מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 105 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

dan79 אין פה לאף אחד בעיה כשאתה אומר "לי מתאים" או "לדעתי כך או כך".

אבל כשאתה בא בגישה של "אתם לא מבינים כלום ורק המילה שלי זה קודם קודשים" זה מקומם. אתה גם לא מוכן לקבל דעות של אחרים.

1+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

dan79 אתה דמגוג, מדבר פשוט סתם ונכנס לויכוחים ויוצא בהצהרות לא קשורות.---

לא הולם ולא לעניין צורת הביטוי הזאת....

"אפילו המעבד 1.8 GHZ שנימכר אי שם בשנת 2003 אוכל אותו בלי מלח." - אל תערבב בשר עם חלב.

תשים את ה- שלך לתוך לפטופ ותראה איך הוא ישרוד, נכון נשמע מוזר? ברור כי גם התגובה שלך, כי היא לא קשורה.

עוד תגיד לי "אז מה, המעבד XEON מלפני 6 שנים אוכל את ה- בלי מלח", אבל הוא אוכל גם הרבה מעבדים אחרים בלי מלח... אבל כמה הוא עולה? באיזה מערכת שמים אותו? איך מייצרים אותו? לאיזה מטרה? כמה וואט הוא זולל? מה המחיר שלו? מלפני שנים מאכיל אבק כל מעבד של לפטופ חדש שיוצא היום - כי כל הקטע של לפטופ זה ניידות ולא כוח.---

הפלגת רחוק מדיי....

בסך הכל נתתי דוגמא מוחשית ונכונה לכך שמעבד האטום חלש מאוד.

חוץ מזה, לשים חלונות 2000 זה עינוי, אני לא מבין מאיפה אתה לוקח את זה... תכבה כמה services וקיבלת חלונות 2000 (לידיעתך, חלונות מובסס על 2000 שזה בעצם שדרוג ישיר שלו).--

לכאורה אתה צודק ,שהרי שניהם מבוססים על ליבת ה-NT .

אולם בפועל,אחרי אין ספור ניסויים שעשיתי על מחשב ישן בן כ-7 שנים שיש לי , התברר שבאמת יש הבדל משמעותי ומורגש בין שני מערכות ההפעלה,

במיוחד שמריצים תוכנות כבדות יחסית.

גם ביטול הרבה THEMES +services ב- ,לא שינה באופן מהותי את התמונה הכללית.

לגבי זמן , אני עם ה 1000HA עם של 6600mAh מגיע בכיף לחמש שעות כולל ויפי ו 7 שעות בלי אז אין לי ספק שה 1000HE עם 8700mAh מגיע בלי בעיה ל 7 שעות כולל ויפי ו 9 שעות בלי...---

בדקתי דיווחים של משתמשים בפורומים שונים ואתה צודק,רובם אכן מדווחים על כ-6 וחצי שעות עם WIFI .

לגבי וינדוס 2000, רעיון קצת הזוי לדעתי, הרבה יותר עדיף לך להתקין קל ולהנות ממערכת הפעלה נורמאלית ויציבה מאשר לחזור 10 שנים אחורה...--

מצטער,אבל לכמעט כל התוכנות שאני צריך אין גירסאות ללינוקס,אבל למיטב ידיעתי כולם יעבדו עם 2000PRO .

לגבי המחשב, הוא הגיע עם מדבקה סגורה של רונלייט, עם בעברית ודיסק שחזור בעברית.

ולגבי המסכן שעובד 7 שעות על הנטבוק שלו... אני עושה את זה כל יום מפני שזה המחשב הראשי והיחיד שלי, עובד עליו באוניברסיטה ובבית מחבר אותו למסך 22'' חדש דנדש :)-

עשית בשכל שחיברת אותו למסך שולחני.

אלא שאני לא רואה בכך הצדקה אמיתית עבור מרבית המשתמשים לאור המחיר המגוחך של כ-1000 שקל שבהם אפשר להרכיב מחשב

שלם מבוסס E5200 שחזק עשרות מונים מנטבוק טוב ככול שיהיה.

