צה"ל ניסה להתנקש ברנטיסי - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צה"ל ניסה להתנקש ברנטיסי

maverick

Recommended Posts

החמאס: המילים הפסקת אש אינן כלולות במילון שלנו

יום שבת, 14 ביוני 2003, 13:11 מאת: מערכת וואלה!

החמאס דוחה כל אפשרות של הפסקת אש עם - כך דווח בקול . בכיר החמאס, עבד אל עזיז רנטיסי, אמר לכתב סוכנות הידיעות הצרפתית, כי "המילים הפסקת אש אינן כלולות במילון שלנו".

מה נותר לנו לעשות? ללכת לכיכר רבין ולשיר שירי שלום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה נותר לנו לעשות? ללכת לכיכר רבין ולשיר שירי שלום?

לסייע לרשות הפלסטינאית למגר את הטרור. כאשר אנו מפסיקים את המו"מ "תחת אש" אנו בעצם נותנים לקיצוניים - בשני הצדדים, הן הישראלים והן הפלסטינאים להכתיב את סדר היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון ממש יפה, ודרך אגב גם ממש לא ריאלי. אני לא אדבר עכשיו על האנשים שאיבדו את הבתים שלהם (מאות), על כל הפצועים וההרוגים החפים מפשע, אלא, רק על העריון עצמו. אתה מציע לעשות "חומת מגן 2", ואיך דבר כזה בדיוק יעזור? זה יעזור אולי אם המטרה הסופית שלך זה לכבוש את כל השטחים לספח אותם למדינת , דבר אשר כרגע הוא לא ממש מעשי (שואה למיליון ערבים בפלסטין?). תסביר לי, לאחר "חומת מגן 2" המרשים, מה יישאר לנו חוץ מיותר פיגועים, ועוד אחים אשר רוצים גאולת דם? תסביר לי, אני מסוקרן... :lsvader:

אממ... למה בכח לכתוב שטויות? אין לך מה לכתוב? אל תגיב... מה הקשר שואלה למליון ערבים, ומה לעזאזל הקשר לכבוש את כל השטחים?! למה שלא תצטרף אל החמאס, תלבש חגורת נפץ, ותתפוצץ באיזה אוטובוס? הרי אתה עד כדי כך בעד האוייב, אז למה לא ללכת עד הסוף?

מה שאנחנו עשינו בחומת מגן 1, זה פגיעה רצינית מאד בטרור, בכך שחיסלנו את הטרור בחלק מהערים הפלסטיניות. בגלל שלא חיסלנו את הטרור בכל הערים, לקח להם קצת זמן(כמה חודשים) להתארגן מחדש והפיגועים ממשיכים באותה מתכונת(למרות שהיא יותר מצומצמת מהתקופה לפני חומת מגן1). אם בחומת מגן2 למגר את כל הטרור בכל הערים, הם לא יוכלו פשוט להתארגן מחדש. הרי מי יכול להתארגן אם לא יהיה למי להתארגן? לא רק שלא יהיו יותר פיגועים, בכלל לא יהיו פיגועים. ואף אחד לא ירצה שום גאולת דם. מי שירצה, לא יהיו לו האמצעים. מסוקרן? הנה, קיבלת את ההסבר שלך, למרות שמעצבן אותי לענות על שטויות.

אגב דן, משום מה לא ענית על ההודעה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש, אבל ממש לא תקדים.

בבקשה ממך אל תגיד לי שאתה מתכוון לפעולותיהם של האצ"ל והלח"י כהשוואה למה שהג'יהאד וחמאס עושים.

תקדים? בטח שזה תקדים, מה לא תקדים בזה? איפה עוד יש מקום שבו מוותרים ככה לטרוריסטים?

תסתכל אפילו בצ'צ'ניה, הרי שם המצב הוא מאוד דומה, המוסלמים מנסים לכבוש את צ'צ'ניה ולהשליט שם דיקטטורה איסלמית, הצבא הרוסי מתנגד ונלחם בהם עד היום, אף אחד לא מתכוון לוותר לטרור! וכך גם כאן, חומת מגן 2 נשמע לי רעיון מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עניתי כי ענה, אבל אני אענה לך עכשיו.

