אוברקלוק למחשב ישן (Pentium4 3GHz) - בשביל הכיף - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוברקלוק למחשב ישן (Pentium4 3GHz) - בשביל הכיף

QttP

Recommended Posts

סתם בשביל הכיף בא לי לשחק קצת באוברקלוק על המחשב הישן. אם מישהו רוצה לעזור, אשמח.

נתוני פתיחה:

לוח P4P800-E

מעבד Northwood 3.0GHz

זכרונות DDR400 על הפנים של Elixir שלא יעשו אוברקלוק גם לא ל-401MHz בלי להתרסק (אולי יוחלפו אם נגלה שיש טעם).

קירור סטוק של אינטל (לא יוחלף)

מטרה:

לראות כמה OC אפשר לעשות למעבד. ידוע לי שחלק מהדגמים האלה ידועים ביכולות OC מצוינות (3.5-3.6GHz על אוויר), בעוד שחלק נתקעים עוד לפני 3.2. מעניין איזה שלי.

הלוח אמור להיות טוב ל-OC. הזכרונות - לא יסחבו, אבל אם הם מסוגלים לעבוד בתדרים נמוכים יותר מהנומינלי, אפשר להפעיל אותם במחלק 5:4, ואז כן יהיה מרווח OC מסוים למעבד.

הנסיונות הראשונים שלי לא צלחו כ"כ, וכבר ב-3.15-3.2 (עם זכרונות ב-5:4) היו בעיות לעלות ל-Windows או להריץ בנצ'מרקים.

השאלה היא האם פספסתי איזושהי הגדרת חשובה, או שפשוט נפלתי על מעבד לא הכי מוצלח, או שהזכרונות כ"כ גרועים שלא מסוגלים לעבוד גם בתדר נמוך מהנומינלי.

אשמח לעצות מאנשים בעלי ניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את אותו הלוח רק בלי ה- E

אני כמעט בטוח שלך יש כמוני אחוזים

איפה שקובעים במקום סטנדט למנואל בשביל לשנות אפשר לבחור 5\10\20\30 אחוז תנסה קודם עם ה-5 אחר כך 10 תראה מתאי אתה נופל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את האחוזים ותפעל לפי המדריך באתר.

אני הגעתי עם מעבד כזה ל-3.5 יציב כמו בטון עם הקירור המקורי.

אין סיבה להתקע על 3.2GHZ.

רק אל תעלה את המתח מעל 1.6, לי זה לא הוסיף יציבות וסתם מחמם את המעבד.

אה כן,

עזר לי להעלות את המתח של הצ'יפסט בדרגה אחת. (אני כבר לא זוכר מה זה היה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתאם לעצות עשיתי מספר ניסיונות.

תחילה מספר פרטים שלא ציינתי קודם:

הספק הוא Thermaltake Butterfly 480W

כרטיס המסך הוא 6600GT של Gigabyte (AGP).

1) כמו שכתוב במדריך כיביתי את ה-Spread Spectrum (לא יודע אם זה משפיע או לא, אבל אולי).

2) שמתי את הזכרונות ב-5:4 (באופן זה הם לא מגבילים עד FSB=250MHz). נעלתי את ה-AGP/PCI על 66/33MHz וביטלתי את כל האופטימיזציות המוזרות של הלוח (Memory Acceleration Mode, Performance Mode).

3) התחלתי להעלות את ה-FSB. עד 220MHz (שזה אומר 3300MHz למעבד) הכל עובד פיקס, בדיקות S&M עוברות בכיף, בלי להעלות את המתח בכלל.

4) ב-230MHz (מעבד ב-3.5GHz) כבר לא עבד כ"כ טוב. במתח ברירת מחדל (1.5V ל-CPU), ה-XP לא עלה עם מסך כחול (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL) תוך שניה מתחילת תהליך ה-boot. העלאת המתח של המעבד ל-1.6V עזרה להעלות את ה-Windows אך בדיקות S&M נוטות גורמות לקריסה ו-restart תוך שניות עד דקות.

בזמן הבדיקות (לפני הקריסה) עקבתי אחרי פרמטרים שונים של המערכת כפי ש- Probe מדווחת אותם (לבטח לא הכי מדויק, אבל אמור להיות קרוב).

טמפרטורה: אין בעיה. במאמץ המעבד מגיע ל-47C, הלוח ל-41C. לא הרבה יותר מאשר במתח של 1.5V.

12V: בין 12.22V במנוחה ל-11.97V במאמץ

5V: בין 5.1V במנוחה ל-5.16V במאמץ

3.3V: סביב ה-3.3

Vcore: בין 1.68V במנוחה ל-1.58 במאמץ. ייתכן שהוא יורד טיפה יותר מידי ואז המעבד קורס.

יש לציין שהמתחים של כל המסילות לא שונות במאומה ממצבן הרגיל ללא OC.

ניסיון להעלות את המתח של המעבד מעבר ל-1.6V לא עוזר: לא עובר את ה-POST. וגם ככה Gimel (ואחרים) אומרים שזה לא תורם.

לא מצאתי ב- אפשרות לשנות את המתח של הצ'יפסט. עם זאת, שמעתי ששינוי ה-vAGP איכשהו משפיע על מתח הצ'יפסט ועשוי לתרום ליציבות. האם כך?

האם יש עוד איזו הגדרה שאולי שווה להתעסק איתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז העלאת ה-vAGP במדרגה אחת לא שיפרה. המערכת יציבה בסביבות ה-3.3GHZ, אך לא מעל 3.4. :(

מצד שני גיליתי שעם הגדרת ה-Q-FAN ב- אני יכול להוריד את מהירות המאוורר ב-30-50% מה שתורם להורדת רעש. לא רע. :D

ספק אם כדאי לי להשקיע בזכרונות טובים ל-OC בשביל 10% הבדל. נראה שאשאיר את המחשב כמו שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פירטת טוב את עבודת הOC שלך, ניתן להבין שהמעבד שלך מגביל פה ומה שיסחוט עוד תדר זה טוב יותר, אך לא שוה להשקיע.

אכן נראה שהמעבד מגביל, אבל דווקא טוב יותר למעבד הוא מה שהיה עוזר? הוא הרי לא מגיע אפילו ל-50C במאמץ...

שמעתי על ה-Vdroop mod שניתן לעשות ללוח הזה עם עיפרון, מה שמונע מה-Vcore לרדת תחת עומס. יש הטוענים שזה תורם פלאים ליציבות. אולי אנסה... בפעם הבאה שאהיה ליד המחשב הזה, בעוד שבועיים ככה.

בכל מקרה, תודה לכולם. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא ללוח הזה על מוד עיפרון לא שמעתי. בתכל'ס, הייתי נזהר בטירוף מהדברים האלו. למרות שיש תוצאות מיידיות יפות, הרבה לוחות שמבצעים בהם דבר כזה נוטים להתפגר פתאומית.

בתכל'ס, אם אתה מצליח להגיע ל 3.4 יציב- לך על זה.

סה"כ ההבדל בין 3.3 או 3.4 ל 3.5 לא יתן לך הרבה.

נ.ב- הישמר לך, יש לך במערכת את אחד הספקים המסריחים שהעולם ראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי על ה-Vdroop mod שניתן לעשות ללוח הזה עם עיפרון, מה שמונע מה-Vcore לרדת תחת עומס. יש הטוענים שזה תורם פלאים ליציבות. אולי אנסה... בפעם הבאה שאהיה ליד המחשב הזה, בעוד שבועיים ככה.

לא יהיה משמעותי בכלל, מקסימום עוד 20MHz למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...