האם אפשרי לעקוף את מהירות האור ברמה התיאורטית? - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשרי לעקוף את מהירות האור ברמה התיאורטית?

fuck off

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

וואלה?

לעולם הפיסיקה לקח מאות שנים להגיע למסקנה הזאת - אתה ממש מוכשר.

לעולם הפיזיקה לקח מאות שנים להוכיח את זה - המסקנה הייתה עוד ידועה מתחילת הניסויים של האור

לגבי הכישרון - תודה :xyxthumbs: (זאת הסיבה למסלול חשמל פיזיקה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא- פאפו צודק. לקח לאדם מאות שנים להגיע למסקנה- לא להוכיח את זה.

מהירות האור כקבוע היתה הנחת עבודה של איינשטין ושות' וזו הייתה הנחה מאוד קיצונית.

וגם אחרי זה לקח לאנשים כמה שנים טובות להוכיח שהאתר זה לא חומר...

מצאו את זה בניסוי שאישר הנחה ואז הגיעו למסקנה שזה כנראה נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזו גם רק האמת המקובלת, בערך באותה מידה שחשבו שכדו"א שטוח, או שהשמש סובבת את כדו"א. גם אחרי מיליון ניסיון שמאשרים, דרוש רק אחד שיפריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אחרי מיליון ניסיון שמאשרים, דרוש רק אחד שיפריך

אהבתי את המשפט!. לדעתי צריך לפתוח עם משהו בסגנון כל קורס בפיסיקה, שאנשים לא יחשבו שמה שמלמדים אותם חייב להיות נכון...(זה אגב ההבדל המכריע בין מתמטיקה לפיסיקה, במתמטיקה לא חייב להיות הגיון, מומלץ מאוד להרכיב אותה כך שתהיה הגיונית אך ניתן תמיד להגיד מה שרוצים איך שרוצים..).

ולהוא שלומד חשמל - פיסיקה, צא מהר מהסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי את המשפט!. לדעתי צריך לפתוח עם משהו בסגנון כל קורס בפיסיקה

ROFLMAO

תשלח המלצה למשרד החינוך... אבל אל תשכח לתת קרדיט לזמן-תה ולפורום HWzone, בכל זאת לא בכל יום יוצאים בהברקה מקורית כזאת שאף אחד מעולם עדיין לא חשב עליה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על כל השירשור ואף אחד לא הזכיר את star trek . נכון זאת סדרת בדיוני אבל לפעמים יש שם סוג של הגיון. הדרך שהספינות בstar trek נעות במהירות מעל מהירות האור היא לא ע"י ניסיון להאיץ את הספינה למהירויות גבוהות מאוד אלא ע"י קיצור המרחק ע"י קיפול החלל ולעבור בתעלה מצד אחד לשני. מה שנקרא warp drive (מנוע קיפול) וזה מאין יצור של warm hole שהספינה עוברת בו.

הבעיה העיקרית היא איך לקפל את החלל וכרגע עובדים על יצור חורים שחורים במאיץ החדש. אז אם ימצאו דרך לקצר את המרחק אפשר להגיע למהירות האור בלי להתקרב אליה בפועל.

נגיד שאני בניתי חללית שיכולה לנוע במהירות 0.1C (שזה 30 אלף ק"מ לשניה) אבל אני מקפל את היקום ככה שכל ק"מ נראה לי כמו מטר זה גורם לכך שבבפועל החללית נעה במהירות 100C שהיא מאה פעמים מהירות האור. בשביל שזה יקרה אני צריך לעבור בחור שנוצר בין שני נקודות בחלל. היה פעם סרט אימה/מדע בדיוני על זה שבה הספינה היתה עם חור שחור שעשה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שמתישהו באחד הנושאים שנפתחו בזמן האחרון מישהו דיבר על חורי תולעת.

בכל מקרה, זה לא באמת לעבור את מהירות האור, זה פשוט לקחת דרך קיצור. המהירות שלך עדיין נשארת מתחת למהירות האור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית היא איך לקפל את החלל וכרגע עובדים על יצור חורים שחורים במאיץ החדש.

עוד אחד כזה?!

אף אחד ב-CERN לא מנסה לעשות חור שחור, תוציאו כבר את השטות הזו מהראש שלכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...