מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 106 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

סליחה מראש על השאלה הדיבילית אבל מה בדיוק אתם עושים עם נטבוק במשך כל כך הרבה שעות בזמן הלימודים?[/ :s05:

(אני שואל בשיא הרצינות וממש לא בציניות).

מסכם הרצאות. כל הרצאה 2-6 עמודים בוורד. בין סיכומים באתנחתות של אמצע שיעור אני גם גולש = בודק ציונים/מערכת/אימייל, מסנג'ר, אתרים כמו hwzone... בימים ארוכים יש גם חלונות, שגם בהם לפעמים אתה רוצה לגלוש/"לשחק".

3 תאים לא בא בחשבון. 6 תאים רגיל זה לחוץ. צריך לדאוג לבהירות, לדאוג לשים אותו ב- sleep/hibernate פה ושם, לכבות אותו בחלונות והפסקות.

עם ה- 6 תאים של ה- 1000HE כל זה נחלת העבר (על פי ה- REVIEWS כמובן, אני לא טוען שניסיתי אותו), לא צריך שהמסך יהיה כהה מדי, אפשר לגלוש מתי שמתחשק, נשארת סוללה גם לאחר הלימודים -- אתה נשאר להכין עבודה בסיפרייה - המחשב האישי שלך עדיין עובד בלי מטען ובלי סוללות נוספות. קפצת לחבר בלי לעבור בבית - עדיין עובד. הלכתם לבית קפה ואתם רוצים לבדוק/להראות משהו אונליין - עדיין עובד.

מובן מאליו שאפשר להסתדר בלי. אני מסתדר עכשיו עם 8 תאים ו- 4 תאים (ולפעמים גם מטען במקום אחת הסוללות, תלוי ביום) ב- 12" שלי, והם נותנים לי ביחד כ- 5 שעות. כל רגע פנוי אני צריך להכניס אותו ל- sleep, בהירות על 0, מכובה... אז כמו שכבר ציינתי, אם אני יכול לקבל יחידה אחת ששוקלת פחות מקילו וחצי ותתן לי 8 שעות עבודה בלי חוטים, בלי לחפש שקעים, בלי לסחוב ולהחליף נוספות ובלי לשלם עליהן - מבחינתי זה מעולה. מבחינתך זה מיותר - מקובל. רק אל תגיד שזה מיותר לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ציון מחשב EEE 900HA במערכות הפעלה

VISTA - 2.8 :jump:

WINDOWS 7 - 2 :bash:

לא ברור מדוע הציון הנמוך הוא ב7 :kopfpatsch:

ההתקנההיתה מהירה והמערכת טסה במצב EARO :xyxthumbs:

דרייברים לא היה צורך בהתקנה וגם לא קיימים :s07:

זמני 5200MHA מכילה תאים 4

מעבד 800MHZ

XP- 5 שעות - 3.5 WINDOWS7-4.5 שעות

מעבד 1600MHZ

XP-3.5 שעות -2-3 WINDOWS7-3-4 שעות

קיימת תוכנה ב900HA ייעודית ששולטת על מהירות המעבד קיימים 4 מצבים

1.מצב אוטומטי מהירות מעבד נקבעת על פי פעולת המבוצעות

2.מצב חסכון - מעבד על 800HZ זמן מקסימלי של ביצועים טובים תוכנות כבדות קצת עובדות לאט

3.מצב מהירות גבוהה - מעבד על 1500- 1600 זמן 3 וחצי שעות ביצועים טובים מאוד עם תוכנות מאוד כבדות

4.מצב מהירות גבוהה מאוד מבוצע של 10% ממהירות המעבד והוא מגיע ל 1700 סוללה מחזיקה 2 עד 3 שעות מחשב טס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן אבסורדי אתה דווקא מוכיח את טענתי ,שהרי אפילו בימים הכי עמוסים אתה מגיע רק ל-40 אחוז .

במילים אחרות כחצי מסוללת 6 תאים.

אני די משוכנע שעם קצת כיוונים (בהירות מסך,DOWN-CLOCK מועט ושימוש בעכבר חוטי במקום עכבר BT ),אפילו סוללת 3 תאים הייתה

מספיקה לכל צרכיך ברוב רובם ,המוחלט של המקרים......

