Dell 2408WFP -יצאה הקושחה החדשה - עמוד 13 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Dell 2408WFP -יצאה הקושחה החדשה

israelnba

Recommended Posts

אין לי הוכחה בכתב, אבל אני יכול להקליט אותה מודה בזה בשיחה יזומה על-ידי.

אגב להבנתי הם הורדו מזאפ כיוון שהמלאי שלהם אזל.

עריכה:

מה זה לעזאזל שאי אפשר לעשות picture in picture ל- DVI & ביחד?

אפשר רק עם קומפוננט/קומפוסייט/SVIDEO. תודה באמת, חיבורים נורא שימושיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 541
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

כיום כבר אין שום קשר בין סוג הפאנל וגודל נקודה למידת ההילה מסביב לטקסט. נראה שמכלול צבעים מורחב נוטל חלק לא מבוטל בגרימת הילה מסביב לטקסט ולאו דווקא רק במקרים שקשורים בהפעלת ClearType. זה נפתר ב-2408WFP עם הוספת יותר מדרגות כיוון חדות בקפיצות של 10 במקום 25.

ואולי פתרו בצורה דומה את בעיית ההילה גם ב HP?...חוץ מזה ב 2408WFP המכלול הוא רחב יותר-110% לעומת ה HP שמכלול הצבע שלו הוא רק 92% מה-NTSC.

אם השימוש לא כולל סרטים לא היית חושב בכל-זאת שהHP עדיף על ה DELL? (למרות,אגב, שבביקורת ב tftcentral,הם מתפעלים מעומק השחור למרות שזה מסך מבוסס IPS,מה שהופך אותו למתאים גם לסרטים).

האיזו יקר יותר מהמחיר המשוער של ה HP בארץ בכ 900 ש"ח, וגם זה רק אם קונים ב audio video,ובהנחה שהם עומדים מאחורי המחירים שהם מפרסמים.כך שבהשוואה לאיזו,גם המחיר משחק תפקיד.אחרת האיזו היה הבחירה העדיפה מבין שלושת המסכים,לפי מה שהבנתי מהסבריך.ה 2408WFP וה HP המדובר יהיו בארץ בערך באותו מחיר של כ 3400 ש"ח,כך שנותר לשאול מי עדיף מבין שניהם.

סה"כ,על פניו,ה HP עושה רושם עדיף על ה למי שלא משתמש במסך לסרטים.הפאנל הוא H-IPS שאין לו בעיה של "color shifting" כמו במסכים מבוססי VA.אם קיימת ב HP בעיית הילה מסביב לטקסט,שלא קיימת יותר ב ,אז הדל מן הסתם,עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואולי פתרו בצורה דומה את בעיית ההילה גם ב HP?

אם אין לפאנל IPS מקטב A-TW, הילה סגולה היא מאפיין אינהרנטי שלו הנראה על קטעים כהים נרחבים במסך רק בזווית צפייה קיצונית וגם זה בתנאי תאורה סביבתית ירודים. למי שעוסק בעיבוד תמונה זה לא נקרא "בעיה", מכיוון שלא עובדים בחושך בעריכה גרפית.

חוץ מזה ב 2408WFP המכלול הוא רחב יותר-110% לעומת ה HP שמכלול הצבע שלו הוא רק 92% מה-NTSC.

לפי התצלומים האלו זה נראה לא משנה מהו גודל המכלול 92% או 110% או יותר מכך; הסטורציה במרחב sRGB תמיד מוגזמת יחסית למסך בעל מכלול של 72%.

למרות,אגב, שבביקורת ב tftcentral,הם מתפעלים מעומק השחור למרות שזה מסך מבוסס IPS,מה שהופך אותו למתאים גם לסרטים.

ה-LP2475W מציג יחס ניגודיות סטטי גבוה יחסית לשני מסכים של Hazro מבוססי ה-IPS בגדלי 24"/26" לכן המבקר התרשם מאוד ממנו. S-PVA עדיין מנצח כמותית ביחס ניגודיות סטטי. 1200:1 הוא ערך גבוה יותר מ-800:1 ואפשרי בהחלט לחוש בהבדלי עומקי השחור בעת צפייה בסרטים.

האיזו יקר יותר מהמחיר המשוער של ה HP בארץ בכ 900 ש"ח, וגם זה רק אם קונים ב audio video,ובהנחה שהם עומדים מאחורי המחירים שהם מפרסמים.כך שבהשוואה לאיזו,גם המחיר משחק תפקיד.אחרת האיזו היה הבחירה העדיפה מבין שלושת המסכים,לפי מה שהבנתי מהסבריך.

