מעבד ולוח אם - הזולים ביותר להגיע לOC הגבוה ביותר. - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד ולוח אם - הזולים ביותר להגיע לOC הגבוה ביותר.

ooooooo123asd

Recommended Posts

לBARACUDA בבקשה ממך הפסק עם ההטעייה של זה מזיק וOC זה רק הורס

יש לי מחשב שני 3 800 שהוא בOC של 20% התדר עכשיו 960 מגה הרץ בלי שום תוספת מתח ובלי שום מיוחד

המחשב בן 8 והוא עושה את העבודה נאמנה על OC מעל ל5 שנים ובינתיים אני לא רואה שום סיבה שהו ישרף או יתן תוצאות בחישובים יותר נמוכות מהתדר סטוק

כל עוד הOC הוא מתון ולא לשבירת שיאים והוא שומר שהטמפ' תיהיה תקינה

אז אין סיבה שבעולם שהמחשב לא יחזיק לפחות 10 שנים(הוא יחליף מחשב הרבה לפני)

אם מפריע לך שאנשים עושים OC אז שתחרר ממנו ואנחנו נדריך אותו ונסביר לו את כל המשמעויות החיוביות והשליליות של הדבר

ואני מבטיח לך שעם ההדרכה של האנשים הטובים בפורום יהיה לOC השלכות חיוביות בלבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

BE BEN מה אני אגיד לך אתה התותח....

אבל אני לא אמרתי לא לעשות OC, ציינתי וביותר מפעם אחת ש OC זה לא לכל אחד

בטח ובטח לא למתחילים. דבר שני למה שהבחור מחפש יש חומרה יותר טובה באותו מחיר פלוס מינוס 200-300 ש"ח,

בנוסף אני המלצתי לו להתחיל עם מעבד קצת יותר חזק...

אז אני מבין שרובכם ילדים נובים ובהתלהבות, אחד הדברים שלימדו אותי בבית ספר...קוראים לזה הבנת הנקרא,והקשבה לאנשים אחרים עם דעה שונה.

מעבר לכך שבכל מה שכתבתי כאן אין כאן שום בסיס להטעייה ההיפך הוא הנכון.

כל מה שכתבתי כאן מגובה ע"י ספרות יצרן, ואני אשאיר בצד את נסיוני האישי של 12 שנה בתחום המחשבים רשתות ושרתים

מתוכם 5 שנים במעבדת ניסויים לחומרת מחשבים שעוד לא ראית ושמעת...

"אני לא רואה שום סיבה שהו ישרף או יתן תוצאות בחישובים יותר נמוכות מהתדר סטוק" אתה לא רואה סיבה מהסיבה הפשוטה שאתה לא מבין את האלקטרוניקה והמכניקה שמעורבות בעניין אבל זה בקטנה.

וכל זאת מעבר לעובדה שהמחשב שלי הוא OC מיומו הראשון, ומתפקד כשרת באינטרנט שמארח אתרים פורומים תחנות רדיו ווידאו ....

כנס לתוך המפרט ותראה מה יש לי אומנם קצת ישן אבל עדיין מהווה תחרות ל C2D וזה קצת יותר מ PIII שפעם בכמה זמן אתה פותח בו OFIICE....

רוב ההסברים כאן הם חסרים במיוחד לאנשים נובים שרק שמעו את המושג OC,

וכשאתה מלמד מישהו משהו , אתה צריך ללמד אותו את שני צידי המטבע.

יחד עם זאת כשאתה מלמד מישהו לעשות OC ופתאום הביוס קרס לו והמחשב לא עושה בוט

או שנדפק לו הדטה ב FLASH, או שהוא מגיע למסך בלנק... מה תעשה ?

אתה בטוח לא תבוא אליו הבייתה לסדר את הדברים בעקבות הסבר חסר !

ואתה לא תדבר עם החנות שממנה הוא קנה במיטב כספו שיכבדו לו אחריות על זה שהוא עשה OC !

מעבר לעובדה שאתה קופץ בראש הייתי מציע לך ולאחרים שהגיבו בתגובות חסרות מהות ולא ענייניות כשלך

ללכת ולבדוק את כל מה שנכתב כאן והצעה נוספת אל תהיה אטום למה שאתה חושב שאתה יודע,

כי ישנם אחרים שייתכן ומבינים "קצת" יותר ממך ויכולים ללמד אותך דברים שוואלה לא ידעת.