לא.

40% ב6 תאים זה כבר מת בשלושה תאים.

ה40% הזה הוא כבר תוצר של חיסכון- הורדת בהירות, כיבוי ויפי כשלא צריך ומצב שינה כשלא צריך. בנוסף לכך אני לא משתמש בעכבר חיצוני בכלל, אני מסתדר עם הטאצפד.

דואן קלוק לא בא בחשבון כי אז הויזואל סטוידיו יעבוד בצורה נוראית אם בכלל כמו כן זה לא יאפשר לשחק בזמן הפנוי.

אל תנסה ל"סחוט" את צדקדך על מה מתאים לי או לא כי אני יודע טוב מאוד ששעתיים וחצי עבודה (קרוב לוודאי פחות כי אני משתמש בתוכנות כבדות) לא מספיקות לי כלל וכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכם הרצאות. כל הרצאה 2-6 עמודים בוורד. בין סיכומים באתנחתות של אמצע שיעור אני גם גולש = בודק ציונים/מערכת/אימייל, מסנג'ר, אתרים כמו hwzone... בימים ארוכים יש גם חלונות, שגם בהם לפעמים אתה רוצה לגלוש/"לשחק".

3 תאים לא בא בחשבון. 6 תאים רגיל זה לחוץ. צריך לדאוג לבהירות, לדאוג לשים אותו ב- sleep/hibernate פה ושם, לכבות אותו בחלונות והפסקות.

עם ה- 6 תאים של ה- 1000HE כל זה נחלת העבר (על פי ה- REVIEWS כמובן, אני לא טוען שניסיתי אותו), לא צריך שהמסך יהיה כהה מדי, אפשר לגלוש מתי שמתחשק, נשארת סוללה גם לאחר הלימודים -- אתה נשאר להכין עבודה בסיפרייה - המחשב האישי שלך עדיין עובד בלי מטען ובלי סוללות נוספות. קפצת לחבר בלי לעבור בבית - עדיין עובד. הלכתם לבית קפה ואתם רוצים לבדוק/להראות משהו אונליין - עדיין עובד.

מובן מאליו שאפשר להסתדר בלי. אני מסתדר עכשיו עם 8 תאים ו- 4 תאים (ולפעמים גם מטען במקום אחת הסוללות, תלוי ביום) ב- 12" שלי, והם נותנים לי ביחד כ- 5 שעות. כל רגע פנוי אני צריך להכניס אותו ל- sleep, בהירות על 0, אינטרנט מכובה... אז כמו שכבר ציינתי, אם אני יכול לקבל יחידה אחת ששוקלת פחות מקילו וחצי ותתן לי 8 שעות עבודה בלי חוטים, בלי לחפש שקעים, בלי לסחוב ולהחליף סוללות נוספות ובלי לשלם עליהן - מבחינתי זה מעולה. מבחינתך זה מיותר - מקובל. רק אל תגיד שזה מיותר לכולם.

לא.

40% ב6 תאים זה כבר מת בשלושה תאים.

ה40% הזה הוא כבר תוצר של חיסכון- הורדת בהירות, כיבוי ויפי כשלא צריך ומצב שינה כשלא צריך. בנוסף לכך אני לא משתמש בעכבר חיצוני בכלל, אני מסתדר עם הטאצפד.

דואן קלוק לא בא בחשבון כי אז הויזואל סטוידיו יעבוד בצורה נוראית אם בכלל כמו כן זה לא יאפשר לשחק בזמן הפנוי.

אל תנסה ל"סחוט" את צדקדך על מה מתאים לי או לא כי אני יודע טוב מאוד ששעתיים וחצי עבודה (קרוב לוודאי פחות כי אני משתמש בתוכנות כבדות) לא מספיקות לי כלל וכלל.

ברור לחלוטין שעבור שניכם ה-1000he הוא בבחינת "חלום שהתגשם".

השאלה אם אתם מייצגים את המשתמש הממוצע?

התשובה היא: ממש לא!!!

לא כולם סטודנטים.

ואתם יודעים מה?

