מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 47 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

אתם ממש סוטים מהדיון. השרשור נועד לדבר על מחשבי netbook/UMPC ואתם מדברים על יתרונות וחסרונות בשימוש במוצרי BT ו-WiFi?

אני משוכנע שכולם יסכימו שמחשב ששני אלה נמצאים בו עדיף על אחד זהה שאין בו ומי שלא רוצה - שפשוט לא ישתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

f16

אני לא מכיר אף Hotspot שתומכת ב-wifi-n. מאידך, כשאתה מתחבר לרשת ציבורית וכל מה שאתה רוצה זה לגלוש באינטרנט - גם תקן B מספיק לך.

השימוש של n יבוא לידי ביטוי ברשת הביתית כשאתה רוצה להעביר קבצים במהירות או לעשות לסרט למשל.

אי אפשר להגיד בצורה אובייקטיבית כמה האייסר והווינד נחותים לעומת האסוס בעל תקן n כי זה שימוש סובייקטיבי. שים לב שגם בתגובה שלי ל-zvulun לא ציינתי בכלל את הנושא.

דרך אגב, החנות Qsys הורידה את המחיר ולפי הכותרת נראה שהם מוכרים את ה-20GB. שלחתי מייל אתמול לחנות כדי לשאול ובינתיים - אין תגובה. אני שם לב שכמעט כל ארגון בארץ שאני שולח לו מייל פשוט לא מגיב.

http://www.qsys.co.il/Product.asp?Pid=EEEPC90120GB&Cat2Cat1ID=2&Cat2ID=6&aff=Zap〈=HE

זה שלאייסר אין תמיכה ב-BT נראה לי חיסרון רציני - למי שמחפש מחשב עם BT. יכול להיות שהוא באמת מבזבז יותר חשמל ופולט קרינה, אבל עדין עדיף שתהיה לך את הבחירה בין זה לבין חיבור ב- (שלא תמיד קיימת האפשרות) מאשר שיכריחו אותך להשתמש באחד מהם.

בגירסת ה- של האייסר יש 2 חריצים כדי שאחד מהם יהיה "קבוע". למעשה - יגדיל את ההרדיסק במערכת ההפעלה.

אני מעריך את תגובתך :xyxthumbs:

אם כך ,עבורי ועבור רבים אחרים שמעדיפים בבית LAN רגילה חוטית, היתרון של התמיכה בתקן N הוא לא מהותי ,מפני שקשה לי להאמין שכל אותם בעלי עסקים כמו

מקדונלד ,בתי קפה וכיוצא בזה ,שנותנים את שירות ה-HOT SPOTS בחינם כאקסטרא, יזדרזו להחליף את הראוטר שלהם .

ולגבי האייסר ,נכון שעדיף שתהיה תמיכה גם ב-BT ,אולם אני חולק עלייך שמדובר בחיסרון משמעותי וזאת משום שעד כה לא מצאתי רכיב שלא ניתן לחברו באמצעות .

בסופו של דבר אם האייסר ירד בימים הקרובים בצורה משמעותית במחיר ,אז מבחינתי הוא בהחלט מועמד ראוי ורציני לקנייה ,בתנאי כמובן שאפשר יהיה להשיג עבורו נורמאלית של 6 תאים בארץ או מחו"ל.

אני אודה לך מאוד אם תתקן אותי ,אולם עד כמה שהבנתי אין שום מניעה להשתמש באופן קבוע בו זמנית בשני החריצים על מנת להגדיל את נפח האיכסון הכולל של ה- \הדיסק הקשיח בהתאם לגירסא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

f16 אתה נשמע כמו מישהו שלא השתמש מעולם באביזרי . יש לי את העכבר MS notebook 5000, ואין שום delay ונעליים, אל תשווה עכבר/מקלדת של 2 ש"ח למשהו נורמלי.

לפני שאתה מגיב כמו שהגבת, תקרא קצת על קרינה מייננת וקרינה לא מייננת. יש קרינה שעוצמה מסוימת באורך גל מסוים נהדפת מהגוף, קרינה אחרת נספגת בעור, וקרינה מסוג אחר שמסוגלת לחדור את העור (כמו רנטגן) ולגרום להשפעה על התאים. כמובן שאתה לא יכול להשוות בין קרינה אלקטרומגנטית לקרינת אור או לקרינת או לקרינת קול. כל זה שונה לחלוטין וההשפעות שונות.

bluetooth מקרין פחות מ-1% מטלפון סלולרי, תעשה את החשבון לבד. (0.1 W/kg מקסימום לעומת 1.6 W/kg בסלולר)

בקיצור אתה פרנואיד... מיילא לדבר על קרינת או אנטנות wi fi שמשדרות למרחקים, אבל bluetooth? חחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שאלה (קצת מטומטמת, אבל רק כדי לוודא) עדיף לרכוש את הEEE גרסאת הלינוקס עם 20 ג'יגה מאשר 12 ג'יגהXP כדי להרוויח מקום, ואז להתקין על ה20 ג'יגה... אני צודק?

