מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 90 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

יש לי M912M .

שעתיים ומשהו מקס' עם WIFI ...זה סוחב חשמל . בכלל שימוש במחשב כמו דסקטופ רגיל ..

לא אכפת לי בכלל , אחלה מכשיר . וכל מי שמספר שמסך גדול יותר זה טוב ,פשוט מחפש לפטופ (דסקטופ שניתן להעביר בקלות משולחן לשולחן) ולא באמת.

מודים : ( כולם חייבים להיות קטנים , למעט הצורב )

* אירגנתי צורב חיצוני עם מארז קרטון (אלפא ) עם מתאם SATA/IDE ל , ב60 שקל מ KSP

* בניסוי : חיפוי פלסטי שקוף למקלדת ( DC-FIX שקוף) .

* רצועת יד מ"מנעול" קנסינגטון שבניתי ( קל מאד לעשות - http://www.umpcportal.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=5033&forum=27 )

* WIFI חיצוני על כבל מאריך עם "צלחת" .

* עובד על תאורת לדים מ שבאמת מאירה את כל המקלדת ולא סתם מפלצת.

* מחפש אפשרות לטעינה מתא שמש או ידנית (רגלית) .

* עובד על 2GB 3-3-310 מארה"ב ( לעומת 4-4-4-12 של הרגילים פה)

* שוקל הוספת משדר FM , או בכלל , אפשרות לשדר לאזניות .

* שוקל (איך שכחתי לכתוב את זה )

* שוקל ל מיני PCIE

* פתוח לרעיונות

מסך מגע ... אני מחייך מאוזן עד אוזן כשאני רק חושב על זה .. :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רציתי לתקן משהו... כי הטעיתי.

במקור אמרתי שהנייד WIND, יכול לנגן סרטי 1080 במצב הרגיל (נורה כחולה).

בדקתי שוב וזו הייתה טעות, ההרצה לא חלקה. הוא מצליח לנגן רק במצב OC (נורה כתומה).

ולא זוכר מי אמר לי שאין סרטונים באתר של שהם 1080, אז בדקתי ויש... הרזולוציה האנכית היא 1080 וזה מה שקובע (וכמובן שהאיכות מעולה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב אני אגיד כי הסרטונים אצל מייקרוסופט הם לא 1080P מייצג מבחינתי, רק MKV.

אתה סתם עקשן, ההגדרה של 1080 זה כשהרזולוציה האנכית היא 1080 (האופקית לא נספרת).

"The number "1080" represents 1,080 lines of vertical resolution"

http://en.wikipedia.org/wiki/1080p

אבל אנסה למצוא סרטון MKV כזה, נראה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

star_dust - ההודעה הפוגענית שלך נמחקה. איני מתערב ל-tgolin בהחלטות, אך מזלך שהיא סבלנית יותר ממני.

העלבת משתמש באופן אישי היא מעשה מכוער ואסור ע"פ חוקי הפורום, ושלא נדבר על הניסיון להטות את הת'רד לכיוונים לא קשורים (פוליטיקה? נו באמת. קח את זה לפורום אקטואליה).

לדן - בצורה כזו אני יכול להגיב לך. אני שמח שאנו משנים פאזה באשר לצורת הביטוי ולטובת הדיון. ראשית אני מסכים איתך ש-Ynet הוא לא מקור מקצועי(ורחוק מכך), וכתבות רבות שלהן גובלות לדעתי בהטעיית הצרכן בשל המידע השטחי והלא מבוסס שהם מעבירים.

עם זאת, ראיתי במקומות רבים שהשימוש ב-ג'יגהבייט לא היה מספק בהשוואה לנטבוקים אחרים. חיפוש מהיר בגוגל וצפייה בביקורות יראה זאת. לגבי עניין הטאבלט - אין ספק ששימוש מלא בטאבלט הוא נוח יותר לשימושים מסויימים, אך מניסיון של כשבוע עם הנייד(ועם מסך המגע), אני יכול להעיד שהעבודה נוחה וחלקה במצב הרגיל, ואם הייתה אפשרות טאבלט לא הייתי בוחר בה, שכן אני משתמש כל הזמן במקלדת. מדובר במסך Soft touch ולכן די בנגיעות קלות כדי לבצע את הפעולות הרצויות.

