מזמיון יום ראשון מחשב וגרמתם לי להתלבטות-E8400 או Q9300? מחשב למשחקים. - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מזמיון יום ראשון מחשב וגרמתם לי להתלבטות-E8400 או Q9300? מחשב למשחקים.

dolev16

Recommended Posts

קודם כול תודה לך על השעה שאתה עונה ואני חושב שאני מתחיל להבין אותך..אבל שמע אני אקח את הE8400 אבל לא יכול להיות מצב ממש קיצוני בטוח הלפחות 3 שנים שאני ישחק במשחק והוא ממש יתקע לי או משהו ואני בקיצור לא יהנה לשחק בו כמו בן אדם..?

בנוגע לכרטיס מסך אל תדאג זה אני תמיד אדאג לשדרג אבל שהמעבד לא יתקע אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תשמע... באיזשהו שלב המעבד "יתקע" אותך, בין אם מדובר ב-E8400 ובין אם מדובר ב-Q9300. מתי זה בדיוק יקרה ולמי מהם זה יקרה קודם? קשה מאוד לומר בוודאות סבירה...

אני אתן לך דוגמה... לקנות היום E7200 + 9600GT בסביבות 700 ש"ח כל אחד ולשדרג עוד שנתיים למעבד + כרטיס ב-700 ש"ח כל אחד (סה"כ 1400 ש"ח היום + 1400 ש"ח עוד שנתיים) יתן לך ביצועי גיימינג עדיפים בהרבה במשך כל 4 שנים מאשר אם תשקיע היום כמעט 1400 ש"ח על Q9300 עם כרטיס 8800GTSOC ב-1400 ש"ח.

אבסולוטית תקבל היום קצת פחות ביצועים אך עדיין ביצועי גיימינג מצויינים. לאחר השדרוג תמשיך לקבל ביצועים מצויינים מהמפרט ה"זול" בעוד המפרט ה"יקר" שלא משודרג ילך ויתדרדר בביצועים בהשוואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע... באיזשהו שלב המעבד "יתקע" אותך, בין אם מדובר ב-E8400 ובין אם מדובר ב-Q9300. מתי זה בדיוק יקרה ולמי מהם זה יקרה קודם? קשה מאוד לומר בוודאות סבירה...

אני אתן לך דוגמה... לקנות היום E7200 + 9600GT בסביבות 700 ש"ח כל אחד ולשדרג עוד שנתיים למעבד + כרטיס ב-700 ש"ח כל אחד (סה"כ 1400 ש"ח היום + 1400 ש"ח עוד שנתיים) יתן לך ביצועי גיימינג עדיפים בהרבה במשך כל 4 שנים מאשר אם תשקיע היום כמעט 1400 ש"ח על Q9300 עם כרטיס 8800GTSOC ב-1400 ש"ח.

אבסולוטית תקבל היום קצת פחות ביצועים אך עדיין ביצועי גיימינג מצויינים. לאחר השדרוג תמשיך לקבל ביצועים מצויינים מהמפרט ה"זול" בעוד המפרט ה"יקר" שלא משודרג ילך ויתדרדר בביצועים בהשוואה.

מילים כדורבנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות נוספת:

תמתין עם הקנייה עוד חודש. עד אז אמוריםן להגיע כבר מעבדי ה-Q9450 במחיר שפוי.

היתרונות שלו על ה-9300 - מהירות שעון גבוה במעט - 2.66 (לא משמעותי), ו-12MB CACHE (קצת יותר משמעותי).

בטווח הזמן הקרוב והבינוני הוא יספק את כל צרכיך, ואם בעתיד יהיה צורך, תוכל לעשות לו OC קטן בשביל דחיפה קטנה בביצועים.

(OC ל-3 - 3.2 ואפילו יותר, אמור להיות ממש קל איתו - ובלי להעלות את המתח על המעבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אין שום הבדל משמעותי ביחס לגיימינג גם במקרה הנ"ל - עדיין ה-E8400 בחירה עדיפה בהרבה מכל הסיבות שציינתי... ראה בלינק למטה ותבין למה.

