דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 47 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

כיצד לפתור? מילון.

מי אמר לי שהוא רוצה את זה? אף אחד,אבל אם הוא מנסה להסביר את דעתו,ראוי שהוא יקרא את הדעות המנוגדות.

בקשר לגלישה ברשת זה קל,הרי הוא מנסה לגרום לאנשים להאמין באמונה "אמיתית" ולכן זה מותר.

רק שתדע תשובה אחת לא קיבלתי ממאמינים כמו רוני והיא מופיעה בעמוד 20 הודעה רבעית בעמוד.

לא רק שלא קיבלתי תשובה ממנו,גם לא קיבלתי תשובה מחבר לכיתה שלי וגם לא מהרב של האתר שופר שאותו אחד הפנה אותי אליו.

אינני מצפה לתשובה לשאלה זו,השאלה הזו עלתה רק כדי להראות שהפירושים לתורה לא מתאימים תמיד והנה אני ממתין לתשובה משופר מעל חודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בראשית א 27 -"ויברא אלוהים את האדם בצלמו בצלם אלוהים ברא אותו זכר ונקבה ברא אותם"

איך זה הגיוני? הרי אלוהים הוא רוחני ללא צורה.

ואף בשמות ל"ג 20-23 נזכרות פניו ואחוריו של האל

"לא תוכל לראות את פני,כי לא יראני אדם וחי","וראית את אחורי ופניי לא ייראו"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתוקק לשמוע מהיא התשובה המלומדת ההגיונית והקצרה והקולעת שיש לרבותינו המלומדים , גם כמה זמן יקח להם הממ , מהר לאתר שופר , אמנון יצחק איפה אתה , כמו יונה להתפלל אל אלוהיהם ולא יושיעם , אולי רשי ? אולי האבן עזרא ? אולי אונקולוס ? אולי הזוהר הקדוש ?

פחח .

לא שימחה ולא בטיח , צער יש .

נו המשחק מתחיל כבר .

ניו בי

אתה הולך לחכות הרבה זמן לסיפור מצוץ מהאצבע שמתאים לתינוק חסר ידע .

מזכיר לי בעלי מקצוע חאפרים , גם לוקחים הרבה כסף , גם לוקח להם הרבה זמן , גם לא גומרים את העבודה וגם מה שעשו יצא על הפנים וגם מאשימים אותך בסוף ועוד רוצים כסף בשחור , פחח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מבקש למקד את הדיון על ההגדרה

נ.ב.

מר סאקר ?

אתה עדיין שמח ?

במה אתה עוסק ?

במה עסקת עד עכשיו ?

רוני ידידי מה עם תשובה ?

האם אתה בכלל מחובר ?

סאקר אל תשכח את דיברי משה בסוף הספר :"

י"א "כ??י ה?מ??צ?ו?ה ה?ז??את...

י"ב ל?א ב?ש???מ?י?ם ה?וא ל?אמ?ר מ?י י?ע?ל?ה ל??נו? ה?ש???מ?י?מ?ה

ו?י?ק??ח?ה? ל??נו? ו?י?ש??מ?ע?נו? א?ת?ה? ו?נ?ע?ש??נ??ה

י"ג ו?ל?א מ?ע?ב?ר ל?י??ם ה?וא ל?אמ?ר מ?י י?ע?ב?ר ל?נו? א?ל ע?ב?ר ה?י??ם

ו?י?ק??ח?ה? ל??נו? ו?י?ש??מ?ע?נו? א?ת?ה? ו?נ?ע?ש??נ??ה"

כל השטויות שלכם עם הפירושים ההזוהים של הרבנים - בפירוש משה אומר לכם שזה פשוט וכאן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוד . כתבתי לך כבר שאל תפנה אלי יותר.

newb :

למה אתה עושה סלט?

התורה לא אומרת לאדם תאמין לי בלי סיבה

אלה ההפף ,

"וידעת היום" קודם הידיעה השכלית "והשבות אל לבבך" רק אז להתחיל להאמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתוקק לשמוע מהיא התשובה המלומדת ההגיונית והקצרה והקולעת שיש לרבותינו המלומדים , גם כמה זמן יקח להם הממ , מהר לאתר שופר , אמנון יצחק איפה אתה , כמו יונה להתפלל אל אלוהיהם ולא יושיעם , אולי רשי ? אולי האבן עזרא ? אולי אונקולוס ? אולי הזוהר הקדוש ?

פחח .

לא שימחה ולא בטיח , צער יש .

נו המשחק מתחיל כבר .

ניו בי

אתה הולך לחכות הרבה זמן לסיפור מצוץ מהאצבע שמתאים לתינוק חסר ידע .

