דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 121 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אני פאנט של חשיבה עצמית. מודה באשמה. אני, בשונה ממך פתוח לרעיונות ולמחשבות. לך יש אמת, שלא משנה מה יגלו מחר, תאמין בה. הבדל גדול אני חושב. אני לא פאנט של כלום מלבד של ביקורתיות וספקנות.

לקיום כל המאורעות בתורה, כפי שהם רשומים אין עדויות מספקות בשטח. לכל הפחות, זה אמור להביא אדם לחשוב שנית אם הוא מקבל את הדברים כאמת מאת ה'.

"אתה טוען שאם מונותאיסט מאמין שאלוהים קיים אך הוא התערב באופן גלוי באותם שנים בחיי האנושות, אז אינו בר אמונה-עיוורת?."- הוא מאוד בעל אמונה עיוורת, אך אם היה קצת יותר ביקורתי היה שואל שאלות, שאין להן תשובות. עובדה זו יכולה, ואכן משנה את דעתם של אנשים. מצד שני, גילוי עובדות ופרטים נוספים יכול חזק גם אמונה. אם אדם מסוים, נניח נתקל בהוכחות הארכיאולוגיות של רון וויאט יכולה אמונתו להתתבסס אצלו קצת יותר, והוא הופך להיות פחות "עיוור" באמונתו. אני כותב במרכאות, כי אם אתה קראת קצת על ממצאיו של רון וויאט אז אתה יודע על מה אני מדבר...

סתם כנ.ב-אתה מסתובב פה בדיון המייגע הזה זחוח וגא, מנפנף באמונתך. נראה שאתה הוא האטום האמיתי. לכל אחד אתה מסביר מה לא בסדר בתפיסתו אבל שלך חפה מפגמים? אני לא יודע הכל. טועה לעיתים וכנראה שגם פה טעיתי איזה פעם פעמים. אני קשוב וקורא יותר ממה שאתה חושב. על כן , אני לא שולל את קיומו של ה' באופן מוחלט. אמרתי לך כבר-אני שולל אותו בצורתו שהיהדות או כל דת מונותאיסטית תופסת אותו.

הנה עוד טעות שלי לאוסף-להתווכח איתך.

אני פאנט של חשיבה עצמית. מודה באשמה. אני, בשונה ממך פתוח לרעיונות ולמחשבות. לך יש אמת, שלא משנה מה יגלו מחר, תאמין בה. הבדל גדול אני חושב. אני לא פאנט של כלום מלבד של ביקורתיות וספקנות.

-כל אדם נורמטיבי פתוח לרעיונות ולמחשבות, גם אני הייתי פתוח ללמוד על תאוריית האבולוציה במקום לשבת ולקלל את כל חסידיה כמו בור ועם הארץ הפועל משנאת חינם.

ואני ידעתי למיין אמת ושקר, אבולוציה היא דבר קיים, אני פשוט נוטה להחליף המילה אבולוציה בהסתגלות.

הוא מאוד בעל אמונה עיוורת, אך אם היה קצת יותר ביקורתי היה שואל שאלות, שאין להן תשובות. עובדה זו יכולה, ואכן משנה את דעתם של אנשים. מצד שני, גילוי עובדות ופרטים נוספים יכול חזק גם אמונה. אם אדם מסוים, נניח נתקל בהוכחות הארכיאולוגיות של רון וויאט יכולה אמונתו להתתבסס אצלו קצת יותר, והוא הופך להיות פחות "עיוור" באמונתו. אני כותב במרכאות, כי אם אתה קראת קצת על ממצאיו של רון וויאט אז אתה יודע על מה אני מדבר...

צר לי אתה משמיט את כל שאר ההוכחות הארכאולוגיות המדעיות לתנ''ך ואתייחס כרגע רק לאלו שאינן שנויות בחלוקת כמו: אסטלת , מצבת מישע, אסטלת הניצחון בתל-דן, עמוד הגרניט, המונולית מכורח, שרידי נשקים פלשתיים וישראליים בהר הגלבוע, פחי השמן ועליהם כתובות עבריים שנתגלו ברמת אביב, לפני שנה וחצי, חותמות עבריים ומה לא?.