עדיין האיזו מהווה תמורה טובה מאוד לכסף, מאחר ואין לו בכלל את הבעיות של כיול צבעים מהקופסא במרחב צבע הקלאסי והוא גם מתאים לגיימינג. מחיר של 4300 ש"ח הוא מחיר סביר עבור איכות תמונה גבוהה של מסך אשר תומחר בעבר ב-6600, ולכן הוא הדגם המשתלם ביותר בין המסכים שלה. הרבה פעמים דובר על רצון שיצרנים יממשו מגמה להוריד מחירים בצורה דרסטית ל-24". עם המסך הזה הדבר מומש.

סה"כ,על פניו,ה HP עושה רושם עדיף על ה למי שלא משתמש במסך לסרטים.הפאנל הוא H-IPS שאין לו בעיה של "color shifting" כמו במסכים מבוססי VA.אם קיימת ב HP בעיית הילה מסביב לטקסט,שלא קיימת יותר ב ,אז הדל מן הסתם,עדיף.

אם ב- רוויזיה A01 רואים טקסט יותר חד מאשר ב-HP, ה- ייתן תמורה טובה יותר לכסף עבור עבודות משרדיות, משחקים וסרטים וזאת למרות ה"color shifting". ל-"color shifting" יש חשיבות אך ורק בעיבוד תמונה כשיש פחות העדפה לשילוב של עריכת וידאו/צפייה רבה בסרטים, ובסוג עבודה זה מומלץ להעדיף פאנל על פני VA, בהתאם למרחב הצבע הנדרש בקביעות.

למשתמש הרגיל ה-"color shifting" לא משמעותי. הסימפטום הזה הנו זניח לחלוטין יחסית לבעיות כגון סטורציית צבע, נקודה לבנה שלעיתים יותר מדי נמוכה מ-6500K, אחידות פאנל וכדו'. פאנלי TN מראים מגרעות הרבה יותר חמורות, ולדעתי חבל מאוד שמנפחים יתר על המידה בפורומים בחו"ל את העניין בפאנלי VA. גם ב-Xbit Labs נכתב שהבעיה הזו לא קריטית למי שאינו עוסק בעיבוד תמונה מקצועי, בפרסמם סקירה על ה-971P של סמסונג. זה בכל זאת לא מונע ממני וממביני דבר נוספים להמליץ על ה-971P תקופה ארוכה לגרפיקאים. אני לא מציין את ההבדלים הללו בין VA ל-, מכיוון שעד היום בפורום אין כלל כמות גדולה מאוד של תלונות על הנושא הזה מצד בעלים של מסכי S-PVA עם מכלול צבעים סטנדרטי העוסקים בתחום הצילום והדפוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על תשובתך המפורטת!

ואולי פתרו בצורה דומה את בעיית ההילה גם ב HP?

כשכתבתי את זה התכוונתי להילה מסביב לטקסט שלדבריך מאפיינת כנראה מסכים עם מכלול צבע מורחב,לא להילה הסגולה שקשורה לפאנל ה IPS.ושוב אני שואל,אם הצליחו להתגבר על זה ב ,אולי קיים פיתרון דומה מובנה גם ב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לראות במדריך שלו שלא מוצעת אפשרות לכיוון חדות כמו ב-2408WFP. רק בחיבור אנלוגי יש פונקציית Clock Phase בשביל לשפר את חדות התמונה וממילא זה לא מקרב את החדות לזו שמתקבלת ב-DVI. חלק מהקונים של ה- לא מתרגש/שם לב לבעיה עם הטקסט. גם בסקירה שהזכרת לגביו הנושא לא עלה בכלל ועוד מעט צפויה סקירה עליו באנגלית ב-PRAD.

העניין הוא האם ישראל תשווק אותו לציבור הרחב דרך חנויות או תמשיך להתמקד רק בסקטור העיסקי. כיום רק ה-LP2065 הוא ה- האיכותי הזמין לכל דורש בייבוא מקבילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום הסוכנת מכירות של שלמון חזרה אליי, בקיצור אמרתי לה שאין לי שום עניין לקנות אצלם במחיר של 3300 את המסך ברויזיתו הנוכחית, והסיבה היחידה שהתעניינתי זה בגלל שפרסמו שהם מוכרים A01.

