דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 79 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אז בואו נעשה משהו אחר, מה אתם רוצים ? איזה הוכחות על מה? מציאות האלקים? הוכחת מעמת הר סיני? [שכבר הבאתי ול newb לא היה מה לומר, ]

הבאתי משהו שהוא נגד חוקי הטבע שרק מי שברא את העולם יכול לומר דבר כזה [ותראו על מה התורה מתבססת] שהכותל המערבי לעולם לא חרב ,יש מבין?

אף אחד לא יכל לומר את זה,,,, אלה זה שברא את העולם והבטיח שהכותל המערבי לעולם לא חרב.

סלחו לי אבל איאפשר לדבר על 10 נושאים במכה.

שטות...

מה שלא כתוב בתורה או לא נרמז באופן גלוי יכול להגיע ממעד סיני - היות וישנה תורה שבעל פה מלבד תורה שבכתב...

התלמוד הוא לא מילת האל, אך ההלכות משם הן מהאל. התלמוד פותח ע"י דיינים וחכמים שקיבלו הוראה מן התורה עצמה וקיבלו רשות - להורות הלכה ולפסוק בכל דור ודור לכל עם הלכה! מי שלא יודע זאת לוקה בבורות והוא זה שגורע מן התורה שהרי התורה רושמת בפירוש שבכל דור יש להקים מערכת משפט ולהעמיד חכמים שיורו הלכה.

אם יש בחז"ל הברקות מדעיות נכונות, ולא פעם או פעמיים וודאי שלא 5 אלא באופן שחוזר על עצמו בנושאים שבהם מדובר אזי מדובר במידע מדעי שנגלה לנו בתלמוד אך רק כאשר הוא נצרך להלכה שהרי התלמוד אינו ספר .

לא רק אני אומר זאת...אתן לך מקור:

האנציקלופדיה העברית, ערך 'אנטומיה': "האנטומיה בתלמוד עשירה בפרטים, והיא משמשת לביאור המבנה הנורמאלי והחולני של הגוף במקום תורת המיצים של היוונים. הפרטים הם לפעמים מפליאים בדיוקם- עד כדי הזכרת סחוסים קטנים בבניין הקנה, שנתגלו לאנטומיה המערבית רק במאה ה18...מצד שני, הם [הפרטים האנטומיים המובאים בתלמוד] לקויים בחסר- כנראה, מפני שאינם מובאים בשיטתיות, אלא באופן מקרי: במידה שהיו נחוצים לפתרונן של בעיות הלכתיות [דהיינו הפרטים בתלמוד עשירים בפרטים רק מתי שצריך אותם להלכה! פרטים שלא היו קשורים להלכה לא עניינו את חז"ל]". [האנציקלופדיה העברית, ערך 'אנטומיה', עמ' 408].

-רוני איפה נטען מהקב''ה עצמו שהכותל לא יחרב?, מי הנביא שבישר בשורה זו? שהרי השכינה ממילא כבר לא כאז.

מה שלא כתוב בתורה או לא נרמז באופן גלוי יכול להגיע ממעד סיני - היות וישנה תורה שבעל פה מלבד תורה שבכתב...

התלמוד הוא לא מילת האל, אך ההלכות משם הן מהאל. התלמוד פותח ע"י דיינים וחכמים שקיבלו הוראה מן התורה עצמה וקיבלו רשות - להורות הלכה ולפסוק בכל דור ודור לכל עם הלכה! מי שלא יודע זאת לוקה בבורות והוא זה שגורע מן התורה שהרי התורה רושמת בפירוש שבכל דור יש להקים מערכת משפט ולהעמיד חכמים שיורו הלכה.

-מזה ההלכות תלמודיות הם מהאל :s07:, למה אתה מעליל על התורה?

חחח

"קיבלו הוראה מן התורה עצמה וקיבלו רשות" - תן לי את הפסוק מתורת משה (התורה שבכתב) או אחד מהכללים שהועלו על הכתב הטוען חד משמעית שהם קיבלו רשות, אני מצפה לפסוק שבו ה' מתיר לחכמי לפתח הלכה גם אם בחלקיה סותרת את התורה.

הלא יודע זאת לוקה בבורות והוא זה שגורע מן התורה שהרי התורה רושמת בפירוש שבכל דור יש להקים מערכת משפט ולהעמיד חכמים שיורו הלכה.