יש כאן אנשים שמבינים ויש להם דעה שונה ואני מכבד אותם ואת דעתם אבל לא להם ולא לי

יש חובת ההסכמה לכן זה פורום ועורכים דיון בנושא.

ומעבר לזה אני אתן לך עוד טיפ ובחינם : "מכל מלמדי השכלתי".

אז קבל ממני פעמיים גבר גבר על OC של PIII. ודרך צלחה ,נדבר כשתשכיל ולא תגיב כמו ילד בן 5 .......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריפר וסקרומסטר - אמת נכון שיש כאלו גופי כבדים ואני אישית מחזיק בבית 4 ZALMAN 7000,ו2 7700

ו 2 ORB GUNMET/GOLDEN , ו FREEZER 7 ו 1 נוסף 980 גרם CUSTOM שייצרתי לשרת שלי בעזרת חברה שמתמחה בתחום.

אגב אני מעוניין למכור את חלקם למי שמעוניין חלקם כבר לא בשימוש מעל כשנה.... :smile1:

הסיבה לאיסור של המשקל הוא משני סיבות :

1. רוב הלוחות הם עומדים בצורה אנכית ומוברגים לפלטה, ומה שקורה הוא שנוצר מומנט ע"י משקל הגוף , ומתחילים להיווצר סדקים באיזור שבין

ה AGP/PCIE למעבד בצורה אופקית.

2. במיקרים שזה לא קורה קורה דבר אחר - באיזור ההברגות/נעילות הגוף מצד לצד נוצר עיקום של הפלטה עקב הלחץ העצום שנוצר (800-1200KG למיטב זיכרוני)

והתוצר הסופי הוא סדקים בפסי ההולכה שעל הלוח , שבעזרת ההתחממות/והתקררות המחשב רק מחמירים את המצב עד כדי שבר.

נושא החום/קור חמור הרבה יותר אפילו מהסיבה שבחום החלקים מתפשטים כולל הלוח והוא מצידו מוברג ונעול לפלטה.

מה שקורה הוא שנוצרים כוחות פנימיים בלוח עקב הפשטות/התכווצות מהחימום/קירור של המערכת.ואז נותרים הסדקים/שברים/עיקומים.

אגב עם או בלי תמיכה זה לא משנה את התופעה הפיזית שנוצרת יותר מידי , תמיכה עדיפה אבל יותר מסובכת להרכבה וכן יוצרת לחץ הרבה יותר גדול.

וכ"ז בלי לעזור למחשב ע"י נפילה/מכה חברית למארז.... :)

ואז אני חוזר ואומר ... מי שלא מבין את התופעות הללו אין לו מה לעשות OC ואם הוא כבר בוחר כן לעשות OC אז ללמוד כמה שיותר לפני הביצוע על ההשלכות.....הגיוני נכון ?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תופעה זו קיימת ב3 מקומות/סוגים:

תושבות הזיכרון בד"כ במחשבים ישנים...כשהתופעה היא שהמחשב מתחיל לא לעשות פוסט או שגיאות ואז מוציאים הזיכרון ומחזירים ועדיין לא עובד,תומכים מתחת ללוח עם קרטון פשוט ונועלים את הלוח כשהקרטונים לוחצים מתחת לזיכרון

מחשבים ישנים עם תושבות SECC2 PII/PIII תופעה זהה פיתרון זהה

וכל תושבות ה 478/775 אותה תופעה פיתרון יותר מסובך מכדי להסביר כאן...

ציטוט "This picture shows the motherboard ready for the processors. The sockets for the Xeons are on the top right; the memory slots are to bottom right. The heatsinks for the Xeons are so massive that they have to be attached to reinforcing plates which are mounted under the motherboard. Presumably the motherboard would simply bend if this were not done."

http://www.chessbase.com/newsdetail.asp?newsid=1013

ציטוט"Upon having the bolts securely in place and the block prepared, you can now mount the water block. To do so, it's just a matter of applying thermal paste and lining the block up with the bolts. Slid the block down as level as possible and once it makes contact, gently push down on it and put the thumb nuts on the bolts, securing them tightly. Don't over tighten them as it will bend the motherboard."

http://www.techpowerup.com/printreview.php?id=/Thermaltake/SilentWaterII

אגב גופים כבדים עם תמיכה - יצא לי לפגוש ויתר מפעם אחת יצרנים שייצרו גב מתכתי שעים הזמן כופף את הלוח והגב התחיל לגעת בשיירי מגעים המולחמים בתחתית הלוח ואז נוצר קצר....

