סקר : כבלים VS בזק - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר : כבלים VS בזק

Yehudaa

יש לך שתי אפשרויות הצבעה , על מה אתה מנוי ? ואיזה תשתית תעדיף בעתיד ? ( לשימוש בייתי )   

299 הצבעות

1. 1. יש לך שתי אפשרויות הצבעה , על מה אתה מנוי ? ואיזה תשתית תעדיף בעתיד ? ( לשימוש בייתי )

• אני מנוי על תשתית בזק
    • אני מנוי על תשתית כבלים
    • בעתיד אעדיף תשתית בזק
    • בעתיד אעדיף תשתית כבלים

Recommended Posts

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו שאמר multicore - זה מאוד תלוי בגורמים שונים. באזורים שונים יכול להיות יתרון לתשתית אחת על פני אחרת בענייני אמינות או מהירות.

אני מעדיף את הכבלים בגלל האפשרות של חיבור ללא חייגן וגם כי לא בא לי לשלם אחזקת קו לבזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עכשיו בHOT ואני דיי מרוצה בסה"כ, ברוב הזמן מוריד על המקסימום

הבעיה היחידה היא שלחלק מהסרברים בחו"ל הפינגים ממש גבוהים לפעמים [לא מתלונן על זה כי אני לא יודע איך המצב בחברות אחרות]

ומבחינת שירות HOT ממש גרועים אבל בתור אחד שלא צריך את השירות שלהם 99% מהזמן זה מפריע לי פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היחידה היא שלחלק מהסרברים בחו"ל הפינגים ממש גבוהים לפעמים [לא מתלונן על זה כי אני לא יודע איך המצב בחברות אחרות]

זה כנראה תלוי בספק יותר מאשר בתשתית.

ומבחינת שירות HOT ממש גרועים אבל בתור אחד שלא צריך את השירות שלהם 99% מהזמן זה מפריע לי פחות

זמני ההמתנה שלהם זוועתיים, אבל לרוב הם יודעים לתת פתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כנראה תלוי בספק יותר מאשר בתשתית.

זה לא כנראה זה על בטוח תלוי בספק שירות אלא אם השכנים שלך מנסים כולם להוריד את כל האינטרנט באותו זמן . אני עדיין מאמין שהוט עדיין תשמור בשבילך כמה ערוצי תקשורת פנויים.

פינג הוא סכום של : גודל החבילה לחלק למהירות שליחה, מרחק פיזי לחלק למהירות האור כפול 2 , מספר הקפיצות כפול זמן עיבוד של (כרגע זה מאוד נמוך) ,עומס של המסללול (קשה לחשב את זה אבל זה תלוי ב% הנצילות של הקו) ,וכמובן גודל החבילה לחלק למהירות הקבלה.

אני חושב שאני די מדויק פה ולא שככתי שום דבר. במקרה של יש לך מלא מלא אנשים שמנסים להוריד את כל האינטרנט למחשב שלהם וזה אומר שחלק מהחבילות צריכות לחכות בתור. בלי תיעדוף אתה לא תקבל פינג סביר עדיין במקרה של עומס על בחו"ל התיעדוף לא יעזור לך. עומס הוא הגורם העיקרי לפינג גרוע. מורידי קבצים לא צריכים פינג טוב אז אפשר לתת להם לחכות קצת (מוריד להם את הקצב אבל לא נורא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור משהוא שעובד בתחום (ISP כל שהוא) אי יכול להגיד בלב שקט

שבזק עדיפים על הוט

1)השירות בהוט הוא מתחת לכ ביקורת (זמני המתנה גבוהים ואפילו נציגים שלא יודעים לדבר עיברית)

2)הרמה המקצועית בהוט ירודה וכן אפ מחפירה ( תומכים שלא יודיעם את ההבדל בין ל MPLS לא יודעים מה זה IP וגם לא מה זה פורטים)

