האם אפשרי לעקוף את מהירות האור ברמה התיאורטית? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשרי לעקוף את מהירות האור ברמה התיאורטית?

fuck off

Recommended Posts

לפני יומיים כשישבתי שיכור עם חבר פיכח (עם כ', נכון?), איכשהו הוא אמר שאיאפשר לעקוף את מהירות האור וזה הוכח פיזיקלית, אני מנגד טענתי שאפשר, אבל כמובן רק באופן תיאורטי נכון להיום.

שמנו 10 שקלים.

אשמח לשמוע תשובה, גם אם אפסיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

את מהירות האור לא ניתן לעבור.

התיאוריה שOmerole הזכיר היא בעצם שיטה "לקצר מרחקים" ואז לעבור ממקום א' לב' בזמן המשקף מהירות הגבוהה ממהירות האור.

אז מי למעשה צדק ... תגשו לבוררות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון חבר שלך צודק, רק שבפיסיקה נסיונית אין בדיוק כזה דבר הוכח, יש עד היום לא הצליחו...

אתה טעית גם בחלק התיאורטי, כי לפי היחסות הפרטית אי אפשר לעבור את מהירות האור...

התשובה המלאה והנכונה יותר היא שמבחינה טיאורטית, ועד היום גם מעשית, אי אפשר להעביר מידע במהירות שגבוהה ממהירות האור.

כל דבר שלא נושא מידע (כמו למשל גל סינוסי אין סופי) יכול לנוע מהר יותר ממהירות האור אבל זה לא ממש עוזר לאף אחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי על זה תוכנית בNG

בעצם אפשר (תאורטית כן?) לכופף את מרחב הזמן.

קח לדוגמא את הקו הזה |

כדי להגיע מהקצה האחד לקצה השני במהירות האורך יקח לך לדוגמא 2 דקות.

אבל אם תכופף את הקו שיהיה כך ( יקח לך בעצם פחות זמן, וכך אתה בעצם משיג את מהירות האור.

קוראים לזה חור תולעת.

http://en.wikipedia.org/wiki/Wormhole

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אומר שבקו ישר ופשוט איאפשר, ואם אני מחליט להיות בן אדם הגון וצודק ולא מתפלצן, אני אמור לפתוח את הארנק להוציא ממנו 10 שקלים ולתת לחבר שלי, נכון?

למרות שבל זאת ממש מעניין לי למה איאפשר לעשות את זה. אפשר הסבר בשפה פשוטה? כי אני חושב שאין לי את הידע הפיסיקלי הדרוש בכדי להבין את תורת היחסות הפרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד החוקים הבסיסיים בפיזיקה הוא שחלקיק לא יכול לעבור את מהירות האור.

העניין הוא שככל שהמהירות של הגוף יותר גבוהה, ככה המסה שלו יותר גבוהה, ואז כדי להגביר את המהירות שלו האו צריך הרבה יותר אנרגיה.

כך למשל, אם החלקיק נע ב-0.9 ממהירות האור, ואתה מכפיל את האנרגיה שלו, אתה תגרום בעצם לכך שהמסה שלו תהיה גדולה פי 2, ולכן אתה תצליח להביא את החלקיק רק למהירות שהיא 0.97 ממהירות האור.

באותו אופן, אם למשל אתה תכפיל את האנרגיה שלו פי מיליון(!!), המסה שלו תהיה גם גדולה פי מליון ואתה תצליח להגיע למהירות שהיא מאד מאד קרובה למהירות האור, אבל לעולם לא תגיע ממש למהירות האור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר לא יכול לעבור את מהירות האור, לא אנרגיה ולא חומר. חומר גם לא יכול להגיע למהירות האור, ככל שמתקרבים למהירות האור האנרגיה המושקעת הופכת למסה.

לגבי חור תולעת, קיצור מרחקים קצת שונה ממהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...