דוגמא מצויינת BIG TYPHOON...[br]פורסם בתאריך: 6.06.2008 בשעה 18:19:09

אגב בנושא הנ"ל לי עצמי יש עיקום באיזור העליון של לוח מעל תושבת המעבד כתוצאה מה 7700, וה CUSTOM שלי...

לצערי תמונה אני לא יכול לתת כיוון שאני לא מתכוון לפרק אותו בזמן הקרוב...[br]פורסם בתאריך: 6.06.2008 בשעה 18:32:31

למי שמעוניין מצורף סקרין של TASKINFO PRO עם סימון באדום איפה לחפש את ה CPU QUEUE.

תוכנה מצויינת לפריקים שרוצים לדעת כל מה שזז במחשב, וגם לכל מי שבאמת רוצה להבין בעניינים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התעייפתי....

ברקודה, אתה יורה לכל הכיוונים ולא בהכרח פוגע במטרה.

בשביל להגיע למצב בו אתה מאבד ביצועים בOC אתה צריך מתחים גבוהים, תדר גבוה מאוד ביחס לבסיס וכמובן חום שהקרור שלך לא יכול לפנות מהר מספיק.

שום אוברקלוקר ממוצע לא מגיע לזה, בטח לא עם P35-DS3/L וE2180 עם פריזר. לי אישית זה קרה עם Q6600 מעל 4140מה"צ ובQX9770 מעל 4755מה"צ. הגבול הגיע כיוון שכבר לא היתה יכולת לפזר את החום הנפלט מהמעבד עם קרור אויר סטנדרטי והוא לא תפקד כמו שצריך (SPI לדוגמא עבר, אבל בתוצאה פחות טובה מאשר בתדר מעט נמוך יותר).

לגבי קרור בחנקן נוזלי, מדובר בקרור קיצוני אך ורק למטרת שבירת שיאים ולא לעבודה 24/7.

רציתי להוסיף על מה שרשמת בעניין הכדאיות, אתה טועה בהנחה שלך ואתן לך כמה דוגמאות: 300A עלה בזמנו גרושים, אחרי OC קליל ל450 (או 504 במקרה שלי) הוא עבר בביצועים מעבד שעלה מעל אלפיים ש"ח יותר, הPIII 450 (גם בתדר של 450 לסלרון מכיוון שזיכרון המטמון שלו היה חלק מהליבה על אף שגודלו רבע מזה שבפנטיום 3).

פנטיום 3E 600MHZ מבוסס ליבת הCOPPERMINE עלה מעט יותר מ1200 ש"ח בזמנו בעוד שהפנטיום 3 800EB עלה מעל 4000 ש"ח והיה אותו מעבד עם אותה מכפלה רק עם FSB של 133 במקום 100. המעבד המדובר 600E עבד בOC ל800 ללא שינוי מתחים אפילו ולא הצריך קרור מיוחד, סה"כ שינוי הבאס ל133.

דוגמא קיצונית: מעבד QX9770 שעולה מעל 7000 ש"ח עובד עם מכפלה של 8 ובאס 400 בתדר של 3.2GHZ. קח Q6600 שעולה 1000 ש"ח היום + קרור לא זול כמו הTUNIQ TOWER, TR UE 120 או הV1 , תעשה OC ל3.6 , אפילו 3.4 ( זה יכסה על ההבדלים במהירות מול QX9770 בסטוק כתוצאה מטכנולוגיה חדישה יותר וזיכרון מטמון גדול יותר לעומת הQ6600) על לוח לא יקר כמו הP35-DS3 (לדוגמא) ותקבל חיסכון בעלויות של 5500 ש"ח ולא מדובר פה בOC קיצוני כלל.

אני עושה OC עוד מה486DX2 66 והמעבד היחידי שמת לי כתוצאה מכך הוא הסלרון 300A בגלל ניסוי בTEC שכשל (הTEC מת בלילה, המעבד התבשל). שום מעבד לא מת לי מעבר לכך ולא היה לי מעבד אחד לא בOC מאז ה486, בנוסף, הOC לרוב היה קיצוני יותר מהממוצע.

ברור שלא כל אחד צריך לעשות OC אם הוא לא מבין את הבסיס, אבל לנסות תמיד אפשר, רק צריך לעשות את זה עם ידע ובסובלנות.

לגבי בקר הSATA , הOC מבוצע בצורה אסינכרונית לבאס הPCI/PCIE כבר שנים, זה לא רלוונטי, לא משהו שנתקלתי בו שנים.