עוד שנתיים-שלוש ממילא ישלט השוק ככל הנראה ע"י ה"נחלם" עם תושבת חדשה, ניהול זיכרון משולב ומהירות זיכרונות גבוהים בהרבה עם וה-Q של היום יהיה גם כך נחות משמעותית... תזכור שלפני 3-4 שנים היה רק הפנטיום D הכפולים שהיום הם בדיחה גם ביחס למעבדים הזולים ביותר...

רק לשם ההמחשה - תראה מפרט "חלומות" בתקציב אדיר שבנה אחד מקודמי לתפקיד לפני כ-3 שנים (מפרט מצויין לזמנו):

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=107363.msg899899#msg899899

נראה לך שהוא שווה משהו היום? וגם שם רצו משהו "שיחזיק ללא שדרוג 3-4 שנים"... :lol:

כבר לפני שנה וחצי הוא לא היה שווה כלום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח טוב אז בקיצור בתקופה הזאת בגלל ה"נחלם" שיגרןם לזה ששידרוג ידרוש גם החלפת לוח וגם זכורנות הבנתי מדברייך שבעצם אני יכול לקחת את הE8400 בשקט ל3 שנים נכון? ויותר מזה אף אחד לא יודע באמת מה יהיה עים המשחקים..

אבל שוב פעם אני שואל אני הבנתי ש4 ליבות במשחק שיתמוך בהם יתנו ביצועים עדיפים השאלה שלי אים אני ממש ישים לב לזה או שמי שלא מקצועי והכול לא יבחין בהסדלים גדולים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אלה שאומרים לא להקנות QUAD מכיון שהיום זה נותן מעט לאנשים שלא משתמשים בתוכנות מתאימות, ובעתיד יהיו טובים יותר, זה נכון.

אבל, לא כל אחד מאיתנו מחליף מעבד כל שנה. רובנו מחליפים פעם ב 3 שנים או יותר.

ובכל מקרה, עוד שנה יהיו כבר בארכיטקטורה חדשה, מה שיצריך השקעה גדולה גם בלוח ובזכרונות.

אם אתה לא מתכנן להשקיע כספים נוספים בשנתיים הקרובות על מעבד (ויכול להיות גם לוח וזכרונות), לך על QUAD.

כרגע אולי לא תיראה הבדלים גדולים בינו לבין ה DUAL, אבל ככל שעובר הזמן, הוא יעקוף ויוביל בגדול עלפני ה DUAL.

חח טוב אז בקיצור בתקופה הזאת בגלל ה"נחלם" שיגרןם לזה ששידרוג ידרוש גם החלפת לוח וגם זכורנות הבנתי מדברייך שבעצם אני יכול לקחת את הE8400 בשקט ל3 שנים נכון? ויותר מזה אף אחד לא יודע באמת מה יהיה עים המשחקים..

אבל שוב פעם אני שואל אני הבנתי ש4 ליבות במשחק שיתמוך בהם יתנו ביצועים עדיפים השאלה שלי אים אני ממש ישים לב לזה או שמי שלא מקצועי והכול לא יבחין בהסדלים גדולים?

כרגע לא תרגיש בהבדל בכל מקרה. עוד שנתיים כשהמשחקים יהיו כבדים יותר, ויתמכו יותר טוב ב MULTI-CORES, ה QUAD יהיה מהיר הרבהיותר, ויכול להיות שזה מה שיספיק למחשב שלך לסחוב עוד תקופה לא קצרה. תיהיה בטוח שאף אחד עוד שנתיים לא ימליץ לך על DUAL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דולב, אני חושב שהתשובה ברורה, tmpusr היחידי שציין כאן נתונים נכונים וטיעונים הגיוניים.

תתחדש עם e8400 (וכמו שציינתי, הוא עבורך עכשיו מעט overkill).