ראשית, את הנשק והתחמושת וחומרי הנפץ ארגוני הטרור לא בונים לבד אלא מקבלים בהברחה ממדינות שכנות (ולא כל כך שכנות), כך שגם אם תעבור בית בית ותאסוף כל כדור וכל אקדח וכל רובה שתמצא, זה לא יעזור במאומה.

שנית, מנהיגי ארגוני הטרור (הג'יהאד האיסלמי, חמאס וכו') אינם חיים בשטחים אלא בחו"ל.

גם אם תהרוג את כל פעילי החמאס בשטחים, מחר יגויסו עוד מאות ולא צריך להיות גנרל כדי להבין את זה, שכן מאז תחילת האינטיפדה, במשך כמעט שנתיים, התמיכה בארגוני הטרור עולה ביחס ישר לכמות האבדות שסופגים הפלשתינים, וזה דבר מובן מאליו וקורה גם בצד שלנו.

שלישית, גם אם ממש ממש רצינו לבצע את זה והיינו יודעים שזה מה שיפסיק את הטרור, אנחנו לא מסוגלים להרים כזה מבחינה לוגיסטית.

חומת מגן הרים חלק ניכר ממערך המילואים, ומילואימניקים הם לא חיילים סדירים, הם לא מקבלים 350 ש"ח בחודש - להם צריך לשלם.

מה שאתה מציע זה הרבה יותר גדול ונרחב, שמן הסתם יימשך הרבה יותר זמן, יגבה יותר קרבנות בנפש וכמובן שיעלה יותר, הרבה יותר.

להזכירך, אנחנו נמצאים בתקופה מאוד קשה של שפל כלכלי ומיתון קשה יותר ממה שהיה בתקופת חומת מגן, היום אף אחד כבר לא יילך להלחם בג'נין לפרק זמן לא ידוע, כי הוא יודע שהוא מסכן את מקום עבודתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה ממך אל תגיד לי שאתה מתכוון לפעולותיהם של האצ"ל והלח"י כהשוואה למה שהג'יהאד וחמאס עושים.

תקדים? בטח שזה תקדים, מה לא תקדים בזה? איפה עוד יש מקום שבו מוותרים ככה לטרוריסטים?

תסתכל אפילו בצ'צ'ניה, הרי שם המצב הוא מאוד דומה, המוסלמים מנסים לכבוש את צ'צ'ניה ולהשליט שם דיקטטורה איסלמית, הצבא הרוסי מתנגד ונלחם בהם עד היום, אף אחד לא מתכוון לוותר לטרור! וכך גם כאן, חומת מגן 2 נשמע לי רעיון מעולה.

אני לא מתכוון דווקא לפעולות האצ"ל והלח"י (למרות שיש דמיון רב בין שני ארגונים אלו לבין החמאס, ואל תנסה אפילו להכחיש), אם כי זו דוגמה טובה מאוד.

וייטנאם, אלג'יר, סומליה, אפגניסטן - כל אלו דוגמאות יפות למדינות גדולות וחזקות מאיתנו (צרפת, ברית המועצות וארה"ב) שהתקפלו בפני הטרור והלכו הביתה.

אין מה להשוות בינינו לבין רוסיה, כשנהיה מדינה בסדר גודל של רוסיה (עם צבא כל כך גדול (ויחד עם זאת כל כך בלתי יעיל) ומאגר גרעיני הגדול בעולם) נדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתכוון דווקא לפעולות האצ"ל והלח"י (למרות שיש דמיון רב בין שני ארגונים אלו לבין החמאס, ואל תנסה אפילו להכחיש), אם כי זו דוגמה טובה מאוד.

וייטנאם, אלג'יר, סומליה, אפגניסטן - כל אלו דוגמאות יפות למדינות גדולות וחזקות מאיתנו (צרפת, ברית המועצות וארה"ב) שהתקפלו בפני הטרור והלכו הביתה.