קרא קצת באינטנרט על הנושא.

זה אפילו אבסורדי שאתה מתייחס אל הארכאולוגיה המקראית (בכתוב על ידך) רק מבחינת הממצאים של איזה פלצן בשם "רון וויאט".

סתם כנ.ב-אתה מסתובב פה בדיון המייגע הזה זחוח וגא, מנפנף באמונתך. נראה שאתה הוא האטום האמיתי. לכל אחד אתה מסביר מה לא בסדר בתפיסתו אבל שלך חפה מפגמים? אני לא יודע הכל. טועה לעיתים וכנראה שגם פה טעיתי איזה פעם פעמים. אני קשוב וקורא יותר ממה שאתה חושב. על כן , אני לא שולל את קיומו של ה' באופן מוחלט. אמרתי לך כבר-אני שולל אותו בצורתו שהיהדות או כל דת מונותאיסטית תופסת אותו.

-אני לא מנפנף בכלום ולא משוויץ ואם אני עושה זאת אני "מנפנף" בדיוק על אותו משקל שאתה מנפנף בנטורליזם מטא-פיזי, בעצם כל הויכוח שלנו באמת מיותר, הוא על השקפות עולם ותו לא.

אין לנו לשנות אותן.

אגב, ראית את הסרטון?.[br]פורסם בתאריך: 19.10.2008 בשעה 20:45:15

איסתרא.

א. לא קשור למוצא, פסאודו- הוא פסאודו- בין אם הוא לטובתך ובין אם הוא נגדך. הנאצים לא פיתחו את השקפת העולם הפוליטית שלהם בהתאם למדע, הם פיתחו את המדע שלהם בהתאם להשקפת העולם הפוליטית, ומה שלא התאים להשקפת עולם זו הוכרז כשגוי אפריורי. וזה מה שהופך אותו לפסאודו- - זה נראה כמו , זה הולך כמו מדע, זה מגעגע כמו מדע וזה עדיין לא מדע.

-אני יודע מהוא פסאודו מדע, תודה.

הנאצים פיתחו השקפת עולמם הגזעית על מוטיבים מהשקפת עולמם המדעית, אבל אני לא יודע למה עירבבת פוליטיקה נאצית בויכוח הזה.

על "מרחב מחיה" שמעת?.

ב. מה אכפת לי על מה אתה דיברת? אני הראיתי שמתנגדים לאבולוציה רצחו יותר מאשר (מי שאתה טוען ש) מאמינים באבולוציה.

-משה הלך לפרעה ואתה תלך לבדיקת ראייה.

האידיאולוגיה הנאצית\רוסית אתאיסטית על פי החיקוי שעשו לתאוריה של דארווין, או בכלל קרובנות המשטרים האתאיסטים-טוטאליטארים פשיסטים אכן גבו יותר קורבנות (יחדיו) מאשר קורבנות מלחמות הדת כולם, אם אתה לא מאמין לי, ולפני שתפנה אל סטטיסטיקות, עשה אחת פזיזה בעצמך, חבר את כל קורבנות מסעות הצלב, הג'יהאד, ספרד המוסלמית, האינקוויזציה, כיבוש צפון אפריקה והטבח בשבטים הברברים, חבר את כל אלה (ועוד אחרים כמובן) ובקושי תגיע ל2 מליון בני אדם.

אל תתכחש למציאות, בחייאת איסתרא..