-שוב, תן את הפסוקים[br]פורסם בתאריך: 26.07.2008 בשעה 22:21:56

ואני מבקש בכל לשון של בקשה, אל תכתוב לי פה מגילות, תן לי פסוקים, זה כל מה שאני מבקש, אם אמר לנו הקדוש ברוך הוא, אז אמר, אם לא, כל ניסיון מצידך יעלה בתוהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

-רוני איפה נטען מהקב''ה עצמו שהכותל לא יחרב?, מי הנביא שבישר בשורה זו? שהרי השכינה ממילא כבר לא כאז.

אוי באמת...הרי כל מי שלמד גמרא יודע שכתוב: "משחרב בית המקדש ניטלה נבואה מהנביאים וניתנה לחכמים".

והטענה עצמה נמצאת בנבואה עצמה : "הנה זה עומד אחר כותלינו - אחר כותל המערבי שמבטיח לו הקב"ה שאינו חרב לעולם"...

אי אפשר לדון על נושאים שלמים אם אינך יודע את היסוד...

-מזה ההלכות תלמודיות הם מהאל :s07:, למה אתה מעליל על התורה?

חחח

"קיבלו הוראה מן התורה עצמה וקיבלו רשות" - תן לי את הפסוק מתורת משה (התורה שבכתב) או אחד מהכללים שהועלו על הכתב הטוען חד משמעית שהם קיבלו רשות, אני מצפה לפסוק שבו ה' מתיר לחכמי לפתח הלכה גם אם בחלקיה סותרת את התורה.

הלא יודע זאת לוקה בבורות והוא זה שגורע מן התורה שהרי התורה רושמת בפירוש שבכל דור יש להקים מערכת משפט ולהעמיד חכמים שיורו הלכה.

-שוב, תן את הפסוקים[br]פורסם בתאריך: 26.07.2008 בשעה 22:21:56

ואני מבקש בכל לשון של בקשה, אל תכתוב לי פה מגילות, תן לי פסוקים, זה כל מה שאני מבקש, אם אמר לנו הקדוש ברוך הוא, אז אמר, אם לא, כל ניסיון מצידך יעלה בתוהו.

דברים יז:ח-יג: "כי יפלא ממך דבר למשפט בין דם לדם בין דין לדין ובין נגע לנגע דברי ריבות בשעריך וקמת ועלית אל המקום אשר יבחר ה' אלהיך בו. ובאת אל הכהנים הלוים ואל השפט אשר יהיה בימים ההם ודרשת והגידו לך את דבר המשפט.

ועשית על פי הדבר אשר יגידו לך מן המקום ההוא אשר יבחר ה' ושמרת לעשות ככל אשר יורוך. על פי התורה אשר יורוך ועל המשפט אשר יאמרו לך - תעשה.לא תסור מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל.

והאיש אשר יעשה בזדון לבלתי שמע אל הכהן העומד לשרת שם את ה' אלהיך או אל השופט - ומת האיש ההוא ובערת הרע מישראל. וכל העם ישמעו ויראו ולא יזידון עוד"....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ך

[br]פורסם בתאריך: 27.07.2008 בשעה 01:25:13

אוי באמת...הרי כל מי שלמד גמרא יודע שכתוב: "משחרב בית המקדש ניטלה נבואה מהנביאים וניתנה לחכמים".

והטענה עצמה נמצאת בנבואה עצמה : "הנה זה עומד אחר כותלינו - אחר כותל המערבי שמבטיח לו הקב"ה שאינו חרב לעולם"...

אי אפשר לדון על נושאים שלמים אם אינך יודע את היסוד...

דברים יז:ח-יג: "כי יפלא ממך דבר למשפט בין דם לדם בין דין לדין ובין נגע לנגע דברי ריבות בשעריך וקמת ועלית אל המקום אשר יבחר ה' אלהיך בו. ובאת אל הכהנים הלוים ואל השפט אשר יהיה בימים ההם ודרשת והגידו לך את דבר המשפט.

ועשית על פי הדבר אשר יגידו לך מן המקום ההוא אשר יבחר ה' ושמרת לעשות ככל אשר יורוך. על פי התורה אשר יורוך ועל המשפט אשר יאמרו לך - תעשה.לא תסור מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל.

והאיש אשר יעשה בזדון לבלתי שמע אל הכהן העומד לשרת שם את ה' אלהיך או אל השופט - ומת האיש ההוא ובערת הרע מישראל. וכל העם ישמעו ויראו ולא יזידון עוד"....