אלא אם כן הצרכים שלך הינם בסיסיים ביותר.....

דרך אגב, איזה מקלדת ועכבר אלחוטיים אתם ממליצים לי בשביל שליטה מהספה על הנטבוק?

עצתי לך:

ותר על עכבר ומקלדת אלחוטיים.

פשוט עשה כמוני ורכוש בכמה שקלים מאריכים למקלדת ולעכבר הנוכחיים שלך.

גם תחסוך לא מעט כסף,גם תימנע מקרינה מיותרת ולא הכרחית כלל,גם תימנע מה-DELAY המעצבן של עכבר וגם לא תצטרך להתעסק עם הטענות

מעצבנות.

דן, נראה לי זה אתה שחלק מהמיעוט.

הנה גיא וorank שניהם אמרו לך שהם צריכים יותר משעתיים וחצי וגם אני כמוהם השתמשתי יותר מפעם אחת בנטבוק שלוש שעות + ברצף.

אני מאמין שרבים אחרים פה יאמרו אותו דבר מה שמוביל למסקנה שאתה הוא זה שמכניס מילים לפה של אחרים בכך שאתה קובע שהרוב חושב כמוך, למרות שזה בכלל לא בטוח.

מספר משתמשים בודדים לא משקפים את הצרכים של הרוב הדומם.....

אבל תאמר לי בכנות,האם אתה באמת מוכן להיסחב ביום יום עם קילו וחצי רק עבור אותם מקרים מעטים יחסית שבהם סוללת 3 תאים לא תספיק?

האם לא עדיף נטבוק ששוקל קילו ופחות שיספיק ל-95 אחוז מהמקרים.(ולאותם מקרים נדירים שצריך זמן עבודה ארוך יותר,פשוט לקחת איתך מראש

סוללה נוספת של 3 או 6 תאים?

dan79 אין פה לאף אחד בעיה כשאתה אומר "לי מתאים" או "לדעתי כך או כך".

אבל כשאתה בא בגישה של "אתם לא מבינים כלום ורק המילה שלי זה קודם קודשים" זה מקומם. אתה גם לא מוכן לקבל דעות של אחרים.

לגבי מקוריות אז על האריזה מודפסת הגרסה עם החלונות שקיבלתי מאייבורי, אם הייתי מזמין גרסה אחרת אז יש לה מק"ט אחר לחלוטין, הם לא מתקינים לך בעצמם.

מה גם, מגיע דיסק התקנה (שחזור שמעדיף לפרמט הכל...) עם כמה גרסאות של XP, כולל בעברית ואנגלית ונראה לי גם רוסית (Localization).

ל-orank, אם אתה צריך מקלדת/עכבר כדי לשלוט על סרטים, ודברים קטנים, אז ממליץ לך על מקלדת Adesso, קניתי אותה באייבורי ולשימושים של מולטימדיה היא ממש טובה. יש לה עכבר מובנה עליה (גולה - גדולה ונוחה יחסית), קליטה של לפחות 10-15 מטרים (ניסיתי מכל מני נקודות בבית שלי, ויש לי קירות בטון).

http://www.adesso.com/products_detail.asp?productid=336

חסרונות שלה שצריך את הדונגל שמגיע איתה (יאנו לא בלוטוט והוא גם די גדול), ושיש לה 4 גומיות כאלה קטנות תחתיה כדי לשים אותה שלא תשרוט/תשרט שום דבר והם תמיד נופלות אבל זה לא בעיה, אפשר לזרוק אותם או לשים דבק נורמלי.

אני לא פוסל דעות של אף אחד ולא חבר ב-"מישטרת המחשבות סטליניסטית כולשהיא".

אני לא מתיימר להיות אוביקטיבי ולא חייב להקדים לפני כל משפט שאני אומר את המילים :"לדעתי האישית".

זה מובן מאליו שאני מביע את דעתי האישית.....

זה פורום ראבק ,לא בית משפט..... :bash:

רוצה-- קבל ,לא רוצה-אל תקבל.

בכל מקרה זה לגיטימי לחלוטין.