אין מה להשוות בינינו לבין רוסיה, כשנהיה מדינה בסדר גודל של רוסיה (עם צבא כל כך גדול (ויחד עם זאת כל כך בלתי יעיל) ומאגר גרעיני הגדול בעולם) נדבר.

חס וחלילה ! החמאס, החיזבאללה אל קעידה ואירגוני הטרור הטמילים בסרי לנקה הם מהאירגונים הקיצוניים והשפלים ביותר שהיו בשנות ההיסטוריה. אין בכלל מה להשוות לאירגוני האצ"ל והלח"י שנלחמו צבאית מול .

צרפת התקפלה בפני הטרור כיוון שהיה להם לאן לחזור- לצרפת. אין בכלל מה להשוות לקולוניות אירופאיות מושחתות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעולות אצ"ל ולח"י

מספטמבר46 ועד אוקטובר47 יצאו לפועל שורה של מבצעים מזויינים כנגד הבריטים. הישוב

אהד ותמך בפעולות אלו למרות התנגדות מנהיגיו. המבצעים הללו הצליחו לערער את שיווי

משקלו של הצבא הבריטי. בין המבצעים:

פיצוץ צינור הנפט שהזרים דלק לבתי הזקוק בחיפה.

ניתוק קווי טלפון חשובים.

התקפה על מסילות ברזל.

החדרת מכוניות תופת לבסיסים בריטים. המחיר ששילמו ארגוני הפורשים היה גבוה, חבריהם

נתפסו וחלקם הואשם והוצא להורג בתלייה. במבצע נועז במיוחד פרצו חברי הארגונים לכלא

עכו בו ישבו עשרות מחבריהם שנידונו למות והצליחו להבריח29 מהם. בפעולה נהרגו9

מחברי אצ"ל. סה"כ הוצאו12 מחברי אצ"ל להורג בתלייה.

הוויכוח בישוב על דרכי המאבק- מאבק רצוף מול מאבק צמוד התחושה כי הכרעה מדינית

הולכת וקרבה והחמרת פעולות הטרור של אצ"ל ולח"י כנגד הבריטים הביאו את ראשי ההגנה

והישוב לחדש את מאבקם נגד אירגוני הפורשים) סזון קטן.( המטרה היתה למנוע פעילות טרור

שעשויה לפגוע במגעים המדיניים לקראת הדיון בעצרת האו"ם שנקבע ל.28.11.47-

באוקטובר47 החליטו ראשי הישוב לפעול כנגד הפורשים בדרכים הבאות:

פעולות הסברה ביישוב בה הוקיעו את דרכי הטרור.

החדרת סוכנים חשאיים לארגונים ע"מ שיחשפו תוכניות.

מתן שמות והסגרתם לבריטים.

ימים ספורים לפני ההצבעה באו"ם החליטו ארגוני הפורשים להפסיק זמנית את פעילותם כנגד

הבריטים. בכל אותה תקופה התנהל וויכוח קשה ביישוב האם יש לפעול כנגד הבריטים במאבק

מזוין ועימות צבאי או יש לפעול בפעולות שאינן פוגעות ישירות בבריטים כמו: העפלה,

התיישבות וכ"ו. חסידי המאבק הצמוד- שמו"צ, חוגים אזרחיים, חלק ממחנה הפועלים טענו כי

הישוב אינו מסוגל להתמודד עם הבריטים וכי כל עימות יוביל לאסון על הישוב) הבריטים

החזיקו בא"י100000 חייל.( חוגים אלו טענו שיש להגיב על כל פגיעה של הבריטים

בהתיישבות או ניסיונות לעלות פליטים ובדרכי הסברה ודעת קהל בצמוד למקרה מסוים?

תגובה נקודתית. הם פסלו לחלוטין פעילות טרור וטענו כי יש לשמור על מדיניות של בניה

ויצירה ולא של טרור. חסידי המאבק הרצוף? הגנה פלמ"ח, הנהגת הישוב, רוויזיוניסטים?

