לימודים גבוהים בארה"ב - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודים גבוהים בארה"ב

id3232

Recommended Posts

ממה שאני יודע אין כזה דבר הנחות - יש רק מלגות..

אתה יכול לקבל מלגה לפי מליון ואחת אלף קריטריונים.. תיצור קשר עם האוניברסיטה שאתה רוצה ללמוד בה והם כבר יוכלו לעזור לך בזה...

למרות שתכלס, תהייה בן אדם נורמאלי, תסיים פה תואר ראשון ואת השני אם תרצה תעשה שם... יהיו לך חיים הרבא יותר קלים...

מה גם שבתואר ראשון אתה סוגר פער של בערך 400 שנה בממוצע, ככה שזה ממש לא משנה איפה אתה עושה את זה... יוקרה של אוניברסיטה נמדדת בעיקר לפי המחקר שמתבצע בה ואת מי זה מעניין אם המורה שלך למכניקה הוא תותח על בחלקיקים אלמנטריים או סתם מורה טוב...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בתור מישהו שעשה את זה חלקית אני אומר לך זה לא קל בכלל.

לא נרשמתי לאחת היוקרתיות אלה לאחת הארציות/לא (לא מעט מהן הן מעולות והרבה יותר זולות).

בשביל להרשם אתה צריך תרגום של תעודת הבגרות לאנגלית חתום על ידי נוטריון, ולעבור מבחני placement (אנגלית ומתמטיקה בעיקר, עשוי להיות משתנה לפי סוג התואר). המבחנים האלה בעיקר בודקים מה הרמה שלך וכך קובעים לך איזה קורסי השלמה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה עם מעונות, אוכל, נסיעות, יציאות ושאר ההוצאות? התואר יעלה הרבה, אבל הרבה מעל 30 אלף בשנה. אם יש אפשרות עדיף שתלמד בארץ. אלא אם כן אתה בן למשפחה אמריקאית אמידה ואז זה לא כל כך משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כמו שאמרו ויש כסף במשפחה ואתה קצת מעל הממוצע ויש לך ידע טוב באנגלית והכל ואתה רוצה ללמוד משהו בתחום הטכנולוגי לך תלמד בסטנפורד כמו לארי פייג' וסרגיי ברין המייסדים של ואז לך תעבוד בעמק הסיליקון!

סך הכל אתה תחזיר לעצמך את הכסף אם אתה תמשיך גם "להישתקע" שם לאיזה תקופה של 10 שנים..

דבר כזה לא הולך ברגל של לנסוע ולחזור ואז הופ הופ.. אל תשכח גם את הצורת לוח שנה שם שהיא נוצרית- לא ישחררו אותך לחגוג פסח ולעשות סדר כי אתה יהודי, פשוט ירשמו לך החסרה וזה יוריד לך בניקוד הסופי כמו כל דבר וכאשר להם(לנוצרים) יהיה חג הודיה או משהו או קריסמס אתה תהיה משוחרר כי האונברסיטה לא מלמדת אז..

סך הכל, תחשוב על זה טוב.. ;)

אם תגיד בערך בן כמה אתה זה יעזור כי אני רואה שאתה מהסס קצת גם עם הקטע של להמשיך יג' יד' והכל..

(כל הדברים שרשמתי נכתבו מידע כללי ואםן טעיתי נא לתקן אותי..)

בכל מיקרה, הרבה בהצלחה בעתיד- יש לך ראש, בחר בסוף מה שהכי מתאים לך!

הרמה בארץ של הכטניון לעומת שאר העולם היא בסדר- ממוצעת, אם אתה רוצה את הטופ שבטופ טוס לארה"ב ותקיע את הנשמה שם ותישתקע.. אם אתה לא רוצה לבזבז את כל הכסף הזה ולבלות שם הרבה זמן אז תגור בארץ, לך לטכניון ותהנה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן יהיה מעוניין לגור בארהב בהמשך לכן אני יודע שלמצוא עבודה אם למדת שם זה קל הרבה יותר.

ומה אתם חושבים-יותר קשה להתקבל לטכניון כאן מאשר ליוקרתיות שם או לא?

אני בן 18 לכל השואלים.

בבקשה להמשיך לעזור

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה 2 שאלות נפרדות...

איפה יותר קל להתקבל ואיפה יותר יקר..

שנת לימודים שם עולה יותר מדוקטורט פה...

תחשוב טוב טוב אם יש לך יותר ממאה אלף שקל לזרוק על כל שנת לימודים ואז תבוא עם שאלות...

