*ניסיון למצוא פתרון לבעיית רעשי רקע.. (ממיר אות מדיגיטל לאנאלוג) *עידכון* - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

*ניסיון למצוא פתרון לבעיית רעשי רקע.. (ממיר אות מדיגיטל לאנאלוג) *עידכון*

e-Pit@m

Recommended Posts

זה הסיפור,

מערכת האודיו בדירה משמשת בעיקר למוזיקה, אך גם לסרטים (דרך המחשב) ושידורי טלוויזיה (HOT).

דרך זוג רמקולים ריצפתיים של Wharfedale, דגם diamond 8.4, בהספק 150watt לאחד.

http://www.wharfedale.co.uk/model.php?model_id=20

מגבר של Harman Kardon, מדגם HKS-3270-RDS, סטריאופוני, יודע להזין 75watt לערוץ בערך..

http://www.ciao.com/Harman_kardon_HK_3270_Amplifier_radio_tuner__10055205#productdetail

במחשב עד כה היה שימוש בכרטיס קול מובנה, מדובר בלוח של ג'יגהבייט מדגם GA-73PVM-S2H, אשר עושה שימוש בצ'יפ של Realtek ALC889A

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ProductID=2691

החיבור בין המגבר למחשב נעשה ע"י כבל rca ל-pl, איכותי אך באורך של 10מטר (אילוץ).

הדרישה פשוטה, צליל סטריאו איכותי.

מה דעתכם מגבר חדש? לעבור לחיבור spdif? כרטיס קול חדש?

כאשר חוץ ממוזיקה וסרטים בסטריאו אין שום חשיבות למשחקים.

ושמח לדעות מנומקות..אני חדש בכל התחום הזה.

לאחר ATP3, ATP5, ADA890, ולאחרונה MX5021, הגעתי למסקנה שאין תחליף לגודל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל אתה צודק שאין תחליף לגודל!

בהחלט רמקולים עומדים ישמעו פי כמה וכמה יותר טוב מכל רמקולי מחשב.

לגבי מה שאתה צריך להחליף - יש לך מספר בעיות כרגע איך שאני רואה את זה

גם כרטיס קול רע מאוד שללא ספק מוריד מן האיכות

וגם חיבור לא משהו

הייתי מחליף לDAC חיצוני

כמו זה נניח

http://www.emu.com/products/product.asp?category=610&subcategory=611&product=15185

מקבל ביקורות נפלאות בחול !

לאחר מכן תוכל לחבר כבלי RCA רגילים וטובים ממנו למגבר.

לדעתי זה ישפר לך המון את הסאונד.

או שתקנה כרטיס קול טוב סטייל D2X או החדשים שיצאו עכשו שכבר כוללים חיבור RCA .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב גמיש, כאשר אני מחפש תמורה כסף..

ואני לא אדיופיל שיתקין את ה-dac הזה..

בכל אופן לאור הפרעות שיוצאות מהמחשב, מעיין חררחרחרחרחר... נמוך ברקע (הוא מתגבר בווליום גבוה).

ניסיתי להחליף כרטיס קול, נפל לידיי כרטיס אודיג'י פשוט, אך הרחש המוזר נשאר.

החלפתי 500וואט של טרמלטק tr2 rx והרחש נשאר.

קראתי גם דברים טובים מאוד על הצ'יפ אודיו של רילטק שמובנה אצלי בלוח אם, השוו אותו לא פעם לאודיג'י 2 ודומיו..

אז אולי להעיף את הכרטיס האודיג'י 1?

אני קצת אובד עצות, חשבתי להחליף את ההרמון קרדון בן ה-12 שנה למגבר סטריאופוני מודרני..

אך לא ידעתי שלכולם כניסות אנלוגיות בלבד.

שאילתה,

אם אני מחבר את הכרטיס קול למגבר באופן דיגיטלי, אין צורך להשקיע בכרטיס קול?

ואם כן איזה מגבר הייתם ממליצים?

בקצרה, אני מבולבל מאוד כיצד נפתרים מהרחשי רקע האלו, ואיך לשפר את איכות הצליל... אשמח להמלצות.

יום נפלא לכולם,

וכן, אכן עבר זמן רב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כבל אנאלוגי של 10 מטר אין כמעט שום מנוס מרעשים. הדרך היחידה להנחית אותם ממש היא להשתמש בכבל עבה יותר מהרגיל מסוכך כמה שיותר (יהיו רעשים, אבל חלשים יותר משמעותית). אצלי בחדר בעבר היה כבל 9 מטר שהכנתי מכבל שמשמש במקור לחיווט דיגיטלי למרחקים גבוהים (RG59) ולא היו פשוט שום רעשים (והוא עבר ליד כבלי מתח גבוהה).

אם לא איכפת לך לזרוק כמה שקלים על הבדיקה הזו, כבל שכזה עולה גג 3 שקל למטר, וחיבורים סטנדרטיים יעשו את העבודה גם כן. כמה הלחמות וסיימת עניין.