אתם אפילו לא מייצגים את הסטודנט הממוצע.

אולי רק את הסטודנטים למדעי המחשב\תחום קרוב.

גם אני הייתי סטודנט לא מזמן ויחד עם זאת אני מתקשה להתחבר לצרכים שלכם.

היום בכל מוסד לימודים שמכבד את עצמו,אפשר להוריד את מרבית ההרצאות.

כמו כן,ממש לא ברור לי איך אתם מסוגלים להקשיב בריכוז להרצאות ובמקביל להקליד אותם בדייקנות.

גם אני נסחבתי בהתחלה עם מחשב לפטופ ,אולם מהר מאוד ויתרתי עליו לטובת 604 WIFI +הורדת ההרצאות מהאתר של האוניברסיטה.

מצאתי גם שסיכום ההרצאות בכתב יד ,"מכניס" את החומר הרבה יותר טוב לזיכרון.

(ה- איפשר לי להקליט את אותם הרצאות שלא היה ניתן להוריד+לגלוש ב-WIFI +להעביר את הזמן הפנוי בצפייה בסרטים ובהאזנה

למוסיקה).

אני עדיין סבור שעבור המשתמש הממוצע ,עדיף נטבוק קל ככול האפשר-במשקל של קילו שמאפשר את ה-3 שעות עבודה,

שזה זמן השימוש היומי הממוצע על פני היסחבות עם קילו וחצי .

עדיף שבמקרים מעטים הסוללה תגמר לפני הזמן הרצוי מאשר להיסחב ביום יום עם עוד חצי קילו ,רק בגלל החשש שהסוללה לא תספיק.

עדיף נוספת רזרבית בבית שאפשר לקחת במקרים מיוחדים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתרשמותי, חיי סוללה ארוכים זה אחד הדברים המבוקשים ביותר בניידים. במיוחד בשביל סטודנטים.

עוד לא ראיתי סטודנט שמגיע עם לפטופ ללימודים ושאינו מקליד את החומר, זו המטרה העיקרית של הסחבות עם מחשב, לא סוליטר או גלישה. כמו כן, הורדת הרצאות למחשב אינה רלוונטית כאן. אני בשיעור על מנת שלא אצטרך לצפות בו אח"כ, המטרה היא לסכם את עיקרי הדברים במקום ולא לצפות באותה ההרצאה שוב ושוב בבית.

דן, במקרה הזה אני חייבת לומר שאתה לחלוטין לא מייצג את הצרכים של הסטודנט הממוצע לדעתי. מה ש-Jay K תיאר ממצה פחות או יותר את הצרכים והבעיות כפי שאני רואה אותם אצלי ואצל רוב הסטודנטים להם יצא לי לייעץ על . דבר מרכזי שרוב האנשים מציינים זה "שיספיק לי לכל היום באוניברסיטה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתרשמותי, חיי ארוכים זה אחד הדברים המבוקשים ביותר בניידים. במיוחד בשביל סטודנטים.

עוד לא ראיתי סטודנט שמגיע עם לפטופ ללימודים ושאינו מקליד את החומר, זו המטרה העיקרית של הסחבות עם מחשב, לא סוליטר או גלישה. כמו כן, הורדת הרצאות למחשב אינה רלוונטית כאן. אני בשיעור על מנת שלא אצטרך לצפות בו אח"כ, המטרה היא לסכם את עיקרי הדברים במקום ולא לצפות באותה ההרצאה שוב ושוב בבית.

דן, במקרה הזה אני חייבת לומר שאתה לחלוטין לא מייצג את הצרכים של הסטודנט הממוצע לדעתי. מה ש-Jay K תיאר ממצה פחות או יותר את הצרכים והבעיות כפי שאני רואה אותם אצלי ואצל רוב הסטודנטים להם יצא לי לייעץ על . דבר מרכזי שרוב האנשים מציינים זה "שיספיק לי לכל היום באוניברסיטה".

אין לי מושג,היכן את לומדת,אולם רוב הסטודנטים לא נסחבים ביום יום עם ללימודים.

ומי בכלל אמר שהמשתמש הממוצע בנטבוקים הוא דווקא סטודנט??

