נכשל חוק בעד מיסוד הזנות בישראל - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נכשל חוק בעד מיסוד הזנות בישראל

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ראיתי פרק בסדרה של עיתונאי בריטי שחוקר כל מיני תופעות בארצות הברית

ומנסה לא להיות מעורב עד כמה שאפשר

בין היתר הוא בילה תקופה בבית זונות בנוודה

(כמובן שהוא לא "בילה " אם הזונות)

בכל מקרה מה שהראו שם זה מה שאני הייתי מצפה מבית זונות ממוסד

הזונות אולי לא מאושרות

אבל כן מקבלות תנאים טובים אם הרבה כסף חדרים נפרדים וכו

והיו שם זונות שהגיעו בגלל מצוקה כלכלית ואחרות בגלל מצוקה נפשית

אבל לפחות הן כן קיבלו כסף וכן תנאים והכל חוקי

קשה לי ליראות איך סרסור עברין ייתן את רוב ההכנסות מהבית זונות שלו לבחורות עצמן

וזה הבעיה

ומי שחושב שלהשאיר את המצב הקיים ככה זה יותר נכון אני לא מבין אותו

ומי שחושב שהחמרת עונשים ועקיפה יחסלו את הזנות לדעתי צריך לקחת אותו לאישפוז דחוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העוסקים במלאכה נאלצים לחפש לקוחות כשהם עומדים במקומות ציבוריים ידועים כגון לאורך כבישים ראשיים, בין עירוניים, או במקומות בשולי ערים. בתור שכאלו, העוסקים בזנות חשופים לסכנות רבות, ופעמים רבות נרצחו זונות על ידי לקוחותיהן, נאנסו או הוכו (מקרה מפורסם הוא זה של ג'ק המרטש).

שלא לדבר על אלו שנמכרות לזנות ומתדרדרות לסמים. חולות בכל מני מחלות מין ועוד.

אני אישית לא אלך לזונה,אבל רבים ילכו

ויכוחים משפטיים סביב הזנות

בעשורים האחרונים קיימים ויכוחים בעולם המערבי בנוגע למעמדה המשפטי של הזנות. שני כיוונים מנוגדים בשאלה זו הם מיסוד הזנות, והקרימינליזציה של הלקוח.

בעשורים האחרונים גוברים הקולות הקוראים למיסוד הזנות או הקלת המגבלות המוטלות עליה, בנסיון להגביל את הנזקים שהיא גורמת. התומכים ברעיון זה טוענים כי המערכת הנוכחית הופכת את הזונות אוטומטית לפושעות, דוחקת אותן לשולי החברה ולזרועות הפשע המאורגן, ובכך שוללת מהן הגנה מינימלית שכל אזרח זכאי לה. בנוסף, לא נראה כי האיסורים החוקיים על הזנות מצמצמים את שיעור התופעה. התומכים בחקיקה המתירה זנות טוענים כי בדרך זו תיפתח בפני העוסקים בשירותי מין הגישה לשירותים רפואיים וסוציאליים, ויהיה קל יותר לפקח על בריאותן של הזונות ולקוחותיהן ולמנוע תופעות של עבדות או סחר בנשים. באופן זה ניתן יהיה גם להגביל את התחום הגאוגרפי בו עובדות הזונות לאזורים מסוימים, כדי למנוע זנות רחוב או התפשטות הזנות לשכונות מגורים. במדינות מערביות שונות כמו גרמניה, הולנד, שווייץ ומדינת נבדה בארצות הברית, הזנות ממוסדת ומוכרת כמקצוע לכל דבר ועניין. בגרמניה על הזונה להיות בת 16 ומעלה; בהולנד עליה להיות בת 18 ומעלה ועל לקוחותיה להיות בני 16 ומעלה, לעומת זאת בנבדה על לקוחותיה של הזונה להיות בני 21 ומעלה. מנגד, טוענים המתנגדים שמיסוד הזנות לא הביא להפחתה בשיעור הסחר בנשים במדינות בהן הזנות ממוסדת. גורמים שמרנים ודתיים טוענים כי מיסוד הזנות יפגע ברגשות הציבור ובערכים המוסריים והדתיים שלו. טענה אחרת היא הטענה הפמניסטית, לפיה רעיון מיסוד הזנות הליבראלי רואה מול עיניו את רווחתו הכלכלית של הציבור, ומקריב למענה את רווחתן של הזונות בכך שהוא לא פועל לסייע להן לצאת ממעגל הזנות. עוד נטען כי מיסוד הזנות מכשיר את הניצול המיני של נשים ובכך פוגע לא רק בזונות עצמן; דוגמה לכך היא שיטת דמי האבטלה בגרמניה, המחייבת את המובטל לבחור בעבודה שהוצעה לו כתנאי לקבלת דמי אבטלה, ושמכירה בזנות כעבודה שניתן להציעה כתנאי כזה.