3)נתבים לא עובדים טוב עם התשתית של הוט כאשר אתה מחובר ל אז ולכן אם אתה מעוניין ברשת של יותר מ 3 מחשבים (המודים של הוט יודים לחלק רק 3 כתובות IP בהנחה שחיברתה אותפ לסוויץ) אתה חייב חיבור MPLS ואז מתעוררת הבעיה של הקונטקסט (גיימר סייפ וכו')ובנוסף עם אתה ב MPLS אז אתה לא עובר דרך ה ISP שלך ולכן אתה תתקל הרבה במצב של פורטים סגורים (כן כן הוט סוגרים פורטים והם לא מכחישים את זה) ובנוסף לא תהנה מהתיעדוף של פורטים מסוימים כמו הפורטים של אמיול אשר מתועדפים ע"י כל ה ISP בארץ או WOW אשר מתועדפים ע"י 2 ISP בודאות

4) הכי גרוע מכל הניתוקים התשתית של הוט סובלת מניתוקים נוראים

אלו הסיבות העיקריות להעדיף את לפחות עבורי

חשוב לי לציין שאני לא קשור לבזק בשום צורה

וכל אשר נכתב למעלה הוא מנסייון אישי שלי ושל לקוחות שלי במסגרת העבודה ב ISP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור משהוא שעובד בתחום (ISP כל שהוא) אי יכול להגיד בלב שקט

שבזק עדיפים על הוט

1)השירות בהוט הוא מתחת לכ ביקורת (זמני המתנה גבוהים ואפילו נציגים שלא יודעים לדבר עיברית)

2)הרמה המקצועית בהוט ירודה וכן אפ מחפירה ( תומכים שלא יודיעם את ההבדל בין ל MPLS לא יודעים מה זה IP וגם לא מה זה פורטים)

3)נתבים לא עובדים טוב עם התשתית של הוט כאשר אתה מחובר ל אז ולכן אם אתה מעוניין ברשת של יותר מ 3 מחשבים (המודים של הוט יודים לחלק רק 3 כתובות IP בהנחה שחיברתה אותפ לסוויץ) אתה חייב חיבור MPLS ואז מתעוררת הבעיה של הקונטקסט (גיימר סייפ וכו')ובנוסף עם אתה ב MPLS אז אתה לא עובר דרך ה ISP שלך ולכן אתה תתקל הרבה במצב של פורטים סגורים (כן כן הוט סוגרים פורטים והם לא מכחישים את זה) ובנוסף לא תהנה מהתיעדוף של פורטים מסוימים כמו הפורטים של אמיול אשר מתועדפים ע"י כל ה ISP בארץ או WOW אשר מתועדפים ע"י 2 ISP בודאות

4) הכי גרוע מכל הניתוקים התשתית של הוט סובלת מניתוקים נוראים

אלו הסיבות העיקריות להעדיף את בזק לפחות עבורי

חשוב לי לציין שאני לא קשור לבזק בשום צורה

וכל אשר נכתב למעלה הוא מנסייון אישי שלי ושל לקוחות שלי במסגרת העבודה ב ISP

אני לא לטובת שני החברות שניהם מונופול אבל ישנם פרמטרים שאי אפשר להכליל כך סתם -

1. אתה מדבר זמני המתנה בהוט במקרה הכי גרוע אז המרכזיה שלהם נופלת מה קורה בבזק שום דבר המרכזיה לא נופלת אבל אתה תמתין לנציג שם כמה שעות טובות ושאף אחד לא יבלבל את השכל זה נכון.

2. לגבי ניתוקים אני מחובר להוט כבר שש שנים היה לי מתוחם רק ניתוק אחד שנבע מאצלהם כך שבעית ניתוקים לאו דווקא אומרת בעיה כרונית בתשתית הוט גם בבזק יש ניתוקים וקריעת סיבים פה ושם .

3. את הרמה המחפירה ניתן להגיד על כל חברת תשתית וספקית אין גם במיוחד ישנם נציגים בבזק שגם אינם יודעים מה זה IP קבוע ופורטים.