תשובה לטענתך הראשונה.

-תפסיק כבר עם הספרים החיצוניים שאלתי אותך איפה זה נטען ישירות מהקב''ה? (בתורה או בדברי נביאים), ומי היה הנביא אשר בישר את הבשורה?, לא שאלתי אותך מה הדעה של הגמרא בעניין, תפסיק לשחק אותה קל דעת שלא מבין מה אני רוצה ממנו, - ביקשתי ממך פסוק מתורת משה המצהיר זאת.

מה שאתה לא נתת לי!, כי אין כזה, סוף סיפור.

-עד לפה: וקמת ועלית אל המקום אשר יבחר ה' אלהיך בו - המשכן\בית המקדש (לא הרבנות הראשית) - ותכף תבין למה לא הרבנות אלא אולי הכהנות ?! :]

-הכהנים הלוים ואל השופט : רוני אתה מבין בכלל את הכתוב בפסוק?, כי נראה לי שממש לא.

הכהנים - המסכות הרוחנית בדת משה וישראל (הרבנות ביהדות), הלוים (חלק מהסמכות הדתית) והשופט (כיום דיין) ואם אני זוכר נכון, אינו חייב בשיוך למשפחת כהונה.

-איפה מוזכרת פה המילה רב?, איפה כתוב כאן שלרב\כוהן\לוי\שופט מותר לפתח הלכה גם אם סותרת את התורה?.

ושמרת לעשות ככל אשר יורוך. על פי התורה אשר יורוך ועל המשפט אשר יאמרו לך - תעשה.לא תסור מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל.

-אוווווו סחטיין עליך, תקשיב למילים - ע-ל פ-י ה-ת-ו-ר-ה: לא על פי סתירת תורה, ככה שאם יבוא "קבליסט" שלא מלאו לו 25 שנה שאינו מבין בתורה בכלל ויגיד לי שים עליך מגן דוד\חמסות לסגולות אני לא יסור מדבריו אלא אמאמא של היסור, לך תקשיב אתה לסותרי תורה עם הסגולות שלהם והלכות הסרק שלהם שמחייבות את בני להתלבש כולם אותו דבר, ועוד בבגדי גויים, תעשה לי טובה רוני, אתה נלחם במלחמה שדינה הפסד, את אמיתות או שעליי לומר פשט התורה, אתה לא יכול לנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ, מעניין, לא הצלחתי למצוא לזה שום אסמכתה באינטרנט. אתה יכל לתת מקור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ך

[br]פורסם בתאריך: 27.07.2008 בשעה 01:25:13

תשובה לטענתך הראשונה.

-תפסיק כבר עם הספרים החיצוניים שאלתי אותך איפה זה נטען ישירות מהקב''ה? (בתורה או בדברי נביאים), ומי היה הנביא אשר בישר את הבשורה?, לא שאלתי אותך מה הדעה של הגמרא בעניין, תפסיק לשחק אותה קל דעת שלא מבין מה אני רוצה ממנו, - ביקשתי ממך פסוק מתורת משה המצהיר זאת.

מה שאתה לא נתת לי!, כי אין כזה, סוף סיפור.

-עד לפה: וקמת ועלית אל המקום אשר יבחר ה' אלהיך בו - המשכן\בית המקדש (לא הרבנות הראשית) - ותכף תבין למה לא הרבנות אלא אולי הכהנות ?! :]

-הכהנים הלוים ואל השופט : רוני אתה מבין בכלל את הכתוב בפסוק?, כי נראה לי שממש לא.

הכהנים - המסכות הרוחנית בדת משה וישראל (הרבנות ביהדות), הלוים (חלק מהסמכות הדתית) והשופט (כיום דיין) ואם אני זוכר נכון, אינו חייב בשיוך למשפחת כהונה.

-איפה מוזכרת פה המילה רב?, איפה כתוב כאן שלרב\כוהן\לוי\שופט מותר לפתח הלכה גם אם סותרת את התורה?.

א. שופט! האם אתה יודע מהו שופט?? אתה מדבר על סמנטיקה באופן כל כך טיפשי שאפשר לבכות. בגלל שלא כתוב רב [מילה שהומצאה בדורות לאחר כתיבת התורה]בתורה, אזי לא מדובר ברב. לפי ההגיון המעוות שלך בגלל שחומוס לא כתוב בתורה אלא רק מאכלים בשריים אז אין חומוס! מדובר בשופט! שפוסק ושופט בדיוק מה שעושה רב - את תפקיד השופט זה שיש שם שונה האם בכך אתה לוקה?

