דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 106 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

מתעצל לחפש? נו, בסדר.

השמים והארץ נבראו ראשונים, בתחילת היקום. מפץ גדול? כוכבים? תשכח מזה. קודם העולם נברא.

-ראשית בוא נבין מהוא עולם ועל מה מדובר כאשר אנו אומרים "בריאת העולם": תחילת היקום או תחילת כדור הארץ והחיים שבו?.

יהיו אנשים שינסו לטעון שהכוונה אינה לכדור הארץ אלא ליקום בכללותו, אבל...

אין עוד כוכבים אבל כבר יש מים?

-מוזכרים מים נכון, אבל לא מוזכרים כוכבים אחרים, וגם לא לא מוזכרים כוכבים אחרים,כמו שזה נראה: לא היתה סיבה להזכירם.

למקרה שהיה לך ספק - העולם קיים ומוצף במים. אבל לא רק שהשמש עדיין לא קיימת, אף כוכב עוד לא נוצר.

-איך אתה יודע?, לא מוזכר אם כוכב אחר כבר נוצר או טרם נוצר, אתה מבין מה שאתה רוצה מהכתוב תסלח לי.

רק שכדור הארץ התחיל יבש, המים באו מאוחר יותר.

בלי שמש?

-אבל אני שוב שואל איך אתה יודע ואיך אתה קובע שהשמש\ירח לא היו קיימים?, אם הם לא מוזכרים, זה אומר שאינם היו קיימים?.

מזל טוב! סוף-סוף נוצרו השמש, הירח והכוכבים. לא רק אחרי יצירתו של כדור הארץ אלא אפילו אחרי שהצמחים כבר נוצרו. וזה שיש כוכבים שקדומים בהרבה מהשמש שלנו? הס מלהזכיר.

-אבל גם הכוכבים הקדומים לא היו מוזכרים לא בעד ולא בנגד, בוא נתפלפל עוד יותר עמוק, בוא נגיד שאותה הדעה שנתתי (ש6 ימים ארכו כמליארדי שנים)-(שהיא דעה אחת מתוך מספר), היא הדעה שבחרתי להסתמך עלייה, ואתה בא ושואל אותי: איך הייתכן שהצמחים שרדו ללא שמש וירח שיספקו להם אנרגיה במשך מליארדי שנים?, ואני עונה:בוא ותוכיח לו שאלוהים כבעל כל החומר, ההוא שהתערבות מצידו יכולה להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי לא גרם להם להישאר חיים ללא שמש וירח בדיוק כמו שגרם לסנה הבוער להישאר בוער ולא להאכל אל מול משה רבנו - אתה לא יכול לספק לי הוכחה כזו, לכן ויכוח איתך יכול להמשיך עד מחר; אך הוא לא יוביל לשום מקום.

אבל יבשתיים הופיעו לפני העופות.

-על פי האבולוציה שאתה אחד מההולכים אחריה בעיניים עצומות. ולא רק זה, כתוב גם שהתנינים הגדולים הופיעו לפניהם (אם אני זוכר נכון) - הייתכן שהכוונה לדינוזאורים?.

רגע, מתי אלוהים יצר את החידקים?

-החיידקים ככל הנראה תמיד היו ולא יוחסה להם חשיבות כי האדם לא ידע או שפשוט לא התגלה לו בתורה על קיומם. גם כאן אתה לא יכול להוכיח בעד ובנגד, הרי האדם לא יכול להסתדר בלי טבע והטבע כמעט וחסר ערך ללא האדם, הטבע כולל חיידקים, הכל מפורט לפרטי פרטים, החיים והטבע משלימים אחד את השני (בעולמו של הקדוש ברוך הוא)-(בעולמו שבו הוא היד המכוונת), ואם חיידקים לוקחים חלק אקטיבי ממדרגה ראשונה בטבע או לא זה כבר סיפור אחר.

ויש כאלו שטוענים שהירח עשוי מגבינה. אז מה? הטענות האלו בד"כ מתבססות על עיוות הן של הטקסט הדתי והן של הידע המדעי.

-טענה לא קשורה ולא רצינית מצדך, הרי התורה היא אמת בפי מליארדים, וגם המדע הוא אמת ואני לא חושב ששנינו חולקים על כך המדע, ברוב חלקיו, ועל רוב גוניו הוא אמת לאמיתה.

עוד טיעון של דבר והיפוכו. אתה מנסה להוכיח שהדת צודקת כי היא תואמת למה שהמדע מראה לנו ובמקביל טוען שהמדע טועה...

-שים לב ידידי היקר, טענתי שקיימת דעה כזו שהיא דעה אחת מתוך מספר, אז מה? ואמנון יצחק טוען שהעולם נברא כפי שהוא בדיוק ב6 ימים ושעצמות הדניזואורים (או שאינם של דינוזאורים) הן לא יותר מדבר שהושם בכוונה תחילה במעמקי האדמה כמבחן לבני-אנוש מאמינים, מבחן שגם בזמנים הכי קשים אולי וישבור את רוב המאמינים, וישנן עוד דעות וזה לא נגמר.

ניחא. תסביר לי בבקשה איך הצמחים שרדו מיליוני עד מיליארדי שנים ללא אור שמש.

-הוסבר למעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה לא יכול לספק לי הוכחה כזו, לכן ויכוח איתך יכול להמשיך עד מחר; אך הוא לא יוביל לשום מקום.

זה לא קצת נכון לגבי כל הדיון הזה? (לא שזה לא כיף - אין דיון יותר מהנה מבין שני אנשים בעלי אמונות סותרות כשכל אחד בטוח באמונתו, אבל עדיין)

בכל מקרה, הנה התוספת הקטנה שלי לדיון (לא מציגה את כל האמונה שלי, אבל את החלק הרלוונטי לדיון העכשווי):

לא חשבתם לשניה שאולי אולי אולי אתם לא תופסים נכון את הגישה של הבחור הגדול?