טענו כי יש להיאבק בבריטים באופן רצוף עד אשר ישנו מדיניותם בכל התחומים: התיישבות,

עליה, ביטחון. יש להשתמש בכוח צבאי ולא בטרור ללא קשר למקרה מסוים. חוגים אלו שללו

שימשו בטרור בניגוד לרוויזיוניסטים שהקימו ארגוני טרור. חסידי המאבק הרצוף שינו

מדיניותם לאחר פיצוץ מלון המלך ודו והתחושה כי קרבה השעה בה ימסרו הבריטים את א"י

לידי האו"ם.

http://www.mhs.org.il/melel/historia/nosim_limudim/maavak.htm

אסור להשוות מעשי הטבח שעושים הפלסטינים בחסרי ישע לפעולות תגמול והטרור היהודי שעשו כנגד הצבא הבריטי בישראל.

תזכרו תמיד שהצבא הבריטי הוא קולנואלי אשר להם מדינה משלהם. כל רצון הקולוניה הוא להתעשר ולקדם את עינייני אזרחי המדינה בעושרה של מדינה זו. זה קרה בפקיסטן ובהודו.

הפלסטינים טובחים בעשרות ישראלים וחלק מהמאבק שלנו הוא פשוט להלחם ללא פשרות וויכוחים מפגרים אם זה מוצדק או לא מוצדק לחסל את רנטיסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שהאצ"ל והלח"י שווי ערך לחמאס, אמרתי שיש דמיון רב בין ארגונים אלו ואני עומד מאחורי דברי.

נכון שהאצ"ל והלח"י היו הרבה הרבה פחות קיצוניים ופחות אלימים, אך מטרתם הייתה לגרש את הבריטים מהארץ כשם שמטרת החמאס היא לגרש את היהודים מהארץ.

כמו כן, שני הארגונים לא בחלו באמצעים כדי להשיג את מטרתם וכאן, לצערי, אין מנוס מלעשות השוואה ישירה בין פיצוץ מלון קינג דייויד לבין מחבל מתאבד שמתפוצץ באוטובוס בירושלים.

האצ"ל והלח"י אמנם פעלו בעיקר נגד מטרות צבאית, אבל פעולות כגון תליית הסמלים הבריטים הן רצח של אנשים לא חמושים, פשוטו כמשמעו (למזלנו פעולות כאלו היו בודדות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הקטן זה שהעם שלנו עבר סטקיזציה של 6 מליון איש, והערבים לא. המאבק שלנו היה לגיטימי ושלהם לא, לנו לא היה פה ארגון רשמי, לערבים יש. אנחנו עשינו פעולות טקטיות ואסטרטגיות בניגוד להליכה בין אזרחים (ילדים גברים נשים... חופשי מה שבא) ולפוצץ אותם חופשי, לא פעם לא פעמיים אלא מאות פעמים.

ושוב, אל תשווה בין אז להיום, וגם... זה לא אקטואלי עכשיו, עכשיו אתה יוצא מהבית ורואה 20 אנשים מתים.

אני ראיתי את הפיצוץ בדולפינריום בעיניים שלי !

אני מאמין שהארץ הזאת שלנו, ואם מישהו רוצה לבוא ולפוצץ אותנו, עדיף שנזיין לו ת'צורה ב"ביתו שלו" (שגם שם הוא לא צריך להיות שם) מאשר שיחסל אותנו !

תפסיק כבר לעשות השוואות ולזיין ת'שכל, העם שלך מתופצץ בבירה שלו באוטובוסים ואתה משווה בכלל ? מה אתה אחמד טיבי ? אתה נותן הצדקה למעשים כאלה ? למי אכפת למה הם פועלים מה הם בעם שלך ? הם אחים שלך ? שימותו וישרפו כולם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיק כבר לעשות השוואות ולזיין ת'שכל, העם שלך מתופצץ בבירה שלו באוטובוסים ואתה משווה בכלל ? מה אתה אחמד טיבי ? אתה נותן הצדקה למעשים כאלה ? למי אכפת למה הם פועלים מה הם בעם שלך ? הם אחים שלך ? שימותו וישרפו כולם !

אני ממש רוצה להגיב על זה, אבל עדיף שאני אתאפק ואגיד רק שאתה נשמע כמו כל פעיל חמאס ממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...