קרא שוב מה כתוב וכיצד: נאמר:" כ??י י?פ??ל?א מ?מ??ך? ד?ב?ר ל?מ??ש??פ??ט ב??ין ד??ם ל?ד?ם ב??ין ד??ין ל?ד?ין ו?ב?ין נ?ג?ע ל?נ?ג?ע ד??ב?ר?י ר?יב?ת ב??ש??ע?ר?יך? ו?ק?מ?ת?? ו?ע?ל?ית? א?ל ה?מ??קו?ם א?ש??ר י?ב?ח?ר י?ה?ו?ה א?ל?ה?יך? ב?ו?: ו?ב?את? א?ל ה?כ??ה?נ?ים ה?ל?ו?י??ם ו?א?ל ה?ש???פ?ט א?ש??ר י?ה?י?ה ב??י??מ?ים ה?ה?ם ו?ד?ר?ש??ת?? ו?ה?ג??ידו? ל?ך? א?ת ד??ב?ר ה?מ??ש??פ??ט: ו?ע?ש??ית? ע?ל פ??י ה?ד??ב?ר א?ש??ר י?ג??ידו? ל?ך? מ?ן ה?מ??קו?ם ה?הו?א א?ש??ר י?ב?ח?ר י?ה?ו?ה ו?ש??מ?ר?ת?? ל?ע?ש?ו?ת כ??כ?ל א?ש??ר יו?רו?ך?:ע?ל פ??י ה?ת?ו?ר?ה א?ש??ר יו?רו?ך? ו?ע?ל ה?מ??ש??פ??ט א?ש??ר י?אמ?רו? ל?ך? ת??ע?ש??ה ל?א ת?סו?ר מ?ן ה?ד??ב?ר א?ש??ר י?ג??ידו? ל?ך? י?מ?ין ו?ש??מ?אל"

האין זה ברור?

ושמרת לעשות ככל אשר יורוך. על פי התורה אשר יורוך ועל המשפט אשר יאמרו לך - תעשה.לא תסור מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל.

-אוווווו סחטיין עליך, תקשיב למילים - ע-ל פ-י ה-ת-ו-ר-ה: לא על פי סתירת תורה, ככה שאם יבוא "קבליסט" שלא מלאו לו 25 שנה שאינו מבין בתורה בכלל ויגיד לי שים עליך מגן דוד\חמסות לסגולות אני לא יסור מדבריו אלא אמאמא של היסור, לך תקשיב אתה לסותרי תורה עם הסגולות שלהם והלכות הסרק שלהם שמחייבות את בני להתלבש כולם אותו דבר, ועוד בבגדי גויים, תעשה לי טובה רוני, אתה נלחם במלחמה שדינה הפסד, את אמיתות או שעליי לומר פשט התורה, אתה לא יכול לנצח.

א. היכן סתירת התורה כאן?

ב. מישהו טען שזו התורה?

רבנים מורים הלכה עפ"י הכתוב בתורה מה הקשר כעת לקמיעות וסגולות? עד כמה בורות ניתן להגיע מחוסר הבנת טקסט?

הממ, מעניין, לא הצלחתי למצוא לזה שום אסמכתה באינטרנט. אתה יכל לתת מקור?

[יגעת ולא מצאת אל תאמין]

בשיר השירים ישנו פסוק '' קול דודי הנה זה בא.... הנה זה עומד אחר כתלנו'' |[ב,ט][כשהכוונה לשכינה כמו בכל הספר שמתאר את יחס הקב''ה לעמו כיחס בעל לאשתו].

אומר מדרש רבה על פסוק זה[מדרש רבה שה''ש פרשה ב' ד']

[מדרש- זה דברי התנאים לביאור הפסוקים לפני כאלפיים שנה ויותר]- הנה זה עומד אחר כותלנו- אחר כותל מערבי של בית המקדש למה שנשבע לו הקב''ה שאינו חרב לעולם וכו..

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. שופט! האם אתה יודע מהו שופט?? אתה מדבר על סמנטיקה באופן כל כך טיפשי שאפשר לבכות. בגלל שלא כתוב רב [מילה שהומצאה בדורות לאחר כתיבת התורה]בתורה, אזי לא מדובר ברב. לפי ההגיון המעוות שלך בגלל שחומוס לא כתוב בתורה אלא רק מאכלים בשריים אז אין חומוס! מדובר בשופט! שפוסק ושופט בדיוק מה שעושה רב - את תפקיד השופט זה שיש שם שונה האם בכך אתה לוקה?