בעניין ה-GPS. במחשבי מותקן גם כן נייד Scorpio, שנטען כאן שהוא עמיד יותר, אך האמת היא שבאתר WD לא ראיתי טענה מיוחדת על עמידות המוצר(פרט לכך שהוא מיועד לניידות גבוהה). כך או כך, אני ארכוש עם הזמן זרוע מתאימה לרכב שתמנע זעזועים בלתי רצויים. כמו כן, את המודים שאני עושה לווינד אני מבצע מרצוני החופשי. יש כאן עניין של סיפוק אישי וסקרנות טבעית של 'חנונים' כמונו. מלבד זאת, אני שבוי בעיצוב של הווינד (הלבן) שבעיני הוא הנייד היפה ביותר שקיים. שיקול שטחי אך הוא בהחלט שיחק תפקיד גדול ברכישת הנטבוק המדובר.

ואם עדיין אחשוש מפגיעה בהרד דיסק(למרות שאני בספק), אני תמיד יכול להתקין בנוסף כרטיס זיכרון של 8-16 ג'יגה, ולדאוג שההרד דיסק יהיה כבוי בכל זמן שאיני זקוק לו. זה מוד שאני שוקל לבצע ממילא.[br]פורסם בתאריך: 4.02.2009 בשעה 10:11:35

אתה סתם עקשן, ההגדרה של 1080 זה כשהרזולוציה האנכית היא 1080 (האופקית לא נספרת).

"The number "1080" represents 1,080 lines of vertical resolution"

http://en.wikipedia.org/wiki/1080p

אבל אנסה למצוא סרטון MKV כזה, נראה...

MKV זה אומנם הקונטיינטר, אבל משתמשת בקידוד משלה אני מניח ולא ב-H.264 הנפוץ. מלבד עניין הרזולוציה יש את נושא הפענוח, ועם מקורות שדחוסים אחרת המעבד מתמודד אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מתכוון ל1080P60 שזה HD מלא

באתר של מיקרוסופ אין 1080P60 עד כמה שבדקתי לא מזמן.

אבל חוץ מזה לבצע בדיקה עם סרטון של 5 דקות זה לא משקף כלום, כי מן הסתם אתה תרצה לצפות בסרט באורך מלא.

וחוץ מ30GB -50GB פנויים בHDD תצתרך גם מחשב עם כרטיס מסך מספיק חזק כדי לפרוס את זה לאורך זמן..

בקיצור עם או בלי אובר קלוק להריץ HD כל שהוא על הנטבוקים זה פשוט טיפשי.

כי חייבים לעבוד במצב של אובר קלוק, וזה מחמם את המחשב על שטויות, ומחסל את הסוללה יותר מהר.

חוץ מזה גם ככה המסך של הנטבוקים הוא קטן, כך שברוב המקרים עדיף להוריד הרבה סרטים באיכות DVIX או RIP, וע"י כך להנות מהרבה יותר ומחשב שפחות מתחמם, ואפילו לעלות באיכות הצפיה, כי המסך גם ככה קטן, והמחשב יוכת לדחוף יותר פריימים ביחס ל1080P60 לכן התמונה תראה יותר חלקה.

ולךגבי הטעון שהעל כאן שמחברים את המחשב למסך חיצוני, ונגיד שבדך פילאית הוא ינגן את הסרט חלק, עדיין נראה לי בזבוז מוחלט להשקיע 30-50 GB מהHDD רק כדי לראות סרט.