ג. סטאלין וברית המועצות היו אתאיסטים, נכון. הם גם היו אנטי אבולוציה. אז שוב, אתה לא יכול לטעון שהאבולוציה מובילה לרצח המוני. בנוסף, ברית המועצות דגלה בוואריאציה של הלמארקיזם ולא באבולוציה. יש דימיון בין שתי התאוריות בדיוק כפי שיש דימיון בין היהדות והנצרות. אתה לא קורא לנוצרים "סוג של יהודים", נכון? וגם כאן, התמיכה בלמארקיזם באה מסיבות אידאולוגיות - הוואירציה שלהם הותאמה לקומוניזם וניבאה את ניצחון הפרולטריון על הקפיטליסטים והבורגנים ולפיכך היתה חייבת להיות נכונה, ולא משנה מה הראיות הראו בפועל. הממ, נשמע קצת כמו דת, לא?

-"הם היו אנטי-אבולוציה" ?, אתה בטוח?, אני מציע לך לקרוא על החלפת התאוריה של דארווין בתאוריה השניה (של המדען הרוסי שכחתי את שמו), כתוב עליו גם בויקיפדיה, תאוריה הפועלת בדיוק כמו אצל דארווין רק שםם הברירה הטבעית שואפת לשלמות, אני לא יודע אם אנחנו מדברים על אותה תאוריה, אבל שיהייה.

הרי גם בגרמניה הותאמה תאוריה מסויימת מסיבות אידיאולוגיות.

ד. למה ליכלכתי? הרי זה בדיוק הטיעון שלך. אם היטלר רצח מיליונים בשמו של דארווין ודארווין אשם בכך, אז כששרוצחים זונות/הומואים/רופאים שמבצעים הפלות/מאמינים בדת אחרת בשמו של אלוהים, הרי שאלוהים אשם בכך. אם אלוהים לא אשם בשימוש השגוי שעושים בשמו ובדת שלו, הרי שגם דארווין לא אשם בשימוש השגוי שעושים בשמו ובתאוריה שלו.

אתה שוב רואה את הדברים לא בדרך הנכונה - אתה הרי יודע את ההבדל בין בני אדם והתאוריות שפיתחו לאלוהים ותורתו, אתה יודע איך נתפס ההבדל בידי מאמינים או אגנוסטיקנים או בכלל בלשי "ספרות" שראו מדוע נקודת המבט כאן כלכך שונה.

אז אם דארווין היה אדם דתי, היה צריך בין רגע להפסיק לדמיין את כל החיים מתחילים מגן חד-תאי. אותו דבר היטלר שהמשיך דרכו (שהייה אתאיסט), היה צריך להפסיק לחשוב בגישה של רק החזק שורד ולהמשיך עם העקרונות שעליהם גדל, אבל הוא בחר לא לעשות זאת.

והנה קרה מה שקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תותח,למה אתה לא מצטט בצורה נוחה? למה אתה חוזר על כל ציטוט פעמיים? למה אתה מצטט הודעה שנמצאת מיד מעליך?

א. לא קשור למוצא, פסאודו- הוא פסאודו- בין אם הוא לטובתך ובין אם הוא נגדך. הנאצים לא פיתחו את השקפת העולם הפוליטית שלהם בהתאם למדע, הם פיתחו את המדע שלהם בהתאם להשקפת העולם הפוליטית, ומה שלא התאים להשקפת עולם זו הוכרז כשגוי אפריורי. וזה מה שהופך אותו לפסאודו- - זה נראה כמו , זה הולך כמו מדע, זה מגעגע כמו מדע וזה עדיין לא מדע.

ב. מה אכפת לי על מה אתה דיברת? אני הראיתי שמתנגדים לאבולוציה רצחו יותר מאשר (מי שאתה טוען ש) מאמינים באבולוציה.

ג. סטאלין וברית המועצות היו אתאיסטים, נכון. הם גם היו אנטי אבולוציה. אז שוב, אתה לא יכול לטעון שהאבולוציה מובילה לרצח המוני. בנוסף, ברית המועצות דגלה בוואריאציה של הלמארקיזם ולא באבולוציה. יש דימיון בין שתי התאוריות בדיוק כפי שיש דימיון בין היהדות והנצרות. אתה לא קורא לנוצרים "סוג של יהודים", נכון? וגם כאן, התמיכה בלמארקיזם באה מסיבות אידאולוגיות - הוואירציה שלהם הותאמה לקומוניזם וניבאה את ניצחון הפרולטריון על הקפיטליסטים והבורגנים ולפיכך היתה חייבת להיות נכונה, ולא משנה מה הראיות הראו בפועל. הממ, נשמע קצת כמו דת, לא?