אני תמיד חשבתי עליו לא בתור שופט עליון או מעניש או כל סוג אחר של ייצוג נוראי, אלא יותר כמו הסבא הנחמד שרוצה שהנכדים שלו יצאו ילדים טובים (בצלמנו כדמותנו?), שישבו איתו ושהוא יספר להם סיפורים על מה שהיה פעם וישאל אותם איך היה בבצפר ומתי כבר תהיה לך חברה, מוישלה?

These are my 2 cents

Good night ladies and gentlemen, rest in peace

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[למה אתה לא עונה כך שאפשר יהיה לצטט אותך בקלות?]

אתה ממש אונס את הטקסט.

אתה טוען שהכוכבים נבראו עוד ביום הראשון אבל במקרה שכחו להזכיר את זה? טעות:

ו?י??ע?ש? א?ל?ה?ים, א?ת-ש??נ?י ה?מ??א?ר?ת ה?ג??ד?ל?ים: א?ת-ה?מ??או?ר ה?ג??ד?ל, ל?מ?מ?ש??ל?ת ה?י?ו?ם, ו?א?ת-ה?מ??או?ר ה?ק??ט?ן ל?מ?מ?ש??ל?ת ה?ל??י?ל?ה, ו?א?ת ה?כ?ו?כ?ב?ים

ו?י??ת??ן א?ת?ם א?ל?ה?ים, ב??ר?ק?יע? ה?ש???מ?י?ם, ל?ה?א?יר, ע?ל-ה?א?ר?ץ

ו?ל?מ?ש??ל, ב??י?ו?ם ו?ב?ל??י?ל?ה, ו?ל?ה?ב?ד??יל, ב??ין ה?או?ר ו?ב?ין ה?ח?ש??ך?; ו?י??ר?א א?ל?ה?ים, כ??י-טו?ב

ו?י?ה?י-ע?ר?ב ו?י?ה?י-ב?ק?ר, יו?ם ר?ב?יע?י

הכוכבים, השמש והירח נוצרו ביום רביעי, כדור הארץ ביום הראשון. רואה? מ.ש.ל.

הצמחים: אתה טוען שסיפור הבריאה התנ"כי מתאים למדע, אבל כדי להתאים אותו מעמיס עליו פרשנויות מפולפלות ושלל ניסים שבכלל לא מוזכרים בטקסט. אולי אלוהים עשה נס וסידר שהצמחים יסתדרו בלי שמש ובמקרה שכחו להזכיר את זה? בשיטה הזו אפשר אפשר לתרץ (בקושי) כל סתירה.

חיידקים: היו תמיד? כלומר הם אלוהים? :P הם נבראו בשלב כלשהו. האדם אולי לא יודע על קיומם, אבל אלוהים בהחלט יודע וסיפור הבריאה אמור להיות מפי הגבורה ולא מפיו של אדם. אז נו, מתי הם נבראו?

עופות: איך אנחנו יודעים? מאובנים. יש מאובנים של יבשתיים בתקופות קדומות בהרבה מאשר מאובנים של עופות. אם העופות נוצרו מאות מיליוני עד מיליארדי שנים לפני בעלי החיים היבשתיים, היינו מוצאים את ההפך במאובנים. אבל בטח אלוהים עשה נס ושינה את סדר המאובנים, נכון?

בנוסף, יש לא מעט ציפורים טורפות. אלו שאוכלות דגים עוד יכולות להסתדר, אבל מה עם אוכלי החרקים והתולעים? מה עם הציפורים הטורפות היבשתיות? הנשר היה מיליוני שנים בדיאטה, עד שחיות היבשה נוצרו? אה, נכון, אלוהים עשה נס וגרם לכך שהציפורים לא יצטרכו לאכול ושכח לכתוב את זה.

התנינים: שוב, לא מתאים לטקסט:

ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים--י?ש??ר?צו? ה?מ??י?ם, ש??ר?ץ נ?פ?ש? ח?י??ה; ו?עו?ף י?עו?פ?ף ע?ל-ה?א?ר?ץ, ע?ל-פ??נ?י ר?ק?יע? ה?ש???מ?י?ם

ו?י??ב?ר?א א?ל?ה?ים, א?ת-ה?ת??נ??ינ?ם ה?ג??ד?ל?ים; ו?א?ת כ??ל-נ?פ?ש? ה?ח?י??ה ה?ר?מ?ש??ת א?ש??ר ש??ר?צו? ה?מ??י?ם ל?מ?ינ?ה?ם, ו?א?ת כ??ל-עו?ף כ??נ?ף ל?מ?ינ?הו?, ו?י??ר?א א?ל?ה?ים, כ??י-טו?ב

ו?י?ב?ר?ך? א?ת?ם א?ל?ה?ים, ל?אמ?ר: פ??רו? ו?ר?בו?, ו?מ?ל?או? א?ת-ה?מ??י?ם ב??י??מ??ים, ו?ה?עו?ף, י?ר?ב ב??א?ר?ץ

ו?י?ה?י-ע?ר?ב ו?י?ה?י-ב?ק?ר, יו?ם ח?מ?יש??י

מדובר במפורש על ציפורים ועל ימיים. היו דינוזאורים יבשתיים. לפיכך, תנינים != דינוזאורים.

ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, ת?ו?צ?א ה?א?ר?ץ נ?פ?ש? ח?י??ה ל?מ?ינ?ה?, ב??ה?מ?ה ו?ר?מ?ש? ו?ח?י?תו?-א?ר?ץ, ל?מ?ינ?ה?; ו?י?ה?י-כ?ן

כל בעלי החיים היבשתיים נוצרו רק למחרת.

רואה? כדי ליצור התאמה בין המדע לדת היית צריך לשבש קשות את שניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיפור בריאת העולם נכתב ע"י אדם, וזה כל כך שקוף.

תוהו, סדר, אור, חושך, שמש, ירח, מים, שמיים, השתקפות השמיים במיים, חיות, עופות, דגים, צמחים, אדם.

זה פשוט העולם כמו שנראה לאדם מלפני אלפי שנים.

מישהו ראה את העולם, הגיע למסקנה שהכול נוצר ע"י אלוהים.

ואז כתב איך אלוהים יצר את כל זה.

כל הספרים נכתבו ע"י בני אדם.

כל הרעיונות באו מהבנת האדם את העולם, ומתוך דמיונו שגם נובע מהעולם שמסביב.

אין ישות כל יכולה שכותבת ספרים... חוץ מטולקין כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממש אונס את הטקסט.

הצמחים: אתה טוען שסיפור הבריאה התנ"כי מתאים למדע, אבל כדי להתאים אותו מעמיס עליו פרשנויות מפולפלות ושלל ניסים שבכלל לא מוזכרים בטקסט. אולי אלוהים עשה נס וסידר שהצמחים יסתדרו בלי שמש ובמקרה שכחו להזכיר את זה? בשיטה הזו אפשר אפשר לתרץ (בקושי) כל סתירה.

חיידקים: היו תמיד? כלומר הם אלוהים? :P הם נבראו בשלב כלשהו. האדם אולי לא יודע על קיומם, אבל אלוהים בהחלט יודע וסיפור הבריאה אמור להיות מפי הגבורה ולא מפיו של אדם. אז נו, מתי הם נבראו?

עופות: איך אנחנו יודעים? מאובנים. יש מאובנים של יבשתיים בתקופות קדומות בהרבה מאשר מאובנים של עופות. אם העופות נוצרו מאות מיליוני עד מיליארדי שנים לפני בעלי החיים היבשתיים, היינו מוצאים את ההפך במאובנים. אבל בטח אלוהים עשה נס ושינה את סדר המאובנים, נכון?

בנוסף, יש לא מעט ציפורים טורפות. אלו שאוכלות דגים עוד יכולות להסתדר, אבל מה עם אוכלי החרקים והתולעים? מה עם הציפורים הטורפות היבשתיות? הנשר היה מיליוני שנים בדיאטה, עד שחיות היבשה נוצרו? אה, נכון, אלוהים עשה נס וגרם לכך שהציפורים לא יצטרכו לאכול ושכח לכתוב את זה.

מדובר במפורש על ציפורים ועל ימיים. היו דינוזאורים יבשתיים. לפיכך, תנינים != דינוזאורים.

-אוקיי, טעות שלי מבחינת הטקטס, אכן הכוכבים "הושמו ברקיע" ביום רביעי: ונגיד והמדע יטען שהכוכבים היו שם מליארדי שנים, אוקיי אז טענו שכל יום ארך מליארדי שנים ונעלמה הסתירה אבל אתה בוחר להמשיך ולהתפלפל על עניין הכוכבים: כדור הארץ עמד בודד ביקום ורק לאחריו נבראו כוכבים אחרים, האם יש לך דרך לחזות שהייה אחרת?, האמת היא: אין לך שום דרך, לא תצלומים, לא מעקבים בזמן-אמת, אין לך כלום חוץ מהשערות ל"מה שיכול להיות שהיה", הוכחה שהדברים לא היו כך אין לך, ואתה עוד בשיא חוצפתך בא וקובע לי על פי השערות מה בדיוק היה?, טוב שאתה מודה שהמדע אכן דינמי.

(הדיון הזה שווה משהו רק במידה שאנחנו מתפלפלים אותה דעה שהיא אחת ממספר).

-אנא ממך אל תעשה ממני מה שאינני, אני לא מעמיס פרשנויות, אני נותן לך פרשנויות קיימות\נקודות מבט אחרות על הטקטס בידיעה שיש בו סוד, אולי אתה לא מאמין שישנו סוד כי אתה רואה בטקסט הזה סיפור בלבד אבל זה כבר עניין שלך, התורה מבחינתי לפחות היא אמת לאמיתה ומבחינת מליארדים, ובגלל שהיא, מסריה,המאורעות המוזכרת בה, המוסר שהיא מציעה - הכל אמת לאמיתה, מבחינתי זה רק עניין של זמן עד שהמדע או חוגים שונים במדע יבינו שאין שום סתירה בינו לבין התורה, שהם גוף שאינו נפרד ואם מחברים את זה עם העובדה שהמדע הינו דינמי אז שוב אנחנו מבינים שבכלל אין על מה להתווכח, פרשנויות יש המון, והסתירה מגיעה רק מהן, הרי אני יכול לנסח עכשיו פרשנות שתעלים את הסתירה אבל אני לא מנסח פרשנויות זולות ומאולצות, ואני לא חושב שזה מעשה שראוי לי, ישנם גדולים וטובים ממני שהבנתם בתורה וגם במדע תאפשר להם להוציא אפילו גרגיר זעיר של אמת מבחינת חוסר סתירה בין תורה ומדע.

-אתה משחק אותה ראש קטן שזה משהו: היו תמיד הכוונה כל עוד היו חיים בעולם, היו גם חיידקים, הם חיות, ולא משנה כרגע מה גודלם ומה הנזק\תועלת שהם מביאים. אתה שואל מתי הם נבראו, טוב שאתה לא שואל מתי כל החיות (כל סוג וסוג) נבראו, ומבקש מהבורא פירוט לכל חיה ואב קדמון שהתהלכו אי פעם על אדמת הארץ, תורה שתכיל מידע כזה ככל הנראה גודלה יהייה כ1000 ספרי תורה.

