touch screen tablets - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

touch screen tablets

dan79

Recommended Posts

http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4GGLG_en___IL282&q=asus+eee+pc+t+91+specification

הנתונים החלקיים שמצאתי על הדגם הזה גרמו לי להזיל רוק ....

עובי- של אינץ אחד ,כלומר 2.54 סנטימטר.

משקל -952 גרם ,אם כי קצת קשה לי להאמין שהמשקל הזה כולל סוללת 6 תאים,אבל אין לדעת מפני שכל הדגמים האחרונים שיצאו מבית אסוס

הגיעו עם סוללה מובנית של 6 תאים .

מסך מגע

מסך מתקפל-טאבלט

GPS מובנה.

יהיו שני גרסאות,אחת עם דיסק קשיח רגיל והשנייה עם SSD.

מקלט טלוויזיה-אופציונאלי .

כנראה שמדובר במקלט שמיועד לשידורים דיגיטליים כמו שיש בארצות הברית ,כך שזה די חסר ערך בארץ נכון לעכשיו(בתוך מספר חודשים המצב צפוי להשתנות).

בכל מקרה זה יהיה נחמד מאוד אם בזכות המקלט TV ניתן יהיה ליהנות מכניסת וידיאו 'מפני שאז יתאפשר לחבר אותו לממיר של yes\hot

או לכל מקור וידיאו אחר ולהשתמש בו בתור מסך או ל-VIDEO CAPTURE.

השאלה הגדולה היא כמה כסף אסוס תדרוש על מנת לכלול את הרכיב הזה .

החיסרון היחיד של הנייד הזה שמאוד צרם לי ,זאת ההחלטה התמוהה של אסוס לצייד אותו במעבד חלש משמעותית -1.3 GHZ

לעומת הסטנדרט המקובל בתחום של- 1.6 GHZ.

מי שחושב להריץ משחקים,ואפילו משחקים די ישנים בני מספר שנים על הנייד הזה צפוי להתאכזב וכנראה שעדיף לו ללכת על דגמים אחרים

שבהם ניתן להוסיף מקלט וגם מקלט tvבתצורת usb(אם כי זה מסורבל הרבה יותר וכנראה גם יקר יותר).

מה שאותי מעניין יותר מכול,זה מהו גודל נפח האכסון שיהיה בגרסת ה- וזאת מפני שהרבה אנשים שרכשו את הסדרות הקודמות של

אסוס כמו 900,901,701 ,אכלו אותה בענק אחרי שהם גילו שכל הנפח האכסון הפנוי ב-

ניגמר מיד אחרי שהם עשו עדכון למערכת ההפעלה.

אלו הנתונים שהצלחתי ללקט מרחבי הרשת ואם טעיתי,אני אשמח אם תתקנו אותי ו\או תוסיפו נתונים חדשים שידועים לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדרה החדשה של אסוס שתצא במרץ ישנם 2 דגמים כדלהלן:

1. אחד בגודל קומפקטי ואידיאלי עם מסך 9 ומשקל של כק"ג אחד.

2.השני הוא כבר כבד יותר ובעל מסך 10 אינץ ומימדים גדולים משמעותית שמקשים על נשיאתו היום יומית.

בשניהם יש מסך עם ציפוי מבריק שהוא אידיאלי להצגת תכני מולטימדיה אולם הוא ממש לא פרקטי לשימוש העיקרי של ניידים שכאלו-קרי צפייה

בדפי אינטרנט וטקסט וזאת עקב ההשתקפויות הנוצרות על המסך בגלל אותו ציפוי מבריק.

הבעיה הופכת לקריטית כאשר מנסים לקרוא טקסט בחוץ באור שמש או במשרד שיש בו מספר מקורות אור שמשתקפים על המסך.

השילוב הבלתי אפשרי הזה של ציפוי מסך מבריק שמקשה מאוד על קריאת טקסט בחדר שאינו חשוך, יחד עם מסך קטן יחסית שגם הוא

לא מקל על העיניים הופך את הניידים הללו לממש לא נוחים לגלישה\ קריאה \הקלדת טקסט.

גול עצמי נוסף אסוס הכניסה לעצמה כאשר הם החליטו לצייד את הדגם הקטן יותר בסדרה במעבד

1.3 GHZ בלבד שהוא חלש ב-20 אחוז ממעבדי האטום 1.6 GHZ הנפוצים בשוק זה.

התוצאה של המהלך התמוהה הזה ,היא שה-T91 לא יכול להתמודד בצורה סבירה אפילו עם אותם

יישומים שמעבדי האטום הרגילים מצליחים להריץ בקושי.

המשמעות היא שאפשר לשכוח מהרצת משחקים מהחמש השנים האחרונות וגם אפשר לשכוח

מניגון סרטים ברזולוציה גבוהה .

