מעוניין בעזרה לגבי מחשב למשחקים/עריכת וידאו תקציב של עד 6500 לפני שני HD4870 - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין בעזרה לגבי מחשב למשחקים/עריכת וידאו תקציב של עד 6500 לפני שני HD4870

BittonShai

Recommended Posts

גם זו שטות לדעתי - הרצה דמיונית כזו במקביל פוגעת משמעותית בביצועי הגיימינג/המרה כי למרות שיש לך 4 ליבות יש לך רק באס אחד לזיכרון ול-HDD והן למעשה "תוקעות" אחת את השניה. אל תשלה את עצמך שתוכל לעשות את שתיהן במקביל בלי פגיעה דרסטית בביצועים ועם מערכת חמה, רועשת ועמוסה על סף היציבות לאורך זמן - ודאי עם OC משמעותי (ומיותר בגימינג לפחות).

בנוסף, מערכת ההפעלה רחוקה מלהתקרב לניצול אופטימלי של הליבות וחלוקת המשאבים העלובה שלה בין הליבות עוד מחמירה את המצב עשרות מונים.

עצתי - רד מהרעיון הרעוע הזה כי אין להנחות שלך כל בסיס מעשי - או שתחלק את המשימות בזמן עם scheduler כלשהוא או שתקנה שני מפרטים שפויים שיתנו ביצועים עדיפים בהרבה בכל אחת מהמשימות בנפרד תמורת סכום לא רחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הschedular נשמע רעיון טוב אך אשמח לקבל המלצות לגבי ספיציפיים :)

הבעיה היא שבמהלך השבוע יש לי אולי שעתיים פנויות בערב אז אולי אפילו אני אצליח להשחיל את זה באמצע השבוע בערב לקראת הלילה

כמו כן נתקלתי במונח שלא כ"כ אומר לי הרבה ואשמח לקבל הסברים או הפניות לכתבות בנושא

למה עדיף לקחת CL4 800MHZ במקום CL5 1066MHZ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הschedular נשמע רעיון טוב אך אשמח לקבל המלצות לגבי ספיציפיים :)

יש מובנה ב-XP ויש פתרונות חינמיים כחול אשר על שפת הים כמו זה: http://www.splinterware.com/products/wincron.htm

הבעיה היא שבמהלך השבוע יש לי אולי שעתיים פנויות בערב אז אולי אפילו אני אצליח להשחיל את זה באמצע השבוע בערב לקראת הלילה

זו אולי הבעיה אבל מעבד מרובע ליבות אינו מתקרב אפילו להיות הפתרון :-\. לא כל כך הבנתי... אתה מנסה להספיק לקודד סרטים בזמן הגיימינג? למה לא לתת למחשב לעבוד עליהם ב-22 שעות ביום כשאתה לא לידו? כמעט כל תוכנת המרה כמו MediaCoder או החינמיות מאפשרת יצירה של "רשימות המרה" ואז עובדות עליה משימה-משימה. נסה להגדיר טוב יותר ב-ד-י-ו-ק מה הצרכים והשימושים שלך...

כמו כן נתקלתי במונח שלא כ"כ אומר לי הרבה ואשמח לקבל הסברים או הפניות לכתבות בנושא

למה עדיף לקחת CL4 800MHZ במקום CL5 1066MHZ

ל-CL יש השפעה מועטה מאוד על הביצועים ב-99% מהמקרים אלא אם אתה מתכנן לשבור שיאי OC מתישהו. זניח לחלוטין הלכה למעשה ל-99.9% מהשימושים והמשתמשים. למהירות הזיכרון יש משמעות אך ורק אם אתה עושה OC קיצוני וגם אז ברוב המקרים 800M טוב מספק מעל ומעבר. בכל מצב אחר אין לכך כל השפעה על הביצועים כי בפועל הזיכרון עובד על מהירות נמוכה יותר (כפול ממהירות הבאס).

דוגמאות:

עם מעבד E8400 לו מכפלה של X9, בסטוק הבאס הוא של 3GHZ/9=333.3MHZ כך שהזכרונות עובדים במהירות 333.3MHz x 2 = 667MHz בלבד ולכן גם 800M מיותרים לחלוטין. כמעט כל 800M היום מגיע ל-900MHz בקלות, כלומר באס של 450MHz בלי העלאת מתחים או FSB למעבד של 450x4=1800MHz שנותן תדר מעבד של 450x9=4050MHz! קשה לי להאמין שתגיע לשם... לכן אין כל טעם בזכרונות "מהירים" יותר או לוחות אם שמסוגלים לבאס של 500MHz+ למשל. כל P35 מסוגל לבאס של 450 כיום.

