מה יותר חשוב? {מעבד/זכרון/כרטיס מסך או ציוד היקפי} - עמוד 2 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יותר חשוב? {מעבד/זכרון/כרטיס מסך או ציוד היקפי}

se7en

במה חשוב להשקיע הכי הרבה?  

242 הצבעות

1. 1. במה חשוב להשקיע הכי הרבה?

• מעבד זכרון כרטיס מסך
    • ציוד היקפי(צורב, מסך ג'ויסטיק וכו')
    • :bunny:

Recommended Posts

אני השקעתי גם 15,000 ש"ח במחשב ממש עכשיו:

P4 2000 NORTHWOOD 512 CACHE 0.13 MICRON

ASUS P4T-E

KINGSTON 512 RDRAM ECC

CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY GAMER 5.1

ASUS GEFORCE3 TI500

3COM 3C905C-TX-M שניים כאלה

ENERMAX FS-710BB WITH 430W POWER SUPPLAY AND 3 FANS FULL TOWER

TOSHIBA DVD SD-1612 *48*16

IBM 40GB 7200 RPM 60GXP שניים כאלה

FLOPPY 1.44

MAG 19" 810FD WEGA

GENIUS 5.1 SPEAKER

UPS ADVICE 600VA WITH SHUTDOWN SOFTWARE

אני בדעה שציוד היקפי לא קונים פשוט מעבירים למחשב החדש (צורב, סורק, ג'ויסטיק, עכבר, מקלדת, אפילו רמקולים אם הם מספיק איכותיים). דבר שני בגלל שאתה מחפש מכונת משחקים (נכון?) כדאי להשקיע את מירב הכסף עבור כ.מסך, כ.קול מעבד וזכרונות.

בנושא מעבד תמיד אפשר להתווכח או INTEL אבל בכ.מסך וכ.קול ממש לא

CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY הכרטיס הטוב ביותר שקיים, אני ממש מרוצה ממנו.

לגבי כ.מסך לך על הטוב ביותר כי חשוב לך גם משחקים

ASUS GEFORCE4 4600 שצפוי להגיע בחלק השני של מרץ לישראל. אם אתה לא אוהב אז כך חברה אחרת, אבל העיקר GEFORCE4 4600 שיש לו מהירות של 330 מגה"צ, זה הכרטיס מסך החזק ביותר שיש.

הכרטיס מסך שלי עוד לא הגיע (מחסור), ואם יתאפשר לי אני אחליף אותו גם לGEFORCE4, בנתיים אני עם geforce2 עלוב שבקושי יודע לסחוב רזולוציה של 768*1024 ב16 ביט. אל תשאל מה קורה עם אני בוחר ב32 ביט.

שורה תחתונה - תשקיע במעבד וכרטיס מסך כל עוד אתה לא מאלה שקונים/משדרגים מחשב כל שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

תגידו לי, אתם פסיכים?

15,000 שקל על מחשב? כשבאותו מחיר אפשר לקנות 2 (או 7 קונסולות)?

חברת שפע זה דבר נורא, לפי דעתי.

אני לא רוצה ולא צריך שני מחשבים.

אני רוצה אחד טוב.

חוצמיזה מה כל כך נורא בחברת שפע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו לי, אתם פסיכים?

אני רוצה אחד טוב.

מה נורא ?

תגיד לי, בן כמה אתה ? מאיפה לקחת 15000 שקל בשביל מחשב ? אתה עובד בשביל זה ? אבא שלך נתן את הכסף ?

אני לא מבין את זה. השוק במיתון עמוק כמו שמעולם לא היה. המצב הבטחוני על הפנים, והוא שואל מה רע בחברת שפע ? לא ברור לי איך הורים נותנים ליללדים שלהם להשקיע היום כסף במחשב (זו ההשקעה הגרועה ביותר , בה הפחת על ההשקעה הוא הגבוה מכולם). הרי ב15000 שקל אפשר לעשות הרבה מאד דברים, כמו למשל לפרנס משפחה ממוצעת לחודשיים.

