אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל? - עמוד 11 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל?

מישהו שלא מצליח להיכנס

Recommended Posts

טוב אחי תודה. אני באמת אתחיל לחשוב על האפשרות הזאת של המכינה.

רק עוד 2 שאלות:

1)עשיתי פסיכומטרי לפני 6 שנים בסוף כיתה יא וקיבלתי 505(לא השקעתי אז בלימודים ..), עכשיו אין לי מושג איפה הטופס עם הציון. מאיפה אני יכול לקבל עותק שמוכיח את הציון(שאני אוכל להתקבל אם אני ארצה ללכת על זה)?

2) אני אצטרך לעשות פסיכומטרי חוזר(ולהשקיע ..), זה משתלב ביחד עם הלימודים במכינה או שאני צריך לעשות את זה לפני המכינה?

לא אמרו שמכינה זה גם במקום פסיכומטרי?

בכל מקרה, לצערי אני לא יכול לעזור - אין לי שום מושג, לא עשיתי מכינה או פסיכומטרי בחיים שלי P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא אמרו שמכינה זה גם במקום פסיכומטרי?

בכל מקרה, לצערי אני לא יכול לעזור - אין לי שום מושג, לא עשיתי מכינה או פסיכומטרי בחיים שלי P:

לא יודע, ראיתי שם באתר של המכינה שיש אפשרות לנסות להתקבל עם ובלי פסיכומטרי ובטח יתנו עדיפות למי שעשה פסיכומטרי(במיוחד כשיראו את הציון שלי ..).

הנה זה מהשאלות\תשובות באתר:(רציתי להעתיק אבל זה מעתיק את זה הפוך)

האם כתלמיד מכינה יש לי יתרון בטכניון על פני מועמד אחר:

כן.

ד. יתרון בקבלה לטכניון בחישוב הסכם למי שיש בידיו תעודת מכינה וציון פסיכומטרי או ציון מכינה בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אנשים פה פשוט רושמים שטויות :s07: אז אני אסכם את זה אחת ולתמיד (בתור משהו עם מספיק ניסיון חיים ועם תואר מאחד מהמוסדות המובילים בארץ)

1. לא משנה איזה מכללה למדת - כל אוניברסיטה עדיפה עליה (למעט חיפה)

2. מקצועות מדעיים לומדים או בטכניון, בתא, או בבן-גוריון (אפשר גם בעברית).

מדעי המחשב - עדיפות לטכניון / בן-גוריון או תא.

הנדסה - טכניון / תא / בן-גוריון

אם לומדים מקצועות מדעיים - עדיף אפילו להפסיד שנתיים בהשלמות של בגרות ופסיכו' מאשר לסיים תואר במכללה (הזוי אבל נכון) :kopfpatsch:

(איפה שאני עובד יש אנשים שמרווחים לעיתים 30% פחות שכר רק בגלל שסיימו במכללה)

אם לומדים מקצוע כמו ראיית חשבון / משפטים וגם ככה ההורים שלך מפוצצים בכסף - אתה יכול לעשות תואר בשביל הכיף בבין תחומי (גם ככה לא היית צריך אותו מלכתחילה, אבא יסדר עבודה)

אם אין לכם הורים מפוצצים, ואתם עדיין רוצים ללמוד ראיית חשבון / משפטים - כל אוניברסיטה טובה (חוץ מחיפה).

רפואה - כל אוניבסיטה שהצלחתם להתקבל אליה בארץ - טובה

מנהל עסקים - אין יותר מידי מה לעשות עם זה בתור תואר ראשון אלא אם אתם ממש רוצים תואר כללי וכמה שנים של כיף.

אל תחשבו שגם אם קרעתם את התחת וחרשתם, הוצאתם תואר בהצטיינות, עשיתם את שלכם - עדיין אתם מתמודדים מול הרבה בוגרים ויש עוד כאלה עם ניסיון...

הערה:מי שלמד במכללה בשלב הזה (בסוף הלימודים) מבין שהוא בזבז כמה שנים מהחיים שלו אבל לפחות שמח שהוא נהנה

אם אין לכם ז*ן ללמוד, ואתם כשרוניים אולי עדיף לכם לפתוח עסק עצמאי ואז שהעסק יעשה מליונים, תעשו תואר בכיף בבין תחומי ותסתכלו על כוסיות :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכינה לא מחליפה את הפסיכומטרי!