הקונה הממוצע הוא דווקא אחד שמשתמש בו בדרך לעבודה על מנת להפוך את זמן הנסיעה או ההמתנה

לרכבת \אוטובוס\מטוס\העמידה בפקק תנועה מזמן "מת" לזמן פרודוקטיבי\מהנה.

במקרה כזה ,כ-שלוש שעות עבודה מספיקות בהחלט לרוב רובם של המשתמשים.

האמת שבכלל חלק גדול מהקונים מחברים אותו לשקע המצית ברכב ומשתמשים בו גם לשם ניווט לוויני\התחמקות ממכמונות מהירות.

במקרה האחרון לסוללה אין בכלל חשיבות.

כל מי שיטרח בדוק את טבלאות המכירות יגלה שרוב רובם של הנטבוקים שנמכרו עד כה,

( בעיקר ONE חמש מליון יחידות אם אני זוכר נכון )

נמכרו בגרסאות עם 3 עד 4 תאים וזה מספיק לרוב המוחלט של הקונים.

אתם יכולים להתווכח איתי עד מחר ,אבל אתם לא יכולים להתווכח עם מספרים מוכחים.

אגב,מספרם של אלו שרכשו נטבוקים עם 6 תאים בטל בשישים....

אם תבדקו את הנטבוקים לסוגיהם השונים שיצאו מאז ה-EEE701 הראשון אתם תגלו שכמעט כולם נמכרו כמו לחמניות חמות עם 3 תאים.

האם אתם באמת חושבים שכל החברות מטומטמות?

לא ולא ,הן עושות סיקרי שוק נרחבים ובודקות את הצרכים של הלקוח הממוצע גם באמצעות קבוצות מיקוד לפני שהן מייצרות אפילו בורג אחד

בייצור סידרתי של מיליוני יחידות.

אתם שוכחים שסוללות 6 תאים ,תופסות נפח רב יותר בתיק\תרמיל וגם מוסיפות משקל רב יותר שלא כולם מוכנים להיסחב איתו ללא כל צורך.

עדיף להיסחב ביום יום עם סוללת 3-4 תאים שתספיק ל-99 אחוז מהמקרים בשימוש היום יומי הצפוי לנטבוק הממוצע ובנוסף להחזיק בבית סוללה

נוספת בקיבולת גבוהה יותר עבור אותם מקרים נדירים שבהם שוהים מחוץ לבית לפרקי זמן ארוכים וזקוקים לזמן עבודה ארוך יותר.

(ושוב דברי מכוונים כלפי הקונה הממוצע ולא תקפים לגבי סטודנטים שלומדים מחשבים או כאלו שמקלידים את ההרצאות בזמן התרחשותן).

סוף סוף המבוגר האחראי בא לשים סוף לויכוחים המוזרים :xyxthumbs:

השאלה מי כאן באמת נימצא בסטאטוס של :"המבוגר האחראי"??

האם יש לך את הכישורים של אורי גלר שאתה מסוגל בכלל להעריך בן כמה אני בכלל? ,מה מידת האחראיות שלי?

וכמה ונטבוקים עברו תחת ידיי בארץ ובחו"ל?.

מי אתה בכלל שתיקבע מה הוא ויכוח "מוזר" ומה הוא ויכוח לגיטימי?

בסך הכול יש פה הבעת דעות שאתה יכול לקבל\לא לקבל, ותתפלא אבל גם מדעות של אנשים שחושבים אחרת ממך

לפעמים לומדים משהו חדש או מקבלים זווית ראייה אחרת על הדברים.

אבל את זה לומדים עם הגיל וצבירת ניסיון חיים מינימאלי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג,היכן את לומדת,אולם רוב הסטודנטים לא נסחבים ביום יום עם ללימודים.

כלל לא אמרתי כזה דבר.

ומי בכלל אמר שהמשתמש הממוצע בנטבוקים הוא דווקא סטודנט??

לא אני. התייחסתי רק להערותיך לגבי הסטודנט הממוצע.

הקונה הממוצע הוא דווקא אחד שמשתמש בו בדרך לעבודה על מנת להפוך את זמן הנסיעה או ההמתנה

לרכבת \אוטובוס\מטוס\העמידה בפקק תנועה מזמן "מת" לזמן פרודוקטיבי\מהנה.

