מצלמת DSLR משומשת לצלם החובב - בעד ונגד ומה לבד&#149 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמת DSLR משומשת לצלם החובב - בעד ונגד ומה לבד&#149

yuvalg

Recommended Posts

מה בעצם השיקולים הכלכליים לרכישת חדשה דווקא ולא רכישת משומשת ברמה גבוהה יותר.

הרי בעצם, לאדם מהישוב, בעל תקציב מוגבל (ולא משנה מהו) תמיד ניתן, לכאורה, לרכוש משומשת ברמה אחת טובה יותר (לפחות) .

השאלה היא בעצם, עד כמה מצלמות DSLR הינן מוצר אמין (כלומר מה הסיכוי שמצלמה תקלקל) וכן מה העלות של תיקון אופיני (כלומר מהן התקלות השכיחות ומה עלותן).

במילים אחרות, אם מצלמת DSLR הינה מוצר אמין בעיקרו, שהבלאי העיקרי בו הינו מכאני (תריס/מנוע?) והתיקון שלו הינו בעלויות סבירות (נגיד מאות ש"ח), כי אז זה כלכלי לרכוש מיד שנייה ולקבל באותו מחיר מוצר טוב בהרבה.

כצלם חובב, שלא צריך את המצלמה ככלי עבודה, תיקונים לא מרתיעים אותי אלא רק עלותם.

ובאותו עניין, מה בעצם בודקים המצלמה משומשת ואיזה בדיקות ניתן לבצע?

מה המשמעות של מונה הצילומים (האם יש למצלמה זמן חיים ממוצע - נגיד 100Kקליקים למצלמת חובבים, 200K קליקים למצלמה סמי מקצועית ו-300K קליקים למצלמה מקצועית?) - האם היצרן מציין באיזה שהוא מקום נתון זה?

אשמח לקבל התיחסות גם לרכישת עדשות משומשות (כאן לכאורה הבלאי קטן עוד יותר - אם בכלל)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאדם מהישוב, בעל תקציב מוגבל (ולא משנה מהו) תמיד ניתן, לכאורה, לרכוש מצלמה משומשת ברמה אחת טובה יותר (לפחות) .

אתה בטוח שאדם מהיישוב יעדיף את היתרונות שמציעה המצלמה היקרה יותר על פני הכיף שבקניית מוצר חדש והשקט הנפשי שנותנת האחריות? אני לא בטוח.

השאלה היא בעצם, עד כמה מצלמות DSLR הינן מוצר אמין (כלומר מה הסיכוי שמצלמה תקלקל) וכן מה העלות של תיקון אופיני (כלומר מהן התקלות השכיחות ומה עלותן).

הבעיות הנפוצות ביותר הן תריס שמתקלקל אחרי כמה עשרות אלפי תמונות, ומערכת פוקוס לא מכויילת. הבעיה הראשונה יקרה יותר לתיקון מהשניה, אבל אין לי סכומים מדוייקים לתת לך. הכי פשוט שתקפוץ למעבדת תיקוני מצלמות כמו "ארליך" ותשאל אותם.

במילים אחרות, אם מצלמת DSLR הינה מוצר אמין בעיקרו, שהבלאי העיקרי בו הינו מכאני (תריס/מנוע?) והתיקון שלו הינו בעלויות סבירות (נגיד מאות ש"ח), כי אז זה כלכלי לרכוש מצלמה מיד שנייה ולקבל באותו מחיר מוצר טוב בהרבה.

אני בהחלט חושב שזה כלכלי, אבל רק בתנאי שאתה יודע לבדוק את המצלמה ולוודא שלפחות אליך היא הגיעה תקינה. נראה לי לא סביר (גם אם כן כלכלי) לקנות מצלמה לא תקינה במחיר זול במטרה לתקן אותה על ההתחלה.

ובאותו עניין, מה בעצם בודקים המצלמה משומשת ואיזה בדיקות ניתן לבצע?

ניתן לבצע הרבה מאוד בדיקות, אבל זה תלוי ביכולת שלך לבצע אותן, ובנכונות של המוכר לחכות בסבלנות שתבצע אותן ושתבדוק את התוצאות (רצוי עם לאפטופ צמוד). דברים שראוי לבדוק - תקינות של כפתורים ומתגים, רעשים לא שגרתיים, שריטות וסדקים, מדידת אור, פלאש, פוקוס אוטומטי, וכל תת-מערכת אחרת במצלמה.

מה המשמעות של מונה הצילומים (האם יש למצלמה זמן חיים ממוצע - נגיד 100Kקליקים למצלמת חובבים, 200K קליקים למצלמה סמי מקצועית ו-300K קליקים למצלמה מקצועית?) - האם היצרן מציין באיזה שהוא מקום נתון זה?

במצלמות ברמת מחיר של $1000 ומעלה מקובל לציין את כמות הקליקים המקסימלית של התריס (Shutter Actuations). המספרים הנפוצים הם באיזור ה-100K. בדגמים הזולים המספר הזה לא מצויין.

אשמח לקבל התיחסות גם לרכישת עדשות משומשות (כאן לכאורה הבלאי קטן עוד יותר - אם בכלל)?

הבעיה העקרית בעדשות היא לא בלאי, אלא עותקים גרועים. הסברתי כיצד אני בודק עדשות יד שניה בסוף ההודעה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבמיוחד בתחום של המצלמות משתלם לקנות יד שנייה.

התחום משופע באנשים שהם ספק צלמים חובבים - ספק גאדג'טורים, ולכן ניתן למצוא יחסית הרבה מצלמות יד שנייה במצב מצויין שמוכרים אותן רק כי המוכר משדרג דגם.

את ה-Canon 10D שלי קניתי לפני כמה שנים בחצי ממחירה כחדשה בשוק (קצת לפני שיצאה ה-20D), והיא משמשת אותי בנאמנות עד היום.

עכשיו אני שוקל אולי למכור אותה ולקנות 30D ממישהו שמשדרג ל-40D.

אבל השדרוג כנראה ידחה כי צריך להחליף את עדשת ה-70-300 שקצת חורקת אחרי שאבא שלי הפיל אותה מגובה של קומה שלישית כמעט. לצערי, את העדשה שאני רוצה (ה-Canon 70-200 F/4L IS) אין בכלל ביד שנייה, אחרת הייתי קונה בשמחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...