אף אחד כאן לא חייב ליישר קו איתי וגם אני לא חייב להסכים עם דעה כזאת או אחרת.

לגבי ה-cd שקיבלת בעת קניית הנטבוק:

אני רוצה להבין,האם הוא מאפשר לך להיפטר מהגירסא העיברית ולהתקין את הגירסא האנגלית המלאה (כך שיופיע לך במסך הראשי המילה

"START " ולא "התחל"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל תאמר לי בכנות,האם אתה באמת מוכן להיסחב ביום יום עם קילו וחצי רק עבור אותם מקרים מעטים יחסית שבהם סוללת 3 תאים לא תספיק?

האם לא עדיף נטבוק ששוקל קילו ופחות שיספיק ל-95 אחוז מהמקרים.(ולאותם מקרים נדירים שצריך זמן עבודה ארוך יותר,פשוט לקחת איתך מראש

מוזר, הרוב הדומם דווקא כן רוצה זמן סוללה שכמו שאתה יכול לראות פה... http://www.amazon.com/gp/bestsellers/pc/ref=sv_pc_1 , משום מה בטופ סלר של (וכנראה שמדובר בעשרות אם לא מאות אלפים מחשבים...) מופיעים הנטבוקים עם זמן הסוללה ומסך 10'' קודם.

וכן, אני נסחב אם הקילו וחצי שלי בכיף, לעומת שאר חברי הסטודנטים שמשאירים את הלפטופ הענק שלהם בבית ומבקשים את שלי "לבדוק משהו בהפסקה"...

להסחב עם עוד זה בעייתי, קודם כל זה עוד עלות ואנחנו מדברים פה על הקטגורייה הזולה ביותר (כמו שאמרת, לי אין כסף לרכוש מחשב שולחני נורמלי, בכל זאת סטודנט עני מרוד) והעלות של עוד היא לא משהו שהרוב הדומם רוצה לספוג.

ולגבי כמה שהאטום חלש, אני מצטט לך פה משהו שרשמתי בפורום אחר...

ברגע זה אני מריץ פיירפוקס עם 10 טאבים פתוחים, סקייפ, דגיסבי (קליינט מסריים מיידים), מנגן באימפ, 2 מסמכי וורד, מירו (תוכנה כבדה לסרטונים), יוטורנט ופיקסה והמחשב רץ בצורה חלקה, בלי איטיות, תקיעות או לא יודע מה.

במידה ואת עושה יותר, אז אולי נטבוק זה לא בשבילך.

ותודה על ההמלצה לגבי מקלדת ועכבר חוטיים, אני פשוט שונא חוטים ואוהב לשבת רחוק מהמסך, או בכלל על הספה במרחק 2 מטר וחוטים סתם יבלגנו לי את הכל, ובלי קשר חברה שלי בטוח תתקל בהם ותעיף את המחשב על הריצפה, כמו שכמעט קרה פעם עם הכבל חשמל... :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה שאתה אומר בשם הרוב שהם מסופקים ע 2.5 זה יותר תקף?

מילא אני מביא דוגמאות מאנשים אחרים, אתה על סמך שום עדויות מחליט מה הרוב חושב.

אני לא רק מוכן, אני עושה. יום יום אני לוקח את הוינד שלי עם סוללת ה6 תאים שלו.

בנוסף לכך כמעט כל פעם שאני לוקח אותו אני מגיע בסוף היום ל50-70% אחוז מהסוללה. אם זאת הייתה סוללת 3 תאים זה היה הופך ל0-40%. בשבילי מה שאתה קורא 5% מהמקרים בשבילי זה למעשה 75% מהמקרים ולכן אני לא אסתפק בזמן כזה מועט (לדעתי 2.5 שעות זה מספר מגוחך), אישית הייתי שמח לאפילו יותר . משקל זה משהו שאפשר להסתדר איתו, אבל אם אין מתח- אין עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שסטודנטים עם ימי הרצאות ארוכים מ- 3 שעות הם חלק מהמיעוט ה.. קולני. אתה פשוט מניח שבגלל שלך אין מקרים כאלה או שעבורך הם נדירים, הם נדירים גם עבור אחרים. בשביל סטודנטים (עם הנטבוק) לא רק שהם לא נדירים, הם יומיומיים. אז כמו שכבר ציינתי, עדיף להשאיר בבית (או בחנות) נוספות ומטענים, לחסוך את החיפוש אחר מקור חשמל, ולהשתמש ביחידה אחת של 1.45KG שפוטרת אותך מעיסוקים ומחשבות בעניין זה. זה לא אומר שהייתי מתנגד ל- 10" שיכול לרוץ 8 שעות על הסוללה שלו במשקל של קילו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-dan79