עוד משהו על ההודעה הראשונה שלך, הPENTIUM E הוא לא DUAL (aka Pentium D) אלא 2 Duo מסורס מבחינת מטמון.

אגב LN2 .. רמז לבאות... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לBARACUDA אתה צודק אין לי ניסיון כמו שלך ולמעשה אני מכיר ותומך בחלק מהדברים שאמרת מקודם אבל אתה לא צריך ליפול על הבן אדם.

הוא רוצה ומעבד בזול ואתה פשוט נפלת עליו עם מושגים שאנשים שבלי ניסיון כמו שלך בחיים לא שמעו עליהם (מודה גם אני)

וכמו שאמרת "מכל מלמדי השכלתי" גם אתה יכול ללמוד גם אחרי 25 שנה של ותק במקצוע

וגם אתה לא צריך ליהיות אטום ולהיכנס בכל אחד שאומר דעה וכל דבר שאתה לא מסכים איתו

לסיום אני רוצה לומר לך הפורום הזה נועד לתת מענה לאלה שמחפשים עצות (מבינים וגם אלה שלא מבינים במחשבים כאחד) ועל כל שאלה שמישהו יעלה בפורום תתחיל ללמד אותו את תורת המחשבים אתה לא תסיים גם בגיל 127

ואני יכול להבטיח לך שאם גישה כמו שלך(ואני מקווה שהיא רק בפורום ולא גם במציאות) אתה תמצא שכל הסובבים אותך מזלזלים בך!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

XVERTIGO קודם כל אתה אכן מצדיק אותי שלא בכוונה....שאיבוד ביצועים והאטה אכן מגיעים גם בצורות אחרות,

וכנ"ל בנושא החנקן אותו דבר...

בקשר לדוגמאות שנתת אני המלצתי לבחור אם כבר ללכת אז על מעבד 4500/4600 שהם C2D ולא DC...וההפרש ביניהם לא גדול כספית...

בתגובה הראשונה דיברתי כדוגמא על P4 2.4 "B" 512K FSB533 HT

ולא דגם E וזה בקטנה, ובתמונה נתתי דוגמא אחרת על הימצאות L1 CACHE במעבד שיש ברשותי ללא שום קשר לדוגמת P4 2.4B....

בקשר לדגם E או מה שהתכוונת הדגם המסורס למיטב זיכרוני הוא 825 ולא 820 שהוא חסר VT ובכלל לא רלוונטי לצורך הנושא בכלל.....

בקשר ל SATA , הבחור לא יודע את זה לכן ציינתי זאת בפניו ....

בתכלס ומעשית שנינו מסכימים על הדברים האלה: זה לא לכל אחד, ויש צורך בהבנה בנושא בנוסף אמרתי ששוה לנסות OC אבל כדאי ללמוד קודם איך לעשות את זה...

ולא בשביל לזלזל דפדף אחורה ותראה שאכן אמרתי כך 8)

ולBE BEN איו בדברי שום נימת זלזול בשום חבר בפורום להיפך החלטתי להצטרף לפורום הזה לפני שנים בגלל רמת האנשים שמתדיינים פה,

מצד שני אתה מגיע לכאן עם גישה מזלזת, עם כל הכבוד.אין לי מטרה ולו הקלושה ביותר לפגוע כאן במישהו להיפך מטרתי כאן היא לבוא ולתת מהידע שלי,

ולדון כאן עם חברה אחרים בנושאים שמעניינים את כולנו. אני לא באתי להשוויץ כאן בכלום כי אף אחד לא מכיר אותי פה.

ואחד מחברי הפורום בא בשאלה מה ההשכלה שלי אז עניתי עוד לפני שאלתך לשאלתו.

"אם מפריע לך שאנשים עושים OC אז שתחרר ממנו ואנחנו נדריך אותו ונסביר לו את כל המשמעויות החיוביות והשליליות של הדבר "

לי מפריע שאנשים שואלים ולא מקבלים הסבר טוב על שאלתם. לא מפריע לי שאנשים עושים OC, מעבר לכך בצורה שכתבת את זה זה נשמע לי מזלזל.

חוץ מלהתנגח איתי לא ראיתי פה תגובה עניינית שלך שנוגעת לשאלתו של ooooooo123.

ומכאן אני עניתי לשאלתך.

גם בך אני לא מזלזל, במיוחד כשתיתן פוסט ענייני בנושא כמו ריפר,סקרומסטר,ואימורטליטי לדוגמא, וגם כשלא, ועד עכשיו זה היה לא...