אני אישית מאמין שהחיות שבריאתן מתוארת בתורה - כולן אבות ראשונים או "קדמונים" אם תרצה.

אבל אין לך מה לתפוס אותי בקטנות כי איני מכיר אפילו את 3 העמודים הראשונים בתורה בעל-פה, ואני בטוח שגם לא אתה, למעשה כל מעוזך זה להתלונן ולקטר על כל משפט מבלי לבדוק את הקודמים\מאחרים לו, ואם אתה כבר עושה את זה אז באופן פזיז למדי.

-לא אענה לך על נושא זה כי מימי לא התעמקתי בו, אני יודע דבר אחד על מאובנים: רובם הוכחה מאולצת לחלוטין.

-אני לא מבין מדוע אתה מטיח בי את טענותיך לבורא עולם, זה רק מצייר אותך באופן שלילי, אתה תמשיך ללכת בפנאטיות אחרי שלב זה של המדע המודרני, אם תשאל אותי?, כדאי שנדבר בעוד 800 שנים מהיום, נראה מה יטען המדע אז.

-אז למה לדעתך התכוון האל בתורה כאשר אמר תנינים?.

-תן את הכתוב.

-אני לא עיוותתי כלום, נתתי פרשנות ששמעתי על עצם קיומה לא פעם ולא פעמיים ובנוסף לה (וגם פרשנות נוספת בסוף התגובה הראשונה).

להפך!, אתה הוא המעוות, אתה הוא שהפך את שלב המדע העכשווי ל"תורה" אבסולוטית שאין עוררין עלייה, כאשר כל המגבה אותה - השערות ומאובנים שחלק מהם מעולם לא ראינו.

אני יכול לסכם איתך (בנושא זה בלבד) שפרשנויות באו והלכו, בסופו של דבר ימצאו פרשנות שתוכיח את העדר הסתירה הטהור ביותר בין תורה ומדע (וגם מהמדע אני מצפה להגיע ל"איסוף מידע" רב או איכותי יותר, לכן איסתרא ידידי, אני בכלל בספק אם אני ואתה נהייה בחיים כאשר תגיע הפרשנות הזו.

אגב אתה יודע מה הכי אירוני?.

שכל תאוריית האבולוציה (זאת שעוטפת עצמה במאובנים).

התחילה בסה''כ כדמיון בThinking path של דארווין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאמין באלוהים, לא מאמין במי שמדבר בשמו.

לא מקיים מצוות אלו או אחרות, לא מאמין בכל הדתות [שחלקן מגוכחות בעליל לדעתי], אבל אין לי הסבר הגיוני אחר לדואליות שקיימת, ליקום שאין לו סוף או התחלה, לקיום שאין לו סיבה מוגדרת או כל דבר אחר בעולם הזה שאין נוסחא מתמטית/שאין עדיין נוסחא מתמטית שמגדירה אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-אוקיי, טעות שלי מבחינת הטקטס, אכן הכוכבים "הושמו ברקיע" ביום רביעי: ונגיד והמדע יטען שהכוכבים היו שם מליארדי שנים, אוקיי אז טענו שכל יום ארך מליארדי שנים ונעלמה הסתירה אבל אתה בוחר להמשיך ולהתפלפל על עניין הכוכבים: כדור הארץ עמד בודד ביקום ורק לאחריו נבראו כוכבים אחרים, האם יש לך דרך לחזות שהייה אחרת?, האמת היא: אין לך שום דרך, לא תצלומים, לא מעקבים בזמן-אמת, אין לך כלום חוץ מהשערות ל"מה שיכול להיות שהיה", הוכחה שהדברים לא היו כך אין לך, ואתה עוד בשיא חוצפתך בא וקובע לי על פי השערות מה בדיוק היה?, טוב שאתה מודה שהמדע אכן דינמי.

אתה קורא לי חוצפן? ::)

תשמע, לפני שאתה נכנס לדיון, לא כדאי שיהיה לך מושג על מה שאתה מתווכח עליו? בפסקה אחת הצלחת להראות שגם הידע שלך בתורה לא רחב כפי שאתה חושב וגם שהידע שלך במדע קלוש למדי.

יש לנו מושג לא רע על גילם שם השמש וכדור הארץ: כחמישה מיליארדי שנים. זאת ע"פ מידת התפרקותם של חומרים רדיואקטיבים ושכיחותם של יסודות כבדים.

אנחנו יכולים גם לראות כוכבים וגלקסיות במרחק של מיליארדי שנות אור מאיתנו. מאחר שהאור נע מרחק של שנת אור בשנה אחת, הרי שהאור שאנחנו רואים מכוכבים במרחק של מיליארדי שנים יצא מהם בדרכו אלינו לפני מיליארדי שנים ומכאן שהם היו קיימים לפני מיליארדי שנים. וראינו גלקסיות במרחק של יותר מעשרה מיליארדי שנות אור כלומר בנות למעלה מעשרה מיליארדי שנים - הרבה יותר מגילו של כדור הארץ.

מסקנה: היו כוכבים לפני שכדור הארץ, השמש והירח נוצרו.

בכלל, הטענה המקורית שלך, רק לפני כמה הודעות, היתה שהכוכבים נוצרו ביחד עם העולם.