מה שכן אפשר לעשות פסיכומטרי במסגרת המכינה.

להתקבל לטכניון (לכל כקולטה) אתה צריך ציונים גבוהים במכינה ופסיכומטרי גבוה.

איזה ציון מכינה/פסיכומטרי משתנה מפקולטה לפקולטה.

בעקרון ציון המכינה מחליף את ציון הבגרות בחישוב הסכם שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מה? אם יש לך תואר ביד אני חותך עם סכין יפנית חלודה את האשך השמאלי. אדם עם ניסיון בחיים לא רושם כזה בולשיט.

א. המכללות הפרטיות שאתה יורד עליהן לא רואות ממטר אף אוניברסיטה בארץ מבחינת רמת מרצים והשקעה בתלמידים. בוגרים של המכללות משתלבים במשרדים הכי יוקרתיים במדינה.

ב. בכלכלה לאוניברסיטת חיפה יש מוניטין מצויין.

ג. אחי למד במכללה ותראה איזה הפתעה היום הוא מרוויח יותר מרוב בוגרי אוניברסיטאות. רוצה לדעת עוד משהו? הוא התחיל לעבוד כבר בשנה השנייה בתואר.

ד. גם אם לבוגר מכללה יש נחיתות מסויימת בהשוואה לבוגר אוניברסיטה, אחרי שנה - שנתיים במקצוע כבר לאף אחד לא אכפת איפה הוא למד. בוגר מכללה, אפילו המכללה הכי מסריחה בארץ עם מספר שנות ניסיון שווה יותר מכל בוגר אוניברסיטה עם אפס ניסיון. יש אנשים שמעדיפים להרוויח פחות בשנים הראשונות, אבל לפחות לעבוד במקצוע, מאשר לבזבז כסף וזמן בשיפור אינסופי של בגרויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ רוב הדברים שלך לא נכונים. גם המכללות הטובות ביותר בארץ, עדיין לא מגיעות לרמה של אוניברסיטה. אומנם יש יוצאי דופן ,אבל

אם אנחנו מדברים ככלל, הפערים עדיין גדולים מדי. בשנה האחרונה יצא לי לחקור לאורך ולרוחב את מערכת ההשכלה הגבוהה במסגרת עבודות

סמינריוניות שעשיתי, ולא הופתעתי כאשר מרבית אנשי ההשכלה הגבוהה בארץ, וביניהם גם מרצים במכללות, טענו כי הרמה במכללות

נמוכה עד מאוד. עם זאת נוכחותם שלהן עדיין רצויה כיוון שהם הרחיבו משמעותית את נגישות ההשכלה בארץ.

אני בדיוק מסיים תואר בחשבונאות-כלכלה באוניברסיטה והמשרדים הכי טובים בארץ אומרים בפירוש כי הם מעדיפים בוגרי אוניברסיטאות, למעט

המכללה למנהל שהיא מבחינתם בערך באותה רמה. אני יודע שזה נכון גם תחום המשפטים, למרות ששם יש יותר חריגים.

ישנם מספר מכללות טובות בארץ, כגון:הבין תחומי-המכללה למנהל ועוד כמה מכללות טובות בתחומים ספציפיים, למרות כל זאת

ברוב רובם של המקרים הם לא מגיעים עדיין לרמה של אוניברסיטאות. קח לדוגמא את לימודי המשפטים: ללא ספק שבבין תחומי יש

את סגל המרצים הטוב ביותר בארץ בתחום זה, אך עדיין מבחינת אחוז הסטודנטים שעוברים את מבחני הלשכה הם נמצאים כמעט תמידית

בנחיתות אחרי ירושלים-ת"א-בר אילן ובד"כ גם חיפה.

אני מבין שעדיין לא התחלת ללמוד ולדעתי לכן הראיה שלך ממש לא נכונה, ואתה מתקשה בניתוח עובדות מסוימות בנוגע למערכת ההשכלה הגבוהה.