קרא שוב מה כתוב וכיצד: נאמר:" כ??י י?פ??ל?א מ?מ??ך? ד?ב?ר ל?מ??ש??פ??ט ב??ין ד??ם ל?ד?ם ב??ין ד??ין ל?ד?ין ו?ב?ין נ?ג?ע ל?נ?ג?ע ד??ב?ר?י ר?יב?ת ב??ש??ע?ר?יך? ו?ק?מ?ת?? ו?ע?ל?ית? א?ל ה?מ??קו?ם א?ש??ר י?ב?ח?ר י?ה?ו?ה א?ל?ה?יך? ב?ו?: ו?ב?את? א?ל ה?כ??ה?נ?ים ה?ל?ו?י??ם ו?א?ל ה?ש???פ?ט א?ש??ר י?ה?י?ה ב??י??מ?ים ה?ה?ם ו?ד?ר?ש??ת?? ו?ה?ג??ידו? ל?ך? א?ת ד??ב?ר ה?מ??ש??פ??ט: ו?ע?ש??ית? ע?ל פ??י ה?ד??ב?ר א?ש??ר י?ג??ידו? ל?ך? מ?ן ה?מ??קו?ם ה?הו?א א?ש??ר י?ב?ח?ר י?ה?ו?ה ו?ש??מ?ר?ת?? ל?ע?ש?ו?ת כ??כ?ל א?ש??ר יו?רו?ך?:ע?ל פ??י ה?ת?ו?ר?ה א?ש??ר יו?רו?ך? ו?ע?ל ה?מ??ש??פ??ט א?ש??ר י?אמ?רו? ל?ך? ת??ע?ש??ה ל?א ת?סו?ר מ?ן ה?ד??ב?ר א?ש??ר י?ג??ידו? ל?ך? י?מ?ין ו?ש??מ?אל"

האין זה ברור?

-אוווווו סחטיין עליך, תקשיב למילים - ע-ל פ-י ה-ת-ו-ר-ה: לא על פי סתירת תורה, ככה שאם יבוא "קבליסט" שלא מלאו לו 25 שנה שאינו מבין בתורה בכלל ויגיד לי שים עליך מגן דוד\חמסות לסגולות אני לא יסור מדבריו אלא אמאמא של היסור, לך תקשיב אתה לסותרי תורה עם הסגולות שלהם והלכות הסרק שלהם שמחייבות את בני להתלבש כולם אותו דבר, ועוד בבגדי גויים, תעשה לי טובה , אתה נלחם במלחמה שדינה הפסד, את אמיתות או שעליי לומר פשט התורה, אתה לא יכול לנצח.

תגיד אתה מרגיש טוב?

א. היכן סתירת התורה כאן?

ב. מישהו טען שזו התורה?

רבנים מורים הלכה עפ"י הכתוב בתורה מה הקשר כעת לקמיעות וסגולות? עד כמה בורות ניתן להגיע מחוסר הבנת טקסט?

א. היכן סתירת התורה כאן?

ב. מישהו טען שזו התורה?

א.סתירת התורה אליה התכוונתי היא כאשר היא מתקיימת על ידי כל מיני חכמולוגים וונאבי חכמי אמת שמטעים את העם ומרחיקים אותו מדרך הישר, אם זה ממחלת נפש המוסוות בכריזמה או לחילופין לא מתוך כוונה רעה.

ב.הלכה צריכה לשקף את התורה ואת התורה בלבד, אבל צר לי, חליפות שחורות ופאות לא משקפות את תורת משה, אולי תורה אחרת שעוד לא שמעתי עליה, וגם האיסור של חז''ל לבישול עוף בחלב - אף שאינו אסור על פי התורה אלא שהוא בעצם "דאגה" של חז''ל שיהודים לא יתבלבלו בין בשרים במטבחם - דבר טיפשי מעט כי אני כבוגר קורס בתדמור יודע תודה לאל להבדיל יפה מאד בין בשר עוף לבקר (בשר צאן - גדי המפריש חלב אותו אסור לבשל בחלב).