ד. למה ליכלכתי? הרי זה בדיוק הטיעון שלך. אם היטלר רצח מיליונים בשמו של דארווין ודארווין אשם בכך, אז כששרוצחים זונות/הומואים/רופאים שמבצעים הפלות/מאמינים בדת אחרת בשמו של אלוהים, הרי שאלוהים אשם בכך. אם אלוהים לא אשם בשימוש השגוי שעושים בשמו ובדת שלו, הרי שגם דארווין לא אשם בשימוש השגוי שעושים בשמו ובתאוריה שלו.

אותו היגיון. למה במקרה אחד הוא תקף ובמקרה השני לא?

איסתרא בלגינא - אתה גאון.

הלוואי ויכולתי להפוך אותך לסיפרון קטן שאוכל לשאת איתי לכל מקום, ולשלוף אותך כשהצורך מתעורר.

אני פשוט מקנא ביכולת שלך לנסח את מחשבותיך.

אני כבר התייאשתי.

אני חי את חיי ולא נכנס יותר לדיונים\ויכוחים על דת.

ואחרי שצפיתי ב- Zeitgeist, אם מישהו ממש מתעקש, אני מושיב אותו לצפות בסרט קודם.

HF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוואי ויכולתי להפוך אותך לסיפרון קטן שאוכל לשאת איתי לכל מקום, ולשלוף אותך כשהצורך מתעורר.

אני כבר התייאשתי.

אני חי את חיי ולא נכנס יותר לדיונים\ויכוחים על דת.

ואחרי שצפיתי ב- Zeitgeist, אם מישהו ממש מתעקש, אני מושיב אותו לצפות בסרט קודם.

HF

תסכים איתי שהייה עדיף לך לכתוב לו את זה בפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם משעמם לי

אני ממש לא רוצה להכנס לדיון

אבל אני סתם אזרוק עצם לחיות הטרף שנמצאות פה

בעקבות ניסויי אספק , איינשטיין קצת הרחיק לכת ואמר את הדבר הבא:

"רב תחבולות הוא האל, אך הוא אינו מרושע"

הידע הוא מקריאת ספרים ולא מלמידה מאתרי מסיונריות אי אלו ואחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותח-ההוכחות של רון וויאט לוקות בחסר. אם אתה לא יודע מדוע-צא וקרא עליהן.בכל מקרה, עליהן דיברתי ורק עליהן. התנ"ך בחלקו המסויים נתמך היסטורית וארכיאולוגית מעוד מקורות. חלק נרחב נוסף בו-כלל וכלל לא.

אני לא מה שאתה עושה ממני. אתה זה,שבשמוש במילים מפוצצות שלא אומרות הרבה מגדיר אותי איך שאתה רואה לנכון. זה בסדר עד שאומרים לך שאני לא כזה. אז שוב-אני לא כזה(פאנט). אני הרבה יותר פתוח ממה שאתה חושב.

אני לעומת זאת כן בא לשנות השקפת עולם לאנשים. זה דבר אפשרי. אל תזלזל בכושר שיקול אישי של אנשים. הבהרתי כבר מה מטרתי בדיון הזה. דפדף אחורה אם יש לך כוח.

אני אראה את הסרט מאוחר יותר. לא שכחתי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותח-ההוכחות של רון וויאט לוקות בחסר. אם אתה לא יודע מדוע-צא וקרא עליהן.בכל מקרה, עליהן דיברתי ורק עליהן. התנ"ך בחלקו המסויים נתמך היסטורית וארכיאולוגית מעוד מקורות. חלק נרחב נוסף בו-כלל וכלל לא.