בקיצר אן בעיה להתקין את הXP על ה20 ג'יגה נכון?<?

(מדובר על ה901 למקרה שלא הבנתם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

babalas - לדעתי בהחלט עדיף ואפשרי

f16 - לגבי חריצי ה-SD באייסר אתה יכול לקרוא במפרט באתר הרשמי:

http://www.acer.com/aspireone/

אחד מוגדר כ-"Storage Expansion" והשני כ-"Multi-in-1 Card Reader".

כלומר - רק אחד מהם ירחיב את ההרדסיק. השני יראה כ-removable drive.

בנושא ה-BT, אולי לא משמעותי אבל זה בהחלט חסרון. עדיף שיהיה לך ושתכבה אותו מאשר שלא יהיה לך בכלל.

לגבי תקן N - אם אתה משתמש בבית רק ב-LAN (למרות שאם אתה יושב על הכורסא בסלון נראה לי קצת לא נוח לגרור אחריך כבל) ברור שזה לא רלוונטי לגביך.

ולסיכום - אמרתי ואני אגיד שוב - לא יעזור לך Hotspot בתקן N בכל מקרה גם אם כולם ישדרגו כי מהירות האינטרנט במקומות כאלה בד"כ לא מגיעה ל-600MBPS וכנראה שגם לא ל-54MBPS (תקן G) אז זה באמת לא רלוונטי.

נשמע שכבר החלטת שאתה קונה את האייסר אז אני מציע לקנות ולהיות שלם עם ההחלטה.

אם אתה מחפש חיזוקים - בדיוק נתקלתי בביקורת מחמיאה מאוד:

http://www.umpcportal.com/2008/10/acer-aspire-one-full-review/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי תקן N - אם אתה משתמש בבית רק ב-LAN (למרות שאם אתה יושב על הכורסא בסלון נראה לי קצת לא נוח לגרור אחריך כבל) ברור שזה לא רלוונטי לגביך.

ולסיכום - אמרתי ואני אגיד שוב - לא יעזור לך Hotspot בתקן N בכל מקרה גם אם כולם ישדרגו כי מהירות האינטרנט במקומות כאלה בד"כ לא מגיעה ל-600MBPS וכנראה שגם לא ל-54MBPS (תקן G) אז זה באמת לא רלוונטי.

אני רק שאלה אחרונה... וסליחה מראש על הבורות, אבל כבר התחלתי להתבלבל

לאייסר לא אמורה להיות בעיה עם אלחוטית ביתית ו/או הוטספוטים אלחוטיים למיניהם (בתי קפה וכו'), נכון?

אגב, קראתי גם לאייסר אמור להיות את טווח הקליטה הרחב ביותר מכל הנטבוקים (וזה יתרון בערים גדולות. בת"א למשל בשעות הלילה ניתן לראות אנשים שיושבים על ספסלים ציבוריים מול בתי קפה סגורים וגולשים להנאתם באוויר הפתוח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קונה את ה901 ב2300 שקלים. קנייה טובה? (לא מאייבורי! :)

עד כמה אני אצטער אם לא אקנה כרטיס SD של 16\8 ג'יגה. וכמה כדאי לי באמת לרכוש חיצוני שיהיה נלווה למחשב, בעת הצורך כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zvulun - אם ראית אנשים יושבים וגולשים להנאתם באויר הפתוח, למה שתהיה למחשב בעיה עם Hotspot?

babalas - אתה מתכנן לקנות מ-Qsys? שלחתי להם מייל כי רציתי לדעת אם מדובר באמת ב-20 ג'יגה אך הם לא ענו לי. אשמח אם תעדכן כשתדע.

עד כמה תצטער אם לא תקנה כרטיס? מניין לנו לדעת? אותו דבר לגבי הרדיסק חיצוני.

הכי טוב - תתחיל עכשיו עם המחשב כמו שהוא. אם יהיה חסר לך מקום תתחיל לחשוב על אפשרויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון בקשר ל- WIND שקניתי מאייבורי והייתה בעיה עם הסוללה.

אחרי שניג'סו לי ב-SMS שאקח אותו (מיום ראשון היה מוכן), היום הלכתי לקחת אותו, אחרי 10 דקות שחיכיתי, קיבלתי אותו, החליפו את הסוללה כמו שהבנתי.