האח הבכור בסדרה מגיע עם מעבד אטום נורמאלי 1.6 אולם המימדים שלו הופכים

אותו ללא אידיאלי לנשיאה וגם הוא כמו אחיו הקטן ,בעייתי בהצגת טקסט וגלישה בגלל אותו ציפוי מבריק

אומנם אסוס תצייד את הניידים הללו ברכיבים כמו ומקלט טלוויזיה דיגיטלי,אולם ככול הנראה התוספת של מקלט הטלוויזיה

תהיה כרוכה בתוספת תשלום.

אין ספק שמדובר בפונקציות נחמדות ,אולם הן ממש לא תחליף מתקבל על הדעת עבור מסך נורמאלי

ומעבד ראוי (במקרה של ה-t91 ).

ואילו הדגם עם המסך בגודל 10 אינץ,גם הוא אינו אופטימלי בגלל גודלו וגם בגלל המסך המבריק שלו.

אני אישית מאוכזב מאסוס וככול הנראה אני אלך על הטבלט הקומפקטי של גיגהבייט-M912M

שהוא אומנם רחוק משלמות אבל יתרונותיו עולים בהרבה על חסרונותיו היחסיים.

בנוסף לכך הוא נימצא בזמינות מיידית ובמחיר גבוהה אומנם,אבל עדיין מתקבל על הדעת

(2890 שקל לגרסת ה-2 גיגה זיכרון ברשת KSP)

(ולכל הפראנוידים כאן : לא אני ממש לא עובד באף חנות מחשבים וגם לא אצל היבואן של גיגהבייט

ולצערי אין לי מניות בגיגהבייט ,מה שכן יש לי זה שכל ישר ויכולת להפעיל ביקורת ושיקול

דעת ).

נכון גם שהסוללה שלו מחזיקה רק 3 שעות בשימוש מקסימאלי ( בהירות רגילה וגלישה ב-WIFI )

אבל זה לא מעט בהתחשב שסוללת ה- שלוש תאים,של ה-wind מאפשרת באותם תנאים זמן עבודה בפועל שעה וחמישים דקות

וסוללת ה-6 תאים כ-4 שעות.

כמו כן ניתן להשיג סוללת 6 תאים עבור ה-M912M בעלות סבירה למדי של 300 שקל.

כמובן שניתן להאריך בצורה משמעותית את זמן העבודה אם עובדים בהגדרות חסכוניות

(כיוון מסך לבהירות נמוכה יותר וללא הפעלת bt ).

נכונה גם העובדה שהוא קצת כבד יותר בהשוואה לניידים בקטגוריה שלו,

אבל בינינו,האם תוספת במשקל השקולה לכוס בירה אחת ,תהרוג אותכם?

אגב,סתם כדי שתדעו:

ה-wind עם סוללת 6 תאים שוקל 1380 גרם, ואילו ה-m912m עם סוללת 4 תאים

שוקל 1350 גרם.

נראה לי שאם בכלל תהיה תחרות אז היא תתמקד בין הדגם הגדול יותר של (עם מסך 10 ומעבד 1.6 ,משקל לא ידוע בשלב זה,אבל ברור

עכשיו שהוא יעבור בצורה משמעותית את ה-1 קילו ) לבין ה-M912M.

לרוב הלקוחות הפוטנציאליים מימדים גדולים משמעותית ומסך מבריק במיוחד יפריעו הרבה

יותר מאשר תוספת לא גדולה במשקל .

לסיכום:

ללא צל של ספק הדגם האחרון של גיגהבייט בסדרה הוותיקה -912,הינו מוצר בשל ועדיף

בהרבה על כל שאר מתחריו הנוכחיים ,וגם למרבית האירוניה גם על מתחריו העתידיים בסדרה החדשה של .

אשמח לשמוע את דעתכם ,גם אם היא מנוגדת לשלי מפני שאני בדיוק כמו רבים מכם מתלבט קשות

בין הדגמים הרבים בקטגוריה הזאת שמציפים את השוק.

עד עכשיו הדגם שהכי התקרב ל-"חלום הרטוב שלי היה ה-M912M וככול הנראה אני ארכוש אותו

בעתיד הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה להשוות דגם שעוד לא הושק, אך אני סבור שעדיין כדאי להעדיף את הT91 על פני הג'יגהבייט. אך מדובר בהעדפה סובקייטיבית בלבד.

בכל מקרה אני כנראה הייתי מעדיף, גם במחיר גבוה יותר, לרכוש את הT101H(כמדומני זה שם הדגם של הטאבלט בגרסת ה10").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שווה לישקול גם את ה N10E קיבלתי אותו השבוע אחרי המתנה ארוכה מסך 10" ו160 GB HD .

אני ממש לא רוצה להעליב אותך אבל ידידי אתה ממש לא בענינים.