-אנא ממך אל תעשה ממני מה שאינני, אני לא מעמיס פרשנויות, אני נותן לך פרשנויות קיימות\נקודות מבט אחרות על הטקטס בידיעה שיש בו סוד, אולי אתה לא מאמין שישנו סוד כי אתה רואה בטקסט הזה סיפור בלבד אבל זה כבר עניין שלך, התורה מבחינתי לפחות היא אמת לאמיתה ומבחינת מליארדים, ובגלל שהיא, מסריה,המאורעות המוזכרת בה, המוסר שהיא מציעה - הכל אמת לאמיתה, מבחינתי זה רק עניין של זמן עד שהמדע או חוגים שונים במדע יבינו שאין שום סתירה בינו לבין התורה, שהם גוף שאינו נפרד ואם מחברים את זה עם העובדה שהמדע הינו דינמי אז שוב אנחנו מבינים שבכלל אין על מה להתווכח, פרשנויות יש המון, והסתירה מגיעה רק מהן, הרי אני יכול לנסח עכשיו פרשנות שתעלים את הסתירה אבל אני לא מנסח פרשנויות זולות ומאולצות, ואני לא חושב שזה מעשה שראוי לי, ישנם גדולים וטובים ממני שהבנתם בתורה וגם במדע תאפשר להם להוציא אפילו גרגיר זעיר של אמת מבחינת חוסר סתירה בין תורה ומדע.

אלוהים אדירים, כל זה היה משפט אחד?! ברר... ובכל החירטוט הזה הצלחת לא לענות לי. אני רואה שלקחת שיעורים למתקדמים אצל רוני. ;D

-אתה משחק אותה ראש קטן שזה משהו: היו תמיד הכוונה כל עוד היו חיים בעולם, היו גם חיידקים, הם חיות, ולא משנה כרגע מה גודלם ומה הנזק\תועלת שהם מביאים. אתה שואל מתי הם נבראו, טוב שאתה לא שואל מתי כל החיות (כל סוג וסוג) נבראו, ומבקש מהבורא פירוט לכל חיה ואב קדמון שהתהלכו אי פעם על אדמת הארץ, תורה שתכיל מידע כזה ככל הנראה גודלה יהייה כ1000 ספרי תורה.

לא ביקשתי כל מין ומין של חיידק. אנחנו "יודעים" מתי נבראו הצמחים, מתי נבראו חיות הים והעופות, מתי נבראו חיות היבשה ומתי נברא האדם - אבל מהם חיידקים? צמחים? דגים? עופות? חיות יבשה?

נמצאו מאובנים של יצורים חד-תאיים שקדמו בהרבה לצמחים הראשונים. לפחות איזה יום או יומיים של הקב"ה. למה זה צונזר?

אני אישית מאמין שהחיות שבריאתן מתוארת בתורה - כולן אבות ראשונים או "קדמונים" אם תרצה.

הופלה, אתה מאמין באבולוציה, כופר שכמותך? תתבייש.

אבל אין לך מה לתפוס אותי בקטנות כי איני מכיר אפילו את 3 העמודים הראשונים בתורה בעל-פה, ואני בטוח שגם לא אתה, למעשה כל מעוזך זה להתלונן ולקטר על כל משפט מבלי לבדוק את הקודמים\מאחרים לו, ואם אתה כבר עושה את זה אז באופן פזיז למדי.

חבוב, אתה זה שהתבלבל בסדר הימים, לא אני. כנראה שאתה לא טורח לבדוק את הפסוקים שלפני או אחרי.

-לא אענה לך על נושא זה כי מימי לא התעמקתי בו, אני יודע דבר אחד על מאובנים: רובם הוכחה מאולצת לחלוטין.

ועל סמך מה אתה קובע את זה? הרי בתחילת המשפט הודית שאתה לא בקיא בחומר.

אם אתה חופר ומוצא מאובנים של יבשתיים בשכבות אדמה הרבה יותר עמוקות מאשר מאובנים של עופות, ברור שבעלי חיים יבשתיים אלו קדמו לעופות. אחרת מדוע אנחנו לא מוצאים אותם באותה שכבה? מה, מאובני העופות צפו לשכבות גבוהות יותר ואלו של בעלי החיים האחרים שקעו? ::)

-אני לא מבין מדוע אתה מטיח בי את טענותיך לבורא עולם, זה רק מצייר אותך באופן שלילי, אתה תמשיך ללכת בפנאטיות אחרי שלב זה של המדע המודרני, אם תשאל אותי?, כדאי שנדבר בעוד 800 שנים מהיום, נראה מה יטען המדע אז.

אני לא מתלונן בפני הקב"ה כי לא שמעתי ממנו את הטענות המופרכות האלו. שמעתי אותן מפיך. אז תעמוד מאחורי המילים שלך, אם אתה מסוגל. לא יכול? קצת ענווה בבקשה.

אז נו, איך אתה מסביר שהעופות הטורפים שרדו מאות מיליוני שנים בלי אוכל?

בוא נחשוב: למה אתה מתכוון כשאתה אומר "תנין"? אולי... לתנין?

250px-NileCrocodile.jpg

אז אולי כשבספר בראשית כתוב "תנין", הכוונה היא לתנין, חיה שמבלה זמן רב במים אבל בבירור איננה דג?

-תן את הכתוב.