Kalen, אתה מטעה, וחבל שאתה מצטרף כך סתם לדיון. כל מה שכתבת הוא שגוי, ואני ממליץ לך לקרוא (שוב) את הטיעונים של tmpusr.

עוד שנתיים זה עוד שנתיים. אף אחד לא יכול לחזות מה יהיו הטיעונים אז.

אם כבר, ולפי מפות הדרכים והמהלכים של , ו- , הרי שעוד שנתיים השוק יראה שונה לגמרי (מבחינת יחס מעבד--כ.מסך), אבל על כך לא ארחיב כאן, שכן זאת לא מטרת הפוסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Jounce, זה דעתך, ולדעתי אתה זה שמטעה.

כן, יהיו חדשים ומהירים יותר, אבל להניח שהוא יוכל רק לשדרג את המעבד בעתיד זו ההטעיה הכי גדולה. כדי לקבל ביצועים חדישים עוד שנתיים, הוא יצטרך להחליף את המעבד, לוח וזיכרון = השקעה של 1500-2000 ש"ח. ותיהיה בטוח שמעבד QUAD בהשקעה נוספת נמוכה כיום, יחזיק לעתיד באופן יותר טוב. נקודה.

dolev16, אם אתה חושב להחליף שנית את המעבד בשנתיים הקרובות, לך על Dual, ואפילו על אחד שהרבה יותר זול מ 8400.

אם אתה לא רוצה להשקיע שוב על מעבד בשלוש שנים הקרובות, לך על QUAD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה overkill?

ולא יודע אני באמת חושש שפתאום ה- MULTI-CORES הזה שהוא אמר יכנס ואני לא אוכל לשחק זה ממש מטריד אותי..

ובחיים לא יהיה לי את הכסף בעוד שנתיים לעשות שדרוג כזה גדול כמו שאמר-Kalen,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין, אולי מחר מחרתיים תזכה בלוטו, או שיפול עליך איזה סכום כסף יפה? :kopfpatsch:

למה אתה נעול על 3 שנים מראש? ואם שנה הבאה תפתח מעבד ביולוגי, מה תעשה?

אמרתי לך כבר זה בולשיט של אינטל/AMD ככה הם בטוחים שיש מספיק פראיירים שיוכלו את הלוקשים שלהם.

אסברתי מקודם, המגמה של מפתחי המשחקים כמה שיותר לשחרר את המעבד, הינה השילוש הקדוש: CPU+GPU+PPU תזכור את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הכי גרוע, בעוד שנה-שנתיים, תחליף רק את המעבד לQ מהיר כמו Q9850 או מה שלא יהייה... שעד אז יהייה מאוד זול.

(בערך כמו ההפרש היום בין E8400 ל-Q9300...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

overkill הכוונה בלהשתממש ב"קליע" גדול מכפי הצורך.

לדוגמה: לחסל אדם בקליע של טנק במקום באקדח.

הוא התככון להגיד שאפילו מעבד זה הוא מעבר לצורכיך כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OVERKILL - נותן יותר ביצועים ממה שנדרש בנקודת הזמן הנוכחית. מכיון שבתקציב אתה מוכן ויכול להשקיע הסכום, הרי שמשתלם לרכוש e8400 ולא מעבד חלש יותר, שכן לאורך זמן הוא יצדיק את עצמו (ייתן ביצועים גבוהים גם עם התפתחות המשחקים והעליה בדרישות שלהם, שכן עכשיו הוא *יותר* ממספיק).

כן, יהיו מעבדים חדשים ומהירים יותר, אבל להניח שהוא יוכל רק לשדרג את המעבד בעתיד זו ההטעיה הכי גדולה. כדי לקבל ביצועים חדישים עוד שנתיים, הוא יצטרך להחליף את המעבד, לוח וזיכרון = השקעה של 1500-2000 ש"ח.

מאיפה אתה קובע את זה? על מה אתה מסתמך? האמירה הזאת היא שגורמת לי לומר שאתה מטעה.