ושוב אני לא מזלזל בדעתו של אף אחד אבל כשיש עוד דברים מעבר ואני יכול לתת מידע קצת מעבר למה שנכתב אז אני אגיב כראות דעתי בהתאם לתרבות הדיבור והדיון.

ואני תמיד ממלמדי השכלתי.....ועכשיו נעבור לנושא הבא...... :xyxthumbs:

שבת שלום לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FREEZER 7 - בחירה מצויינת.

DS3L - בחירה סבירה.

2180 - מעבד מהנגזרת של טכנולוגיית DUAL הישנה.

אישית אם כבר הייתי לוקח איזה שהוא מעבד 2 בסיסי ועולה משם.

התבלבלתי, הכוונה לפוסט השני שלך, המיקום הוא לא העניין אלא הטעות, מעבדי הE הם C2D לכל דבר, רק מביא את זה לתשומת לבך.

אני מצדיק אותך בכוונה (ולא בטעות) אבל מראה לך נקודה (שבחרת להתעלם ממנה משום מה) לגבי התנאים הנחוצים למצב הזה וזה העיקר.

שים לב שהפוסט שלי לא נועד להפריך את כל מה שאתה אומר אלא לתת דגשים, דוגמאות ותיקונים קלים, זה הכל (ע"ע חנקן נוזלי), אל תצא מנקודת הנחה שאני חושב שכל מה שרשמת לא נכון :silly:

בכל אופן אני חושב שמיצינו פה, כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא אמרתי לא לעשות OC, ציינתי וביותר מפעם אחת ש OC זה לא לכל אחד

בטח ובטח לא למתחילים. דבר שני למה שהבחור מחפש יש חומרה יותר טובה באותו מחיר פלוס מינוס 200-300 ש"ח,

בנוסף אני המלצתי לו להתחיל עם מעבד קצת יותר חזק...

כל אחד מתחיל מאפס. ואני טרם ביצעתי איי פעם לרכיב כלשהו, וכשאתחיל אני אתחיל מאפס (הרי אין ברירה אחרת).

אין דרך לקפוץ ולהיות "פתאום" מנוסה, ולכן שאלתי כאן אם העניין כדאיי או לא.

לכן אני לא מבין את מה שאמרת, אם לא ננסה עכשיו (ואתה אמרת שOC זה לא למתחילים), אז אני לא אתחיל אף פעם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר, גם אני לא נולדתי אוברקלוקר. פשוט קראתי קצת בנושא, ידעתי שהלוח שלי בנוי ל-FSB של 266MHz, ושהוא מסוגל גם עד 333MHz (מעבר לזה זה כבר באמת), ידעתי שאנשים פה מגיעים בכיף ל-3.4GHz עם גופי קירור ראויים לשמם (ביניהם גם הפריזר, אני חושב שהלוח הוא זה שדופק אותי עם ה-Vdrop המטורף). מה שכן, אפשר לדמות ניסיון באוברקלוק אם תתן לבאי הפורום לנהל אותו - פתח יומן בפורום וקירור, ושם יעזרו לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד מתחיל מאפס. ואני טרם ביצעתי איי פעם לרכיב כלשהו, וכשאתחיל אני אתחיל מאפס (הרי אין ברירה אחרת).

אין דרך לקפוץ ולהיות "פתאום" מנוסה, ולכן שאלתי כאן אם העניין כדאיי או לא.

לכן אני לא מבין את מה שאמרת, אם לא ננסה עכשיו (ואתה אמרת שOC זה לא למתחילים), אז אני לא אתחיל אף פעם?

אם אתה באמת רוצה להתחיל אני הייתי מציע שתתחיל עם משהו ישן שלא באחריות כך שבמקרה וקרה משהו

לא צפוי ונדפק משהו לא יגרם נזק גדול לך מבחינת ציוד חדש.

בכ"מ ההצעה נשארה בעינה FREEZER 7, DS3 // L , 4500/4600 שילוב נחמד לדעתי.

אנחנו גלשנו כאן למקומות דיי רחוקים...זה נכון...אבל תכלס ככה לומדים...

במקרה שלי, לי לא היה מי שילמד אותי כשהתחלתי את דרכי עם 7073/7217/7219/8052/8032/8086 והלאה...

בסופו של יום אתה זה שתחליט מה הכיוון שלך בנושא אחרי שהבנת פחות או יותר מה היתרונות/חסרונות...

אז לטעמי בס"כ הרווחת כאן דיון די מעמיק מלבד יציאות מסוימות לא במקום שהיו כאן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...