אני לא מה שאתה עושה ממני. אתה זה,שבשמוש במילים מפוצצות שלא אומרות הרבה מגדיר אותי איך שאתה רואה לנכון. זה בסדר עד שאומרים לך שאני לא כזה. אז שוב-אני לא כזה(פאנט). אני הרבה יותר פתוח ממה שאתה חושב.

אני לעומת זאת כן בא לשנות השקפת עולם לאנשים. זה דבר אפשרי. אל תזלזל בכושר שיקול אישי של אנשים. הבהרתי כבר מה מטרתי בדיון הזה. דפדף אחורה אם יש לך כוח.

אל תראה אותו

חבל על הזמן שלך

בזמן הזה תקרא קצת על תורת הקוונטים

עיקרון אי הוודאות ,משהו אחר , חבל על הזמן, זה כבר יותר חשוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבש, אני מסכים איתך שהן לוקות בחסר.

קומם אותי שאם כבר הזכרת ארכאולוגיה מקראית, התייחסת רק לממצאים של החובבן מבלי להזכיר בכלל את הצד המדעי בענין, שהוא פורה ממדרגה ראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להסכים.

ידע כללי נרחב ומעמיק, ויכולת התבטאות מעוררי קנאה.

[/off topic]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק שוב.

נהנה לקרוא את התגובות שלך. באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על אף דעותינו השונות

אני ככלל מעריך פה כמה אנשים

את איסתרא כמובן על הנחישות ולא על הידע, ידע לא חשוב כמו אופי של בנאדם, ולאיסתרא יש אופי

את רוני שלא ראיתי מעולם בנאדם עם כל כך הרבה כוחות, כנ"ל לגבי תותח

דעו לכם, לא משנה כמה דעותינו יהיו חלוקות, כולנו מאותו העם, וצריך ליהיות מאוחדים , ההפך אני חושב שהדיונים האלו מאוד תורמים, פשוט שיתנהלו ברוח טובה, בלי נתירת טינה בינינו ושימשיך ככה, רק מביא להתפקחות ולהרחבת אופקים

אני בכל אופן כמו שאתם רואים הפסקתי להגיב מאחר שזה מתיש את הכוח שלי , ישר כוח לאלו שלא מוותרים

וואי אני נשמע פתטי חחחחח לא נורא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המחמאות.

הנאצים פיתחו השקפת עולמם הגזעית על מוטיבים מהשקפת עולמם המדעית, אבל אני לא יודע למה עירבבת פוליטיקה נאצית בויכוח הזה.

על "מרחב מחיה" שמעת?.

אבל זה הפוך! הנאצים קודם החליטו שהם הגזע העליון ושיש להשמיד את היהודים (והצוענים וחולי הנפש וההומוסקסואלים וכל מי שהתנגד לדרכו הפוליטית של היטלר) ורק אח"כ ישבו לחפש צידוק מדעי כביכול לכך. לו הם היו מגיעים להשקפת העולם שלהם על סמך ראיות מדעיות, אפשר היה לסתור אותה על בסיס ראיות מדעיות. אבל אצלם, המדע היה קיים אך ורק על מנת לשרת את השקפת העולם שלהם - כל תוצאה שלא התאימה להשקפת העולם היא בהכרח שגויה ויש להתחשב רק באלו שמתאימות (או ליצר אותן יש מאין אם הן לא קיימות). לכן זה לא אלא פסאודו-. אמיתי מתחשב גם בתוצאות שסותרות את התאוריות הקיימות ונאלץ לתקן את התאוריות או להחליפן בחדשות בהתאם לאותן תוצאות. פסאודו- מתעלם מכל מה שלא מתאים. זה מה שקרה אצל הנאצים, זה מה שקרה אצל הסובייטים וזה, אגב, בדיוק מה שקורה אצל הרונים למיניהם שמנסים להוכיח את צדקת הדת בעזרת חצאי אמיתות מהמדע.