אולי ואולי לא, אף אחד מלבדך לא מתווכח כאן על מיהו הקונה הממוצע של נטבוקים והויכוח יהיה עקר בהתחשב בעובדה שאין לנו דרך כלשהי לדעת.

אתם שוכחים שסוללות 6 תאים ,תופסות נפח רב יותר בתיק\תרמיל וגם מוסיפות משקל רב יותר שלא כולם מוכנים להיסחב איתו ללא כל צורך.

b]

דן, אנחנו (או אני) לא שוכחים דבר. אני גם ממש לא מתכוונת להכנס לדיון שמטרתו "להוכיח" מהם צרכי הכלל, אני מבינה שאין לי או לך שום אפשרות להגיע לקביעה כזו (ולכן אני אמנע באופן מוחלט מהצהרות בסגנון "סוללת 3-4 תאים מספיקה ל-99% מהמקרים"). הדבר היחיד שאני מציינת הוא ההתרשמות האישית שלי מייעוץ לקונים רבים מאד, סטודנטים ושאינם סטודנטים, בנוגע לניידים - לאנשים אכפת מחיי הסוללה ורבים מוכנים לסחוב הרבה יותר מקילו וחצי על מנת לקבל אותם, לא מדובר בצורך חריג. זה הכל.

סוף סוף המבוגר האחראי בא לשים סוף לויכוחים המוזרים :xyxthumbs:

השאלה מי כאן באמת נימצא בסטאטוס של :"המבוגר האחראי"??

האם יש לך את הכישורים של אורי גלר שאתה מסוגל בכלל להעריך בן כמה אני בכלל? ,מה מידת האחראיות שלי?

וכמה ונטבוקים עברו תחת ידיי בארץ ובחו"ל?.

מי אתה בכלל שתיקבע מה הוא ויכוח "מוזר" ומה הוא ויכוח לגיטימי?

בסך הכול יש פה הבעת דעות שאתה יכול לקבל\לא לקבל, ותתפלא אבל גם מדעות של אנשים שחושבים אחרת ממך

לפעמים לומדים משהו חדש או מקבלים זווית ראייה אחרת על הדברים.

אבל את זה לומדים עם הגיל וצבירת ניסיון חיים מינימאלי..

את הוויכוח הזה אני מבקשת משניכם לנטוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי ואולי לא, אף אחד מלבדך לא מתווכח כאן על מיהו הקונה הממוצע של נטבוקים והויכוח יהיה עקר בהתחשב בעובדה שאין לנו דרך כלשהי לדעת.

דן, אנחנו (או אני) לא שוכחים דבר. אני גם ממש לא מתכוונת להכנס לדיון שמטרתו "להוכיח" מהם צרכי הכלל, אני מבינה שאין לי או לך שום אפשרות להגיע לקביעה כזו (ולכן אני אמנע באופן מוחלט מהצהרות בסגנון "סוללת 3-4 תאים מספיקה ל-99% מהמקרים"). הדבר היחיד שאני מציינת הוא ההתרשמות האישית שלי מייעוץ לקונים רבים מאד, סטודנטים ושאינם סטודנטים, בנוגע לניידים - לאנשים אכפת מחיי הסוללה ורבים מוכנים לסחוב הרבה יותר מקילו וחצי על מנת לקבל אותם, לא מדובר בצורך חריג. זה הכל.

אולי קשה לך להכיל את זה (האמת שגם אני הופתעתי למדי),אבל הנטבוק הנמכר ביותר מאז ומעולם הוא ONE .נקודה.

הוא גם נימכר בפער עצום והרחק מכל מתחריו וזאת למרות שהוא נטבוק בינוני למדי ושווק עם סוללת 3 תאים בלבד במקור.

אם קשה לך לחפש ,אני אביא לך את הנתונים המספריים על "מגש של כסף" בעצמי ,בהמשך.

מצב המכירות בארץ לא משקף את סטטיסטיקות המכירות בשוק הגלובלי(למעשה השוק בארץ ניחשב כסוג של "חצר אחורית זניחה").