כיוון שלא משנה כמה המרצים יהיו טובים בחוג מסוים, מה שקובע את הרמה בסופו של דבר זה איכות התלמידים, וכמה המוסד האקדמי רוצה להקשות עליהם.

בד"כ ברוב המכללות המוסד האקדמי רואה את הסטודנט כלקוח, לכן השאיפה היא שהסטודנט יהיה מרוצה ולא להקשות עליו יותר מדי.

יצא לי ולחברי להעביר שיעורי פרטיים בכלכלה לבוגרי מכללות "נחשבות" מסוימות, וצר לי להגיד לך שהרמה נעה בין בדיחה-נמוכה ביחס לרמה אצלנו.

לשמחתם של בוגרי המכללות הקשר בין לימודי הכלכלה לבין העבודה בתחום די קלוש, לכן הם בד"כ יצליחו להשתלב בשוק העבודה.

לגבי שוק העבודה, עדיין במרבית המקצועות יעדיפו בוגרי אוניברסיטאות. עם זאת, גם מרבית בוגריי המכללות, ובטח לבטח בוגר מכללה טובה לא יתקשו

למצוא עבודה, אך בד"כ בתפקידים פחות טובים. לגבי הבדלי השכר - בד"כ באותה חברה אין כאלו, לאחר שהתקבלת לעבודה מסוימת השכר תלוי

כמעט אך ורק ביכולות שלך ובהתקדמות שלך.

חוץ מזה, לגבי כל תחום בחיים להביא דוגמאות מאדם פרטי אחד שסותר את הכלל זה במקרה הטוב בדיחה. אני שמח בשביל אחיך, אבל הוא לא

מקרה מייצג. אם אתה באמת מעוניין במחר מייצג לגבי הבדלי השכר, כנס לאתר בנק ישראל>פרסומים>תחפש מכללות.

שם הם ערכו השוואה בין בוגרי מכללות לבוגרי אוניברסיטאות לפי השכר המשולם לבוגרים בעבודה הראשונה, ותמיד ישנם פערים בתחום זה.

אם זכרוני אינו מטעני, במקצועות מסוימים הפערים הם קטנים, אך באחרים - הנדסה, מחשבים, משפטים וכו' הם בד"כ משמעותיים יותר.

[ד"א בנק ערך את המחקר שלו לגבי אנשים בעלי פסיכומטרי+קב"א זהה על מנת לשקף עבור בן אדם ספציפי, מה סיכויי ההשתכרות שלו אם יבחר באפיק לימודי מסוים. אך, בממוצע יש בערך פער של 100 נקודות פסיכומטרי בין בוגרי מכללות לבוגרי אוניברסיטאות, לכן פערי השכר האמיתיים ולא המשוקללים מול נתוני האיכות גדולים הרבה יותר.]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב מאוד להדגיש כפי שציינתי לעיל - הסקר הזה בא לשקף את סיכויי ההשתכרות עבור אותו אדם

אם ילך למכללה/אוניברסיטה. בפועל ההבדלים גדולים הרבה יותר כי מבחינת קבוצות איכות, הרמה הממוצעת

באוניברסיטה גבוהה יותר.

לעצלנים צירפתי את הלוח המסכם בקובץ.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הנימוק המפורט. מקבל את דבריך.

אבל יש לי מספר הערות:

א. לא כולם מסוגלים להתקבל לאוניברסיטאות גם אחרי שיפור בגרויות ופסיכומטרי בגלל התחרות הקשה על כל מקום פנוי בפקולטות המבוקשות. התחרות צפוייה להתגבר בשנים הקרובות עקב גידול במספר המעומדים ועקב הסיבה שאוניברסיטאות בארץ פשוט לא מתרחבות מסיבות שונות. כך גם מעומדים איכותיים, שהיו יכולים להתקבל לאוניברסיטה לפני 5-6 שנים נאלצים לפנות למכללות. אפילו בצבא, רופא היחידה, אמר לי בשיחה אישית שעם תנאי הקבלה היום לרפואה הוא לא היה מצליח להתקבל. דברים דומים שמעתי ממספר אנשים.

