מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 89 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

500$ זה אולי מעט יקר. אבל אלה שיעדיפו מקלדת נוחה יותר מהכל כנראה יבחרו בHP 2140.

סתם רעיון...

בוודאי ראיתם שנמכרים כל מני מכשירי שמתחברים ל-.

מישהו יודע על תוכנה שיודעת לעבוד עם זה?

כמובן זה ברור למה אני חותר... :smile1:

אני קניתי ב44$(כולל משלוח) מודל בלוטות' קטן של חברת הוקס(אם אני זוכר את השם נכון. מדובר במכשיר איכותי יחסית). עם הווינד שהורכב לו מסך מגע זה יעבודי יופי. רק נותר לרכוש זרוע לרכב מאי ביי.

אגב. התקנתי גם בנוסף מערכת OSX, שעובדת יוופי.

אגב $2 הערה קטנה: כעת כשאני כותב לכם מתוך הווינד (עם מסך מגע שהותקן) אני מאושר שלא התפתתי לקנות את הג'יגהבייט או לחכות לטאבלטים של . אני פשוט לא רואה את עצמי עם נטבוק (או נייד) אחר כרגע, ובנוסף הוא בעל עיצוב והנדסת אנוש מצויינת, להבדיל מדגמים אחרים שאינני מכיר, לרבות הנטבוק- של ג'יגבייט שמקבל ביקורות נמוכות פעם אחר פעם. אפילו בYNET.

-- למי ששאל על נטבוקים עם מסכים גדולים יותר. אכן זה טרנד חדש. גם מוציאה מקביל למקבוק אייר ונראה שעוד חברות (שכבר צויינו בת'רד) מתחילות לייצר 'נטבוקים' גדולים, או קטנים וזולים יחסית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מעל 10 אינץ' זה כבר מאבד את הטעם... מה השלב הבא ? NETBOOK 15 ? חחחחח

בואו נחזור למחשב נייח עם אטום 1600 ומסך 22 וזהו.... Deskbook ;D

ד"א גיא, יש לדוד שלי את הHP 2133, המקלדת אמנם גדולה מאוד ומנצלת את כל השטח המת על המכשיר אבל הכפתורים על הפנים, הם יותר מדי רכים ועדינים וחסרי יציבות שכל הזמן נלחצים לך אותיות פעמיים. הכמות "רגש" שצריך להפעיל גדולה מדי... צריך ממש להקליד בעדינות ובטח שלא מהר.

אולי בגלל שזה מתכת, זה פשוט קל מדי.. מרגיש כמו ללחוץ על אוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן, מה שכתבת בקשר לסוללה של הM912, לא נכון ברובו כי קימות סוללות של 6 תאים 6750mA

http://www.expansys-usa.com/p.aspx?i=173708

וזה רק מהתוצאת חיפוש הראשונה בגוגל, אני מאמינה שאם אני אחפור עוד אני אמצא ביותר זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי ב44$(כולל משלוח) מודל בלוטות' קטן של חברת הוקס(אם אני זוכר את השם נכון. מדובר במכשיר איכותי יחסית).

עם הווינד שהורכב לו מסך מגע זה יעבודי יופי. רק נותר לרכוש זרוע לרכב מאי ביי.

אגב $2 הערה קטנה: כעת כשאני כותב לכם מתוך הווינד (עם מסך מגע שהותקן) אני מאושר שלא התפתתי לקנות את הג'יגהבייט

או לחכות לטאבלטים של . אני פשוט לא רואה את עצמי עם נטבוק (או נייד) אחר כרגע, ובנוסף הוא בעל עיצוב והנדסת אנוש מצויינת,

להבדיל מדגמים אחרים שאינני מכיר, לרבות הנטבוק- של ג'יגבייט שמקבל ביקורות נמוכות פעם אחר פעם. אפילו בYNET.

קראתי על ה-MODING שעשית ל-wind ואני מוכרח להגיד שאני מצדיע לך על התעוזה...

מי כמוני יודע עד כמה פירוק של עלול להסתבך קשות.

אני ירקתי דם עד אשר הצלחתי לסדר בעיה פעוטה לכאורה של שקע שהתקלקל במחשב ישן .