אז אני מרוצה מאוד מהשירות שקיבלתי. פחדתי שיפרמטו לי שלא לצורך את המחשב או ישרטו חס ושלום, אבל הכל מצוין.

אם לתת ציון על השירות שקיבלתי: (הרבה דיברו על השירות של אייבורי)

קבלת הלפטופ התקול - 10 (רק שאלו מה התקלה וקיבלו אותו)

עמידה בזמנים - 10 (חגים, שבתות בדרך, אבל המחשב תוקן לפני הזמן.)

טיפול במוצר - 10 (לא הרסו שום דבר ולא שרטו לי אותו, כמו שהבאתי ככה חזר אליי)

סוג השירות - 8 (לא רצו לתקן במקום ונאלצתי לנסוע עד למעבדה).

סה"כ ציון 9.5

ניתן לשפר היה את השירות אם הייתה אפשרות לעשות זאת דרך משלוח (אבל אז היה מתארך, לדעתי האפשרות צריכה להיות), כי הסניף היה בעיר אחרת. מה עוד שנאלצתי להפרד מהנייד שלי לצורך תיקון די פשוט שהיה ביכולתם לסדר במקום, כמו שהם מסדרים למחשבים הנייחים.

מבחינת עמידה בזמנים, טיפול בלפטופ שלי והקבלה שלו בלי שאלות מיותרות, מגיע להם ח"ח על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה אני אצטער אם לא אקנה כרטיס SD של 16\8 ג'יגה. וכמה כדאי לי באמת לרכוש חיצוני שיהיה נלווה למחשב, בעת הצורך כמובן.
שני השאלות הללו מופנות לאנשים בעלי NETBOOKS.

כן מQSYS התקשרתי אליהם, וביקשתי שיישמרו לי מחשב אחד 901 לבן... 20GB גרסאת הלינוקס.. אני אוסף אותו ביום ראשון. נשמעים חנות סבבה...

אין אותו אגב לאף אחד במלאי, וגם לא ליבואן ככה שיוצא שQSYS היא החנות היחידה שבאה בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

f16 אתה נשמע כמו מישהו שלא השתמש מעולם באביזרי . יש לי את העכבר MS notebook 5000, ואין שום delay ונעליים, אל תשווה עכבר/מקלדת של 2 ש"ח למשהו נורמלי.

לפני שאתה מגיב כמו שהגבת, תקרא קצת על קרינה מייננת וקרינה לא מייננת. יש קרינה שעוצמה מסוימת באורך גל מסוים נהדפת מהגוף, קרינה אחרת נספגת בעור, וקרינה מסוג אחר שמסוגלת לחדור את העור (כמו רנטגן) ולגרום להשפעה על התאים. כמובן שאתה לא יכול להשוות בין קרינה אלקטרומגנטית לקרינת אור או לקרינת לייזר או לקרינת קול. כל זה שונה לחלוטין וההשפעות שונות.

bluetooth מקרין פחות מ-1% מטלפון סלולרי, תעשה את החשבון לבד. (0.1 W/kg מקסימום לעומת 1.6 W/kg בסלולר)

בקיצור אתה פרנואיד... מיילא לדבר על קרינת סלולר או אנטנות wi fi שמשדרות למרחקים, אבל bluetooth? חחחח

מכל מה שאמרת אתה צודק רק בדבר אחד ,אכן יש לי ניסיון עם אוזניית BT לסלולארי ועם עכבר BT ישן וכנראה שבאמת יש שיפור בנושא .

חכמים ממני וממך כבר קבעו, גם בצורה מדעית במחקרים קליניים וגם באמצעים סטטיסטיים שגם לקרינה בלתי מייננת יש לה השפעה מוטו-גנטית (כלומר גורמת לפגיעה במידע הגנטי המאוחסן בכל תא ותא בגוף מלבד יוצאים מהכלל כמו כדוריות דם אדומות ).

בניגוד אלייך אני למדתי את הנושא ,כך שאתה מדבר שטויות.

לידיעתך אפילו פן לשיער פולט קרינה אלקטרו-מגנטית שהיא אומנם לא מייננת אולם היא בהחלט גורמת לשיבושים בחומר התורשתי .

גם קווי מתח ראשיים וטרנספורמטורים של חברת החשמל ואפילו השנאי המסכן שמטעין את הסוללה של הפלאפון שלך בלילה פולטים קרינה אלקטרו-מגנטית שהוכחה באין ספור מחקרים אקדמיים אובייקטיביים לא תלויים שבוצעו על ידי אוניברסיטאות מובילות כמזיקה בטווח הארוך .