במקביל לוויכוח סביב מיסוד הזנות, קיים ויכוח הפוך בשאלת הקרימינליזציה של הלקוח. המצדדים בצעד זה טוענים שזנות היא תופעה שיש להאבק בה לא באמצעות הטלת איסורים על הזונה, בה יש לראות קורבן, אלא באמצעות הטלת איסורים על הלקוח. שיטה זו יושמה בשבדיה, ולאחרונה התקיימו דיונים בדבר אימוצה גם בישראל. עוד טוענים התומכים בשיטה זו, כי על ידי הטלת איסור פלילי על לקוחות של זונות, ניתן גם לצמצם את תופעה הסחר בנשים, מכיוון שגברים יחדלו לבקר במכוני ליווי. המתנגדים לקרימינליזציה של הלקוח טוענים כי מדובר בהתערבות בוטה בחופש הפרט, הן של הלקוח והן של הזונה, וכי הדבר יפגע בסופו של דבר בזונות עצמן. עוד נטען כי הקרימנליזציה של צריכת שירותי הזנות לא תביא להיעלמות התופעה, או להפסקת הסחר בנשים; הניסיון השבדי מלמד שתופעות אלו לא נפסקו, אלא "ירדו למחתרת" והפכו להיות בלתי נראות ובלתי נגישות למשטרה, ובכך מסכנות את הזונות עוד יותר. כמו כן נטען כי הסרסורים הם הגורמים שיש להלחם בהם, ורדיפה אחרי הלקוחות עלולה להביא לקשיים בהשגת עדויות כנגדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני חושב

גם אם יהיה חוק נגד לקוחות זה לא יעלם

הזונות יפעלו במקומות מסתור ואם תנאים קשים יותר

הלקוחות יהיו עבריינים אוטומטית לפי החוק ככה שהם יחפשו את ה"שרות" בדרכים פתלתלות ולפעמים אלימות יותר

כמו כן זה יגדיל את הפוטנציאל לאונס מחולי מין שלא יקבלו סיפוק מזונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לזרוק מילים לאוויר מתוך אי-ידיעה, תקראו את מחקר זה

http://www.hotline.org.il/hebrew/pdf/The_Legalization_Of_Prostitution_Hebrew.pdf

לעסוק בזנות זה אף פעם לא מתוך בחירה.

מחקר "מדעי" כמו המסמך על הפרוטוקלים של זקני ציון.

לא קראת מה כתבתי קודם על ה"אובייקטביות" של "מחקרים" כאלו? אגב שמת לב שזה חובר רק ע"י נשים?

אני לא אומר שאין ניצול של עובדים זרים (במיוחד כאן בישראל). גם עובדים זרים חוקיים מנוצלים ע"י כל מיני מאכערים וקומבינטורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיש יותר מידי אנשים תמימים במדינה שחלקם חושבים שאפשר לעצור את הזנות

וחלקם חושבים שכל בחורה שעוסקת בזנות עושה את זה בלי רצונה החופשי

ואז הרבה פעמים מצבעים על המצב הכלכלי

אבל מה עדיף שאישה אם ילדים אבל בלי כסף תחיה ברחוב כולל הילדים שלה ?

או שבכמה שנים (אם הזנות תהיה ממוסדת) המצב הכלכלי שלה ישתפר והיא תוכל לתת לילדים שלה כלים להתמודד בעולם הקפיטליסטי שלנו

ונכון זה לא נשמע יפה אבל ככה המצב

ומדברים על כבוד וזה שלזונות אין כבוד

תגידו לי לגנן היום יש הרבה כבוד ? לשיפוצניק?