ל-Q9300 מכפלה נמוכה יותר (X8) ולכן נדרשים ולוח אם יקרים יותר. לעומתו, ל-E7200 יש מכפלה אדירה של 9.5 ולכן ניתן לסחוט ממנו תדר מעבד גבוה מאוד (3.6GHz בקלות) עם 800 ולוח הפשוט ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr - לעצתך ולעצת חברי (ששניהם משומה זהה.) אני מחליט ללכת על הE8400 עם קיור Thermalright Ultra 120 extreme

ועכשיו אני מוצא את עצמי מנסה להוזיל את המערכת עוד קצת ורוצה עזרה בעוד כמה נושאים בבקשה...

זכרון - 4 ג'יגה, זה בטוח, רציתי 1066 99% מהעולם אומר לי שסתם חבל, קח 800. אני עדיין לא מבין מה זה CL5 ו4 ולמה 4 עדיף אבל ע"מ לחסוך עוד קצת נראה לי שאני אלך על 5 של איזו חברת מיינסטרים כמו OCZ או , אשמח להצעות, רעיונות וחוות דעת בנושא

כמו כן בנושא הלוח אם

רציתי X48 בגלל הPCIEx16x2 אבל מצאתי לוח שזול מהלוח שרציתי ב300 (!!!) שקל ונותן כמעט אותם פונקציות למיטב הבנתי

אשמח לתגובות בהשוואה בין השניים

Gigabyte GA-X48-DS5

vs.

Gigabyte GA-EX38-DS4

בנושא הספק אני שוקל ללכת על הSeasonic M12 700W (בעיקר בעקבות המחיר) אשמח לחוות דעת.

כמו כן, יש צפי מתי יגיעו HD4870 לארץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שי, החלפתי את המעבד במפרט מה שהותיר מקום בתקציב להגדלת הספק (לכרטיס נוסף בעתיד לCF וכוננים נוספים) וזכרונות 1066 לOC.

אולי המפרט החדש בכל זאת יקלע לטעמך:

Intel Core 2 Duo E8400 3GHz Tray + - Cooling Freezer 7 Pro

Gigabyte GA-X48DS5 X48 Chipset LGA775 Intel CPU

G.Skill 4096MB 1066MHZ CL5

GeCube Radeon HD4870 512MB PCIe

Samsung 640GB HD642JJ HDD - SATA II 7200rpm 16MB

Cooler Master RC-690 No Power Supply ATX Mid Tower Case

NZXT PP800 800W

*בעניין הספק, יכול להיות שאחליף ליצרן אחר, כנ"ל לגבי הכונן קשיח.

את ההצעה הזאת קיבלתי ב5500 ש"ח (לא כולל DVDRAM וציוד היקפי), מחיר שפוי יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זה שגם אני הולך פחות או יותר כמוך אבל אני שוקל ללכת על זול ב300 שקל שגם לו יש PCIEx16x2 שזו הסיבה היחידה שרציתי ללכת על הX48

אבל לצערי זה הX38 שהבנתי שבאמת כבר עדיף לקחת את הלוח שאתה לוקח

זכרון - אני שוקל ללכת על מיינסטרים 800 בלי אובר על מנת לחסוך ולקנות ישר 2 כרטיסי 4870, אלא אם כן אני אקבל הצעות ללכת על ה1066 ולקנות את ה4870 הנוסף בעוד חודשיים בערך

ספק - אני רוצה 700 ואט ועדיפות לCorsair/PCP&Cooling/Seasonic וזה קצת מייקר לי אבל עדיין חשוב לי ספק עם אחריות אמינה ארוכת טווח (לא ידוע לי כמה זמן נמשכת האחריות של CoolerMaster אשמח לקבל תגובה בנידון)

ד"א, בשום הצעת מחיר אני לא רואה שאנשים משכללים את מערכת ההפעלה - כולה 500 שקל הום פרימיום אבל זה עוד הוצאה ובמיוחד שזה כנראה יגרום ל4870 השני לחכות קצת על המדף עד שהוא יגיע לPC-P60 המדהים שאני רוכש :)

ובקשר להארד דיסק - אני מוסיף לך הצעה דמיאן Barracuda 7200.11 בנפח 500 גיגה.

