יש לי שני WINDOWS איך אני מוחק אחד מהם - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי שני WINDOWS איך אני מוחק אחד מהם

game kILLer

Recommended Posts

אמממ..... תנסה למחוק את תיקיית של החלונות שברצונך למחוק,

במידה וזה לא יצליח תפרמט את כונן C ואז תתקין אחת מן המערכות הפעלה שברצונך להשתמש בה.

ועצה קטנה: אם אתה כבר מתקין שתי מ"ה על אותו הארד-דיסק(דבר שהוא לא מומלץ) עדיף כבר שתסדר אותם לפי מחיצות. ככה יהיה לך גם יותר קל להסיר אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול אני לא רואה שום צורך בשני מערכות הפעלה

ודבר שני כמו שאמרו מקודם אל תתקין שתי מערכות הפעלה על אותו כונן זה ממש לא מומלץ

יכולות להיווצר בעיות כי שני מערכות ההפעלה משתמשות באותו כונן

האם לשניהם יש את אותו Program Files?

אם היו לך שתי מערכות הפעלה על כוננים נפרדים

הדבר היה קל יותר לביצוע היית יכול למחוק רק את אותה מחיצה

ולמחוק מהקובץ Boot.ini את השורה של המערכת ההפעלה שנמחקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול אני לא רואה שום צורך בשני מערכות הפעלה

בעיקרון, אני מסכים איתך...

שתי מערכות הפעלה לא מועילות הרבה למחשב, וההיפך הוא הנכון! הן מכבידות על המחשב, מאיטות אותו ואף תופסות הרבה שטח בדיסק(במיוחד אם אלו מערכות חלונות) .

אבל יש מקרים שנחוצות שתי מ"ה באותו מחשב, אך במקרים כאלו צריך לארגן את המערכות הפעלה בצורה מסודרת...כל מערכת במחיצה משלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני הכל אני חייב להגיב -

אין שום סיבה לשתי מערכות הפעלה? שתי מערכות הפעלה מקבילות מאיטות ומכבידות על המחשב? מאיפה הבאתם את זה?

יש מאות ואלפי סיבות להתקין יותר ממערכת הפעלה אחת על המחשב - מתחיל בתוכנות שלא יודעות לעבוד על ומתעקשות שישאירו להן את ה98, דרך הצורך במערכת הפעלה יציבה במקביל למערכת שאפשר להתעלל בה ולעשות עליה ניסויים, ועד התקנות נסיוניות של גירסאות בטא.

ולא הזכרנו את .

אם מתקינים את המערכות כמו שצריך, על מחיצות נפרדות וכו' הכל עובד מצויין בלי שום "האטה" או "הכבדה".

מערכת הפעלה "גוזלת המון שטח דיסק"? נו באמת, 1 - 1.5 גיגה זה המון שטח דיסק? מתי? ב1999?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

לגבי ההסרה - כמו שאמרו פה, תלוי מאד באיך המערכות מאורגנות לך על ההארדיסק - אם יש להן מחיצות משותפות (כמו Program files או My Documents) וכו'.

בעיקרון, כדי להפטר מאחת מהן, פשוט למחוק את המחיצה הראשית שלה (WINDOWS בXP, או WINNT ב2000) ולהוריד מהקובץ BOOT.INI את השורה שפונה אליה.

אחר כך, אם אתה רוצה לנקות לעצמך מקום בהארדיסק, תתחיל "לצוד" ידנית (ובזהירות) מחיצות וקבצים שהם שאריות של המערכת הקודמת.

בכל מקרה, המלצות לעתיד -

לעולם אל תתקין שתי מערכות הפעלה על אותה מחיצה.

תמיד תיצור יותר ממחיצה אחת, מתישהו בטוח תצטרך אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TomB, שמע...

קודם כל נתחיל מזה שאני אמרתי שכן יש מקרים ששתי מ"ה הפעלה על אותו מחשב נחוצות.

דבר שני, שתי מ"ה הפעלה (גם אם הן מסודרות במחיצות נפרדות) מבוססות אכן מכבידות ומאיטות את המחשב, נקודה. היה לי לא מזמן שתי מערכות במחשב שכל אחת מהן הייתה מותקנת במחיצה נפרדת ואכן זה האט את המחשב. אז ככה שאני מדבר מנסיון...

ואני לא מדבר על כי היא גם ככה כמעט ולא מבזבזת משאבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי עכשיו את התגובה הקודמת שלי ופתאום ראיתי שהתלהבתי קצת יותר מידי... סלח לי אם הייתי קצת בוטה...

בכל מקרה, בעניין ההאטה, גם לי יש הרבה מאד ניסיון בעניין ולא ראיתי שזה ממש משפיע - שתי מערכות הפעלה כלשהן על מחיצות שונות + מחיצת מסמכים משותפת (וגם מחיצת TEMP/PAGE FILE נפרדת אף פעם לא הזיקה) תמיד עבד יפה מאד. אולי במקרה שלך היו בעיות אחרות שהשפיעו.

תחשוב על זה בצורה רציונאלית - אם אתה מתקין שתי מערכות מבוססות NT במקביל ובPARTITIONS שונים הדבר היחיד שמשותף לשתיהן הם הקבצים NTLDR ,NTDETECT.COM ו-BOOT.INI בPARTITION C וזהו. אין להן שום דבר משותף אחר שיכול או צריך להשפיע על ביצועים.

אולי BOOT RECORD של NT יכול להשפיע על מע' הפעלה מבוססת DOS אבל גם עם זה אני בספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מאות ואלפי סיבות להתקין יותר ממערכת הפעלה אחת על המחשב - מתחיל בתוכנות שלא יודעות לעבוד על ומתעקשות שישאירו להן את ה98, דרך הצורך במערכת הפעלה יציבה במקביל למערכת שאפשר להתעלל בה ולעשות עליה ניסויים, ועד התקנות נסיוניות של גירסאות בטא.

ולא הזכרנו את .

בxp יש אפשרות שאם אתה רוצה לעלות תוכנה שעולה למשל רק ב98, אז ניתן "לעבוד" על התוכנה בכך שאומרים לה שהווינדוס הוא 98.

וכך גם אפשר 95, 2000, ME.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...