בנטבוק שהוא הרבה יותר צפוף מנייד רגיל זה הרבה,הרבה יותר קשה ומועד לפורענות.

כפי שגילית זאת על בשרך כאשר נקרעו לך כבלים חשובים תוך כדי התהליך.

יחד עם זאת אני לא מסכים עם מספר טענות שלך.

הביקורת ב-ynet ממש לא שלילית והחסרונות הידועים של סידרת 912 אינם שונים מנטבוקים אחרים בגודל מסך של 9 אינץ.

יש לזכור ש-ynet, משום מה בחרו לעשות ביקורת על הדגם הישן והנחות ביותר בסידרה של 912 -דגם 912X שאינו רלבנטי יותר.

כנראה שמדור הרכבים שלהם יפרסם בחודש הבא ביקורת על דיהו רייסר מודל 1995 חה ,חה ,חה. :screwy:

מלבד זאת YNET הוא האתר הכי פחות מקצועי שיש ורחוק מאוד מאובייקטיביות .

המשתמש הממוצע ואפילו המתקדם לא יעיז אפילו לחשוב על לבצע 10 אחוז מאותו -MODING שעשית.

זה תהליך מסוכן ,מסובך וממש חסר טעם כאשר בתוספת תשלום לא גדולה יחסית של כ-600 שקל

ניתן לרכוש את הנטבוק של גיגהבייט שמגיע כבר מובנה עם TOUCHSCREEN .

האמת שאני בכלל לא רואה טעם ב-TOUCHSCREEN כאשר הנייד הוא לא ,כלומר שניתן לקפל את המסך

על לוח המקשים ,כך שהנטבוק יהיה יותר אופקי לשולחן, בצורה שניתן ללחוץ בנוחות על המסך או לפחות להחזיק אותו ביד שמאל, קרוב

לגוף וללחוץ על המסך ביד ימין.

(מי שפעם התנסה עם כספומט עם מסך מגע יודע היטב כמה זה לא נוח ופרקטי להושיט כל פעם את היד על מנת

ללחוץ על הסמלים המופיעים על המסך).

עוד פחות פרקטי נראה לי עצם השימוש בנטבוק עם דיסק קשיח בתור התקן ברכב נוסע.

אני מבטיח לך שבצורת השימוש הזאת הדיסק הקשיח בנייד שלך יתפגר מאוד מהר.

אם אתה בכל זאת מתעקש על שימוש שכזה אז אני מאוד ממליץ לך להחליף את הדיסק המכאני ב- שהמחיר שלו

ירדו לאחרונה בצורה משמעותית.

עד אז כדאי לך להימנע מלעשות שימוש בנייד תוך כדי נסיעה מפני שהסבילות לזעזועים של דיסק קשיח בזמן שהפלטה

מסתובבת במהירות של 5400 סיבובים לשנייה בקרבה של מילימטרים ספורים מהראש המגנטי, היא די נמוכה ומספיק שקצת לא תשים לב

ותעלה עם הרכב על כמה פסי האטה יותר מדי מהר והדיסק הקשיח ישבוק חיים או יהפוך ללא שמיש עקב יותר מדי BAD SECTORS.

הערה:

אם הנייד מכובה בזמן נסיעה אז הסבילות לזעזועים עולה משמעותית ואם אתה טורח לעצור בצד ,להדליק את הנייד לקבל FIX מה-gps

ואז מכבה את הנייד לפני המשך הנסיעה, אז יש יותר סיכוי שהנטבוק יאריך ימים.

אגב,אם נוסעים לחו"ל ורוצים לעשות שימוש בנטבוק לניווט רגלי( שלא ברכב) בשטח או בעיר אז עדיף כבר להשתמש ברכיב- שמתחבר באופן פיזי

באמצעות או עדיף באמצעות express-card שיש ב-M912M וזאת מפני ששימוש ב-B.T מרוקן את הסוללה יותר מהר.

אני מקווה שתיקח את דברי כביקורת בונה ותיתיחס אלייה בצורה עינינית ולא אישית.

דן, מה שכתבת בקשר לסוללה של הM912, לא נכון ברובו כי קימות של 6 תאים 6750mA

http://www.expansys-usa.com/p.aspx?i=173708

וזה רק מהתוצאת חיפוש הראשונה בגוגל, אני מאמינה שאם אני אחפור עוד אני אמצא ביותר זול.