אני רק מקווה שילדי לא יצמחו לכזו חברה, ואני יודע שאני אחנך אותם לדעת מה צריך ומה לא צריך, ובטח שאני לא אתן לילד שלי לקנות מחשב ב15000 שקל בתקופה כזו קשה.

אלוהים ישמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו לי, אתם פסיכים?

אני רוצה אחד טוב.

מה נורא ?

תגיד לי, בן כמה אתה ? מאיפה לקחת 15000 שקל בשביל מחשב ? אתה עובד בשביל זה ? אבא שלך נתן את הכסף ?

אני לא מבין את זה. השוק במיתון עמוק כמו שמעולם לא היה. המצב הבטחוני על הפנים, והוא שואל מה רע בחברת שפע ? לא ברור לי איך הורים נותנים ליללדים שלהם להשקיע היום כסף במחשב (זו ההשקעה הגרועה ביותר , בה הפחת על ההשקעה הוא הגבוה מכולם). הרי ב15000 שקל אפשר לעשות הרבה מאד דברים, כמו למשל לפרנס משפחה ממוצעת לחודשיים.

אני רק מקווה שילדי לא יצמחו לכזו חברה, ואני יודע שאני אחנך אותם לדעת מה צריך ומה לא צריך, ובטח שאני לא אתן לילד שלי לקנות מחשב ב15000 שקל בתקופה כזו קשה.

אלוהים ישמור.

אני עובד קשה מאד בשביל הכסף הזה ולא מקבל אותו מאף אחד.

לאבא שלך יש אוטו? אני מעדיף מחשב טוב זה יותר שימושי.

לכל אחד יש את סדר העדיפויות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו לי, אתם פסיכים?

אני רוצה אחד טוב.

מה נורא ?

אלוהים ישמור.

אני עובד קשה מאד בשביל הכסף הזה ולא מקבל אותו מאף אחד.

לאבא שלך יש אוטו? אני מעדיף מחשב טוב זה יותר שימושי.

לכל אחד יש את סדר העדיפויות שלו.

בוא תסביר לנו, לחברי הפורום , איך מחשב ב 15000 שקל יותר טוב לצרכים שלך מאשר מחשב ב 7000 שקל. מה הדרישות שלך ממחשב, ומה השימושים שלך בו. איך בדיוק מחשב שעולה פי 2 מכל מחשב אחר מתאים לצרכים שלך ?

ודרך אגב - אם אתה כבר מסביר דברים, אז תסביר לי איך אתה הולך לישון בשקט בלילה, כשאתה יודע שהמחשב שלך איבד לפחות חצי מערכו ברגע הקניה ? איך אתה מתמודד עם זה שבעוד שנה, גם המחשב החזק ביותר (אפילו יותר יקר מ15000 שקל) , לא יהיה שווה אפילו מחצית מהסכום הזה ? לא חבל להשקיע 15000 שקל במשהו , שאני בטוח שאתה לא מתפרנס ממנו, או מפיק ממנו סיפוקים לצרכים מאד בסיסיים שלך, ואחרי שנה או שנתיים לגלות שבעצם זרקת 15000 שקל לפח ?

אני לא יודע מה איתך, אבל גם אני עובד קשה מאד, וגם אני יכול להרשות לעצמי תיאורטית מחשב כזה, אבל קשה לי להאמין שאי פעם אני אחתום על שובר כרטיס אשראי שיאשר לחברה כלשהי לגזול 15000 שקל מכספי, כסף שהרווחתי בעמל רב, על מחשב.

צר לי

אבל זוהי דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א-כשאתה קונה בגד הוא מאבד את כל הערך שלו ברגע הקניה.

ב-המכונית של אבא שלך מאבדת מערכה.

ג-אתה זורק הרבה כסף על דברים שלאנשים אחרים זה נראה ביזבוז אבל לך הם עושים טוב.

ד-אני לא קונה כל שנה מחשב.