הנישה של הסטודנטים הינה חסרת משמעות.

הלקוח הממוצע הוא האמריקאי שנאלץ לבלות שעות ארוכות בדרכו מהפרברים למקום העבודה שלו .

(הפקקים בארץ ,זה בדיחה לעומת הפקקים בדרך למרכזי הערים בארצות הברית.,

(מי שלא ראה פקק תנועה בלוס-אנג'לס לא ראה פקק מימיו.......).

הנתונים המספריים הם כל-כך מובהקים שאי אפשר פשוט לטעון אחרת.

מרבית הלקוחות "הצביעו ברגליים" ורכשו את האייסר משום שהוא מספק את צורכיהם מבחינת משקל(995 גרם) ,

מבחינת זמן עבודה,גודל(מסך 9 אינץ ) ומחיר.

זה שיש אנשים שיש להם צורך בזמן עבודה ארוך יותר \מסך גדול יותר\או צרכים אחרים,,זה לגיטימי לחלוטין ,

אבל זה בשום פנים ואופן לא משנה את התמונה הכללית.

מי שיגיד אחרת ,אז הוא פשוט מביע דעה סובייקטיבית ולא מבוססת על עובדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dan79 אתה מערבב כמה דברים.

בקשר לסוללות, אתה באמת חושב שמכרו נטבוקים עם 3 תאים כי זה באמת מה שאנשים צריכים? חשבת אולי שמכרו אותם עם סוללה חלשה כדי שאנשים יקלטו שזה לא מספיק להם וירוצו לקנות עוד סוללה של 6 תאים? שמת לב ששום סוללת לא מתאימה לאחר, למה חשבת זה כך?

עד לא מזמן מכרו מצלמות דיגיטליות של 5 מגפיקסל עם כרטיס זיכרון של 16 מגבייט, כי משתמש ממוצע צריך 16 מגבייט? ומה עם שנמכרו עם 8 מגבייט?

ואם לדבר כבר על ההצלחה של , המחשב שלהם היה בתחתית הסקלה מבחינת המחיר וזה מראה על תכנון ושיווק מצד (ואולי קצת מזל). מה שקובע מה שיימכר זה הצרכן והיבואן, אבל, הכל מושפע מהשיווק, זה לא חדש שאנשים קנו מוצרים פחות טובים בגלל שיווק מוצלח של חברה כזו או אחרת.

עוד משהו על פרסום - שמת לב שבפרסומות הכל נוצץ ויפה? המסך של 9" נראה ענק התמונה מרהיבה והסאונד נשמע מצוין ומשום מה איזה כוסית תמיד משתמשת במחשב שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה סותר את עצמך (כרגיל). העובדה היא ש- 1000HE מגיע עם סוללת 6 תאים שמאפשרת שימוש לשעות רבות. מלבד העובדה שמוכרים 6 תאים לדגמים שונים של ו- (ה- U115 בין היתר, שאמור לשבור את השיא של ה- 1000HE). ספציפית אצלנו בארץ - IVORY מוכרים את השילוב של ה- WIND עם 6 תאים. עפ"י גישתך שלך לא היו מוכרים משהו שהיו יודעים שאין לו שוק. אם דברייך היו נכונים ("99%...") - לא היו דוחפים כאלה. אתה גם שוכח שבתחילה כלל לא היו 6 תאים, זה משהו שהגיע בהמשך.

יש טעויות רבות במה שכתבת גם קודם, אבל אני יודע שזה לא יועיל לחזור אליהן. הנקודה היא שאף אחד לא דיבר על התמונה הכללית, כל אחד דיבר על עצמו ועל מה שהוא מכיר מהסביבה שלו, ואתה באת וביטלת צרכים של אנשים אחרים. אני צריך זמן עבודה ארוך - אני מתלהב מזמן עבודה ארוך - אני יודע שרבים אחרים צריכים ויתלהבו מזמן עבודה ארוך (מבלי לדעת מה אחוזם בעוגה הכלל עולמית של צרכי הנטבוקים). אל תבטל את זה, אל תגיד לי מה אני או מישהו אחר צריך, ואל תזרוק אחוזים שאינם בדוקים סטטיסטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...