אנחנו מדברים כאן על ליגה אחרת לגמרי של touch screen tablets .

N1OE הוא באמת אחלה של נטבוק,אבל לצערי הוא לא שייך בכלל לנישה הזו מפני שהוא נעדר את 2 התכונות המינימליות

הנידרשות על מנת להכלל בקטיגורייה הזו ולכן הוא כלל אינו בר-תחרות לצערי.

בנוסף לכך במחיר שנידרש עבורו בארץ ,יש אלטרנטיבות עדיפות ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא רוצה להעליב אותך אבל ידידי אתה ממש לא בענינים.

אנחנו מדברים כאן על ליגה אחרת לגמרי של touch screen tablets .

N1OE הוא באמת בן-Zונה של ,אבל לצערי הוא לא שייך בכלל לנישה הזו מפני שהוא נעדר את 2 התכונות המינימליות

הנידרשות על מנת להכלל בקטיגורייה הזו ולכן הוא כלל אינו בר-תחרות לצערי.

בנוסף לכך במחיר שנידרש עבורו בארץ ,יש אלטרנטיבות עדיפות ממנו.

איזה אלטרנטיבות?

מהם שתי התכונות המינימליות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

י ש לי M912M .

הטאבלט עם התמיכה של וינדוס 7 במגע - מקלדת וכתיבה רגילה = קילר רציני .

זה הופך את הניד הקטן למכשיר מאד מאד שימושי , למשל נגן בעמידה באוטובוס .

מסך יותר גדול מפחית מהשימושיות הזו לטובת "נייד" , כלומר מחשב לניוד משולחן לשולחן חח

בקיצור - אם לקנות אז לדעתי המכשיר הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

י ש לי M912M .

הטאבלט עם התמיכה של וינדוס 7 במגע - מקלדת וכתיבה רגילה = קילר רציני .

זה הופך את הניד הקטן למכשיר מאד מאד שימושי , למשל נגן מוזיקה בעמידה באוטובוס .

מסך יותר גדול מפחית מהשימושיות הזו לטובת "נייד" , כלומר מחשב לניוד משולחן לשולחן חח

בקיצור - אם לקנות אז לדעתי המכשיר הזה

:hizuk:

אני כבר כשלוש שנים משתמש ב- 604WIFI

שזה הדבר הקרוב ביותר מבחינת חווית המשתמש ל-M912M,כך שאני מודע היטב להבדלים בין נטבוקים קלסיים ונפוצים,

שכולם כאן מכירים לבין הנטבוק של גיגהבייט ש-99.99 אחוז מכם לא ראו מעולם,מהסיבה הפשוטה שאף חנות לא מחזיקה אותו

בתצוגה משום שהוא יקר יותר מנטבוק רגיל,כך שהחנויות מזמינות אותו מהיבואן רק אחרי שמשולמים דמי קדימה על החשבון,

ולמעשה היחידים כאן שיש להם ניסיון איתו הם אנשים שבאמת קנו אותו,וכמה מתוכם חברים בפורום זה.

אם אתם סבורים שאני טועה בדבריי \מגזים אתם יכולים לשאול את עשרת החברים כאן,שכבר רכשו אותם.

אני משוכנע שאם תטרחו לשאול אותם,אתם תקבלו תשובות זהות למה שאני הולך להגיד כאן :

ישנה טעות נפוצה שחוזרת על עצמה פעם אחר פעם בהשוואות שעושים כאן בין נטבוקים שונים

ואני רוצה פעם אחת ולתמיד לעשות לה סוף:

ניתן להשוות בין ה-M912M לבין ה-T91

ניתן להשוות בין 1000H לבין ה-WIND

אבל לא ניתן להשוות בין שני הקבוצות,קרי להשוות בין M912M \T91 לבין - 1000H \-WIND

וזאת משום שמדובר בשתי קטגוריות שונות בתכלית,גם מבחינת הגודל ובעיקר מבחינת ממשק

השליטה בנייד ועצם ההחזקה שלו.

כל ניסיון השוואה בנהיים יהיה חסר טעם וערך לחלוטין.

הקבוצה הראשונה M912M \T91 עונה על הצרכים של אנשים ששואפים למקסימום ניידות וקומפקטיות ולכן מוכנים להתפשר על

גודל המקלדת המסך ועל זמן העבודה כל עוד הוא סביר(3 שעות),בתמורה הם נהנים מהאפשרות לזרוק את הנטבוק לתרמיל קטנצ'יק

(כמו זה של רוכבי אופניים)ולהיסחב איתו כל היום ולכל מקום.