מזכיר לי בעלי מקצוע חאפרים , גם לוקחים הרבה כסף , גם לוקח להם הרבה זמן , גם לא גומרים את העבודה וגם מה שעשו יצא על הפנים וגם מאשימים אותך בסוף ועוד רוצים כסף בשחור , פחח.

לא קראת את ההודעה הקודמת שלי? נתתי את הטענה הזאת לחבר דתי-רבני והוא הפנה אותי לשופר,ידעתי שאני לא אקבל ממנו תשובה אז עשיתי מה שהוא ביקש

שלחתי שאלה לרב של שופר וכבר עבר מעל חודש ולא קיבלתי תשובה ככה שאני לא אתפלא אם בפעם השלישית בדיון הזה השאלה הזו תבלע ולא תענה.

newb :

למה אתה עושה סלט?

התורה לא אומרת לאדם תאמין לי בלי סיבה

אלה ההפף ,

אבל,שוב פעם אני אחזור על זה ידע זה בדיוק ההפך מאמונה ולכן לא יכול להיות מצב שאתה יודע משהו וגם מאמין בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוד . כתבתי לך כבר שאל תפנה אלי יותר.

הייתי אומר לך מה דעתי אבל ,, אתה לא חייב לענות לי אבל אני ממש מוכרח להראות לך את השטויות שאתה כותב - אתה יודע כדיון אינטלקטואלי ומעשיר , אני חושב שהדעה שלך מיצגת נאמנה את הבערות והטימטום של חסידיה או בכלכלה את פלח השוק אליו הכת הרבנית מכוונת ולמה אתה לא מציג את הדעה הרבנית המחכימה בקשר לשאלות ששואלים אותך ? דג - אתה על הפנים , הבדלים בין אמונה לידיעה - על הפנים , מה אתה חושב שאתה מנסה לגייס קליינטים כמו מיסיונר ועוד לא כל כך חכם , אתה צריך להגיד תודה על כל בדיחה שעושים על חשבונך - אתה הולך להיתקל בזה הרבה.

newb :

למה אתה עושה סלט?

התורה לא אומרת לאדם תאמין לי בלי סיבה -

אלה ההפף ,

אתה לא ממש התלמיד הכי מבריק בכולל הממ ? עם הבת של הרב נייט .

עריכה :

ניו בי

מדוע אתה מבקש מכת הרבנות תשובה על משהו שהם לא מבינים בו ?

לפי החשבון שלי עברו 40 דקות מאז ששאלת - תן אולטימטום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני מבקש תשובות לשאלות שהם לא יכולים להסביר?

כי הם טוענים שהם יכולים ואני רוצה להראות להם שהם לא.

ובקשר לאולטימטום,רעיון רע,אני רוצה תשובה ולא אכפת לי להמתין בשביל תשובה מנומקת ומבוססת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני מבקש תשובות לשאלות שהם לא יכולים להסביר?

כי הם טוענים שהם יכולים ואני רוצה להראות להם שהם לא.

ובקשר לאולטימטום,רעיון רע,אני רוצה תשובה ולא אכפת לי להמתין בשביל תשובה מנומקת ומבוססת.

מדוע אתה רוצה להוכיח להם שהם אינם יכולים - כאשר אתה יודע שאינם ?

האם אתה מחפש את התשובה או לריב ?

האם אתה גם כמוהם ? מבת ים ? ( בו תרד למטה יש מכות ?

האם רצונך בתשובה או בלהוכיח שהם אינם יודעים את התשובה ?

מה אתה חושב שהתשובה לשאלה שלך היא ?

אני גם רואה את המשחק אז,

עריכה :

מר סאקר ורוני

עברה שעה , אבל מי סופר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כרגע זמן ,אני יענה לכלום . לאיסתרא וכדומה. [דוקא אני מנסה כבר לא מעט זמן להביא דברים לא ארוכים, תמיד יש לכם תלונות, מי שרוצה לחפש את האמת, הוא ימצא , ומי שלא רוצה אין לי מה לומר לו כי תמיד הוא יחפש לברוח]

לגבי מעמד הר סיני. אני ירחיב בהמשך. אבל משהו שכבר הבאתי. סרטון של 15 דקות.

http://hidabroot.org/site/ProDetile.asp?id=9460&CategoryID=9&subID=9144&StrCategory=מעמד%20הר%20סיני

אני לא מבין מה הקטע של זה סך הכל היו שם צמחים רבים מאוד שהתאבנו והוא מכריז על זה כעל פלא עולם :nixweiss:

מצאו גם מרכבות סוסים בים סוף . וגם את מקום המזבח .

http://www.ayalla.net/modules.php?name=News&file=article&sid=72

אז מה? אתה יודע כמה טבעו שם בתאונות באותה תקופה?

http://www.ayalla.net/modules.php?name=News&file=article&sid=51

גם תיבת נוח נמצאה.