תודה רבה אחותי,על שהפרכת חשד שלי שהיה כנראה לא מבוסס,וזה בהחלט מקל על החלטתי לרכוש את ה-m912m במשכורת הקרובה.

הבאסה שזה רק ,Pre-order ,כלומר זה לא אומר שזה באמת זמין לרכישה מיידית ולכי תידעי מתי זה כן יהיה במלאי.

גם המחיר יקר למדי-140 דולר שלא לדבר על המשלוח שזה עוד כ-60 דולר ואם גם המכס ירצה את המע"מ אז זה יוצא סיפור יקר למדי.

מה שאני לא מצליח להבין זה מדוע אין שום סוללה חליפית עבור הדגם הזה ב- ,בשעה שיש ובשפע עבור כל שאר הניידים???. ???

אגב,תאמרי כמה זמן הנטבוק שלך מחזיק במצב שאת גולשת ברשת באמצעות wifi כאשר ה-B.T מכובה

וכל שאר ההגדרות מכוונות למקסימום חיסכון באנרגיה (מסך מכוון לבהירות נמוכה שעדיין מספיק נוחה לצפייה בטקסט ובדפי

ותדר העבודה של המעבד מכוון למינימום האפשרי ).

שאלה נוספת:

האם בביוס ישנה אפשרות להגדרה של ה-BOOT כך שניתן לעשות אתחול באמצעות ,כמו למשל מ- DISK ON KEY או צורב חיצוני ?

אני שואל זאת מפני שהזדעזעתי לגלות אתמול שבנטבוק של פוגיטסו שרכש מכר שלי,אני בכלל לא מצאתי בביוס אפילו את האפשרות לבוט

דרך (יתכן גם שפשוט האפשרות הזאת מוחבאת ורק צירוף מקשים מסוים מעלה את האופציה הזאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך בדיוק החתימה של dan79 קשורה לנושא הדיון הזה?

star_dust, שמור על תרבות דיון סבירה, זו לא צורת התבטאות מקובלת בשום אופן. אם אין לך משהו רלוונטי להוסיף אל תוסיף אותו.

Dan79, לחזור לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שונאת חיסכון בסוללה, כי אני לא חיה במדבר.

אבל אם אני מותחת את הסוללה לקצה, אז מקבלים 3 וחצי שעות. אבל במצב של התעללות ושימוש בהכל אז הוא מחזיק שעתיים ו10 דקות.

לגבי הבוט מיו אס בי הוא תומך מעולה (עיין ערך backtrack 3 בגוגל)

ואפילו כתבתי מדריך על איך לעשות בוט מUSB

http://www.ubuntu-il.com/forums/viewtopic.php?f=25&t=1007

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך בדיוק החתימה של dan79 קשורה לנושא הדיון הזה?

star_dust, שמור על תרבות דיון סבירה, זו לא צורת התבטאות מקובלת בשום אופן. אם אין לך משהו רלוונטי להוסיף אל תוסיף אותו.

Dan79, לחזור לנושא.

tgolin, זמני קצר כרגע אז רק אומר שאני לא רואה שום מניעה להביע דעה על חתימה של מישהו, ובמיוחד כשאורכה עולה על אורך תגובה ממוצעת והיא ובוטה ופוגענית (שימי לב לסוף החתימה. אני לא בטוח שאני שייך למה שנקרא "מחנה השמאל", למרות שאין חלקי עם הביבים והליברמנים). הייתי דווקא מצפה שמישהו יעיר לו על הסגנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם star_dust על התגובה, אבל אני מסכים שלא מערבים פוליטיקה עם דברים אחרים...

זה פשוט לא עובד :(

ואם חזרה לנושא...

האם מישהו הצליח לחבר מתאם DVI ולנסות להדליק סרט על LCD חיצוני מה-WIND?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פחות פרקטי נראה לי עצם השימוש בנטבוק עם דיסק קשיח בתור התקן ברכב נוסע.

אני מבטיח לך שבצורת השימוש הזאת הדיסק הקשיח בנייד שלך יתפגר מאוד מהר.