לדעתי תעשה תואר ראשון בארץ ושני אם תרצה ותהייה טובמספיק תעשה שם עם מילגה והכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל פונק' של כמה אתה מוכן להשקיע (נפשית ופיננסית) וכמה אתה מוכן "לצאת מהתלם" של תואר ראשון בישראל.

במובנים אבסולוטיים, תואר באחת האונ' הטובות בארה"ב לא רואה אף תואר מאף אונ' בארץ ויתן לך אפשרויות תעסוקה מדהימות ומכניסות (לא בכל המקצועות כמובן). מצד שני יש את הקושי של מעבר לארץ זרה ומבחינה פיננסית.

take your pick...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבת לנסות אוניברסיטה לא פרטית(ציבורית) איכותית בארה"ב?

אני יכול להמליץ באופן (כמעט) אישי על אוניברסיטת ברקלי(בעיירה ברקלי, ליד סן פרנסיסקו) - נחשבת לאוניברסיטה מאוד מאוד איכותית, אבא שלי מלמד שם בדיוק עכשיו(שיווק).

http://berkeley.edu/

והאתר ה"בינלאומי":

http://internationaloffice.berkeley.edu/index.php

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%98%D7%AA_%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%A0%D7%99%D7%94_%D7%91%D7%91%D7%A8%D7%A7%D7%9C%D7%99

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל פונק' של כמה אתה מוכן להשקיע (נפשית ופיננסית) וכמה אתה מוכן "לצאת מהתלם" של תואר ראשון בישראל.

במובנים אבסולוטיים, תואר באחת האונ' הטובות בארה"ב לא רואה אף תואר מאף אונ' בארץ ויתן לך אפשרויות תעסוקה מדהימות ומכניסות (לא בכל המקצועות כמובן). מצד שני יש את הקושי של מעבר לארץ זרה ומבחינה פיננסית.

take your pick...

כ"כ לא נכון.

הטכניון למשל הוא בין המוסדות המובילים בעולם בהנדסה, בעיקר בתחום של הנדסת חשמל (שמשם כידוע מגיע כל ההייטק).

הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון הוגדרה ספציפית לפני כמה שנים ע"י ועדה מיוחדת (כמובן חיצונית) כ"אחת מ-10 הפקולטות הטובות בעולם" בתחום.

הנה המסמך: http://www.ee.technion.ac.il/English/a_report_review_comittee_scan_e.html

ואני לא אומר את זה רק כי זה כתוב שם - אני לומד שם כרגע, שנה שלישית בהנדסת מחשבים. אני יכול להגיד לך בלב שלם שלמשל יש לנו בפקולטה פרוייקטי גמר ברמה שלא תבייבש אף אוניברסיטה אמריקאית יוקרתית, ויש 12 (!) מעבדות התמחות בתחומים שונים, שזה יותר מכל אוניברסיטה אחרת בארץ, ויותר מהרבה מאוד אוניברסיטאות בחו"ל.

יש גם הרבה שיתוף פעולה בין הסגל בטכניון לבין אוניברסיטאות בעולם, בין השאר MIT וכדומה.

וזה לא רק הטכניון, אגב. גם האוניברסיטה העברית בירושלים נחשבת בין הטובות בעולם (אני חושב שמקום עשרים ומשהו), לא בהנדסה אומנם, אבל עדיין.

אז לא צריך סתם ללכלך על ההשכלה הגבוהה בארץ, כי יש ויש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקייי עם הכסף נברר איתם או טלפונית או (מוזמנים לשים לינקים).

בקשר לתנאי קבלה- לפי מה שאני רואה צריך למשל להנדסת חשמל איזה בגרות 110 ופסיכו של 730+. זה מטורףףף!! איך התנאי קבלה בחול?!

כי אם למשל לא מצליחים להתקבל בארץ אז אין ברירה וחייבים חול לא שיקול נכון?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונחזור לעניין-אין אונ' יוקרתיות שעולות פחות מ30 אלף?!

tuition לסמסטר אחד במקומות כאלה עומד לרוב על סכום בסביבות ה30K$.

מגורים, נסיעות, ספרים, ביטוח, אוכל והוצאות נלוות (רכב אם אתה לא גר בקמפוס או בNYC) יעלו לך עוד הון קטן.

בתוך אזרח אמריקאי אתה זכאי להלוואת סטודנטים (מהממשל הפדראלי) בתנאי שיש לך ציונים מסויימים ושתצליח לשמור על GPA מסויים.

דירוגים:

college rankings

שווה לך מאוד לשלם להם את ה15$ בשביל לקבל את כל המידע.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סך הכל אתה תחזיר לעצמך את הכסף אם אתה תמשיך גם "להישתקע" שם לאיזה תקופה של 10 שנים..