אין צורך להיכנס לפאניקה אבל בהחלט יש מקום לצמצם את החשיפה למינימום האפשרי .(אצלי למשל כל השנאים בחדר השינה נמצאים על מדף גבוהה בחלק המרוחק ביותר מהמיטה ).

אתה מוזמן לבקר במחלקה האונקולוגית בבית החולים תל השומר היכן שאימי עובדת כרופאה ולאחר מכן לקפוץ להוספיס הסמוך (מחלקה לחולים סופניים שמקבלים מורפין כל יום על מנת להקל את כאביהם ואת מעברם לעולם הבא ).

אני מבטיח לך שאחרי הביקור שלך במתחם (שאגב, העברתי בו חלק גדול מהילדות שלי בתור בן לאימא חד הורית ) ואחרי שתראה במו עיניך את מאות החולים שחלק גדול מהם צעירים בגיל שלי וכנראה גם שלך ,אתה תשנה מקצה לקצה את השקפת עולמך הכול כך נאיבית ,מתנשאת ובטוחה .......

יש עיקרון קדוש שאומר:

עדיף להימנע ככול האפשר מסיכונים העלולים לגרום למחלה מאשר לרפא אותה אחר כך .

קוראים לזה :"עיקרון הזהירות המונעת ".

להגיד עלי שאני פרנואיד \פחדן זה ממש לא במקום .זה ממש לא מתיישב עם תחביביי : צניחה חופשית ,צלילה וסנפלינג .

גם בספורט אקסטרים אני נוקט במקסימום זהירות ונוקט בכל אמצעי ההגנה והגיבוי האפשריים וכך צריך לעשות כל אדם עם מעט IQ גם בחיי היום יום הבנאליים .

חג שמח .

לפני שאתה ממשיך לפלוט שטויות אתה מוזמן ללמוד את הנושא .(רק תעשה לי טובה אל תסתמך על ,אני כבר ניתקלתי באין ספור שטויות באתר הזה . חפש את המרכז האקדמי המוביל למחקר לסרטן "רוצ'סטר האמריקאי ואת NIHC או משהו דומה לזה ,שזאת הרשות הפדראלית שמבצעת מחקרים בתקציבים יותר גדולים מהתקציב השנתי הכולל של מדינת .)

אחרי שתעשה זאת אני מבטיח לך שאתה תפסיק להיות כול כך רגוע ובטוח בעצמך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

f16 אני מעדיף לסיים את ההתלהמות הזו כמה שיותר מהר כי זה נושא טעון ולא ממש קשור לנושא של הטרד, אז אגיב כמה שיותר תמציתי.

1. לא ניתן להשוות הספקים שפולט קו חשמל להספקים שפולט פאן לשיער, שמיים וארץ.

2. כל הקטע בהספקים קטנים או בתדר הנכון שהקרינה לא נכנסת לך לגוף ולכן לא גורמת לשינוי בחומר התורשתי.

3. הקשר בין קרינת רדיו לבין סרטן היא בעייתית, כי הסרטן עצמו נוצר כשהגוף לא מזהה שהתאים חריגים, כלומר הפאק בגוף, הקרינה זה רק קטליסט שמזרז את העניינים כי היא גורמת לתאים להיות חריגים (ביום יום מופיעים לך תאים כאלה אבל הגוף יודע לחסל אותם כי מזהה אותם כלא תקינים) - אז גם משתיית אלכוהול אפשר לחטוף סרטן, וגם חמצון מהאוויר שאתה נושם גורם לסרטן (שלא לדבר על הזיהום אוויר), וגם המים וגם הקולה וגם הרעש, מה יותר משפיע? תלוי באיזה כמות ותלוי מי תשאל. הקשר בין סרטן לקרינת רדיו הוא כמו הקשר בין סוכר לסכרת (מי אמר שאם תאכל מלא סוכר תחטוף סכרת? כן תחטוף אם במשפחה שלך יש נטיה לזה).

וכמו באינדוקציה, "מכן ניתן להסיק" ש- לא גורם לסרטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני השאלות הללו מופנות לאנשים בעלי NETBOOKS.

כן מQSYS התקשרתי אליהם, וביקשתי שיישמרו לי מחשב אחד 901 לבן... 20GB גרסאת הלינוקס.. אני אוסף אותו ביום ראשון. נשמעים חנות סבבה...

אין אותו אגב לאף אחד במלאי, וגם לא ליבואן ככה שיוצא שQSYS היא החנות היחידה שבאה בחשבון.

