בגרות במתמטיקה מועד ב' - עברה! - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בגרות במתמטיקה מועד ב' - עברה!

idanpere1

Recommended Posts

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מה נסגר אתכם???

שאלה 2 סעיף א' היה בדיחה סעיף ב' נדרש מעט תיחכום.

שאלה 3 מאוד מאוד פשוטה.

בשאלה 5 הרגשתי כבר שמשרד החינוך מזלזל בנו וחושב שאנו מפגרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף ב1.א שכחתי את הקו ישר M=9 וב1.ב.2 הגעתי איכשהו לM>10, כמה בעצם אני אקבל מכל התרגיל? :<

גם אני שכחתי את הקו ישר ולא כתבתי M=9, זה 5-7 נקודות פחות.

התשובה ל ב.2 היא 10>D 9<M:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו מה הסיוכי שיקבלו את התשובה הזו לסעיף ג תר 4 שאלון 005:

כיוון שהרדיוסים שווים מדובר על מעגלים שוים. אם "נדביק" אותם זה על זה נגלה שFD EC הם שני מיתרים

בעלי זוית הקפית שווה ולכן על פי המשפט על זויות הקפיותץ נשענים מיתרים שווים אזי המיתרים FD וEC

שווים (אם אין משפט כזה כתבתי לו הוכחה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון שזה מגוחך לבקש הוכחה לכזו שטות (גם הגיאומטריה הראשונה הייתה באותו סגנון - שאלה שהתשובה לה ברורה לחלוטין, וצריך להוכיח את זה)...

אבל ככה עושים.

אתה חייב להוכיח את זה ברצינות. להגיד "אם נדביק אותם אחד על השני", זה לא רציני. אם אתה לומד פיסיקה היית בוודאי משתמש במונח "כיוון שרדיוסי המעגל שווים, וכל הנתונים זהים בשני המעגלים, ניתן להניח ... ". :lol: אבל זה כמובן גם כן אינו קביל, כיוון שזו הנחה.

אתה צריך להוכיח את זה, וחוצמזה, אני לא רואה מה הבעיה, זו כולה קצת עבודה שחורה.. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכדי לא להסתבך בשאלה הזו עם המעגלים בעלי הרדיוסים השווים שכן אני לא זוכר אם יש משפט שאומר [למרות שזה הגיוני מאוד] שעם במעגלים בעלי רדיוסים שווים נשענים שני מיתרים על זוויות הקפיות שוות אז המיתרים שווים באורכם.

בכדי לא להסתבך פשוט חברתי בכל מעגל את קצות המיתר הנ"ל עם המרכז וחפפתי בקלות את שני המשולשים שווי השוקיים [צ.ז.צ שכן הזווית מרכזית שווה לפעמיים זווית היקפית].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכדי לא להסתבך בשאלה הזו עם המעגלים בעלי הרדיוסים השווים שכן אני לא זוכר אם יש משפט שאומר [למרות שזה הגיוני מאוד] שעם במעגלים בעלי רדיוסים שווים נשענים שני מיתרים על זוויות הקפיות שוות אז המיתרים שווים באורכם.

בכדי לא להסתבך פשוט חברתי בכל מעגל את קצות המיתר הנ"ל עם המרכז וחפפתי בקלות את שני המשולשים שווי השוקיים [צ.ז.צ שכן הזווית מרכזית שווה לפעמיים זווית היקפית].

:beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שאני לא לומד פיסיקה וזה לא בדיוק ניסחתי את זה ככה, אבל כתבתי "נדביק" (עם גרשיים, בכל מקרה הוכחה יצירתי

כל השאר שלי נכונות ניסוח על הפנים אבל לא הצלחתי עם החפיפה (איך לעזאזל לא חשבתי על זוית מרכזית פי שתיים מזוית הקפית

ולכן הם שוות) ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...