דבר כזה לא הולך ברגל של לנסוע ולחזור ואז הופ הופ.. אל תשכח גם את הצורת לוח שנה שם שהיא נוצרית- לא ישחררו אותך לחגוג פסח ולעשות סדר כי אתה יהודי, פשוט ירשמו לך החסרה וזה יוריד לך בניקוד הסופי כמו כל דבר וכאשר להם(לנוצרים) יהיה חג הודיה או משהו או קריסמס אתה תהיה משוחרר כי האונברסיטה לא מלמדת אז..

ברוב המקומות אין שום בעיה לא להגיע לשיעורים בתאריכים של חגים שנופלים על הדת שלך. ברוב האונ' רק מבקשים שתודיע מראש (הרי מקבלים לוח שנה לפי הסמסטר ככה שאין בעיה לבדוק ולהודיע) אצלי לדוגמא היה מצב די מצחיק שנה אחת שהחגים היהודים נפלו בדיוק אחרי חגים נוצרים וטכנית יכולתי לא להגיע לשיעורים כמעט כל הסמסטר. מה שכן לא רצוי להחמיץ שיעורים כי מן הסתם צריך להשלים הכל אחר כך.

לגבי מחיר באתר www.collegedata.com (דורש רישום חינמי לחלק מהפונקציות) ניתן לראות estimated cost of attendance לרוב האונ' בארה"ב. כמובן שיש אפשרויות לחסוך יותר ולהוציא יותר (להחזיק מכונית לדוגמא יעלה לך בלא מעט את ההוצאה השנתית ויש עוד משתנים כמו כמה תוציא על יציאות וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל האונ' בערים הגדולות של קליפורניה הן בעצם ציבוריות ושייכות ל"אוניברסיטת קליפורניה". כולן נחשבות טובות, ברקלי במיוחד.

יצאו משם איזה מליון זוכי פרס נובל. הוא גם צמודה לעמק הסיליקון.

בכל מקרה, גם אם תלמד באחד מן האונ' הגדולות בארץ (טכניון, עברית, ת"א, ב"ש - תלוי במקצוע) יהיו לך כלים לא פחות טובים להצלחה בעבודה. בארץ- ובעולם.

חברות בינ"ל "חוטפות" בוגרים מצטיינים ולוקחות אותם לאן שהן צריכות. יש לא מעט זוכי פרס נובל, ממציאי פטנטים ומדענים מובילים שלמדו בארץ.

בתכלס- אם הייתי רוצה ללמוד בארה"ב זה היה בשביל החוויה.

בנוגע לשפה "זרה":

זוהי אנגלית. אם הוא לא יצטרך אותה בלימודים גם ככה, הוא כנראה יצטרך אותה בעבודה. מתישהו ההתמודדות צריכה לבוא בכל מקרה.

ד"א- הדירוגים הנ"ל לא מתבססים רק ע"פ רמת לימוד אלא גם ע"פ רמת מחקר- משהו שלא כזה עוזר לך להצליח בעתיד (בתור סטונדנט לתואר ראשון שרוצה "מקצוע").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)יתכן והטבלה הבאה אמיתית?!:

החל מ18 אלף ללא מגורים במקום לאזרחים?!

2)ומאוד חשוב לי לדעת מה דעתכם בקשר לתנאי קבלה:

בקשר לתנאי קבלה- לפי מה שאני רואה צריך למשל להנדסת חשמל איזה בגרות 110 ופסיכו של 730+. זה מטורףףף!! איך התנאי קבלה בחול?!

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקייי עם הכסף נברר איתם או טלפונית או (מוזמנים לשים לינקים).

לא, שיקול לא נכון. אתה מתנהג כאילו אם לא תתקבל לאוניברסיטה החיים הגיעו לקיצם.

קודם כל תעשה פסיכומטרי ותראה איפה אתה עומד. בגרויות תמיד אפשר לשפר. שנית, בבן גוריון, למשל, בהנדסות מסתכלים רק על פרק חשיבה כמותית וציון בבגרות במתמטיקה ופיזיקה. אני מכיר אישית אנשים שבקושי הצליחו לגרד את ה-620 בפסיכומטרי והתקבלו להנדסת חשמל בבן גוריון. גם אם לא תתקבל במקרה הכי גרוע תלך ללמוד במכללה טובה. המכון הטכנולוגי בחולון מחזיק במוניטין מצוייין בהנדסת חשמל. יש גם בראודה ועוד מספר מכללות טובות בתחום. הכל עדיף על התאבדות כלכלית בארצות הברית רק בשביל ללמוד באוניברסיטה אמריקאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...