למה עירבבתי פוליטיקה נאצית? שוב: כי השקפת העולם הפוליטית שלהם (אנחנו עליונים, צריכים לשלוט בנחותים, את הכי נחותים צריך להשמיד) הכתיבה את הצידוק המדעי כביכול שהותאם לה, לא, כפי שאתה טוען, הצידוק המדעי הוא זה שהוביל להשקפת העולם הפוליטית. לו הסדר היה כפי שאתה טוען, הם לא היו אוסרים על מחקר שסותר את השקפת העולם שלהם.

-משה הלך לפרעה ואתה תלך לבדיקת ראייה.

הלכתי לבדיקת ראיה בלי שום קשר למשה. יש לי מינוס שתים בעין שמאל ולכן אני מרכיב . איך זה רלוונטי? :P

האידיאולוגיה הנאצית\רוסית אתאיסטית על פי החיקוי שעשו לתאוריה של דארווין,

התקדמנו? הבנת שהתאוריות הביולוגיות ששררו (והוכתבו מלמעלה) ברייך השלישי ובברית המועצות לא היו האבולוציה של דארווין אלא חיקוי? מצויין. לטעון שהעיוותים של הנאצים והסובייטים לאבולוציה הם תורת האבולוציה הוא בדיוק כמו לטעון שהוורמאכט והצבא האמריקאי במלחמת העולם השניה היו זהים, כי בשניהם החיילים לבשו מדים וירו ברובים.

או בכלל קרובנות המשטרים האתאיסטים-טוטאליטארים פשיסטים אכן גבו יותר קורבנות (יחדיו) מאשר קורבנות מלחמות הדת כולם, אם אתה לא מאמין לי, ולפני שתפנה אל סטטיסטיקות, עשה אחת פזיזה בעצמך, חבר את כל קורבנות מסעות הצלב, הג'יהאד, ספרד המוסלמית, האינקוויזציה, כיבוש צפון אפריקה והטבח בשבטים הברברים, חבר את כל אלה (ועוד אחרים כמובן) ובקושי תגיע ל2 מליון בני אדם.

אל תתכחש למציאות, בחייאת איסתרא..

אני מסכים איתך - היו הרבה יותר קורבנות למשטרים אתאיסטים-טוטאליטריים-פשיסטיים. אבל זה לא מה שאתה אומר: אתה אומר שהקורבנות האלו הם תוצאה ישירה של תורת האבולוציה. ואני אומר שזו שטות מוחלטת, שכן שניים מהשלושה (אני לא בטוח בקשר לסין תחת מאו, אבל סביר שזה נכון גם שם) התנגדו בתוקף לאבולוציה. לא מסיבה מדעית אלא כי התאוריה, להשקפתם, סתרה את השקפת העולם הפוליטית שלהם ולכן לא היתה יכולה להיות נכונה.

אתה מתקיף איש קש כשאתה הופך פאשיסטים טוטליטאריים לתומכי האבולוציה.

-"הם היו אנטי-אבולוציה" ?, אתה בטוח?, אני מציע לך לקרוא על החלפת התאוריה של דארווין בתאוריה השניה (של המדען הרוסי שכחתי את שמו), כתוב עליו גם בויקיפדיה, תאוריה הפועלת בדיוק כמו אצל דארווין רק שםם הברירה הטבעית שואפת לשלמות, אני לא יודע אם אנחנו מדברים על אותה תאוריה, אבל שיהייה.

ביקשת, קיבלת.:

כמדען, ליסנקו למעשה לא היה קיים. במקרים המועטים בהם ניסח תאוריות ברורות, הן היו עירוב של למארקיזם ודרוויניזם מבולבל.
בשנת 1935 מונה ליסנקו לראש האקדמיה למדעי החקלאות של ברית המועצות, והיה אחראי גם למניעת חלחול "רעיונות מזיקים" אל המדענים הסובייטיים בתחום. ליסנקו מילא תפקיד זה נאמנה והיה אחראי לכליאה, הגליה והוצאה להורג של מאות מדענים, ביניהם גדול הביולוגים הסובייטיים ניקולאי ואווילוב, ולדעיכתו של המחקר הגנטי (קודם לכן שדה משגשג) בברית המועצות.