במקרה כזה הייתי הולכת דווקה על 720P שהמחשב ינגן אותו הרבה יותר רציף וחלק וכל סרט ינצל רק 6-8GB שזה כבר הרבה יותר שפוי, ובהתחשב בך שהמחשב פחות יתאמץ, אז הוא יוכת לדחוף את כל הפריימים ביעלות גבוה יותר ואז האיכות תמונה תעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MKV זה אומנם הקונטיינטר, אבל משתמשת בקידוד משלה אני מניח ולא ב-H.264 הנפוץ. מלבד עניין הרזולוציה יש את נושא הפענוח, ועם מקורות שדחוסים אחרת המעבד מתמודד אחרת.

מה שהוא אמר, לזה התכוונתי, לא לרזולוציה אלא לפורמט הדחיסה והעיבוד וכפועל יוצא להבדלי האיכות בגודל מלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם i-pink ב 100% לגבי 1080 .

וזאת כשאני דווקא משתמש במסך 22" .. הM912M משמש כמחשב טורנטים וגלישה .. הראשי למשחקים ודברים כבדים

קשה לי קצת להבין איך אפשר לדבר על פלטפורמה זהה ולומר שבנייד אחד השימוש אינו מספק ובשני כן .

גם ברור שיש שתי קצוות של שימושיות לגודל מסך : מסלולרי עם 2" בקצה אחד ועד 24" שולחני בקצה השני .

הכל תלוי בדרישות ופרופיל השימוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה דוגמא מצוינת לכתבה גרועה שבדיוק בגלל כתבות מסוג אלה אני לא סומך על הסקירות של ynet.

כמה ציטוטים נבחרים שנראים בעיני מטופשים להפליא:

על האייסר -

מעולה לסטודנטים שמחפשים מחשב חדש לכבוד השנה החדשה
למה בדיוק?

על האסוס 1000H -

חסרונות: לא מסוגל להתמודד עם יישומים כבדים
וכל השאר כן?

ג'יגהבייט - לא טורחים לספר שקיים עוד דגם עם רזולוציה שונה ותאורת מסך שונה שגם יותר זול קצת (M912M)

HP - לא חשבו לציין בחסרונות שהמעבד חלש במיוחד לעומת מתחריו. גם לא ברור לי למה ציינו את "חיי סוללה" כיתרון. המתחרים שמגיעים עם 6 תאים מן הסתם עוקפים אותו.

MSI - שימו לב שכאן דוקא ציינו את חיי הסוללה כחסרון. איך ב- הם יתרון? אני חושב שה-MSI עם 6 תאים מחזיק יותר זמן מה-.

טושיבה - כמדומני (לא בטוח במאה אחוז) מגיע עם סוללת 3 תאים, מה ששכחו לציין בכתבה.

במקום לדבוק בעובדות, ynet כנראה מעדיפים לשבח מחשבים מסויימים ללא סיבה נראית לעין. אולי בגלל קשר עסקי עם חברות כלשהן.

עצוב שזה מה שקובע דעה של כל כך הרבה אנשים שלא מכירים מקומות טובים יותר לקרוא בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכנסת לכתבה צפית בפרסומות! YNET קיבלו על זה כסף!

שלחת למישהו לינק, הוא צפה בפרסומות, YNET קיבלו על זה כסף!

אותו מישהו חשב שהכתבה מעפנה ועקומה, הוא פרסם כאן לינק, ואז הרבה אנשים ראו את הפרסומות וYNET קיבלו על זה כסף!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותו מישהו חשב שהכתבה מעפנה ועקומה, הוא פרסם כאן לינק, ואז הרבה אנשים ראו את הפרסומות וYNET קיבלו על זה כסף!!

אם התכוונת עלי אז אין לי שום קשר לא ל-YNET ולא לכתב.אני חושב שכתבה גרועה,שטחית ומטעה.

אני בכלל הולך לקנות את NC10 שלדעתי מספר אחד בין שאר הנטבוקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הפעלתי NoScript ב- ולא ראיתי שום פרסומת, דפקתי את המערכת... :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...