ב. ציינתי בהודעות הקודמות שבוגרי מכללה ימצאו את עצמם בעמדת נחיתות מסויימת בסיום הלימודים, אך כעבור תקופה של שנה - שנתיים של ניסיון במקצוע הפערים בין בוגרי מכללה לבוגרי אוניברסיטה ברוב המקצועות מצטמצמים. לימודים במכללה יכולים להקשות רק במציאת העבודה הראשונה אחרי הלימודים. רבים מעדיפים לספוג את הקושי מאשר לשפר בגרויות עד גיל 25.

ג. מכללות נותנות נגישות גדולה יותר להשכלה. למרות הפערים בין בוגרי מכללות לבוגרי אוניברסיטאות, בוגרי מכללות משפרים משמעותית את מצבם הכלכלי-חברתי. תחשבו על זה. אם אותם אנשים לא היו הולכים ללמוד כלל הם היו תקועים בעבודה ללא עתיד בשכר נמוך, אך בזכות מכללות הם רוכשים השכלה ויכולים למצוא עבודה טובה הרבה יותר. גם אם יש הפרש שכר של 40% לטובת בוגר אוניברסיטה, עדיף להרוויח 8,000 ש"ח בחודש בתור בוגר מכללה מאשר 4,000 ש"ח במחסן/מפעל/חנות ללא שום עתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.bankisrael.gov.il/deptdata/neumim/neum227h.pdf

לוחות 6,9 אומרים הכל.

עדיף להשלים בגרויות.

וכי למה זה? עדיף לעשות מכינה [לי למשל ואני בטוח שיש עוד רבים כמוני שהם טובים בצד הריאלי וחלשים יותר בצד ההומאני].

חוץ מהצד הכלכלי, אני לא רואה יתרון לבגרויות על פני המכינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מכינה עולה הרבה כסף והרבה יותר קשה מבגרויות. אתה פשוט צריך למצוא שיטה ללמוד מקצועות הומאניים כי ברמה תיכונית זה לא יותר משינון תוכי של חומר הלימוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מכינה עולה הרבה כסף והרבה יותר קשה מבגרויות. אתה פשוט צריך למצוא שיטה ללמוד מקצועות הומאניים כי ברמה תיכונית זה לא יותר משינון תוכי של חומר הלימוד.

כמו שהוא אמר, הצד הכלכלי הוא פחות בעייתי

יותר קשה? מעולה, הוא רק יהיה מוכן יותר טוב לאוניברסיטה! יהיה לו יותר קל

וגם תהיה לו עדיפות

ההורים שלי אומרים שכמה שבמשך הזמן שלומדים באוניברסיטה, לומדים איך צריך ללמוד, ומשתפרים (ומנסיון שלי זה נכון)

1. לא משנה איזה מכללה למדת - כל אוניברסיטה עדיפה עליה (למעט חיפה)

מה כ"כ נורא באוניברסיטת חיפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכי למה זה? עדיף לעשות מכינה [לי למשל ואני בטוח שיש עוד רבים כמוני שהם טובים בצד הריאלי וחלשים יותר בצד ההומאני].

חוץ מהצד הכלכלי, אני לא רואה יתרון לבגרויות על פני המכינה.

אין צורך "להתפס על המילה" כוונתי היתה שעדיף להשקיע יותר בכדי ללכת לאונ' והעניין עם הבגרויות היה כתגובה לchymes שדיבר על כך.

ובאמת שלרוב האנשים יהיה עדיף לקרוע מעט את הישבן מאשר לשלם כאלהו סכומים!לעזאזל איזה הורה ממוצע יתן לבן [הלא יוצלח\עצלן]שלו 15 אלף שקל רק בכדי להתקבל לאונ'?

א. לא כולם מסוגלים להתקבל לאוניברסיטאות גם אחרי שיפור בגרויות ופסיכומטרי בגלל התחרות הקשה על כל מקום פנוי בפקולטות המבוקשות. התחרות צפוייה להתגבר בשנים הקרובות עקב גידול במספר המעומדים ועקב הסיבה שאוניברסיטאות בארץ פשוט לא מתרחבות מסיבות שונות. כך גם מעומדים איכותיים, שהיו יכולים להתקבל לאוניברסיטה לפני 5-6 שנים נאלצים לפנות למכללות. אפילו בצבא, רופא היחידה, אמר לי בשיחה אישית שעם תנאי הקבלה היום לרפואה הוא לא היה מצליח להתקבל. דברים דומים שמעתי ממספר אנשים.