4. על העניין של הראוטר סליחה סליחה סליחה הביטוי אבל אם אמרת את זה אז אתה טמבל המודם מאפשר לחבר 5 מכשירים אליו אבל מבחינת ניתוב הראוטר הוא זהשמבצע אותה לא משנה כמה במודם ניתן לספור כתובות, בסופו של דבר מי שעושה את הניתוב לכמה מחשבים בבית זה הראוטר ולא המודם תלמד רשתות.

**(הבעיה היחידה של הוט הוא המודם של טריון שהיה גורם לבעיות ועובדה שסידרו את זה או בשינוי קושחה או החלפת המודם)

אפרופו מדבר על חסרונות ויתרונות של מודמים המודמים שהוט מספקת יכולים בכיף להעביר 32MB ומעלה לא יודע במדויק לעומת מודמים של בזק שמעברים פחות מזה.

5. כמו שכבר אמרתי ניתוקים גם באים מצד בזק ואין על זה עוררין עם זה בקריאת סיבים וכן גם מודם של בזק יכול להשרף שזה קורה המון.

מי יותר אמין? אני לא עובד במשרד שמבקר את שני התשתיות שלנו אבל ממה שאני רואה אני מרוצה מאוד מהוט, לי אין בעיה איתם אצלי זה עובד מעולה.

נ.ב,

וגם להוסיף אין את בעיית ריחוק מהמרכזיה בהוט וכן יכולים לתת את המהירות הנדרשת, מה שבזק עד כמה שהיא גדולה ופרוסה טוב יותר לא יכולה בעיה.

בעניין הכספי הוט משתלמת קצת יותר לא צריך להחזיק קו סתם זה מה שאני שונא במונופול שיוותרו כבר על החזקת קו ומי רוצה את הקו המעפן שלהם.

לסיכום -

עד כמה שזה נראה שאני מדד יותר את הוט וכך זה נראה תצאו מהאשליות אבל אילו הן עובדות בשטח ואין מה להתווכח יש המון כילים שהוט יכולים לעשות כדי להוריד את בזק חזרה לקרקע.

ומי שרוצה לשלם יותר שיהיה הפראייר של בזק אני לא מוכן לשלם 89 ש"ח להחזקת קו בשביל בבית למה הבזבוז כסף המיותר הזה הרי במלא אני לא מקבל שום דבר בתמורה, אז יקום החכמולוג ויגיד אמינות אוקי אולי יש לבזק את הסטיגמה של אמינות אבל בו נגיד כך אין שום דבר בעולם שהוא מושלם אם יש נפילות וניתוקים בהוט מן הסתם שגם בבזק יהיה ניתוקים לא תלית שכולה תחלת.

צר לי לנפץ לאנשי את הבוהה שהם חיים בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא לטובת שני החברות שניהם מונופול אבל ישנם פרמטרים שאי אפשר להכליל כך סתם -

1. אתה מדבר זמני המתנה בהוט במקרה הכי גרוע אז המרכזיה שלהם נופלת מה קורה בבזק שום דבר המרכזיה לא נופלת אבל אתה תמתין לנציג שם כמה שעות טובות ושאף אחד לא יבלבל את השכל זה נכון.

2. לגבי ניתוקים אני מחובר להוט כבר שש שנים היה לי מתוחם רק ניתוק אחד שנבע מאצלהם כך שבעית ניתוקים לאו דווקא אומרת בעיה כרונית בתשתית הוט גם בבזק יש ניתוקים וקריעת סיבים פה ושם .

3. את הרמה המחפירה ניתן להגיד על כל חברת תשתית וספקית אין גם במיוחד ישנם נציגים בבזק שגם אינם יודעים מה זה IP קבוע ופורטים.

4. על העניין של הראוטר סליחה סליחה סליחה הביטוי אבל אם אמרת את זה אז אתה טמבל המודם מאפשר לחבר 5 מכשירים אליו אבל מבחינת ניתוב הראוטר הוא זהשמבצע אותה לא משנה כמה במודם ניתן לספור כתובות, בסופו של דבר מי שעושה את הניתוב לכמה מחשבים בבית זה הראוטר ולא המודם תלמד רשתות.