אבל הבאתי את הכתוב! ראשית את הבריאה של יום חמישי:

ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים--י?ש??ר?צו? ה?מ??י?ם, ש??ר?ץ נ?פ?ש? ח?י??ה; ו?עו?ף י?עו?פ?ף ע?ל-ה?א?ר?ץ, ע?ל-פ??נ?י ר?ק?יע? ה?ש???מ?י?ם

ו?י??ב?ר?א א?ל?ה?ים, א?ת-ה?ת??נ??ינ?ם ה?ג??ד?ל?ים; ו?א?ת כ??ל-נ?פ?ש? ה?ח?י??ה ה?ר?מ?ש??ת א?ש??ר ש??ר?צו? ה?מ??י?ם ל?מ?ינ?ה?ם, ו?א?ת כ??ל-עו?ף כ??נ?ף ל?מ?ינ?הו?, ו?י??ר?א א?ל?ה?ים, כ??י-טו?ב

ו?י?ב?ר?ך? א?ת?ם א?ל?ה?ים, ל?אמ?ר: פ??רו? ו?ר?בו?, ו?מ?ל?או? א?ת-ה?מ??י?ם ב??י??מ??ים, ו?ה?עו?ף, י?ר?ב ב??א?ר?ץ

ו?י?ה?י-ע?ר?ב ו?י?ה?י-ב?ק?ר, יו?ם ח?מ?יש??י

ומיד אחריה את (הפסוק הראשון של) הבריאה של יום שישי:

ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, ת?ו?צ?א ה?א?ר?ץ נ?פ?ש? ח?י??ה ל?מ?ינ?ה?, ב??ה?מ?ה ו?ר?מ?ש? ו?ח?י?תו?-א?ר?ץ, ל?מ?ינ?ה?; ו?י?ה?י-כ?ן

ובכלל, מה אומר אלוהים לבריאה של יום חמישי?

י?ב?ר?ך? א?ת?ם א?ל?ה?ים, ל?אמ?ר: פ??רו? ו?ר?בו?, ו?מ?ל?או? א?ת-ה?מ??י?ם ב??י??מ??ים, ו?ה?עו?ף, י?ר?ב ב??א?ר?ץ

אם הוא ברא דינוזאורים ביום חמישי, למה הוא לא אמר להם לפרות ולרבות? או אולי שכחת שהיו די הרבה דינוזאורים שחיו על היבשה?

אתה יודע מה עוד יותר אירוני? (לא שזה השימוש הנכון למילה, אבל מילא)

שאין לך מושג איך עובד התהליך המדעי. כל תיאוריה מתחילה כך. האבולוציה של דרווין שרדה כל כך הרבה זמן כי היא מסבירה את התצפיות והניבויים שלה מתאמתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אכנס שוב לדיונים [במיוחד עם כאלה שלא ישנו את אמונתם אחרי שמוכחים להם]

בואו נראה למי יש את האומץ להתקשר ולשאול כל שאלה בטלפון.... ולהתמודד, האם יש פה מישהו כזה? או שמפחדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה למי, השאלה האם מישהו מוכן להתמודד בדיבור? ולראות איך מפריכים לו את כל דעותיו, מי שבטוח בדעותיו לא צריך לפחד.

בשיחה אפשר להבין אחד את השני ב5 דקות, מאשר בכתב שבועות על גבי שבועות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מצליח להוכיח כלום בכתב, כל טענה שלך מופרחת ואתה לא מצליח להתמודד כראוי עם טענות אחרות, למה שמישהו ירצה בכלל להתקשר אליך

חחח רוני למה שמישהו ירצה בכלל להתקשר אליך

גם מהשאלה הזאתי התחמקתה ולא עניתה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני זאת באמת לא חובה להשתתף בדיון הזה, אם אין לך תשובות מספקות כאן בפורום מה גורם לך לחשוב שמישהו ישתכנע ממך בטלפון ::)

אתה לא עושה כאן לאף אחד טובה שאתה מגיב כאן, אז די כבר עם הגישה הזאת, תגיב לעניין ותתן תשובות לאנשים או שלא תגיב בכלל, אתה פשוט עושה מעצמך צחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלחו לי, אני הצעתי כאן משהו אף אחד לא מחויב, אני לא אבזבז את זמני לשווא.[התכתבות על גבי חודשיים לריק]

מי שרוצה להתמודד עם האמת שיתקשר ומי שלא [פחדן] .יש אפשרות להתקשר אליו, כל שאלה תשובה חד וחלק.

לא להוכיח כלום בכתב חחח , דגים וקשקשת נפלתם, הכותל נפלתם, מעמד הר סיני נפלתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתחיל לענות לך רק מכאן כי אם אתה טוען שאני מדבר מתוך חוסר ידע בדברים שהשקעתי זמן רב ללמוד אותם בדיוק כמוך\או בגלל שהכתוב לא היה מספיק מפורט בשבילך אז חבל שאענה על כך, ואם ימשיך הדיון הזה, אני בטוח שעוד מספר דברים גם הם ירדו מהפרק.

לא ביקשתי כל מין ומין של חיידק. אנחנו "יודעים" מתי נבראו הצמחים, מתי נבראו חיות הים והעופות, מתי נבראו חיות היבשה ומתי נברא האדם - אבל מהם חיידקים? צמחים? דגים? עופות? חיות יבשה?

נמצאו מאובנים של יצורים חד-תאיים שקדמו בהרבה לצמחים הראשונים. לפחות איזה יום או יומיים של הקב"ה. למה זה צונזר?

-אתה פשוט שקרן, מאובנים שקדמו לצמחים?, תראה על מה בנויה כל התאוריה שלך? על מאובנים, אתה משתמש בהם בשביל לאמת את הדמיון של דארווין ולנסות בניסיון כושל מאין כמוהו לסתור אמונה הגיונית משלך.

ציטוט של: totah ב היום בשעה 14:55:32

הופלה, אתה מאמין באבולוציה, כופר שכמותך? תתבייש.

-למה כופר?, ולמה שלא האמין?, זה מה שאני מבין (נכון לעכשיו) מהתורה וזכותי.

חבוב, אתה זה שהתבלבל בסדר הימים, לא אני. כנראה שאתה לא טורח לבדוק את הפסוקים שלפני או אחרי.

