מערכת המפרטים המומלצים מעודכנת ל2.9.08! - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת המפרטים המומלצים מעודכנת ל2.9.08!

Dr. n00b

Recommended Posts

למה אין 1066MHZ?

לא משתלם בעליל, למה?

בגלל התזמון של CL5

לעומת ה CL4 ב 800MHZ

לא מדויק - במהירות הזו, התזמון לא משנה. רוחב הפס לזיכרון מפצה על זה, ואף יותר מכך.

גם אני חושב שבמפרטים לאוברקלוק לכפולי ליבה בלבד (מרובעי ליבה לא יגיעו לדעתי כל כך רחוק, מכיוון שלוח האם עלול להוות מגבלה - יש גבול כמה רוחב פס הוא יכול לתת ל-4 ליבות) שמיוצרים בתהליך ייצור של 45nm, רצוי לשלב זכרונות 1066MHz, או להמליץ על 800MHz 4-4-4-12 ממש איכותיים.

ביררתי עכשיו קצת בביקורות על לוחות אם ב-Xbitlabs, איפה שהיו להם נציגים מ-, מ- ומ- על צ'יפסט P45, ומסתבר שעם מרובע ליבה מבוסס 45nm (Q9300), הם נתקעו באיזור ה-455MHz FSB, מה שאומר שידרשו או 800MHz ממש איכותיים, או 1066MHz זולים. איזה מומלצים זה כבר תלוי בחנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

HEC TRT 400 אחלה ספק, אבל רועש.

15A ו-16A על שתי מסילות 12V, הוא אמור להחזיק כל מערכת כ. מסך בודד.

6A19 עדין אחד המארזים המשתלמים בשוק, כל עוד יש לכם מקום עבורו.

במאגר אין זכרונות 1066 מה"צ מהסיבה הפשוטה שהמדור מציע מפרטים המאפשרים , אבל לא נועד לאוברקלוקרים. הם מן הסתם יחפשו מפרטים ייעודיים להם בפורום. המאגר נועד למשתמש הממוצע, שאם כבר יתעסק באוברקלוק, הוא יהיה מינורי, ולא יחייב זכרונות מאוד יקרים (מFSB של 333 עד 400 יש עדיין 20% תוספת ביצועים). לא בריא ולא מומלץ לתת למשתמש מן השורה להפעיל מקסימלי.

המפרטים שכן נועדו לאוברקלוק יותר מקל, כוללים מעבדי 2180 בעיקר - ועם FSB של 200 מה"צ, ומכפלה גבוהה, באמת שאין טעם בזכרונות 1066.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מציין שהוא רועש במפרטים שמכילים אותו, מהסיבה הפשוטה שמשתמשים שקונים אותו בעצתנו יגיעו הביתה, יפעילו את המחשב, לא יבינו למה הוא נשמע כמו טרקטור ואחרי זה יבואו לפה ויתבכיינו. במקרה הטוב זה יסתיים בדיון בפורום "ספקים ומארזים" בכך שהמשתש רוצה ספק שקט, אבל במקרה הרע הוא עלול לספר לחברים שלו איזה "לא מקצועיים" אנחנו.

לכן אני ממליץ לשים במפרט ספק חלופי שקט, ולציין גם שהראשון רועש, וגם שהשני ידרוש אולי העלאה קלה בתקציב, אבל יבטיח שקט.

במקרה של שמתחילים מ-FSB של 200MHz, הכפלה ב-FSB שאפילו לוחות P965 מיושנים מאפשרים לא תדרוש יותר מ-800MHz, ולכן רק לאוברקלוק של שמתחילים מ-333MHz (E8400 והסדרה הזאת) כנראה מומלצים הזכרונות האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב עם כפולי הוא לא אמור להוות כזו בעיה, אבל עם מרובעי הליבה שאיתם יותר קשה להגיע לבאסים גבוהים הוא כן.

בקיצור הייתי ממליץ להוסיף אותם בחלק מהמפרטים שכוללים מעבד מרובע ...

כמו כן במפרט הגיימינג ב-3500 ש"ח - להעיף את ה-E2180 לטובת ה-E5200 שעולה 70 ש"ח מעליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר עיון די מקיף של מרבית המפרטים, חייב לומר: כל הכבוד לאלה שעסקו במלאכה :yelclap:

בתור שלד למחשב, עם הדגש על אישי, המפרטים ממש מצוינים.

מי שצריך כיוונון עדין שמותאם יותר לצרכיו האישיים, ימצא אותו בפורומים.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט לקולנוע ביתי ללא כרטיס לכידת וידאו?

במפרט שפירסמתם בכתבה "מפרט לקולנוע ביתי עד 1500 שקלים" (http://hwzone.co.il/articles/specs_sep08/2) אין כרטיס לכידת .

נראה לי שזה בהחלט רכיב הכרחי.

אלא אם במקרה לא הבנתי כאן משהו - נראה לי שהמפרט לא יכול לענות להגדרה של "קולנוע ביתי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בהחלט לא מסכים איתך. קולנוע ביתי זה תרגום קלוקל ל-MEDIA PC.

עם מחשב (זול) שמחובר בסלון לLCD, רסיבר, ורמקולים טובים - אפשר לעשות המון, גם בלי להקליט מהטלויזיה כלום.

ברוב המפרטים יש כרטיסים, אבל עבור אלו שמעוניינים במפרט הזול ביותר שיקרין להם DIVX וינגן מהאוסף במערכת - לא צריך את זה.

מה גם שאין שום דרך לאזן מפרט על 1500 שקל עם כרטיס סביר. אתה מוזמן לנסות להוכיח שאני טועה (כרטיס סביר - PVR 2000 ומעלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HEC TRT 400 אחלה ספק, אבל רועש.

15A ו-16A על שתי מסילות 12V, הוא אמור להחזיק כל מערכת כ. מסך בודד.

6A19 עדין אחד המארזים המשתלמים בשוק, כל עוד יש לכם מקום עבורו.

במאגר אין זכרונות 1066 מה"צ מהסיבה הפשוטה שהמדור מציע מפרטים המאפשרים , אבל לא נועד לאוברקלוקרים. הם מן הסתם יחפשו מפרטים ייעודיים להם בפורום. המאגר נועד למשתמש הממוצע, שאם כבר יתעסק באוברקלוק, הוא יהיה מינורי, ולא יחייב זכרונות מאוד יקרים (מFSB של 333 עד 400 יש עדיין 20% תוספת ביצועים). לא בריא ולא מומלץ לתת למשתמש מן השורה להפעיל מקסימלי.

המפרטים שכן נועדו לאוברקלוק יותר מקל, כוללים מעבדי 2180 בעיקר - ועם FSB של 200 מה"צ, ומכפלה גבוהה, באמת שאין טעם בזכרונות 1066.

לא ממש מדויק. יש לי את הספק הנ"ל והוא נותן 14A ו-15A על ה-12V. כמו כן הוא טיפה גבולי, דבר המתאפיין בקריסה מדי פעם(נדיר למדי, לא קרה לפני החלפת כ.מסך מ-6600GT, אין בעיות טמ"פ, מחליף ספק בקרוב). אולי הספק שלי מזדקן אבל נראה לי שכדאי משהו יותר חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...