אי אפשר בכלל לחזות עלות השדרוג בעוד שנתיים. הרי משנה לשנה אנו דווקא רואים יחס הפוך בין ביצועים למחיר - הביצועים עולים והמחירים יורדים. לך תדע מה יהיה בעוד שנתיים - או שהמגמה הזאת תימשך, או שהיא תתהפך לחלוטין. זה הכל תלוי בטכנולוגיות של יצרני החומרה מחד, ויצרני התוכנה מאידך.

למעשה, כל הויכוח סביב QUAD מול DUAL הוא בגלל שיצרני החומרה הגיעו למחסום טכנולוגי - במשוואת מהירות-חום, החום ניצח. אז הגימיק החדש הוא כמות הליבות. אבל זה פתרון שהביאו יצרני החומרה, פתרון שיצרני התוכנה עוד לא עיכלו.

ואם לשפוט מהעבר - הרי יצרני התוכנה לא עומדים בקצב של יצרני החומרה. 64-bit עד היום לא ממומש בצורה משמעותית בעולם התוכנה, אלא בנישות בלבד (שלבטח לא רלוונטיות לפותח הדיון), למרות שהוא סטנדרט דה-פקטו כבר שלוש שנים לפחות בחומרה.

אז יופי שיהיו לנו מתומני- השנה או ב- 2009. למה מי ישתמש בזה?

אני שמח מאוד שעולם החומרה התחרותי נדרש להביא יצירות שיווקיות שמקדמות אותנו. אך כשזה נוגע לכסף ולהמלצה שאני צריך לתת ולסכן את שמי הטוב - אני לא יכול להמליץ על Q לדולב, או לכל מי שמעוניין במחשב למשחקים. זה פשוט בזבוז נוראי של כסף !! הצעתו של tmpusr ואמירתו לעיל היא הרלוונטית ביותר לעניין זה.

ותיהיה בטוח שמעבד QUAD בהשקעה נוספת נמוכה כיום, יחזיק לעתיד באופן יותר טוב. נקודה.

אתה שוב מטעה וקורא לא נכון את שוק המחשבים. בעתיד יהיו טובים יותר, לא ניתן להתווכח על זה. נקודה.

לגבי השיקול של דולב, האם ירצה/יוכל לרכוש מעבד חדש עוד שנתיים, זה ממש שטות לדבר על זה.

תגיד לי דולב - אתה יודע מה יהיה איתך עוד שנתיים? אתה תמשיך להיות גיימר? אתה יכול להגיד בגיל 16 מה יהיה איתך בעוד שנתיים?

זהו, כבר תכננת לך את החיים? יש כ"כ הרבה משתנים, כ"כ הרבה שינויים. נכון שצריך לתכנן לעתיד, אבל גם צריכים ליהנות מההווה ולהיות פרקטיים.

אני מקווה שבזאת הייתי ברור מספיק ומשכנע מספיק.

Kalen, אין לי שום כוונה לפגוע בך, אני מקווה שתקרא בעיון ותסכים עמי.

דולב - אני מאחל לך רכש מוצלח ומושכל, ושתהנה כראוי מקנייתך.

חג עצמאות שמח לכולם, וסופ"ש פרוע ומהנה !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אני חושב אני יקנה E8400 וזהו מה יקרה יקרה יהיה צורך ל4 ליבות אז אולי באמת אני אקנה וחוץ מזה באמת אני עכשיו בן 17 אין לי מושג אם בגיל 20 אני עוד אשחק במשחקים..מישהו שאני מכיר כבר אמר לי את המשפט הזה בדיוק..

במקרה הכי גרוע, בעוד שנה-שנתיים, תחליף רק את המעבד לQ מהיר כמו Q9850 או מה שלא יהייה... שעד אז יהייה מאוד זול.

(בערך כמו ההפרש היום בין E8400 ל-Q9300...)

אתה רוצה להגיד לי שיהיה 4 ליבות במחיר 400 ש"ח??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...