אין צורך להיסחב עם תיק מיוחד לנייד,אין צורך בעכבר (מסך המגע הופך אותו למיותר ברוב המקרים),

ואתם יודעים מה?,אפילו אין צורך לשבת מפני שאפשר בקלות להחזיק אותו ביד שמאל כ-טאבלט ולתפעל את הישום שאתה זקוק לו

כאן ועכשיו,בין אם זה שיחה ב-SKYPE מציאת מיקום ב-Destinator ,גלישה ב-wifi \ \סלולארי כדי לבדוק אם קבלת מייל או

לצפות בחינם בטלוויזיה.

הסבר קצר לאלו כאן שלא בעינינים ולא מבינים כלל על מה לעזעזל אני מדבר:

חריץ ה-EXPRESS-CARD שיש ב-M912M מאפשר בקלות ובנוחות להוסיף מודולות הרחבה,כלומר כרטיסי הרחבה הנכנסים פנימה

לתוך גוף הנטבוק ולכן הם כמעט לא בולטיםו לא פוגעים בקומפקטיות ובניידות של הנייד.ניתן להשיג כרטיסי הרחבה שכאלו למגוון רחב של

מטרות כמו מודם סלולארי\כרטיס TV DVB-T) ) ,כרטיס קולט לווינים-GPS ועוד רבים אחרים.

מיותר לציין שקל מאוד להחליף בנהיים בהתאם לצורך וגם יש כבר, מספר כרטיסים שמבצעים2 פונקציות ויותר וכך מצטמצם הצורך בהחלפת כרטיסים.

(החלפת הכרטיסים לא שונה מהותית מהחלפת DISK ON KEY ב- DISK ON KEY אחר).

הקבוצה השנייה:

1000H \-WIND פונה לאנשים שצריכים מחשב נייד זול וקטן יחסית שהוא יותר תחליף ל-desktop,כלומר מחשב נייד שניתן לנייד

אותו ממקום למקום,אולם הוא אינו מועמד אופטימאלי לנשיאה יום יומית כדבר שבשיגרה.

נטבוק כזה עונה היטב לצרכים של אנשים שמתכוונים להקליד\לגלוש עליו שעות ואין ספק שבזכות מקלדת רחבה יחסית הוא יקל על הידיים,

ובזכות מסך ה-10 אינץ הוא יאפשר זמן צפייה ארוך יותר ופחות יעייף את העיניים.

גם הסוללה הגדולה יותר לרוב ,תאפשר זמן עבודה ארוך יותר.

רק מה?

מי מכם שיבחר בקבוצה השנייה ויחשוב על להתנייד איתו ביום יום מתוך מחשבה "שאפשר גם לאכול את העוגה וגם להשאיר אותה שלמה",

כלומר גם לרכוש נטבוק גדול יחסית שמתאים יותר לשימוש ממושך

וגם לשאת אותו מדי יום, יצטרך להיסחב עם תיק מיוחד לנייד וגם עם עכבר ,כך שבסופו של דבר,הוא יגלה שהוא משאיר אותו ויותר בבית

מפני שהלוגיסטיקה הכרוכה בלהיסחב איתו,פשוט מוציאה את החשק אפילו לחשוב בכיוון.

האמת שאני בכלל לא מבין את אותם אנשים שקונים נטבוקים עם מסך בגודל 10 אינץ.

אין בזה שום היגיון .

בהתחלה אלה היו מחשבים עם מסכי 7 אינץ'

אח"כ זה עלה ל 8.9 אינץ'...

תיכף גם מחשב עם 14 אינץ' ייחשב NETBOOK נכון ?

צאו מהסרט, 10.2 אינץ' זה כבר לא נטבוק!

נטבוקים עם מסכי 8.9 מסוגלים להכיל 99 אחוז מדפי האינטרנט ,כך שלא צריך לגלול גם לרוחב.

אם אתם רוצים תחליף קל וזול למחשב שולחני שעליו תוכלו לשבת שעות ,אז תוסיפו עוד חמש מאות שקל וקנו נייד עם מעבד CORE duo נורמאלי

ומסך 12 אינץ לפחות,והעיניים שלכם יודו לכם.

לדוגמא:

http://www.saleshop.co.il/Product.asp?Pid=7800160&Cat2Cat1ID=1868&Cat2ID=0&aff=Zap〈=HE

http://www.gamaoffice.co.il/products/92217

http://www.skypc.co.il/Product.asp?Pid=71310&Cat2Cat1ID=31&Cat2ID=0&aff=Zap〈=HE

לקנות מחשב יותר קטן מזה שהוא תחליף למחשב שולחני זה טימטום לשמו.

ההבדל במשקל הוא מזערי ולא חשוב, אבל יותר קטן מזה, זה פשוט לא נוח לעבודה ממושכת. עדיף כבר רציני,

טיפ טיפה יותר גדול ומעט יותר כבד ,אבל פי 3 יותר חזק.

האמינו לי שגם ששוקל 1.8 קילו, אתם תוכלו לנייד ממקום למקום בשעת הצורך,רק כמובן שלא לניוד על בסיס יומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...