אם לא זה, אז DAC חיצוני. אפשר למצוא מכשירים סיניים בסיסיים שיישמעו טוב במחיר של 1000 שקל גג.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שנשמעתי קצת לא מפוקס...

קראתי גם דברים טובים מאוד על הצ'יפ אודיו של רילטק שמובנה אצלי בלוח אם, השוו אותו לא פעם לאודיג'י 2 ודומיו..

אז אולי להעיף את הכרטיס האודיג'י 1?

שאילתה,

אם אני מחבר את הכרטיס קול למגבר באופן דיגיטלי, אין צורך להשקיע בכרטיס קול?

אפשר תשובות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אנטולי,

אם אני מבין נכון כדאי לי להישאר עם המובנה, בעל היציאה הקואקסיאלית, להחליף לכבל קוקסיאלי איכותי בקיר.. במקום ה-pl ל-2xRCA .

ולמצוא מגבר איכותי סטריאופוני עם כניסה קואקסיאלית?

נ.ב השוואה טכנית בין האודיג'י אל הצ'יפ המובנה.. תוכל לעשות? הנתונית מעט זרים לי..

http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PFid=28&Level=5&Conn=4&ProdID=173

ושוב תודה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי

אתה יודע גם בחיבורים דיגטלים יש כרטיסים בעייתים שלא נותנים BIT PERFECT, נניח לא תומכים בASIO ובכלל האותו שיוצא לא נקי לחלוטין.

אבל

הייתי מציע לך באמת ללכת על DAC חיצוני, ולנסות קודם כל להחליף כבלים.

יכול לשפר אצלך המצב בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

e-Pit@m, אין טעם לעשות השוואה של נתונים. הם לא אומרים כלום על הסאונד של הכרטיס.

כמו כן, מגבר סטריאו עם כניסה דיגיטלית קשה ויקר למצוא. יהיה לך חכם יותר להישאר עם המגבר שלך ולרכוש DAC חיצוני לסטריאו.

EAD, אני יודע שלקרוא באינטרנט על bit-perfect ועל ASIO גורם לחשוב שזה הבדל של שמיים וארץ. מעשית זה לא. ASIO לא רלוונטי בכלל כמעט בשום מצב אלא אם מדובר על כרטיס עם לא טובים או בכרטיס שמיועד לשימוש חצי מקצועי (נגינה והקלטה למשל). בכל מצב אחר, הדיליי לא רלוונטי, והנפילה באיכות כביכול, היא לא דרסטית. מעבר לזה שאפשר להפעיל ASIO על כל כרטיס כמעט (כולל מרבית כרטיסי ה-OB).

מעבר לזה, אני מבטיח לך שאם תקשיב לכרטיס שהוא bit-perfect מול כרטיס שהוא לא כזה לא תשמע שום הבדל. כל עוד לא מדובר על כרטיס עם בעיות מיוחדות (ויש גם כאלה. היה לי בעבר Audigy 2ZS שהיה מוציא bit stream בשעון מאוד לא מדויק שהיה עושה לי ג'יטרים בסאונד. הפיתרון היה להעביר את זה ספירה מחדש בכרטיס חיצוני שלא ידע לעבד סראונד אבל ידע לספור עם שעון מדויק יותר), אין שום בעיה להשתמש בכרטיס שהשעון שלו אינו בקצב מדויק (אם תחשוב על זה, שעון מדויק לחלוטין כנראה שלא תקבל. קל יותר פשוט לבצע ספירה של המידע ב-stack במכשיר הקצה לפני ההמרה, ויש הרבה מכשירים שיודעים לעשות את זה).

מעבר לזה שלמי שרוצה כרטיס בשביל אופטי שהוא bit-perfect בלבד, אפשר תמיד לצרוב ביוס של פרודיג'י על ה-AV710 שנמצא אצלי בחתימה :)

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי על הקלטה.

אלא איכות סאונד.

ASIO מאפשר לך לקבל BIT PERFECT, שזה שיקול רציני

דרך אגב

בחלונות המצב יותר טוב, ככה שזה אכן פחות הכרחי כבר (ויש מצב קרנל שאז בכלל אין צורך בזה)

לגבי ג'טרינג, יש אנשים שאומרים שנורא מפריע להם, ויש כאלו שפחות.

לדעתי כל עוד זה לא מוגזם, אין בעיה (אני מניח שפה אתה מסכים איתי לפי מה שרשמת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ASIO לא אומר שאתה מקבלbit-perfect. לא יודע איפה קראת את זה, אבל זה לא אותו הדבר.

ASIO בפנים עצמו לא משפר את הסאונד. רק אם מדובר על דרייבר בעייתי אז ASIO יכול לעזור.

ג'יטרינג שמיע מפריע לכולם. כל עוד לא שומעים פצפוצים בסאונד, לא שומעים ג'יטרינג.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיפה אתה רואה פה קשר ליציאה דיגיטלית שהיא bit-perfect?!

היציאה הזו תלויה בשעון של הכרטיס ולא רק בדרייבר. אתה יכול לעבוד עם ASIO על כרטיס שבעולם, זה לא אומר שכולם מוציאים bit-perfect.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...