ג.רוני אתה משחק אותה יותר מדיי, בורח מלענות תשובות חד משמעיות, מתנשא ומגדף, מציבים מולך אמת ואתה כילד קטן טוען "נה נה נה" יש הלכה, בלי למיין מה משקף את התורה ומה לא, ימין או שמאל - שיהייה תורה ואותו נעשה, לא את שיקוף ההבלים.

השעה כבר רבע ל4, אני הולך לישון כרגע אך אשוב ואגיב לדבריך העליונים מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Rahat lokum:

תענה לי בכנות אתה באמת מחפש את האמת? [לדעת אותה?] אז בוא אני יתן לך את הפורום שלנו ששם תוכל לשאול מה שבא לך [הבעיה שלך הספרים החיצונים,חלק מהתורה שבעל פה, יאלהה כנס ידידי]

[ לא משנה כיצד אוכיח את האמת, האפיקורס לעולם לא יחזור בתשובה, פשוט, מכיוון שהוא אינו מחפש את האמת]

וכך לכל משתתפי הפורום [רוצים הוכחות? כנסו למקום מקצועי]

זה הפורום http://hydepark.hevre.co.il/forum.asp?forum_id=4142

וזה התקנון http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=1695265&forum_id=4142

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מתורה שבעל-פה שלא ניתנה בסיני, שם ניתנו תורה וחוקים, חחחח בסוף ברחת מהנושא בעודך מפנה אותי לפורומים, את האמת לא אקבל מבנאדם כמוך.

-אתה אדם המתכחש להגיון רוני, ועושה זאת בפנאטיות נוראה - איך משה יכול לדקלם ספרים שטרם נכתבו בעל-פה?, תפסיק כבר, אל תתן לשטיפות המוח שעברת להעליל על הר סיני, חחחחחח שאי חושב על זה אתה יוצא כלכך משוכנע שאתה צודק כך שחבל שאמשיך לדבר בכלל.

ועכשיו נחזור לנושא, תגובה מחודשת לדברים

א. שופט! האם אתה יודע מהו שופט?? אתה מדבר על סמנטיקה באופן כל כך טיפשי שאפשר לבכות.

-אתה ממשיך להתנשא שלא בדרך ישראל

בגלל שלא כתוב רב [מילה שהומצאה בדורות לאחר כתיבת התורה]בתורה, אזי לא מדובר ברב. לפי ההגיון המעוות שלך בגלל שחומוס לא כתוב בתורה אלא רק מאכלים בשריים אז אין חומוס!

-מה קשור?, תפסיק לדבר שטויות ודברים לא קשורים.

מדובר בשופט! שפוסק ושופט בדיוק מה שעושה רב

-לא מדוייק המילה רבי בעברית תנכ''ית היא מורה, לא שופט.

-כבר אני עניתי לך :ע?ל פ??י ה?ת?ו?ר?ה א?ש??ר יו?רו?ך? ו?ע?ל ה?מ??ש??פ??ט א?ש??ר י?אמ?רו? ל?ך? ת??ע?ש??ה ל?א ת?סו?ר מ?ן ה?ד??ב?ר א?ש??ר י?ג??ידו? ל?ך? י?מ?ין ו?ש??מ?אל"

-על פי התורה סלאמתק, אבל אין שום סיבה שלא אסור כאשר זאת לא התורה, שים לב שהפסוק מדבר על התורה שבכתב עצמה.

א. היכן סתירת התורה כאן?

ב. מישהו טען שזו התורה?

א.סתירת התורה אליה התכוונתי היא כאשר היא מתקיימת על ידי כל מיני חכמולוגים וונאבי חכמי אמת שמטעים את העם ומרחיקים אותו מדרך הישר, אם זה ממחלת נפש המוסוות בכריזמה או לחילופין לא מתוך כוונה רעה.

ב.הלכה צריכה לשקף את התורה ואת התורה בלבד, אבל צר לי, חליפות שחורות ופאות לא משקפות את תורת משה, אולי תורה אחרת שעוד לא שמעתי עליה, וגם האיסור של חז''ל לבישול עוף בחלב - אף שאינו אסור על פי התורה אלא שהוא בעצם "דאגה" של חז''ל שיהודים לא יתבלבלו בין בשרים במטבחם - דבר טיפשי מעט כי אני כבוגר קורס בתדמור יודע תודה לאל להבדיל יפה מאד בין בשר עוף לבקר (בשר צאן - גדי המפריש חלב אותו אסור לבשל בחלב).