-אז התבלבלתי, וגם אתה לא התבלבלת מעט פעמים, וגם אתה לא מכיר את 3 העמודים הראשונים של התורה בעל-פה ואני מוכן לתחום על זה, הרי מאז ומתמיד רצתה בלהט רב להביא פסוקים ועוד פסוקים שעליהם הרבת מלל במגילות המנסות לסתור כל אחד ואחת מהם, על ידי דינמי שאולי ויוכח שהדברים היו אחרת.

ועל סמך מה אתה קובע את זה? הרי בתחילת המשפט הודית שאתה לא בקיא בחומר.

-אני קובע את זה על סמך מה שאני שמעתי, אתה שמעת ההפך, שנינו שמענו, מעולם לא ראינו מאובנים, אולי ראינו אחד או שניים, אתה מתיימר להיות חוקר אבולוציה כאשר שכחת להשכיל שמדובר באבולוציה גם ביום שהשמש הפכה אותך שחום יותר, אתה מזכיר לי גאולוג בריטי שאפילו לא חקר את החצר האחורית שלו.

אני לא מתלונן בפני הקב"ה כי לא שמעתי ממנו את הטענות המופרכות האלו. שמעתי אותן מפיך. אז תעמוד מאחורי המילים שלך, אם אתה מסוגל. לא יכול? קצת ענווה בבקשה.

-סליחה?, שמעת טענות אלה מהתורה שאתה מתנגד לפרשנויות שיוכיחו כי אמת היא, ומשקפת את המדע, אתה מתנגד יותר נכון ללמצוא אותן - אולי מהפחד של שמירת השבת.

אז נו, איך אתה מסביר שהעופות הטורפים שרדו מאות מיליוני שנים בלי אוכל?

בוא נחשוב: למה אתה מתכוון כשאתה אומר "תנין"? אולי... לתנין?

-כן אבל גם דינוזאורים וגם תנינים הינם בעלי עור לטאי, אם התורה אכן מתכוונת לאבות הקדמונים - מצב שתנינים הם דניזוארים? - דעתך בלבד הפעם.

אז אולי כשבספר בראשית כתוב "תנין", הכוונה היא לתנין, חיה שמבלה זמן רב במים אבל בבירור איננה דג?

-אני לא יודע מאיפה הבאת את המילה דג, למיטב ידיעתי היא בכלל לא מוזכרת בתורה, מוזכרת דגה.

אבל הבאתי את הכתוב! ראשית את הבריאה של יום רביעי:

ציטוט

ו?י??ב?ר?א א?ל?ה?ים, א?ת-ה?ית??נ??ינ?ם ה?ג??ד?ל?ים; ו?א?ת כ??ל-נ?פ?ש? ה?ח?י??ה ה?ר?מ?ש??ת א?ש??ר ש??ר?צו? ה?מ??י?ם ל?מ?ינ?ה?ם, ו?א?ת כ??ל-עו?ף כ??נ?ף ל?מ?ינ?הו?, ו?י??ר?א א?ל?ה?ים, כ??י-טו?ב

ו?י?ה?י-ע?ר?ב ו?י?ה?י-ב?ק?ר, יו?ם ח?מ?יש??

ומיד אחריה את (הפסוק הראשון של) הבריאה של יום שישי:

ציטוט

ובכלל, מה אומר אלוהים לבריאה של יום חמישי?

ציטוט

י?ב?ר?ך? א?ת?ם א?ל?ה?ים, ל?אמ?ר: פ??רו? ו?ר?בו?, ו?מ?ל?או? א?ת-ה?מ??י?ם ב??י??מ??ים, ו?ה?עו?ף, י?ר?ב ב??א?ר?ץ

אם הוא ברא דינוזאורים ביום חמישי, למה הוא לא אמר להם לפרות ולרבות? או אולי שכחת שהיו די הרבה דינוזאורים שחיו על היבשה?

-אמרת שהמדע טוען כי העופות התפחתו מיצור תת ימי שהסתגל ליבשה, בתורה נאמר ששני אלו נבראו יחדיו, ולא קבעתי שמדובר בדינוזאור, ונגיד ומדובר בתנינים, האל העביר להם את הידע - פרו ורבו, אל תפסיקו, זה אולי סוג של תכנון, שאיננו מסוגלים להבין, שאבא אומר לילדיו - פרו ורבו, ולכן גם אם ניתן לזה הסבר מבחינה ביולוגית, בסה''כ נשנן במילים את מה שעשה האל - שחקק במוחם את הרצון העז להתרבות.

אתה יודע מה עוד יותר אירוני? (לא שזה השימוש הנכון למילה, אבל מילא)

שאין לך מושג איך עובד התהליך המדעי. כל תיאוריה מתחילה כך. האבולוציה של דרווין שרדה כל כך הרבה זמן כי היא מסבירה את התצפיות והניבויים שלה מתאמתים.

-אם כל הכבוד לכל מה שאנחנו מדברים, לכל ההסברים ולכל ההתכתבויות.

אם אתה טוען שאתה לא מתוכנן על ידי מישהו, וטוען שעצם העובדה.

-שהקיבה שלך לא מעקלת את עצמה לאחר ארוחה (יש הסבר בילוגי המתאר מדוע אך לא מראה לנו מה עומד מאחורי הקלעים).

-שיש לפנים שלך, ולראש שלך מבנה מסויים, של זקן, שאתה יכול לעצב איך שאתה רוצה, שיער שצומח במהירות השונה באופן קיצוני משאר חלקי הגוף.

