה.

נ.ב קראתי שוב את ההודעה הקודמת ורק עכשיו שמתי לב שענית לי שאתה מכיר 'את' המושג מנטליות ולא 'ב' מושג.

עומרי אני לא מזלזל באינטילגנציה שלך, אני בטוח שאיפשהו שמעת את המושג הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר...

בוא אני אגיד לך איך זה נשמע בצד השני, בדיון של שני צעירים ערבים:

ההבדל בין הערבים ליהודים הוא שהיהודים שונאים את הערבים בשל היותם ערבים ("כל הערבים אותו דבר, ויותר טוב שימותו" זה גזענות), בעוד שהערבים שונאים את היהודים מכיוון שהם הורגים בנו ושואפים להשתלט על כל השטח פה (זה לא גזענות).

זו סתם דמגוגיה זולה. יכול להיות שזה מה שהם באמת חושבים, כי ככה מחנכים אותם. אבל, זה לא הופך את זה לנכון. אתה יודע שהאמת היא מה שאני כתבתי.

אתה טועה! היא זו שמשקיעה בעיקר בנשק הגנתי (לישראל אין חיל טילים). הנשק ההגנתי של סוריה נועד להגן על סוריה מפני תגובה ישראלית על תוקפנות סורית, בדיוק כמו שהנשק ההגנתי של איראן נועד להגן על איראן מפני תקיפה של מתקני הגרעין שלה שברור שהם לא נועדו למטרות שלום.

צודק, אתה מציע שנלך ונבצע פיגועי התאבדות אולי? זאת השפה שהם יבינו?

אולי נכנס שוב לעזה? כי זה עובד כל פעם מחדש?

לא, אני ממש לא מציע שנלך ונבצע פיגועי התאבדות. אבל, אני חושב שהבנת את העניין. השפה היחידה שהם מבינים היא כוח.

בנוסף לכך, הדבר הכי חשוב להם זה שטחים. צריך לגרום להם להבין שבתגובה על תוקפנות, הם יאבדו שטחים שהם לא יקבלו בחזרה לעולם.

במלחמת לבנון השניה, צה"ל הגיע כמעט עד לליטני. לדידי, מדינת היתה צריכה לספח את כל השטח של דרום לבנון עד לליטאני (תוך גירוש האזרחים הלבנונים שנותרו שם ולא עזבו מרצונם. מהלך זה היה מהווה מהלומה קשה ביותר לחיזבאללה - הרבה יותר מכל פגיעה אחרת שהסבנו להם.

הערבים משולים לילד קטן, שמבחינתו כל צעצוע שהוא החזיק בו אי-פעם שייך לו. אם לוקחים לו את הצעצוע (לא משנה אם זה צעצוע שלו או לא), אז הוא בוכה וצועק, אבל הם צריכים להבין שלא משנה כמה הם יבכו ויצעקו, הם לא יקבלו את הצעצוע שלהם בחזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכן להתערב שממוצע הגילאים של אלו שענו "לא" נמוך ממוצע הגילאים של אלו שענו כן.

מה שאני מנסה לרמוז זה, שיש דברים שמבינים רק עם הנסיון.

מבינים שלא הכל שחור לבן, שהראיה של "הם" ו"אנחנו" שגויה מיסודה.

בסופו של דבר רוב האנשים הם אנשים פשוטים שרוצים לעבוד להקים בית ולחיות את החיים שלהם בשקט.

כל הרוע והשינאה מגיעים ממלחמות כוחניות של פוליטיקאים ואנשים שמאמינים להם ומאנשי דת ואנשים שמאמינים להם.

מבינים שתקשורת מטרתה היא להשיג רייטינג ולהביא חדשות שאנשים יקבלו גם אם זה אומר לעוות את המציאות לגמרי (ואני עובד בתקשורת וגם יצא לי להיתקל בה מהצד השני לא מעט פעמים).

אפילו דפי ההיסטוריה לא מביאים איזושהי אמת אבסולוטית וההיסטוריה שמלמדים בבתי ספר בישראל, היא לא ההיסטוריה שמלמדים בבתי ספר במדינות אחרות.

ולמען הסר ספק, זה לא שאחת מהגירסאות יותר נכונה, פשוט שכל אחד מספר את הצד שלו, ויותר מכל דבר אחר מתאר קולקטיבי.

מה שאני מנסה לומר זה שיש מקום לכל הדיעות, באמת שאני לא יכול להצביע על דעה אחת ולהגיד שהיא פסולה לגמרי, רק שאני חושב שיש פחות מקום לדיעות קיצוניות וכאלו ששוללות דרך לפיתרון.

רק בלי להתעצבן :-) אוטוטו יום כיפור :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...