**(הבעיה היחידה של הוט הוא המודם של טריון שהיה גורם לבעיות ועובדה שסידרו את זה או בשינוי קושחה או החלפת המודם)

אפרופו מדבר על חסרונות ויתרונות של מודמים המודמים שהוט מספקת יכולים בכיף להעביר 32MB ומעלה לא יודע במדויק לעומת מודמים של בזק שמעברים פחות מזה.

5. כמו שכבר אמרתי ניתוקים גם באים מצד בזק ואין על זה עוררין עם זה בקריאת סיבים וכן גם מודם של בזק יכול להשרף שזה קורה המון.

מי יותר אמין? אני לא עובד במשרד שמבקר את שני התשתיות שלנו אבל ממה שאני רואה אני מרוצה מאוד מהוט, לי אין בעיה איתם אצלי זה עובד מעולה.

נ.ב,

וגם להוסיף אין את בעיית ריחוק מהמרכזיה בהוט וכן יכולים לתת את המהירות הנדרשת, מה שבזק עד כמה שהיא גדולה ופרוסה טוב יותר לא יכולה בעיה.

בעניין הכספי הוט משתלמת קצת יותר לא צריך להחזיק קו סתם זה מה שאני שונא במונופול שיוותרו כבר על החזקת קו ומי רוצה את הקו המעפן שלהם.

לסיכום -

עד כמה שזה נראה שאני מדד יותר את הוט וכך זה נראה תצאו מהאשליות אבל אילו הן עובדות בשטח ואין מה להתווכח יש המון כילים שהוט יכולים לעשות כדי להוריד את בזק חזרה לקרקע.

ומי שרוצה לשלם יותר שיהיה הפראייר של בזק אני לא מוכן לשלם 89 ש"ח להחזקת קו בשביל בבית למה הבזבוז כסף המיותר הזה הרי במלא אני לא מקבל שום דבר בתמורה, אז יקום החכמולוג ויגיד אמינות אוקי אולי יש לבזק את הסטיגמה של אמינות אבל בו נגיד כך אין שום דבר בעולם שהוא מושלם אם יש נפילות וניתוקים בהוט מן הסתם שגם בבזק יהיה ניתוקים לא תלית שכולה תחלת.

צר לי לנפץ לאנשי את הבוהה שהם חיים בה.

אתה טועה מודמים של מחלקים רק 3 כתובות בטוח

אתה יכול להתקשר לתמיכה שלהם והם יגידו לך

לכן עם יש לך יותר מ 4 מחשבים אתה חייב נתב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לא !

לא בגלל הטכנולוגיה, אלא בגלל השירות. ליתר דיוק: חוסר השירות.

מודם כבלים 4200 מנהל פנימית 16 כתובות, מודם 5100 מנהל פנימית עד 32 כתובות. ( זה מנסיון אישי, אבל אולי זה קורה רק בכפר סבא ובמקומות אחרים המודם יתנהג אחרת....... ;D ) אז מה? זה מאפשר רשת פנימית ביניהם (עם מתג) אבל לא לצאת החוצה ל ISP שלך עם כתובת צרכן משתמש אחת וחייגן אחד כי אין בו ניתוב כמו בכל נורמלי.

הבעיה של הנתבים והתאמתם לכבלים היתה רק בנתבים האמריקאים, וגם שם הבעיה נפתרה מזמן אם באמצעות עידכון קושחה ואם בחיבור קבוע. ממוצע סביר מאד עולה היום 200-280 ש"ח.

הטכנולוגיה של ADSL נחשבת יותר אמינה בעיקר בגלל המצב בארץ, לא בגלל הטכנולוגיה. אבל הבעיה אצלנו היא ברמת נותני השירות ובעיקר ברמת (תת-רמת) ההנהלה שלהם הקובעת את הסטנדרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה מודמים של מחלקים רק 3 כתובות בטוח

אתה יכול להתקשר לתמיכה שלהם והם יגידו לך

לכן עם יש לך יותר מ 4 מחשבים אתה חייב נתב

הלוואי והייתי טועה אבל שחיברתי את המוטורולה שיש לי, לחמישה מכשירים עם הב זה עבד כמו גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...