זיכרון לא מזוהה(חלקית) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיכרון לא מזוהה(חלקית)

TONY23

Recommended Posts

[size=81

]

מי יכול לעזור לי

ברשותי מחשב פנטיום 3 550 וזיכרון 128 MB של טושיבה

לאחרונה הוספתי נוסף של 256 MB אבל המחשב מראה שיש רק 256 במקום 384 MB

הלוח אם שלי הוא P2BXA-VP ולפי מפרט היצרן הוא יכול לתמוך עוד הרבה יותר ניסיתי גם שידרוג ביוס לגירסה 1.8

ללא הועיל

אשמח מאוד לקבל פיתרונות

TONY

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את אותה הבעיה. הבעיה הזו נגרמת בגלל הסידור הפנימי של השבבים בתוך הסטיק של הזיכרון (או משהו כזה :P), שהוא שונה היום מהסידור שהיה נפוץ פעם. כלומר, הלוח שלך לא תומך בזכרונות חדשים.

בשביל לפתור את הבעיה הזו, יש לך שתי אפשרויות:

1. לחפש מהסוג הישן, שרשום עליהם 16Mx4 או 16Mx8. רוב הסיכויים שלא תמצא כאלה חדשים, ואם תמצא הם יעלו הרבה (סטיק של 256 יעלה 400~ ש"ח :o). אם תמצא יד-שנייה, תגיד לי ;)

2. לקנות זיכרונות חדשים והמחשב יזהה רק חצי מכמות הזיכרון :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום הזיכרונות SDRAM שמוכרים מותאמים לפנטיום 4 - ולא עובדים כראוי על פנטיום 3

ולכן הלוח שלך לא מזהה את הזיכרון כראוי וגם אם הוא יזהה כראוי יש בעיות.. ולכן אם תבדוק את המחשב שלך בעזרת תוכנת memtest3

אתה תקבל שגיאות מפה ועד הודעה חדשה למרות שהזיכרון תקין לחלוטין!

אני קניתי 256 מגה והמחשב זיהה אותם כראוי אבל כשבדקתי את הזיכרון בעזרת התוכנה התברר לי שהזיכרון תקול (ככה חשבתי בהתחלה) עד שאמרו לי על ההבדלים בזיכרונות ובדקתי את הזיכרון על פנטיום 4 ושם לא היו בעיות.

ולכן אם אתה רוצה שמתאים לך יש לך 2 אפשרויות - לחפש ולחפש ובסוף לשלם כ 300-400 ש"ח על חדש

או שתמצא חבר ששדרג לפנטיום 4 וקח ממנו את הזיכרון הישן (או אם יש לו SDRAM מהמחשב הישן תעשה איתו החלפות עם הזיכרון שקנית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם התופעה של שלא מזוהה יכולה להופיע על מחשב מבוסס פנטיום 2 בכך שהסטיק 64מגה הנוכחי לא יזוהה אחרי שאני אוסיף עוד 128מגה ?

איזה סוג של אני צריך לקחת כדי שלא תיווצר התופעה ?... אם בכלל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...