ג.רוני אתה משחק אותה יותר מדיי, בורח מלענות תשובות חד משמעיות, מתנשא ומגדף, מציבים מולך אמת ואתה כילד קטן טוען "נה נה נה" יש הלכה, בלי למיין מה משקף את התורה ומה לא, ימין או שמאל - שיהייה תורה ואותו נעשה, לא את שיקוף ההבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל הלא מאמינים פה

איך אתם מסבירים את זה שבתורה או בגמרא רשום שאם יהיה דג עם סנפירים חייב להיות לו קסקסים או משהו בסגנון(אני לא דתי)

וגם עוד משהו על חיות שמעלות גרה וגם על שהכותל לא יפול לעולם ואם אחד מהם יקרה הדת היא שקר

איך לעזעזל ידעו את זה לפני אלפי שנים שאז עוד לא ידעו על אוקינוסים רבים וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Rahat lokum:

תענה לי בכנות אתה באמת מחפש את האמת? [לדעת אותה?] אז בוא אני יתן לך את הפורום שלנו ששם תוכל לשאול מה שבא לך [הבעיה שלך הספרים החיצונים,חלק מהתורה שבעל פה, יאלהה כנס ידידי]

[ לא משנה כיצד אוכיח את האמת, האפיקורס לעולם לא יחזור בתשובה, פשוט, מכיוון שהוא אינו מחפש את האמת]

וכך לכל משתתפי הפורום [רוצים הוכחות? כנסו למקום מקצועי]

זה הפורום http://hydepark.hevre.co.il/forum.asp?forum_id=4142

וזה התקנון http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=1695265&forum_id=4142

האמת נמצאת בתנ''ך האמת אינה הספרים החיצוניים אדון רוני הטועה והמטעה.

את התשובה שלי כבר יש לי מזמן

-אני לא צריך את הספרים החיצוניים כדי להכיר בקיומו של הקב''ה כבורא כל חי ולדעת את דברותיו ומצותיו.

-אני יכול ללמוד מאותם ספרים אך לעולם לא אחשיב אותם תורה שניתנה בסיני כי אינם כאלה, וכל ניסיון מצידך לאמר ההפך מכפיש את שם התורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל הלא מאמינים פה

איך אתם מסבירים את זה שבתורה או בגמרא רשום שאם יהיה דג עם סנפירים חייב להיות לו קסקסים או משהו בסגנון(אני לא דתי)

וגם עוד משהו על חיות שמעלות גרה וגם על שהכותל לא יפול לעולם ואם אחד מהם יקרה הדת היא שקר

איך לעזעזל ידעו את זה לפני אלפי שנים שאז עוד לא ידעו על אוקינוסים רבים וכו'

בקשר לדגים-איך מסבירים את זה? בתורה לא כתוב את זה.

חיות שמעלות גרה-מה כתוב עליהן בתורה?

הכותל נפל ולא כתוב זאת בתורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לדגים-איך מסבירים את זה? בתורה לא כתוב את זה.

חיות שמעלות גרה-מה כתוב עליהן בתורה?

הכותל נפל ולא כתוב זאת בתורה

מה שניוב מנסה להגיד לך והוא יתקן אותי אם אני טועה

"הבעיה שלי היא לא עם אנשי תורה היא עם אנשי ספרים חיצוניים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת נמצאת בתנ''ך האמת אינה הספרים החיצוניים אדון רוני הטועה והמטעה.

את התשובה שלי כבר יש לי מזמן

-אני לא צריך את הספרים החיצוניים כדי להכיר בקיומו של הקב''ה כבורא כל חי ולדעת את דברותיו ומצותיו.

-אני יכול ללמוד מאותם ספרים אך לעולם לא אחשיב אותם תורה שניתנה בסיני כי אינם כאלה, וכל ניסיון מצידך לאמר ההפך מכפיש את שם התורה.

בוא נעשה ככה,

כדי שאני אבין אותך בדיוק.

תכתוב לי מה הבעיה שלך? בסדר.?

תפרט לי בדיוק

Rahat lokum אבל אם אני מוכיח לך? אז אתה מקבל זאת טוב? תיהיה עם ראש פתוח [לא כמו שאר המשתתפים, שלא יעזור כמה שתוכיח זה לא ישנה אצלם כלום]

אני רוצה ללכת איתך שלב שלב, כי אתה כבר מאמין בבורא לעולם ובתורה אבל יש לך רק כמה בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...