לו היית אומר שאתה תומך בתורת האבולוציה בטווח השמיעה של קומיסאר פוליטי בתקופתו של סטאלין, היית לכל הפחות מבלה כמה שנים במחנה "חינוך מחדש" בסיביר כאויב המהפכה. תמשיך לטעון שברית המועצות של סטאלין האמינה באבולוציה... ::)

אבל תקרא על הלמארקיזם, למה לא. אח"כ תקרא על האבולוציה. יהיה לך קשה למצוא נקודות משותפות.

הרי גם בגרמניה הותאמה תאוריה מסויימת מסיבות אידיאולוגיות.

וזו בדיוק הנקודה שלי! הם לא פיתחו את השקפת העולם שלהם על בסיס המדע, כפי שאתה טוען, הם פיתחו את ה(פסאודו) מדע שלהם על בסיס השקפת העולם.

אתה שוב רואה את הדברים לא בדרך הנכונה - אתה הרי יודע את ההבדל בין בני אדם והתאוריות שפיתחו לאלוהים ותורתו, אתה יודע איך נתפס ההבדל בידי מאמינים או אגנוסטיקנים או בכלל בלשי "ספרות" שראו מדוע נקודת המבט כאן כלכך שונה.

זה כי אתה ממשיך להתעקש שהרוצחים בשם הדת מעוותים את הדת, אבל מסרב להודות שהרוצחים בשם (משהו שבקושי דומה ל-) האבולוציה עיוותו את האבולוציה.

מי שמחליט על בסיס התורה שיש לרצוח את כל ההומואים עושה זאת על דעת עצמו ולא על דעת האל, אבל מי שמחליט על בסיס תורת האבולוציה שיש להרוג את כל היהודים לא עושה זאת על דעת עצמו?

אז אם דארווין היה אדם דתי, היה צריך בין רגע להפסיק לדמיין את כל החיים מתחילים מגן חד-תאי.

ואז הוא לא היה מדען. מדען מעלה היפותזה, בודק אותה ואם היא מסבירה את כל העובדות הידועות ואין תאוריה טובה ממנה, מקבל אותה.

אותו דבר היטלר שהמשיך דרכו (שהייה אתאיסט), היה צריך להפסיק לחשוב בגישה של רק החזק שורד ולהמשיך עם העקרונות שעליהם גדל, אבל הוא בחר לא לעשות זאת.

והנה קרה מה שקרה.

היטלר המשיך את דרכו של דארווין בדיוק כמו שאתה ממשיך את דרכו של היטלר. עובדה, שניכם נוהגים לנעול נעליים! לשניכם יש אף!

האבולוציה לא אומרת דבר וחצי דבר על שרידתו של החזק. אתה שוב משווה תאוריה שאתה לא מכיר לתאוריה שאתה לא מכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את איסתרא מהמעט שקראתי

האבולוציה לא דוברת אודות החזק שורד, היא מונה את ה"מתאים שורד" בהתאם לתנאי ההסתגלות \

ה"חזק שורד" זהו מונח מתורת הגזע, כמדומני הוא הוזכר לראשונה ב"מיין קאמפף", תוציאו את המושג המעצבן הזה מהראש

מה שכן

המשפט הוטה בצורה חכמה מצדו של היטלר שבעצם הפך את אלו החלשים לאנשים שאינם מתאימים לחברה ואינם תורמים לה

ובכך הם בעצם לא מתאימים, והרי המתאים שורד, רק שהוא הביא אלמנט של כוח, להעצים את ה"גזע הארי" כחזק ולא כמתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...