היא אמרה לי שכנראה במשלוח הבא שיגיע יהיה A01, התעצבנתי עליה מאוד שהיא אומרת את זה סתם, כרגע אין שום צפי ולא יודעים מתי יהיה אם בכלל באירופה, הנציג בפורום בודק את העניין ויתן תשובה בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה לעזאזל שאי אפשר לעשות picture in picture ל- DVI & ביחד?

אפשר רק עם קומפוננט/קומפוסייט/SVIDEO. תודה באמת, חיבורים נורא שימושיים...

תגידו איך האיכות של כניסת הcomponent בדל?

חשבתי לקנות כבל DVI TO COMPONENT וכך לאפשר PIP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מתי כבר אפשר יהיה לקנות את הדל?

זה בסדר-אף אחד לא יודע.

מצד אחד באירופה עוד אין,מצד שני יש חנויות בארץ שנגמר להן המלאי-ואנחנו מקווים שהמשלוחים הבאים של המסך יהיו A01

אני בעצמי בקשר עם חנות מסויימת ומחכה לעידכונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהו לדעתך מסך ה- 24" הטוב בארץ, למשחקים, לעבודת טקסט, ולגלישה באינטרנט?

אם אתה יכול לחכות עד סוף חודש אוקטובר לרוויזיה A01 של ה-2408WFP היא תשתלם לשימושים שציינת.

אם הרוויזיה A01 של ה-2408WFP תבושש מלהגיע, כדאי שתלך על Eizo S2431WE. במידה ואין לך תקציב עבורו ותרצה במסך איכותי רחב מתאים גם למשחקים ולקריאת טקסט ממושכת, תיאלץ להתפשר ברזולוציה עם ה-Eizo S2231WE או עם מסכי 20" לא-רחבים זולים יותר כמו HP LP2065 ו-LG L2000CP. אולי ה-ViewSonic VP2330wb יכול לשמש אלטרנטיבה לכאורה, אבל לאחר התוודעות לביקורת שלו ב-Xbit Labs קשה לי להמליץ בחום על מסך שבבהירות הגיונית התצוגה שלו מחווירה בגלל עקומות גמא בעייתיות מהקופסא ואשר משתנות עוד יותר לרעה לאחר הפחתת בהירות.

אני חושב שהמסך של HP מעולה למסגרת קצת יותר תקציבית - http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=692381

אם כסף לא מהווה בעיה אז כמובן שאת הדל המדובר.

אם בוחרים בלית ברירה ללכת על TN 24" לא משתלם לרכוש את ה- W2408H, שיתרונו היחיד על ה-Samsung T240 הוא רגלית יותר משוכללת. ארגונומיה עשירה היא תמיד דבר חיובי, אבל אני לא חושב שצריך לשלם על תכונה כזו כ-2600 ש"ח כאשר קיים במסך פאנל TN. מלבד זאת יש ל- W2408H גם ציפוי מבריק, מה שיכול להפריע יותר למגוון שימושים לעומת ה-T240 . ל-T240 יש את כל החיבורים של ה- בתוספת DVI ו-SPDIF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאין לי את הלינק אבל קראתי סקירה באיזה אתר שאמרה של- יש פאנל TN משופר ועדיף בתצוגה שלו על כל TN 24" רגיל.

אני יכול לומר לך מהתבוננות אישית במסך שהצבעים והחדות שלו פשוט מתחת לכל ביקורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את המסך הזה כבר כמה חודשים

ואני רציני

לגבי הבעיות של REV00

אז כן יש INPUT LAG ועוד כמה דברים רציניים וקשה לשים לב לדברים האלה

כל מי שיש לו ת'מסך תנסו לשחק ב PES למשל נורא קל לראות מריחות כאשר המשחק כל הזמן זז לצדדים..

עוד דבר ידוע, צד שמאל של המסך בהיר יותר

לפעמים ב FULL SCREEN יוצא לראות פס לבן בהיר מצד ימין ולמטה (PS3 לדוגמא קורה)

ועוד כל מיני דברים כאלה

יש דברים שלא נפתרו גם עם הקושחה החדשה

אבל אלו דברים מינורים והמסך עדיין פצצה..

לגבי זמינות A01, עוד אין. אני עובד בחנות מחשבים וקיבלנו משלוח של A00 חדשים גם אחרי השביתה

כל המכליות היו מפוצצות דגמי 00

זה יקח עוד זמן

למי שזה לא כל כך מפריע לו שיקנה ולא יחכה

מסך מעולה.

אם צריך,

HD4870X2

P5Q

8GB OCZ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...