איזה אימא רוצה שהבת שלה תתחתן היום אם מכונאי ?

אנחנו בעולם קפיטליסטי -זה המצב

מי שמרוויח הרבה יש לו כבוד בניגוד לעולם הישן שהיו ערכים אחרים

עכשיו אני לא מת על המצב בעצמי -אבל אני לא חי בבועה כמו הזקנות שצועקות על רעש בין 2-4

למרות שיש להן גם ככה כביש ראשי קרוב לחלון

בקיצור הזנות קימת

הזנות לא תעצור בקרוב

אבל כן אפשר לתת תנאים הרבה יותר טובים לעוסקות בתחום בין אם הן סטודנטיות תפרניות או נשים שמגדלות ילדים לבד

או נשים שהיו הומלסיות בלי העבודה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה כשזה לא ממוסד היא שזונה בדר"כ לא תפנה לרשויות החוק כשמתעללים בה, כי:

1. מי ששולט בשוק הזה הם עבריינים, על פי ההגדרה של זה כלא חוקי. לכן מסוכן עבורה להתלונן.

2. המשטרה "נגדה" - מה שהיא עושה הוא לא חוקי.

אם הזנות תמוסד, תתאפשר בקרה על:

1. תנאי העסקתה.

2. תחרות בשוק - היא תעבוד אצל מי שמשלם יותר / נותן לה יותר תנאים, כמו כל מקצוע.

3. תברואה - במקצוע הזה זה קריטי.

ואגב, נכון שהזנות היא מקצוע בזוי, אבל באופן כללי הקפיטליזם בנוי ככה, הזנות היא דוגמה קיצונית לזה.

אני רואה למשל את המנקות בחברת היי טק שאני עובד בה - עובדות פיסית קשה, לא נעים, וכנראה מקבלות שכר מינימום. זה מבאס, הייתם מצפים שבחברה כזאת, רק בגלל ניקור העיניים, ישלמו להן קצת יותר... בעצם, "הייתם מצפים" זה לא הביטוי המדוייק, אלא "היה ראוי"...

אני מאמין שכל דבר שיש לו ביקוש מספיק גדול, צריך להיות חוקי ועם בקרה רצינית - זאת הדרך היחידה להמנע מהרווחים העצומים של משפחות הפשע מהעסקים האלה, שמאפשרים להן להמשיך להתקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי אומר כל דבר

לדוגמה אני לא בעד לגיליזציה של סמים

כי זה מסוג הדברים שפוגעים לא רק במשתמש אלה בציבור רחב בהרבה

אבל מיסוד של זנות והימורים זה משהו שכן צריך לעשות

כמובן אם פיקוח ותנאים

לדוגמה לא לתת אפשרות להמר על סכומי ענק

וגם שכל ההימורים שיתנו יהיו במזומן ולא בכרטיסי אשראי או צ"ק

זה שמצד אחד יש טוטו \לוטו אבל אין קזינו זה צביעות ענקית

בעניין מסוד הזנות זה די דומה

יש זונות ולא באמת נלחמים בזה רק לא ממסדים כאילו זה לא קיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

את מה?

גם אני בעד, וככה גם כל אדם שפוי בדעתו. זה לא מצחיק, זה הגיוני לחלוטין.

מה עדיף-

שהמסכנה תעבוד באפס שכר, תנאי תברואה מזוויעים, תנאים כלליים מחרידים, השפלה, והכסף יגיע למשפחות הפשע, או-

פיקוח ממשלתי, תנאי תברואה טובים, משכורת שתאפשר מגורים עצמאיים, שמירה על הכבוד מידיעה שזה נעשה מתוך בחירה?

אם לא היו ש"ס ודומיהם בממשלה, זה היה קורה כבר די מזמן לדעתי.

בהולנד עשו את זה בצורה מופתית, ואם תלך ברחוב ותשאל מישהי במה היא עוסקת, היא לא תתבייש להגיד לך "אני נערת ליווי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...