1

לא אכנס איתך שוב לויכוח של חלונות 2000 כי אני אישית שונא את המערכת.

בקשר למעבד, כן הוא חלש, אבל כן אפשר לעשות איתו עבודה ולרוב המשימות הוא מספיק טוב, אולי זה ה-hyper threading או סתם כי אני מדמיין, אבל לא קרו לי מקרים מלבד במשחקים שהרגשתי שהמחשב שלי לא עובד חלק.

2

הדיסק שהגיע עם ה-WIND שלי היה מקורי, ובגלל שלא היה במלאי נייד עם חלונות באנגלית אז רכשתי בעברית, דבר ראשון שעשיתי זה להתקין חלונות מהדיסק שלו - וכאמור היו בו 3 גרסאות, אחת מהן שהתקנתי והיא עם ממשק מלא באנגלית (EN localized) ולא סתם שאפשר לכתוב באנגלית כמו שחשבת אולי שהתכוונתי.

3 ל-orank

סבתא שלי פעם אמרה לי, "אנחנו לא עשירים מספיק כדי לקנות זבל".

תשקיע עוד 100-200 ש"ח בשביל המקלדת והעכבר כי במחיר 200 ש"ח לא תצליח לקנות סט נורמלי.

אם הדרישות שלך מהסט האלחוטי זה בעיקר למולטימדיה אז שוב אמליץ לך על המקלדת (מחיר כ-350 ש"ח שהיא מתפקדת גם כעכבר עם הגולת שליטה). אני שוכב לי על הספה, והמקלדת עליי (היא בצורה אליפטית) ואפשר באמת להשתמש בה בצורה הזו... עם סט רגיל יהיה לך עכבר שאתה עדיין חייב משטח אליו ותצטרך שולחן או משהו.

מה שכן, הגולה במקלדת לא נוחה למשחקים או לעבודה מאוד מדויקת... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הATOM ממש לא מעבד חלש

עובד איתו עם BUS

מצב AERO יש לי 2 GB זיכרון

יש קונפיגורציה בEEE900HA תוכנה שניתן לשלוט על מהירות המעבד ברגע שהוא על HIGE + בויסטה מוגדר ביצועים גבוהים המחשב

מריץ VIRTUAL BOX עם שני מערכות הפעלה לינוקס + XP וגם לפעמים

כולל מספר IE שרצים בכל המחשבים

וכולל תוכנת VS2008

והמחשב עובד ללא גמגום

נ.ב יש וויגט בויסטה שמראה כביכול שיש שני למרות שמבקור המעבד הוא על בסיס דו שכבתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lefteye2 המעבד Atom 270 הוא חד ליבתי, מה שאתה רואה כ"שני מעבדים" זה בעצם 2 תהליכי עבודה - Hyper threading

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyper-threading

אגב ל-dan79, משהו שלא ידעתי מקודם (וכנראה גם אתה), בחלונות 2000 אין תמיכה ל-Hyper threading אז הנה עוד סיבה לא להתקין אותו (תקרא בלינק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-Danikk8 - כן. תחפור בטרד הזה ותראה עוד דברים השדליקו ועבדו. בעיקרון מלבד משחקים הכל עובד.

משחקים לרוב נדלקים רק שרוב המשחקים החדשים לא יעבדו לך בצורה שניתן לשחק בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-Danikk8 - כן. תחפור בטרד הזה ותראה עוד דברים השדליקו ועבדו. בעיקרון מלבד משחקים הכל עובד.