אם אתה בכל זאת מתעקש על שימוש שכזה אז אני מאוד ממליץ לך להחליף את הדיסק המכאני ב- שהמחיר שלו

ירדו לאחרונה בצורה משמעותית.

עד אז כדאי לך להימנע מלעשות שימוש בנייד תוך כדי נסיעה מפני שהסבילות לזעזועים של דיסק קשיח בזמן שהפלטה

מסתובבת במהירות של 5400 סיבובים לשנייה בקרבה של מילימטרים ספורים מהראש המגנטי, היא די נמוכה ומספיק שקצת לא תשים לב

ותעלה עם הרכב על כמה פסי האטה יותר מדי מהר והדיסק הקשיח ישבוק חיים או יהפוך ללא שמיש עקב יותר מדי BAD SECTORS.

הערה:

אם הנייד מכובה בזמן נסיעה אז הסבילות לזעזועים עולה משמעותית ואם אתה טורח לעצור בצד ,להדליק את הנייד לקבל FIX מה-gps

ואז מכבה את הנייד לפני המשך הנסיעה, אז יש יותר סיכוי שהנטבוק יאריך ימים.

יש לי שאלה בקשר לשימוש תוך כדי תנועה.אם אני מריץ סרט מכרטיס או דיסק ון קיי ולא משתמש בוירטואל ממורי של , האם עדיין יש סכנה להרוס את HDD ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tgolin, זמני קצר כרגע אז רק אומר שאני לא רואה שום מניעה להביע דעה על חתימה של מישהו, ובמיוחד כשאורכה עולה על אורך תגובה ממוצעת והיא ובוטה ופוגענית (שימי לב לסוף החתימה. אני לא בטוח שאני שייך למה שנקרא "מחנה השמאל", למרות שאין חלקי עם הביבים והליברמנים). הייתי דווקא מצפה שמישהו יעיר לו על הסגנון.

הבעת דעה על חתימה אינה קשורה לנושא הת'ראד הזה ומהווה ספאם. מטרתה במקרה הזה היא גם תקיפה אישית, שאינה רלוונטית לויכוח, כלפי dan79 בעקבות חוסר הסכמה עם דעותיו. תהיה דעתך אשר תהיה בנוגע ל-dan79, הדבר הזה מנוגד לחוקי הפורום.

אם יש למישהו תגובות, השגות או הערות נוספות על חתימתו של dan79, חוקי הפורום או העניין הזה בכלל הוא מוזמן לפנות אלי בפרטי, כאן זה לא המקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה בקשר לשימוש תוך כדי תנועה.אם אני מריץ סרט מכרטיס זיכרון או דיסק ון קיי ולא משתמש בוירטואל ממורי של חלונות, האם עדיין יש סכנה להרוס את HDD ?

חלונות ממשיכה להשתמש בזיכרון וירטואלי (==גישה לדיסק) גם כאשר אתה מאפס אותו דרך לוח הבקרה.

ראה: http://www.aumha.org/win5/a/xpvm.php

האם הגישות הללו לדיסק תוך כדי תנועה יכולות לגרום נזק? אני לא יודע.

מישהו יודע האם תנודות כמו ברכבת מזיקות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שונאת חיסכון בסוללה, כי אני לא חיה במדבר.

אבל אם אני מותחת את הסוללה לקצה, אז מקבלים 3 וחצי שעות. אבל במצב של התעללות ושימוש בהכל אז הוא מחזיק שעתיים ו10 דקות.

לגבי הבוט מיו אס בי הוא תומך מעולה (עיין ערך backtrack 3 בגוגל)

ואפילו כתבתי מדריך על איך לעשות בוט מUSB

http://www.ubuntu-il.com/forums/viewtopic.php?f=25&t=1007

אני דווקא עכבר מדבר ושונא את כל הטעינות המאוסות(נגן ,פלאפון ,אוזניית BT ובקרוב גם M912M)....... :jump:

כשאת אומרת 3 וחצי שעות ,האם את מתכוונת לגלישה באינטרנט ב-wifi ???

מה כוונתך במילה "התעללות" ? ,לאיזה תוכנות רצות את מתכוונת? ,שעתיים ו-10 דקות זה מעט מאוד.....

אנא פרטי מה כוונתך.

אגב,תודה על המדריך ,הוא אחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...