ה-אני קונה הכל מ-0 כל השאר הולך לחבר שלי ובחינם.(כולל מסך והכל)

ו-את כל המחשבים שלי עד היום העברתי הלאה (בל תמורה) ולאנשים שאין להם כסף למחשב.

ז-במחשב הקודם שלי השקעתי יותר מ-15,000ש"ח ועכשיו אני יודע שאני נותן לחבר שלי מכשיר טוב שהשקעתי בו הכל וישרת אותו עוד הרבה זמן. וזה עושה לי ולו טוב. ;D

ח-כסף לא עושה לי כלום אם אני לא משתמש בו.

ט-אני מעדיף ליסוע הביתה כל יום בטרמפים ולהגיע למחשב טוב.(כי השקעתי במחשב במקום באוטו.)

י-מה לעשות אני דפוק ואוהב את זה :jump:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א-כשאתה קונה בגד הוא מאבד את כל הערך שלו ברגע הקניה.

אתה גם לא הולך היום עם תחתונים או חולצה ב15000 שקל .. נכון ? חוצמזה - בגדים זה מוצר צריכה בסיסי. כמו אוכל ושתיה.

ב-המכונית של אבא שלך מאבדת מערכה.

נכון. שוק המכוניות באמת דומה, אבל עדיין הפחת על מחשבים הרבה יותר גדול.תחשוב כמה היית משלם היום (באחוזים מהמחיר המקורי) על מכונית משנת 98, או על מחשב משנת 98.

ג-אתה זורק הרבה כסף על דברים שלאנשים אחרים זה נראה ביזבוז אבל לך הם עושים טוב.

כן. אבל עדיין - לא 15000 שקל :)

ד-אני לא קונה כל שנה מחשב.

זה עושה את הבעיה להרבה יותר חמורה - אחרי שנתיים, אתה נשאר עם קופסה חסרת ערך בשוק. צריך להחליף הכל. ושוב מוציאים 15000 שקל ?

ה-אני קונה הכל מ-0 כל השאר הולך לחבר שלי ובחינם.(כולל מסך והכל)

אני מניח שחבר שלך הוא אדם מאושר.אולי הייתי אפילו מסתכן וקורא לו פרזיט :)

ו-את כל המחשבים שלי עד היום העברתי הלאה (בל תמורה) ולאנשים שאין להם כסף למחשב.

אתה אדם טוב לב. אולי אפילו פילנטרופ. מי ייתן וירבו כמוך.

ז-במחשב הקודם שלי השקעתי יותר מ-15,000ש"ח ועכשיו אני יודע שאני נותן לחבר שלי מכשיר טוב שהשקעתי בו הכל וישרת אותו עוד הרבה זמן. וזה עושה לי ולו טוב. ;D

מחשב ישן, אני מניח מלפני שנתיים, הוא מחשב שלא ניתן להריץ עליו ברוב המקרים אפילו מערכת הפעלה חדשה, כמו 2000 או בלי שהוא יחנק. אז מה אם השקעת בו לפני שנתיים הרבה כסף ? זה רק עושה אותך יותר פראיר :)

ח-כסף לא עושה לי כלום אם אני לא משתמש בו.

באמת ? מה עם מיסים ? משכנתא ? שכ"ד ? ארנונה ? מים? גז ? חשמל ? אוטו ? אישה ? ילדים ? בית ספר ? גנון ? חיתולים ? רופא ? אני מניח שכל אלו הם רק מונחים זרים לך, ואתה מעולם לא שמעת עליהם. יום יבוא, ותתבגר, ואז תתפלל שיחזור היום בו לא שמעת על המונחים הללו :) בעולם האמיתי, בו חיים רוב האנשים - לכסף כן יש משמעות, והוא כן עושה להם משהו - הוא נותן להם לחיות בכבוד.

ט-אני מעדיף ליסוע הביתה כל יום בטרמפים ולהגיע למחשב טוב.(כי השקעתי במחשב במקום באוטו.)