משחקים לרוב נדלקים רק שרוב המשחקים החדשים לא יעבדו לך בצורה שניתן לשחק בה.

משחקים ממש לא מעניינים אותי, אני שוקל לקנות אותו בשביל הטיולים, ובערבים או בזמן פנוי, להוריד מהמצלמה , לעבד אותם קצת בlightroom, זה נשמע לי ממש טוב, אבל אם vs2003 גם ירוץ, אז בכלל יהיה טוב, כי נוסיף עליו קצת מהלימודים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רק מוכן, אני עושה. יום יום אני לוקח את הוינד שלי עם סוללת ה6 תאים שלו.

בנוסף לכך כמעט כל פעם שאני לוקח אותו אני מגיע בסוף היום ל50-70% אחוז מהסוללה. אם זאת הייתה סוללת 3 תאים זה היה הופך ל0-40%. בשבילי מה שאתה קורא 5% מהמקרים בשבילי זה למעשה 75% מהמקרים ולכן אני לא אסתפק בזמן כזה מועט (לדעתי 2.5 שעות זה מספר מגוחך), אישית הייתי שמח לאפילו יותר סוללה. משקל זה משהו שאפשר להסתדר איתו, אבל אם אין מתח- אין עבודה

כנראה שסטודנטים עם ימי הרצאות ארוכים מ- 3 שעות הם חלק מהמיעוט ה.. קולני. אתה פשוט מניח שבגלל שלך אין מקרים כאלה או שעבורך הם נדירים, הם נדירים גם עבור אחרים. בשביל סטודנטים (עם הנטבוק) לא רק שהם לא נדירים, הם יומיומיים. אז כמו שכבר ציינתי, עדיף להשאיר בבית (או בחנות) סוללות נוספות ומטענים, לחסוך את החיפוש אחר מקור חשמל, ולהשתמש ביחידה אחת של 1.45KG שפוטרת אותך מעיסוקים ומחשבות בעניין זה. זה לא אומר שהייתי מתנגד ל- 10" שיכול לרוץ 8 שעות על הסוללה שלו במשקל של קילו...

סליחה מראש על השאלה הדיבילית אבל מה בדיוק אתם עושים עם נטבוק במשך כל כך הרבה שעות בזמן הלימודים?[/ :s05:

(אני שואל בשיא הרצינות וממש לא בציניות).

lefteye2 המעבד 270 הוא חד ליבתי, מה שאתה רואה כ"שני מעבדים" זה בעצם 2 תהליכי עבודה - Hyper threading

אגב ל-dan79, משהו שלא ידעתי מקודם (וכנראה גם אתה), בחלונות 2000 אין תמיכה ל-Hyper threading אז הנה עוד סיבה לא להתקין אותו (תקרא בלינק).

אין לי מושג עד כמה המאמר ב-WIKI נכון והאם הוא בכלל מעודכן היות ובעבר ניתקלתי בשגיאות ואי דיוקים רבים ב-WIKI .

ידוע לי ש-2000פרו תומך במעבדים מרובי ליבות.

יתכן שהתמיכה הראשונית לא היתה אופטימלית והיא שופרה ב-service pack 4.0 .

נושא אחר:

האם בנטבוקים שלכם יציאת ה- ממשיכה לקבל מתח ,גם שהנייד מכובה או נימצא במצב של HIBRENETION ?

(במחשבים שולחניים זה כך ,לדוגמא כשמחברים עכבר אופטי למחשב מכובה אז העינית בעכבר נידלקת ).

האם אפשר לעשות DOWN-CLOCK ברמת הביוס ,הרבה מתחת להגדרות האטומטיות של ברירת המחדל כאשר הנייד עובד על הסוללה

ובצורה כזאת להגדיל בצורה משמעותית את זמן העבודה המקסימלי האפשרי?

(יצא לי לגלוש באינטרנט עם קונג'יטסו עם מעבד אטום שרץ במהירות של 600 MHZ בלבד, ותאמינו או לא

אבל כל עוד לא מפעילים הרבה ישומים במקביל אז הגלישה הינה חלקה למדי כל עוד לא מנגנים קליפים מ- וכיוצא באלו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dan79 קודם תקרא מה רשום בויקי על הריבוי מעבדים של 2000 אחרי זה תגיב.