-זוג עיניים ובינהם אף, ומתחתיו קו תחימה קטן, ומתחתיו שפתיים ורודות, שנותנות לאישה לפתות את הגבר (כמו שפיתתה את אדם-הייתכן שחלקים מהתורה הן אלגוריה?).

-שיש לך פס של שיער שיוצא מהפתמות עד הפופיק.

-שיש לך פופיק במרכז תחתית הבטן.

-שיש לך 5 אצבעות בידיים וברגליים (יש הסבר גם לזה, הגן החד תאי, שהועיל בטובו להפוך רב תאי פיתח אותן כי היה צריך אותן).

-שיש לך שני אוזניים משני צידי הראש, במרחק סימטרי.

-שיש לך בלוטה קטנה מעט מעל העורף.

-שיש לך את היכולת להפוך את הגוף שלך מערמת שומן לא אתסטית לגוף שרירי וחטוב (מסר התורה - what you do is what you become).

-שכל התשלובת הזאת פשוט קיימת מאשר שקט ודממה באותו הקוטר שיכל להכיל את כדור הארץ לפני שנוצר מחומר שהתגבש לו בטוב טובו משום מקום.

-ואני יכול לשבת פה ולפרט לך עד מחר, ואתה יכול לתת הסברים ביולוגים שאולי יהייה מאד מעניין לקרוא אותם, שלא באמת אומרים אם יש או אין מישהו שעומד

מאחורי הקלעים ומכוון את הדברים, מישהו שהמדע יום אחדיבין כי הוא אחראי לכל.

אתה תמשיך להגיד שכל זה לא פלא.

ושאנחנו סתם פה, כי ככה יצא.

ולהגן על התאוריה שלך שאתה מסיונר פנאטי מטעמה, שטוען שגן חד תאי שנוצר ממטאורים\או מהתפרצויות געשיות, הפך לרב תאי, וכשהפך לרב תאי (בתוך המים), החל לפתח סנפירים שיעזרו לו לשחות יותר מהר, ומישם החל לפתח עיניים שיעזרו לו לראות לאן הוא שוחה, תמשיך את הסיפור היפה הזה בכך שהגן הרב תאי הזה יצא מהמים והפך ללטאה, שהפכה לקופיקו, שהפך לבנאדם שבנה את האמפייר סטייט בילדינג, שהמציא לעצמו ספר תורה מתוך הטבע האכזר של רק החזק שורד.

תמשיך איסתרא, תמשיך להלל את התאוריה הדינמית שלך, שכל יום נהיית בדיוני יותר ויותר, הטוענת טענות בדיוניות שאולי והיו לנו פעם ידיים מהתחת אבל היום יש 2, תמשיך להגן על תאוריה זו בפנאטיות נוראה, אתה מסיונר של אבולוציה פונדמנטליסטית ותו לא, במיוחד כשאתה רואה בתאוריה זו ש"שרדה" כלכך הרבה שנים אמת לאמיתה ותורה אבסולוטית.

נ.ב

תקרא בראשית ברא.

אה ואני אגיד עוד פעם - הכל התחיל מהדמיון של דארווין בעודו צועד בThinking path.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא האמנתי שהדיון הזה עוד מתקיים

חחחחחחחח הייתי בטוח הפסקתם אותו בנקודה כל שהיא

אני אשפוך דבר אחרון שבא לי לומר

הדבר שהכי קשה להסביר על אף שיש לו "הוכחות" זה סך הכל הסדר בעולם

אני אומר את דברי בשביל שאנשים יתבוננו ולא יתחילו לזרוק לי "בוא אני אוכיח לך" בנימה ילדותית טעונת רגשות

ישנו סדר בלתי נתפס בעולם

בזמן שהתאוריה של דארווין מסבירה את התפתחות החי על פני כדור הארץ מיווסדו

מאוד קשה להבין הכיצד יצאו חיות כל כך פלאיות

הכיצד יצא גוף האדם , לעזאזל איך יצא המוח? מוח דבר על כך פלאי.

מלא יצא איזה חרק שגם זה פלא, אבל בןאדם כל כך מדוייק

עם 2 עיניים, 2 אוזניים, איך יצאו הצומח, איך לעזאזל הכל התחלק

ובנוסף לזה

כל מערכת הרוויה שהיא לבדה דבר פלאי כל כך מפליא

בכל אופן

אני כשאני מביט השמימה ורואה כוכבים ונזכר בתמונות המדהימות שזכורות לי מהצילומים באוניברסיטה של כל כך הרבה כוכבים

אני פשוט אומר

אוווו אוווו מי שברא את העולם כמה כוח , כמה עוצמה, כל העולם הזה הוא פלא אחד גדול

אני לא אמשיך בהמשך הידוע :"והרי חייב ליהיות לזה בורא שכן איך יצא דבר כזה פלאי"

רק אני אומר

הגדרה של תאוריה

זה בעצם מוסכמות שהאדם החליט ולא ניתן להוכיח אותם, ההוכחה לתיאוריה טובה, שהיא מסבירה בצורה הטובה ביותר תוצאה/תופעה/התרחשות מסויימת

אז כן

האבולוציה אכן מסבירה את הווצרות החי

המפץ הגדול אכן מסביר את "סדר העולם"

לא ניתן לסתור את התאוריות בצורה ממשית מאחר שהן מסבירות בצורה טובה את הנדרש להוכיח

מה שכן

ישנו קושי הבנתי, שהמוח מסרב לקבל את זה, שכל הפלאים הללו, נוצרו בצורות שהתאוריות מסבירות

מכאן אני אתן לדמיון שלכם לפעול

אין צורך להגיב להודעה שלי שכן אני לא מחפש פה תגובה

רק רציתי אולי להאיר לכמה מכם משהו שנשכח מהם אולי עוד בילדותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...