אני מסיק מכך שאתה חייל. לטובתך אני מקווה שמצ"ח לא יתפסו אותך - כמו שאתה יודע, טרמפים אסורים בימים אלו. חוצמזה, חבל לי עליך, שיש לך הורים שמעדיפים שתקנה מחשב מאשר אוטו, ומאשרים לך לנסוע הביתה בטרמפים. הם בטח אוהבים אותך מאד.

י-מה לעשות אני דפוק ואוהב את זה :jump:.

דפוק, לא דפוק, זו בעיה שלך.

זה פשוט מקומם ומרגיז לשמוע אנשים מדברים בכזו אפאטיות, ובכזו תמימות על דברים שכאלה. זה הכל.

בהצלחה לך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבודה שלי אני מרכיב מחשבים בסכומים דומים בסביבות ה10,000 ש"ח ולפעמים יותר.

וזה בהחלט לא חריג!

כל אחד יקנה מה שהוא רוצה ובאיזה סכום שבא לו.

במה אתה עובד ? איפה אתה עובד ? אילו אנשים באים אליך לעבודה ? בשביל מי אתה מרכיב מחשבים כאלו ?

תן קצת יותר פרטים, שנדע לעמוד על טיב ואופי התופעה המוזרה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא חסך כמה שנים למחשב

מי אתה בכלל שתגיד לו שזה לא נכון לקנות מחשב בהרבה כסף?

מסך 19" טוב עולה הרבה

ואם הוא רוצה לצייד אותו אז חופשי

זה כמו שיש אנשים שקונים רדיו לאוטו ב300 שקל ויש כאלה ב5000 שקל

ויש אנשים שקונים בגדים ב30 שקל ויש כאלה ב500 שקל

הכל לפי איך שאתה מעדיף לחיות

לך יש את הכסף, אתה בוחר איך להוציא אותו.. לא כל ילד קטן יבוא ויגיד לך שזה מטומטם להוציא הרבה כסף על מחשב

(למרות שאני בחיים לא אוציא יותר מ5K על מחשב בלי מסך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא חסך כמה שנים למחשב

מי אתה בכלל שתגיד לו שזה לא נכון לקנות מחשב בהרבה כסף?

מסך 19" טוב עולה הרבה

ואם הוא רוצה לצייד אותו אז חופשי

זה כמו שיש אנשים שקונים רדיו לאוטו ב300 שקל ויש כאלה ב5000 שקל

ויש אנשים שקונים בגדים ב30 שקל ויש כאלה ב500 שקל

הכל לפי איך שאתה מעדיף לחיות

לך יש את הכסף, אתה בוחר איך להוציא אותו.. לא כל ילד קטן יבוא ויגיד לך שזה מטומטם להוציא הרבה כסף על מחשב

צודק במאה אחוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע למה החלטתם שאתם מכירים אותי.

אני משוחרר כבר 3 שנים ועובד קשה.

ולא אני לא מנגב את התחת עם שטרות, כל מה שאני מנסה להגיד שאם יש עודפים אחרי כל הרשימה שלך, אני לא שומר אני מעדיף להשתמש.

המחשב שאני נותן מריץ כל דבר שאתה מריץ רק קצת פחות טוב.

CELLERON 400@466

384MB

16GB SEAGATE

RIVA TNT2

צורב X8 סקזי של TEAC

SB LIVE VALUE

המחשב הזה שירת וישרת נאמנה את בעליו גם עוד שנה.

אני אוהב את שיטת ה"PAY IT FORWARD" אם כולם היו עושים את זה, להמון אנישים שאין להם, היה הרבה יותר. אז אל תטיף לי מוסר ואל תעשה לי את החשבונות.

רוב האנשים מעדיפים שתשב להם חומרה ישנה במחסן רק בגלל שהשקיעו בה כסף, עם PENTUM 200MMX אתה יכול לתת הזדמנות לילד לצאת ממעגל העוני רק בגלל שהייתה לו את ההיזדמנות להכיר את המחשב ולפתח תחום עיניין שיעזור לו בחיים.

אז תמשיך להיות קמצן. ותהיה מאושר. אותי דברים אחרים עושים מאושרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...