רכשתי בסופ"ש אחד חדש אחרי המון חוות דעת שקראתי עליו (לצערי זה לא ספציפית עליו אלא על אחיו הגדולים של ה750גיגה וטרה) וזהו הארד דיסק מדהים !

שקט בצורה פנומנלית, מהיר בצורה מדהימה ג'יגה בערך ב3 שניות - 120 ג'יגה בקצת יותר מ5 דקות (וכשחברים באים אליי עם mybook לוקח להם שנים להעביר את מה שהם רוצים ממני/אליי)

וזה בדיוק הענייק, הארד דיסק מעולה, מחיר מדהים (בין 315 ל400 תלוי איפה), שקט מאוד והכי חשוב - מהיר !

שים אחד פנימי, עוד אחד במארז חיצוני התומך בESATA ועולה בערך 200 שקל ואתה מסודר על הארד דיסק חיצוני מעולה ! (הלוח שבחרת תומך ESATA, יש לו 2 חיבורים כאלה בפאנל האחורי + חיבור חשמל בשבילו אז מה עוד אתה צריך לבקש ?)

וכמו כן ששים לב שהוא 32MB Buffer ולא 16 כמו רוב הדיסקים שנמכרים היום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בנוי כ- 16 מגה לכל פלטה, כך שאני לא יודע עד כמה זה באמת משפיע מבחינת הכתיבה, תכל'ס הייתי קונה אותו בעיקר בגלל המחיר,

אבל כבר קיבלתי שניים של 500 של , ועם החדש אני קונה 640GB, אבל לא מן הנמנע שאקח בעתיד אחד כמו ה-750 או את ה-1T.

יש תובנה פשוטה בכוננים קשיחים - לא משנה כמה נפח יהיה לך, אתה תמיד תמצא איך לסתום אותו :).

בקשר לספק - זה PP800 800W PSU, לא קשור לCoolerMaster, הספק פשוט נשאר במפרט מהמארז הקודם - TEMPEST.

חלק אמרו שהוא ספק טוב וחלק אמרו שהוא חלש, כבר לא יודע למי להאמין בעניין, אבל אני חושב שהוא יעשה את העבודה במיוחד ביחס למחיר שלו.

טוב, תפרסם כאן את המפרט הסופי שלך לאחר שתגיע להחלטה.

המפרט האחרון שהוספתי כאן - זה המפרט הסופי שלי עם תג מחיר של 5500, שזה לדעתי מחיר מצויין יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי יש -

והוא מאודדדדדד דומה לשלך

רק שהקרור מעבד - Ultra 120 אלא אם כן אמצע הצעות שוות מחיר לביצועים שלו בOC

עוד הארד דיסק כמו שקניתי בסופ"ש

ספק - רציתי את הקןרסייר 620HX אבל יש לו רק 2 חיבורי 6/8 פינים ואני צריך 4

אז אני כנראה אקח את MODU82+ 625W שיש לו 2 של 6 ו2 של 8 ואצטרף לאלתר 2 ממירים מ8 ל6

DVD-RW Dual Layer SATA של אסוס/LG/SAMSUNG באיזה 130 שקל כלול

ויסטה 64 הום פרימיום

וגולת הכותרת

2 כרטיסי HD4870 !!!!!!!

8000 עגול.

איך ? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע זה נראה שאקנה מ-FOXPC, אבל כעיקרון אני מחכה לתשובה מעוד שני דילרים.

אני מקווה שעד יום חמישי תתבצע הזמנה.

כרטיס ה- 4870 יגיע רק שבוע הבא, בטח כבר יש רשימה של ממתינים.

אגב יש ירידת מחיר לזכרונות 1066 אם אתה מתכנן OC קל.

אני משער שההספקה תיקח כמה ימים, אם תהיה זמינות לכרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תיהיה ירידה מאוד משמעותית וזה יהיה מאוחר מדי (מקוה שביום שישי המחשב יהיה בבית כבר) נקווה שויסטה תומך 8GB ונקנה עוד 4 חודש הבא :)

אני כל כך חם על שני ה4870 שאני לא ישן בלילה כבר איזה שבועיים אז בגלל זה אני הולך לישון עכשיו עד מחר בבוקר לעבודה

תהנה אחי בכל אופן !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...