גם מישהו שיש לו netbook לא יוכל להגיד לך מה יהיה טוב לך.

מי נותן את האחריות למחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה נתקלתי במוצר הזה ברשת באג .

http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?id=6402&perur=0

לכל החברה כאן שקנו אחד מהרשימה הבאה : laptop \MP3\MP4\CELULAR \POCKET-PC \umpc וגילו שהסוללה של הפריט שהם קנו ניגמרת מהר מדי , סוף סוף נימצא הפיתרון בדמות סוללה חיצונית .

נכון שהפיתרון יקר ,אולם יתרונו הגדול הוא שהוא אוניברסלי ובעל חיבורים במתחים שונים שמאפשרים להמשיך להשתמש במכשירים אלקטרוניים שונים ,גם אם הסוללה המובנת התרוקנה וגם במקביל לטעון את הסוללה של המחשב הנייד וגם של הרבה מכשירים אחרים כמו פלאפונים (3.7 וולט ) נגני mp4 \mp3 (מתח usb וולט 5.3 ).

הדבר שימושי בין היתר לכל אלו שקנו מחשבים ניידים וגילו שהם קיבלו עם הנייד ,סוללת צעצוע שלא מספיקה לשום דבר .

על פניו נראה אחלה פיתרון , אולם לא הצלחתי להבין לאיזה סוללה ניתן להשוות אותו מבחינת סוללות של מחשבים ניידים : 3\6 תאים ?

וכמה מיליאמפר \שעה ma\hour הוא מאפשר ביציאת המתח של 5.3 וולט (אני מעוניין לחבר אליו את הנגן mp4 שלי ולראות עליו את הסרטים ,באורך מלא מבלי שהסוללה תיגמר באמצע ).

אני מעוניין לשמוע מה דעתכם לגבי כדאיות רכישת הסוללה הזאת והאם יש מוצרים דומים שהם זולים משמעותית ומאפשרים שימוש דומה באמצעות חיבורים אוניברסאליים ?

http://img111.imageshack.us/my.php?image=dscf4659oo0.jpg

http://img516.imageshack.us/my.php?image=dscf4651ti8.jpg

http://img411.imageshack.us/my.php?image=dscf4653op4.jpg

http://img411.imageshack.us/my.php?image=dscf4657yq6.jpg

תיאור מהאתר :

סוללת גיבוי והטענה למחשבים ניידים

ולמכשירי אלקטרוניקה ANT POWER L50

אידיאלי לשהייה ממושכת מחוץ לבית ולמשרד,

טיסות ארוכות ועוד..., כלומר, ללא ספק כח

מוצר מהפכני המשמש מטען נייד וסוללת גיבוי במכשיר אחד

מגיע ללא ספק כוח! נטען ע"י ספק הכוח המקורי של המחשב הנייד, או משקע המצית ברכב

מחברים למחשב הנייד ומקבלים כוח מיידי ל- 2 עד 4 שעות עבודה

תוך כדי אספקת הכוח -טוען את הסוללה המובנית של המחשב לקבלת זמן עבודה נוסף

יציאת USB לטעינת נגני , מחשבי כף-יד ומכשירים נטענים נוספים

קל ונוח לנשיאה- 365 גרם בלבד

מסופק בערכה סט מחברים להתאמה לדגם המחשב

4 נורות לחיווי מצב הטעינה / זמן סוללה

אחריות:

12 חודשים ע"י באג מולטיסיסטם

מחיר: 549 ¤

הערה לכל הפרנואידים :אין לי שום קשר מסחרי כולשהוא לבאג ,בסך הכל ניכנסתי בצורה מקרית לחלוטין לאחד הסניפים שלהם ,

יתר על כן ,אני חושב שהמחיר עבור סוללה ,טובה ככול שתהיה ,הוא ממש אבל ממש מופקע ואני מחפש אלטרנטיבות יותר זולות

שנותנות פיתרון אוניברסלי למספר מכשירים ולא רק למחשב או רק לנגן .

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-F16

אתה גם יכול להזמין דרך AMAZON ו -MUSTOP או חברה אחרת ששולחת לארץ .

ACER ASPIRE ONE עם 160GB ו סוללת 6 תאים עולה 400$ .

כולל משלוח ומע"מ אמור להיות בסביבות 520$ פחות מ 2000 ש"ח .

http://www.amazon.com/Acer-8-9-inch-Processor-Battery-Sapphire/dp/B001EYV9TM/ref=pd_ts_zbw_pc_565108_1?pf_rd_p=364099001&pf_rd_s=gp-right-4&pf_rd_t=101&pf_rd_i=541966&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=0CN87CRTRPB795XAV160

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...