בקשר ל-down clock אז יש תכונה שנקראת Speed-step שמורידה את המהירות ל-800Mhz, זה אולי קצת גבוה מ-600 שראית, אבל לא נתקלתי בבעיות בהפעלת כמו שתיארת. מה שכן, כשהדלקתי במצב הזה הרבה טאבים של אז הרגשתי האטה, אבל זה הגיוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן- אני אתן לך את הדוגמא של הימים שבהם הכי מתבזבת לי הסוללה, כלומר מגיע לאיזה 40%.

ימי ראשון וחמישי יש לי שיעורי אלקטרוניקה מחשבים שזה כמה שעות שאני מתכנת/מסרטט/גולש ואפילו משחק אם יש קצת זמן חופשי. בסוף הימים האלו כמו שאמרתי המחשב מגיע ל40%. בשאר הימים זה יותר מתון.

Danikk8- אני מפעיל על הMSI WIND שלי (שהוא כמעט זהה בביצועים לASUS שציינת) ויזואל סטודיו 2008 ו2005 בלי בעיה. החסרון היחיד הוא בשטח עבודה המצומצם (בכל זאת, מסך 10 אינץ).

חשוב לציין שאני שידרגתי את הזכרון בנטבוק שלי ל2 גיגה (מגיע עם 1), זה עולה כמה עשרות שקלים עד למאה ומשהו במקרה הכי יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dan79 קודם תקרא מה רשום בויקי על הריבוי מעבדים של חלונות 2000 אחרי זה תגיב.--

אני בהחלט אבדוק את הנושא לגבי 2000PRO SP4 בפעם אחרת ולא ב-wiki ....

בקשר ל-down clock אז יש תכונה שנקראת Speed-step שמורידה את המהירות ל-800Mhz, זה אולי קצת גבוה מ-600 שראית, אבל לא נתקלתי בבעיות בהפעלת יוטיוב כמו שתיארת. מה שכן, כשהדלקתי במצב הזה הרבה טאבים של יוטיוב אז הרגשתי האטה, אבל זה הגיוני

בלי שום קשר לתוכנה כזאת או אחרת ,האם ברמת הביוס ניתן בצורה ידנית להוריד עוד יותר את המהירות ?

האם בנטבוקים שלכם יציאת ה- ממשיכה לקבל מתח ,גם שהנייד מכובה או נימצא במצב של HIBRENETION ?

(במחשבים שולחניים זה כך ,לדוגמא כשמחברים עכבר אופטי למחשב מכובה אז העינית בעכבר נידלקת ).

זאת נראת שאלה לא קשורה לעניין ,אולם אודה לך מאוד אם תואיל להשיב עלייה ,משום שיש לי צורך לעיתים רחוקות , להפעיל במשך זמן ממושך

רכיב מסויים שעובד במתח של 5 וולט(מתח סטנדרטי של תקן ).

.

דן- אני אתן לך את הדוגמא של הימים שבהם הכי מתבזבת לי הסוללה, כלומר מגיע לאיזה 40%.

ימי ראשון וחמישי יש לי שיעורי אלקטרוניקה מחשבים שזה כמה שעות שאני מתכנת/מסרטט/גולש ואפילו משחק אם יש קצת זמן חופשי. בסוף הימים האלו כמו שאמרתי המחשב מגיע ל40%. בשאר הימים זה יותר מתון.

באופן אבסורדי אתה דווקא מוכיח את טענתי ,שהרי אפילו בימים הכי עמוסים אתה מגיע רק ל-40 אחוז .

במילים אחרות כחצי מסוללת 6 תאים.

אני די משוכנע שעם קצת כיוונים (בהירות מסך,DOWN-CLOCK מועט ושימוש בעכבר חוטי במקום עכבר BT ),אפילו סוללת 3 תאים הייתה

מספיקה לכל צרכיך ברוב רובם ,המוחלט של המקרים......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...