-->זה לא פועל http://www.ayalla.net/modules.php?name=News&file=article&sid=122

http://www.sodot.tv/Site/ProDetile.asp?id=857&CategoryID=1&SubID=8&PageView=1#player

שים לב של"חוקר" הזה אין שום הכשרה לארכאולוגיה למרות זאת הכריז הוא על כל ממצאיו כעל "הוכחות" לסיפורים מהתנ"ך.

חוץ מזה אני בטוח שיש לעוד אנשים פה משהו להוסיף בנוגע ל"תיבת נוח" הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוד,

אני לא רוצה לריב,אני רוצה להידין

התשובה לשאלתי פשוטה ולא אכתובה כאן כדי שיחפשו אותה אך אשלח לך אותה בפרטי.

בכל מקרה אם הם יביאו תשובה שונה ממה שאשלח לך היא יכולה לספק אותי אם לא אמצא בה דברים משוללי היגיון בסיסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי דוד אני בן 15 עוסק בלימודים בעיקר:)...

כל מקרה זה לא כל כך קשור לדיון..

ניו בי אני מתאר לעצמי שאתה לא מקבל תשובה מאתר שופר בשל העומס הרב על הרב הגאון אמנון יצחק שליט"א יש לו לפחות הרצאה אחת בשבוע וגם שיעורי תורה וגם חים אישיים ומגיעה לו התחשבות..

וכנראה צוות האתר לא כל כך מתייחס לשאלות ותשובות..

כל מקרה תציג את השאלה אולי אוכל לענות עליה..

ולגבי תיבת נוח מסתבר שישנו פרופסור:פרופסור קליפורד בורדיק, שהיה יועץ לענייני גיאולוגיה של הר אררט מטעם משלחת ארה"ב ותורכיה אמר: "ישנה הוכחה לכך שהמים היו פעם גבוהים יותר מפסגת ההר, הר הגיע לגובה של 18,000 רגל בגלל התפרצויות וולקאניות בזמן המבול" (הוא הגיע למסקנה זו לאחר שגילה גושי מלח בגובה של אלפי רגל), אני מניח הוא אומר שהתיבה שטה במשך כשנה ואז, כשהחלו המים לרדת, נתפסה התיבה על הפסגה שנתגלתה.

משלחות רבות העפילו על ההר ואף הן העידו על הימצאותה של אוניה בראש ההר, אלא שלא הצליחו להביא עימהן עובדות מוחשיות.

בתצלומי לווין אמריקאי שנעשו בגובה 700 ק"מ נראה כתם שלפי דברי הסנאטור פראנק מוס (ממדינת יוטה שהוא יושב ראש ועדת החלל של הסנאט האמריקאי, בשם ד"ר מונטגומרי) ה"כתם" אינו שייך לחומרים האחרים הנמצאים על ההר. לפי צורתו וממדיו, זו יכולה להיות התיבה. (דבריו פורסמו בפברואר 1974).

(הבריאה והמבול 201-203).

ג'יל פרסונס, שירות "דילי מיל" כותב (עיתון "ידיעות אחרונות" מביא דבריו): במזרח טורקיה, נחשפו ממצאים ארכיאולוגים חדשים, המומחים מאמינים כי עלה בידיהם לגלות את שרידיו של כלי שיט עתיק שמידותיו תואמות להפליא את מידותיו של תיבת נוח כפי המסופר במקרא.

מדובר במסגרת דמויית עין עשויה מעץ וטיח, שנחשפה על ראש הר בגובה של 1500 מטר, העץ כבר נרקב אך נותרו שרידים מהטיח.

השרידים נמצאו בדיוק בנקודה, שבה, לפי הטקסטים היסטוריים רבים, נשארה תיבת נוח לאחר המבול.

לפי הכתוב בתורה, נשארה תיבת נוח על הרי אררט, שזהו הרכס שבו התגלו השרידים.

מידות הכלי שיט שנחשף, כאמור, תואמות בצורה מדוייקת את המידות שמופיעות בתורה: כ150 מטר אורך על 25 מטר רוחב. דגימות מהממצאים נשלחו לאוניברסיטת אוקספורד לבדיקות כימיות, כדי לקבוע במדוייק את גילה של הספינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה לזה בטוח יש. אבל באמת ובכנות אני לא מכיר את כל הפירושים של התורה. לכן אני צריך לבדוק רשי וכו..

אבל לפי ידע כללי

ידוע לי למשל שאומרים אלוקים יושב על כיסא הכבוד שלו. אבל איך הוא יושב? הרי הוא רוחני.

התשובה.

מדברים עם האדם במושגים שהוא מכיר וחיי בהם. לכן נותנים לבורא מושגים כאלה.

אבל לגבי הפסוקים צריך לבדוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...