אם הם לא מסוגלים אז אין מה להתווכח ברור שהם "שווים פחות" מאלה שמסוגלים וממילא העניין טריוואלי,וזה בכלל לא קשור למה שהיה פעם הם פשוט יהיו פחות איכותיים מאלה שילמדו באונ' - אין מה לעשות העולם שלנו אכזרי.

ב. ציינתי בהודעות הקודמות שבוגרי מכללה ימצאו את עצמם בעמדת נחיתות מסויימת בסיום הלימודים, אך כעבור תקופה של שנה - שנתיים של ניסיון במקצוע הפערים בין בוגרי מכללה לבוגרי אוניברסיטה מצטמצמים משמעותית. לימודים במכללה יכולים להקשות רק במציאת העבודה הראשונה אחרי הלימודים. רבים מעדיפים לספוג את הקושי מאשר לשפר בגרויות עד גיל 25.

ממש לא מצטמצים! העף נא מבט בהבדלי השכר. ההבדלים לא יצטמצמו! בזמן שבוגר המכללה יצליח להגדיל את שכרו עד כדי השכר שהיה לבוגר האונ' בוגר האונ' לא ישאר במקומו אלא גם הוא יתפוס נסיון ושכרו גם כן יגדל.[ואפשר עוד להתפלמס על כך שלבוגר אונ' יש כלים להתפתח הרבה יותר מהר מבוגר מכללה.].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך בחינה פסיכומטרית שלא שווה כלום! הדוגמא הכי טובה לכך היא אוניברסיטת בן גוריון הוכיחה שפסיכומטרי זה בולשיט. הם לקחו סטודנטים במכללות חסות, סטודנטים שבקושי הצליחו לגרד 550 בפסיכומטרי ונתנו להם אפשרות ללמוד ברמה של בן גוריון עם המרצים של בן גוריון ולגשת למבחנים של בן גוריון. רבים מהם בסופו של דבר עברו לבן גוריון ואפילו הצליחו בלימודים יותר טוב מסטודנטים שהתקבלו ישירות לבן גוריון על סמך פסיכומטרי/בגרויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, פשוט חשבתי שאתה מדבר על בגרויות vs. מכינה, וכן אני מסכים, אוניברסיטה ללא ספק עדיפה על פני מכללה.

אז מה אם היא יותר קשה? הלימודים לתואר הראשון יותר קשים מהמכינה אני מניח, אז לפחות ניתן לטבול את הרגליים במים ולהרגיש אותם.

בקשר לשינון החומר, אומנם זה נראה לך נורא פשוט, אבל לי זה ממש לא ככה, ואני מעדיף 'לקרוע את התחת' על פיזיקה-מתמטיקה ברמה שהיא יותר מ5 יח"ל בבתי הספר [ואין מיקוד] מאשר לשנן הומאני - ברגע שאני מרים חומר הומאני לקריאה אני מיד נרדם, זה ממש דפוק הקטע הזה אצלי.

גם ספרי קריאה שהם סיפורת קשה לי לקרוא, מאידך, ספרי קריאה שהם עיוניים, וכן ספרי לימוד אני קורא אותם ללא כל קושי.

בקיצור - לי, ולרבים כמוני, המכינה הזו היא ללא ספק כרטיס הכניסה לטכניון, שכן, אנחנו בהחלט בעלי יכולת לימודית גבוהה, אך הציונים בהומאני מוריד את הממוצע ואת הסכם כמובן. כל שנותר הוא להגיע למכינה ולעבור אותה כמו שצריך ושלום לטכניון ;D

לעזאזל איזה הורה ממוצע יתן לבן [הלא יוצלח\עצלן]שלו 15 אלף שקל רק בכדי להתקבל לאונ'?

רק שבמקרה שלי, אני הוא זה שמממן את הלימודים [כולל המכינה כמובן]:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...